Huawei P40

poruka: 1.086
|
čitano: 394.739
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Huawei P40

Mozda nekom pomogne 

Eire
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
DukeOs kaže...

Mozda nekom pomogne 

 odakle ti bogati

 

to je od našeg beendera

iPhone is a smartphone for dumb people
12 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...
DukeOs kaže...

Mozda nekom pomogne 

 odakle ti bogati

 

to je od našeg beendera

 :D znas sta je fora, tj nije fora al...jbg

 

kinezi prodaju app (moj) po 4$ na nekom klonu alibabe a filipinci prodaju po 4$ :), tako da, ajd ako mogu zaraditi oni nek zarade

 

10 godina
offline
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Koristim Huawei nešto više od 4 godine. Nekako sam uvijek gađao flagshipove jer se poklapalo s produženjem ugovora kod operatera.

 

Zadnje dvije godine koristim P20 PRO i reko idem se poigrati i naručiti ove godine P40 Pro unatoč činjenici da nema GMS.

 

Iz kutije pravac na Mislavov video, instalirao Google preko Benderove APK (veliko hvala i svaka čast), ali..

 

Telefon je gledajući sve fantastičan, kamera i sve popratno, ali s urođenom manom.

S obzirom na vrstu posla ( logistika ), dnevno primam i do 150 mailova s potvrdama utovara, itd i jako ovisim o push notifikacijama, koje nažalost ne mogu nikako narediti da sve radi kako spada.

Blue mail radi prvih sat vremena nakon postavljanja maila dalje mrtav do ručnog synca, Huawei mail app ne radi push kao ni Gmail nakon instalacije Googla.

 

Da li netko ima možda kakvo rješenje za taj problem, a da stvarno radi kako Bog zapovijeda ili ću se morati rastati od uređaja?

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
majdo kaže...

Koristim Huawei nešto više od 4 godine. Nekako sam uvijek gađao flagshipove jer se poklapalo s produženjem ugovora kod operatera.

 

Zadnje dvije godine koristim P20 PRO i reko idem se poigrati i naručiti ove godine P40 Pro unatoč činjenici da nema GMS.

 

Iz kutije pravac na Mislavov video, instalirao Google preko Benderove APK (veliko hvala i svaka čast), ali..

 

Telefon je gledajući sve fantastičan, kamera i sve popratno, ali s urođenom manom.

S obzirom na vrstu posla ( logistika ), dnevno primam i do 150 mailova s potvrdama utovara, itd i jako ovisim o push notifikacijama, koje nažalost ne mogu nikako narediti da sve radi kako spada.

Blue mail radi prvih sat vremena nakon postavljanja maila dalje mrtav do ručnog synca, Huawei mail app ne radi push kao ni Gmail nakon instalacije Googla.

 

Da li netko ima možda kakvo rješenje za taj problem, a da stvarno radi kako Bog zapovijeda ili ću se morati rastati od uređaja?

 Ubaci u Huawei e-poštu...Gmail.

Stavi sinkronizaciji svakih 15min...

 

A ovo da nećeš moći imati instant Push obavijesti za Google aplikacije se zna još od Mate 30. 

16 godina
online
Re: Huawei P40
majdo kaže...
S obzirom na vrstu posla ( logistika ), dnevno primam i do 150 mailova s potvrdama utovara, itd i jako ovisim o push notifikacijama, koje nažalost ne mogu nikako narediti da sve radi kako spada.

Blue mail radi prvih sat vremena nakon postavljanja maila dalje mrtav do ručnog synca, Huawei mail app ne radi push kao ni Gmail nakon instalacije Googla.

 

Da li netko ima možda kakvo rješenje za taj problem, a da stvarno radi kako Bog zapovijeda ili ću se morati rastati od uređaja?

 Provjeri u postavkama baterije. Tamo imaš negdje postavku kojom spriječavaš automatsko gašenje pozadinskih procesa - za svaki proces posebno. Pronađi aplikacije koje su ti bitne i stavi na "manual". Onda bi push trebao raditi kako treba.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Elles D. kaže...
majdo kaže...
S obzirom na vrstu posla ( logistika ), dnevno primam i do 150 mailova s potvrdama utovara, itd i jako ovisim o push notifikacijama, koje nažalost ne mogu nikako narediti da sve radi kako spada.

Blue mail radi prvih sat vremena nakon postavljanja maila dalje mrtav do ručnog synca, Huawei mail app ne radi push kao ni Gmail nakon instalacije Googla.

 

Da li netko ima možda kakvo rješenje za taj problem, a da stvarno radi kako Bog zapovijeda ili ću se morati rastati od uređaja?

 Provjeri u postavkama baterije. Tamo imaš negdje postavku kojom spriječavaš automatsko gašenje pozadinskih procesa - za svaki proces posebno. Pronađi aplikacije koje su ti bitne i stavi na "manual". Onda bi push trebao raditi kako treba.

Kod Emui je sve namješten na auto i s tim nema problema.

 

Problem su određene Google aplikacije jer nema GMS-a.

 

Kažem meni na Huawei e-mail klijentu redovito stiže e-mail jer sam ažuriranje stavi na svakih 15 min

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 12:08 (R36).
16 godina
online
Huawei P40

Auto nema razumijevanja za ne Huawei aplikacije :) Ista je situacija i na starijim Huawei mobitelima.

Stavi se na manual i onda nema agresivnog gašenja - push stiže odmah.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Elles D. kaže...

Auto nema razumijevanja za ne Huawei aplikacije :) Ista je situacija i na starijim Huawei mobitelima.

Stavi se na manual i onda nema agresivnog gašenja - push stiže odmah.

 Ovo mi je drugi Huawei - P30 Pro i sad P40 Pro. Nikad problema s push notifikacijama na bilo kojoj aplikaciji osim sad na P40 Pro zbog GSM i to ne radi Gmail.

 

Sve ostalo radi kao Instagram, Whats app i sl.

 

Ista priča za mob Huawei 8x koji je u obitelji - sve push notifikacije uredno rade. 

14 godina
offline
Huawei P40

Sreća ja Gmail koristim na ručno syncanje, jer mi nije bitna stavka i uvjek me živciralo syncanje u ovom slučaju.

Tako da kažem, meni osobno ovo ne predstavlja problem.

Sve drugo što koristim na telefonima mi za sada i dalje funkcionira.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40

 Zamisli da te netko stalno zeza: "evo ti google, e sad ga nemas, evo ti ga na mjesec dana, e sad ga nemas - evo ti ga opet" :D, sta ces mu reci?

 

Idealan slucaj bi bio ovaj, po meni:

1. huawei se nasmijesi googleu i pokaze srednjak

2. onaj novi os sto ga razvijaju (ako nije na bazi androida, a je...99%) stave na sve nove uredjaje

3. dopuste do 5-6 godina starim uredjajima bootloader unlock - i onda nek radi tko sto hoce 

10 godina
offline
Re: Huawei P40
Uvjeren sam da bi 90% ljudi (izvan kine) ipak izabrali google nego harmony.

I nije baš da je tako kako kažeš, samo jednom su ga maknuli i još uvijek je na tome.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 15:43 (Dario7).
12 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

 Ubaci u Huawei e-poštu...Gmail.

Stavi sinkronizaciji svakih 15min...

 

A ovo da nećeš moći imati instant Push obavijesti za Google aplikacije se zna još od Mate 30. 

 

Ovo mi je do sada jedno 12ti Huawei u kući, i kažem trenutno uz njega imam P20 PRO, supruga ima P30 PRO i problem je što sam naviknut da iz kutije sve radi kako spada. To nije slučaj i s P40 PRO, bar ne ono što meni treba.

 

Problem je što tih 15 min sync su mi preveliki interval, neka i ne radi push, ali onda da mi je sync interval bar na svakih 5 min, jer u mom poslu zbog 5 min ne odgovora se gubi utovar dok kažeš keks, a kamion negdje stoji prazan i čeka.

 

Ali zanemarim li i to sve, ne radi ni Huawei app kako spada nakon instalacije google aplikacija, jednostavno ne synca i mailovi na stižu, taj dio me muči.

 

 

Elles D. kaže...

 Provjeri u postavkama baterije. Tamo imaš negdje postavku kojom spriječavaš automatsko gašenje pozadinskih procesa - za svaki proces posebno. Pronađi aplikacije koje su ti bitne i stavi na "manual". Onda bi push trebao raditi kako treba.

 

Isprobat ću i ovo pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
14 godina
offline
Huawei P40

Dal netko može direktno isprobat, jer mi se čini da meni ne radi kako spada.

Uber apk prihvati moje podatke za registraciju/prijavu, ali ne radi kako treba.

Jednostavno me ne locira, odnosno lokacija ne funkcionira.


Google maps radi, ali ponekad treba malo više vremena za lociranje.

Ovo ću još malo istestirat, moguće da je do mene.

 

Ako netko može probat naručit vožnju preko uber apk, čisto da vidim dal je neki drugi problem ili ne.

Sve je rađeno preko videa kojeg je postavio Mislav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P40
majdo kaže...

Koristim Huawei nešto više od 4 godine. Nekako sam uvijek gađao flagshipove jer se poklapalo s produženjem ugovora kod operatera.

 

Zadnje dvije godine koristim P20 PRO i reko idem se poigrati i naručiti ove godine P40 Pro unatoč činjenici da nema GMS.

 

Iz kutije pravac na Mislavov video, instalirao Google preko Benderove APK (veliko hvala i svaka čast), ali..

 

Telefon je gledajući sve fantastičan, kamera i sve popratno, ali s urođenom manom.

S obzirom na vrstu posla ( logistika ), dnevno primam i do 150 mailova s potvrdama utovara, itd i jako ovisim o push notifikacijama, koje nažalost ne mogu nikako narediti da sve radi kako spada.

Blue mail radi prvih sat vremena nakon postavljanja maila dalje mrtav do ručnog synca, Huawei mail app ne radi push kao ni Gmail nakon instalacije Googla.

 

Da li netko ima možda kakvo rješenje za taj problem, a da stvarno radi kako Bog zapovijeda ili ću se morati rastati od uređaja?

 

 

Mene cudi da si uz takav opis posla uopce isao riskirati sa Huaweiem koliko god da ti se on svidjao.

 

14 godina
offline
Huawei P40

Google Maps ipak rade uredno, ali Uber apk ne funkcionira.

Ne prepoznaje lokaciju nikako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Instaliraj Bolt, on postoji i u app gallery, samo ne znam da li je podrzan na sve strane kao Uber
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei P40

Da li vam maps na p40 pro blokiraju kad izlazite iz navigacije?T i navigacija radi normalno, no kad pritisnem back ili kliknem na X da prekinem navigaciju, aplikacija se smrzne.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P40
Mar kaže...

Da li vam maps na p40 pro blokiraju kad izlazite iz navigacije?T i navigacija radi normalno, no kad pritisnem back ili kliknem na X da prekinem navigaciju, aplikacija se smrzne.

 

Meni radi, ali isto sam dojma da nije to kao što je na ostalim uređajima.

Nekad trebam dva puta ući u apk, jer me ne locira iz prve ili mu treba dosta dugo.

Gumb za lokaciju ne daje znakove života.

 

Ali nekad sve ide iz prve i kakk god, funkcionira.

 

Gboard mi je isto mrvicu čudan, kao da na momente uspori tipkanje i na sekundu on odluči preuzet kontrolu.

 

Uglavnom, ova situacija svakako nije idealna, ali očigledno jedini spas u ovo trenutku.

Svakako se još igram sa svime, pa odlučim dal uzet P40 PRO.

Moguće da je nekakav problem, koji se riješi nekakvim updateom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 21:59 (zabranjeniples).
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Mar kaže...

Da li vam maps na p40 pro blokiraju kad izlazite iz navigacije?T i navigacija radi normalno, no kad pritisnem back ili kliknem na X da prekinem navigaciju, aplikacija se smrzne.

 

 Da...isto kao i tebi.

zabranjeniples kaže...
Mar kaže...

Da li vam maps na p40 pro blokiraju kad izlazite iz navigacije?T i navigacija radi normalno, no kad pritisnem back ili kliknem na X da prekinem navigaciju, aplikacija se smrzne.

 

Meni radi, ali isto sam dojma da nije to kao što je na ostalim uređajima.

Nekad trebam dva puta ući u apk, jer me ne locira iz prve ili mu treba dosta dugo.

Gumb za lokaciju ne daje znakove života.

 

Ali nekad sve ide iz prve i kakk god, funkcionira.

 

Gboard mi je isto mrvicu čudan, kao da na momente uspori tipkanje i na sekundu on odluči preuzet kontrolu.

 

Uglavnom, ova situacija svakako nije idealna, ali očigledno jedini spas u ovo trenutku.

Svakako se još igram sa svime, pa odlučim dal uzet P40 PRO.

Moguće da je nekakav problem, koji se riješi nekakvim updateom.

Ja sam o tome već pisao...da mob radi bolje s HMS-om nego s GMS-om. To je činjenica.

 

Sad je još i ok gms kakav je meni bio u 5mj. 

 

Da mi ne trebaju Google fotografije nebi ni GMS koristio.

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

Moguće da je nekakav problem, koji se riješi nekakvim updateom.

Ja sam o tome već pisao...da mob radi bolje s HMS-om nego s GMS-om. To je činjenica.

 

Sad je još i ok gms kakav je meni bio u 5mj. 

 

Da mi ne trebaju Google fotografije nebi ni GMS koristio.

 

 

Gboard sam pobrisao podatke i cache, te deinstalirao apk, te nanovo instalirao.

Čini mi se da sad radi kako treba.

Maps definitivno ne radi kao na ostalim uređajima, nekad zaista treba dva dva puta ulazit u apk.

Ali barem radi.

 

Sve ostalo mi za sada radi, barem mi se tako čini :).

16 godina
offline
Re: Huawei P40

Riješio sam problem sa smrzavanjem Gmapsa prilikom izlaženja.

 

Deinstalira sam aplikaciju i stavio verziju 10.49.3 koja radi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 18:37 (Mar).
14 godina
offline
Re: Huawei P40
Mar kaže...

Riješio sam problem sa smrzavanjem Gmapsa prilikom izlaženja.

 

Deinstalira sam aplikaciju i stavio verziju 10.49.3 koja radi.

 Kako opčenito radi, dali locira iz prve i sl.?

Možeš malo testirat pa javit dojmove ?

16 godina
offline
Re: Huawei P40
Radi super, ne smrzava se, locira trenutačno.
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Pozdrav
Trenutno se nalazim na terenu, sa užasno slabo signala da sam jedva otvorio ovu temu i da cu mozda jedva postavit ovo pitanje, zato ne citam kompletnu temu jer bi trajalo jako dugo
Uglavnom imam samo jedno pitanje
Imam u ponudi za uzet P40 pro
Da li sve aplikacije nakon instalacije rade kako treba??
Ne želim instalirat google servise i igrat se sa tim, nego preko app stora i petal search-a skinut aplikacije koje mi trebaju
Od aplikacija koje su mi vrlo bitne da rade sasvim normalno kao sto mi trenutno rade na p30 pro koji ima google su: facebook, messenger, viber, wapp, instagram,waze, mzaba...
Da li te aplikacije redovno dobivaju update itd?
Da li ima problema sa npr primanjem poruka na viber, messenger itd?
lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Sve navedene aplikacije rade. Obavijesti uredno dolaze. Nema brige oko toga.

 

Ja sam neki dan stavio GMS na P40 Pro, morao sam downgeadeati na 131, ali uspjelo je sve bez problema.

 

Danas dobio update na 176, instalirao, GMS i dalje uredno radi, kao i notifikacije.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
LukaSokol1 kaže...

Pozdrav
Trenutno se nalazim na terenu, sa užasno slabo signala da sam jedva otvorio ovu temu i da cu mozda jedva postavit ovo pitanje, zato ne citam kompletnu temu jer bi trajalo jako dugo
Uglavnom imam samo jedno pitanje
Imam u ponudi za uzet P40 pro
Da li sve aplikacije nakon instalacije rade kako treba??
Ne želim instalirat google servise i igrat se sa tim, nego preko app stora i petal search-a skinut aplikacije koje mi trebaju
Od aplikacija koje su mi vrlo bitne da rade sasvim normalno kao sto mi trenutno rade na p30 pro koji ima google su: facebook, messenger, viber, wapp, instagram,waze, mzaba...
Da li te aplikacije redovno dobivaju update itd?
Da li ima problema sa npr primanjem poruka na viber, messenger itd?
lp

 Sve nabrojane aplikacije rade bez problema.

9 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Pod gsm mislite na sta?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P40
LukaSokol1 kaže...

Pod gsm mislite na sta?

Nije gsm nego gms - google mobile services

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice