Huawei P40

poruka: 1.086
|
čitano: 394.710
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Huawei P40

Evo forumaši, predstavljena je jedavno nova serija Huawei P40 mobitela.

 

Pa evo ukratko specifikacije najjačeg modela, a to je P40 Pro+

 

ZASLON: 6.58 inča, OLED, 1200 x 2640 točaka
PROCESOR: Huawei HiSilicon KIRIN 990 5G, 8 jezgri, 2.86 GHz
RADNA MEMORIJA: 8 GB
INTERNA MEMORIJA: 128 GB i 256 GB
PREDNJA KAMERA: 32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm, AF
STRAŽNJA KAMERA: 50MP + 40MP + 8MP + 8MP + dubinska ToF kamera
OPERATIVNI SUSTAV: Android 10
BATERIJA: 4200 mAh
DIMENZIJE, TEŽINA: 72.6 x 158.2 x 9 mm, 226 g

 

Detaljan opis i recenzija: KLIK (bug.hr)

 

 

Moje mišljenje da će mob odvaliti tržište, ali mene osobno samo muči to što je Huawei raskinuo sa Googleom, gdje će te sve aplikacije biti kako će to sve biti ... još nisam u potpunosti razumio...

 

 

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P40
Osobno, jedino sto me odbija od ovog moba, je cijena. Inace da je jeftiniji, definitivno bi ga uzeo. Moze on biti najružniji phone, ali sta se skriva ispod haube, to je bitnije. 🤯😎
4 godine
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
Mobitel je stvarno savršenstvo, najbolja kamera na tržištu, procesor,zaslon, punjenje. Meni je čak i dizajn odličan, pogotovo mat siva boja. Već je dosta medija pisalo o načinima instalacije svih aplikacija tako da me to ne brine. Cijena je visoka, ali specifikacije to opravdavaju, još pogotovo Watch gt2 koji ide na poklon u prednarudžbi. Svoj mate 20 pro ću definitivno zamijeniti ovim p40 pro.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P40

1) Preskup.

2) EMUI i dalje "razbacan" i dosadan u odnosu na npr OneUI ili MIUI.

3) Za ovoliko para nema šanse da cu cu jebavat s googleom.

4) Video i dalje kaska za konkurencijom, 4k60 loš (izvor gsmarena), drugi nude 8K snimanje.

5) Kakav je ovo dizajn? Ružan ajme. 

6) Kirin i dalje kaska graficki za Qualcommom

7) Developer podrška nikakva

8) Nema otključanog bootloadera

9) Huawei update su užasni, dok se Samsung i Xiaomi trude nove funkcije stavit (geste, animirani aod itd) huawei samo daje sigurnosne update.

 

Ugl zaobic u širokom luku. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Huawei P40

Ja se ne slažem za softver, meni je on za koplje iznad samsungovog.

Optimiziranost samog softvera i hardvera mi je kod Huaweia zaista kvalitetno odrađena i sad svakako izgleda bolje nego prije.

Autonomija, ekstra brzi punjač u kompletu, jedini koji su zadržali IC port sa izrazito kvalitetnim softverom.

A priča o Kirinu mi je smiješna, pogotovo ako uzmemo u obzir da Samsung i dalje za EU trpa Exynos, koji je i dalje neupitno lošije rješenje od Snapdragona.

 

Slažem se za google servise i osobno isto smatram da je cijena prevelika iz tog razloga.

Neupitno je to da se google aplikacije mogu instalirat iz trećih izvora, ali upitno je to koliko i kako će radit i kakvu će sigurnost imat, ako sam dobro shvatio cijelu priču.

 

A ako pričamo o cijenama, onda su svi očekivani uređaji debelo otišli u ludilo.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
thebatman kaže...

1) Preskup.

2) EMUI i dalje "razbacan" i dosadan u odnosu na npr OneUI ili MIUI.

3) Za ovoliko para nema šanse da cu cu jebavat s googleom.

4) Video i dalje kaska za konkurencijom, 4k60 loš (izvor gsmarena), drugi nude 8K snimanje.

5) Kakav je ovo dizajn? Ružan ajme. 

6) Kirin i dalje kaska graficki za Qualcommom

7) Developer podrška nikakva

8) Nema otključanog bootloadera

9) Huawei update su užasni, dok se Samsung i Xiaomi trude nove funkcije stavit (geste, animirani aod itd) huawei samo daje sigurnosne update.

 

Ugl zaobic u širokom luku. 

 

 1. Posto dobijes sat koji je oko 200-250 eura...cijena mi je cak.i ok.

S20+ je isto 1000 eura tako da otom potom.

2.Ne shvacam sta si htio reci.Imao i jedan i drugi i treci i sve j stvar navike.

3.Aj to stoji...

4.Oni ce to speglat...to je prvi software i s novim nadogradnjama ce se to speglat.

5.Ljepota je u oku promatraca.Meni je dizajn ok. Zbog 3D otkljucavanka kao na Iphoneu meni je taj setup prednje kamere top. 

6.To mi je osobno nebitno...jer mi jedino za bilo kakvo igranje odgovaraju dimenzije Note-a., sve ostalo mi je premalo.

7 i 8 meni nebitno.

9. Ne znam jesi gledao prezentaciju...AOD ti je 3D, gest su im uvijek bile top (P30 Pro)., tako da...

 

Kad vidim da je Xiaomi Mi 10 Pro u 2020 single sim - dode mi da placem. Na kojim su oni drogama bili kad su se odlucili na single sim

12 godina
offline
Huawei P40

Ja od samog početka korištenja smartphonea, koristim samsung. 
Ali ovaj video me totalno šokirao, 

 

Stvarno nije uredu od samsunga, u rujnu mi ističe ugovor i vidjet ću hoće li se huawei p40 promjenit  do tad što se tiče googlea, mada čisto sumnjam ...

 

Samo Rijeka.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Huawei P40

Kupim uredjaj i onda ja idem da instaliram osnovnu stvar na taj uredjaj? Ne hvala! 

 

Ista stvar kao i PES I FIFA, kupim PES i idem instalirat neke xy patcheve da vidim normalna imena klubova, igraca itd... 

 

Spala je opet borba dvaju na trzistu, a to je Samsung vs Apple. 

 

 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

šteta sa ovim đumbusom sa googleom... ovaj p40 pro i plus bi poderala ove sprdancije od napucanih kamera u s20 ultra i mi 10 pro. ćaomi ima izliku u cijeni, al samsung može sad kaj hoće kad više nema nikakve konkurencije u android svijetu.

 

ćaomi ima kriminal od onog miui i još gore softa kamere, lg i google više neće biti "pravi" flagshipovi, za htc klinci danas ni ne znaju, ovi kinezi tipa oppo, vivo, realme, zte sa svojim aplikacijama i ios kloniranim skinovima...  sony u oblacima - 1300 eura za niš posebno, nokia i lenovo se orijentirali na mid segment i ostaju razer i asus gejmerski fonovi sa svojim dječjim dizajnom.

 

od te sve hrpe izbora, izbora nema u top segmentu. 

Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei P40

telefon dolazi bez Google Mobile Services i Google Play Store

 

ne rade niti ce raditi do daljnjeg sljedece aplikacije:

 

Gmail, Google Calendar, Youtube, Google Maps, Google Photos, Google Voice, Google Hangouts, Android Auto

 

i ako ih probas instalirati na bilo koji nacin, za sad ne funkcioniraju "the security block against doing this on the Huawei P40 series is total; it fails to enable the services, as it is an uncertified and unlicensed device"

 

ne znam uopce zasto bi netko kupovao ovakav poluproizvod i zajebavao se sa svime time, kada P30 Pro radi ko beba, ako bas zelite Huawei

 

da ne govorim o neizvjesnosti da li ce vam raditi ostale aplikacije koje koristite i ovisne su o GMS, tipa transakcijeske applikacije, razvojne i slicno

 

ima i drugih mobitela koji su ili bolji ili u istom rangu za manje, isto ili vise novaca 

 

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

ovakve kamere na mobitelima nema, ni za kakve pare.

a zbog toga se kupuje p serija. ali slažem se, za tržišta izvan kine ovaj mob baš nema smisla. youtube, gmail i maps su aplikacije koje su must have na svakom mobitelu, jer ih koristi ogromna masa ljudi. mogu se ja prešaltat na here mape ili koje već postoje na appgallery, ali što je sa whatsapp, facebook, tj fb messengerom? ima tonu drugih chat aplikacija koje u hrv nitko živ ne koristi, bez baze korisnika - ništa.

 

i ok za mene koji mogu pokušat zaobić te probleme sa instaliranjem play services, play trgovine itd. kaj će npr moj buraz kojeg te tehničke đinđe ne zanimju (a takvih je 99% opće populacije)? 

 

šteta za takav fon da je softverski osakaćen. 

u kini je druga priča - tamo je to vj najpotpunij mob kojeg možeš kupit u ovom trenutku.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Facebook, instagram, whats app i sl. nisu googleove aplikacije i sve se moze skinuti sa android marketa, tipa aptoide i sl. I sve rade bez problema

Skine se apk. aplikacije, instalira i to je to, apk je dostupan i u samom app galeryu

Gmail se moze koristiti preko outlooka ili huaweijevog email klijenta, bankovne aplikacije rade, yt ne, ali se moze napraviti precac preko browsera na zaslonu moba

Google maps nema, al ima ove ostale razne mape i sve normalno rade, Uber mislim nece raditi jer je vezan iskljucivo za google mapse

Ugl ljudi ne mislim ni ja da se isplati ali za postenu cijenu bi mozda cak i razmisljao ubosti novi Huawei, mene vise jebe ona odvratna, ali odvratna pilula koja se nadam se moze dobro sakriti crnom temom

Toni sa smartphone hrvatske ga upravo recenzira pa ce sve napisati sta i kako, imate na benchmarku video, napraviti ce Mislav Busic na mob hr, nista nije nemoguce
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P40
Google Pay je meni recimo suoer bitan i to isto možeš zaboravit.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Timo kaže...

telefon dolazi bez Google Mobile Services i Google Play Store

 

ne rade niti ce raditi do daljnjeg sljedece aplikacije:

 

Gmail, Google Calendar, Youtube, Google Maps, Google Photos, Google Voice, Google Hangouts, Android Auto

 

i ako ih probas instalirati na bilo koji nacin, za sad ne funkcioniraju "the security block against doing this on the Huawei P40 series is total; it fails to enable the services, as it is an uncertified and unlicensed device"

 

ne znam uopce zasto bi netko kupovao ovakav poluproizvod i zajebavao se sa svime time, kada P30 Pro radi ko beba, ako bas zelite Huawei

 

da ne govorim o neizvjesnosti da li ce vam raditi ostale aplikacije koje koristite i ovisne su o GMS, tipa transakcijeske applikacije, razvojne i slicno

 

ima i drugih mobitela koji su ili bolji ili u istom rangu za manje, isto ili vise novaca 

 

 

 

 

Od svega toga su mi jedino bitne Google fotografije.

Gmail radi - samo ga ubacis u drugi email klijent.

You Tube Vanced - duplo volji od orginalnog You Tubea - mozes npr slusat muzilku u pozadini...

Google maps - navigacija radi...

 

Sve ostale aplikacije koje nisu vezane za Google a to je 99% aplikacija radi - facebook, whats app, instagram, viber, messenger...jace banke kao PBZ, Zaba,Erste...

 

Tako da ne vidim sta je Huawei popusio...

 

Na kraju krajeva Huawei ima svoj Cloud za slike i za sve ostalo...kao sto sam se navikao na Google cloud tako cu i na Huawei cloud.

 

Po pricama sam mislio da ce biti mnogo losije a na kraju nista strasno.

 

Radim u banci i ni jedna transakcijska aplikacije nije ovisna o GMS-u, jer onda ne bi radila u Apple storu.

Sam vlasnik aplikacije ODREDUJE o kome je ovisna. PBZ je prilagodio mbanking Huawei app storeu., i tu mu Google ne moze nista.

Kad si u Play storeu...onda si ovisan u Googlu., za sve ostalo Google boli ona stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 23:03 (R36).
12 godina
offline
Huawei P40

Jebo te drzite se toga Googla kao da ste se udali za njega...

Kao sto se mogu prebacit na Huawei tako se mogu prebacit na Apple bez pol frke. 

Nisam ogranicena osoba niti cu ikad biti.

 

Da Huawei nema Whats app, Instagram i masu ostalih aplikacija ne bi prvi kupio Huawei mob., a na Huawei mozes instalirati 99% aplikacija i samo svoj store moze jos prosirit...losiji ne moze biti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Ekipa instalira GMS na P40 Pro - 

 

Smartphone Hrvatska - sve je objasnio oko instaliranja aplikacija s alternativnih izvora - 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Huawei P40

Ovaj notch za kamere stvarno je ogroman i na vidljivom mjestu. Gore lijevi cosak, i to dobre povrsine, ne sluzi nicemu. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
Tkozna kaže...

Ovaj notch za kamere stvarno je ogroman i na vidljivom mjestu. Gore lijevi cosak, i to dobre povrsine, ne sluzi nicemu. 

 Sluzi za infracrvene senzore za 3d otkljucavanje lica. Naravno, bio bi sretniji da su stavili u sredinu, ali ipak mislim da je bolje da ima 3d face unlock nego da nema.

Isto navodno postoji senzor za zracne geste, ali to bi radije isprobao kakve su funkcije prije nego pisem o tome.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
thebatman kaže...

1) Preskup.

2) EMUI i dalje "razbacan" i dosadan u odnosu na npr OneUI ili MIUI.

3) Za ovoliko para nema šanse da cu cu jebavat s googleom.

4) Video i dalje kaska za konkurencijom, 4k60 loš (izvor gsmarena), drugi nude 8K snimanje.

5) Kakav je ovo dizajn? Ružan ajme. 

6) Kirin i dalje kaska graficki za Qualcommom

7) Developer podrška nikakva

8) Nema otključanog bootloadera

9) Huawei update su užasni, dok se Samsung i Xiaomi trude nove funkcije stavit (geste, animirani aod itd) huawei samo daje sigurnosne update.

 

Ugl zaobic u širokom luku. 

 

1. Za hrvatski standard je svaki mobitel poviše 2000 kuna preskup, tako da FAIL

2. Stvar ukusa

3. Ok priznam ti ovu stavku, iako kao što si vidio iz R36ovog posta

   procedura je superjednostavna i tko ono nije sposoban napravit na smartphoneu za njega je 2110, ali ipak pass

4. Stoji iako bi ti za spominjanje 8k snimanja najradije stisnuo fail, toliko nebitna stavka,iako možda ti i u spavaćoj sobi možda imaš 8k televiziju, pass

5. Stvar ukusa

6. Pošto je u ovom trenutku jedino samsung konkurencija a u nas ide samo sa epoksijem, fail

7. Iskreno danas skoro nepotrebno pošto većina radi kako treba out of the box, osim toga, DEVELOPERe spominješ a ne da ti se jebavat sa googleom, FAIL

8. Bootloader kažeš, a šta ti treba otključani bootloader a da ponovim ,ne da ti se jebavat sa googleom, FAIL

9. Ažurni su u onome šta je najbitnije, ove fore za curice su irelevantne, FAIL

nažalost moram revizirat točku 3, zbog neistinite izjave za instaliranje googlea koje je piece of cake a bitni su ti developeri i bootloader nažalost FAIL

 

Jedina činjenica, od svih ovih koje si naveo, jeste da jedino video snimanje ima slabije od konkurencije
sve ostalo, žali bože tipkanja

 

R36 kaže...

 

Radim u banci i ni jedna transakcijska aplikacije nije ovisna o GMS-u, jer onda ne bi radila u Apple storu.

 

 a ti si onaj koji ljudima na ulazu instalira netbanking 

iPhone is a smartphone for dumb people
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 19:18 (karlanal).
16 godina
offline
Huawei P40

Dobar je ovaj P40, cijena će mu pasti, tak da slobodno ko misli kupovat, nek ga uzme u obzir, napokon normalne dimenzije smartfona, kompaktan, i ovo je pravo osvježenje. Od kad je nastao boom (više nema smartfona sa pristojnim dimenzijama) prema 6.5"+ ekranima a onda i rastu gabariti smartfona, osobno, već mi je pun kufer nezgrapnih i velikih mobitela.
Za GP kolko vidim, postoje alternativna rješenja, a vjerujem da će se to s vremenom i poboljšat, način instalacije..

Po meni, možda jedina mana što nema stereo zvučnike, ovo govorim za P40.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 20:21 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

nakon šta sam bio odlučio kupit zamzunga odustao sam zbog procesora, p40 je odličan mob ali mislom da će moj izbor biti malo lošiji mi 10 pro

a odlučile su 3 stavke koje su meni osobno jako bitne

ravni ekran

stereo zvučnici

iR blaster

križaj 3 

2 stavke pošto vidim da i huawei p40 pro i pro plus imaju isto IR blaster

dizajn p40 pro mi se jako sviđa

nadam se da oni podignuti metalni rubovi na ćoškovima imaju svrhu i da ne služe samo estetici

ovi današnji mobiteli pucaju ko da ne kažem šta

iako, neki dan me žena gađala mateom 20 pro, fulala me naravno jer sam stajao ravno ispred nje

(znanstveno dokazano najsigurnije mjesto u takvim slučajevima), bio je u futrolici huaweiovoj sa prozorčićem

takvom snagom je odletio u zid da je ostalo udubljenje, preklop je puknuo i odvojio se mob živ

uglavnom, trenutačno ne vidim nijedan mob da može parirat p40ki pro

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...
R36 kaže...

 

Radim u banci i ni jedna transakcijska aplikacije nije ovisna o GMS-u, jer onda ne bi radila u Apple storu.

 

 a ti si onaj koji ljudima na ulazu instalira netbanking 

Dobra dobra.

 

Nemam veze s poslovnicom i radom s klijentima. 

16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Dizajn i dimenzije : Prednja strana P40P izgleda kao onaj bazen “never ending pool”. Preko sve 4 stranice s preljeva taj zaslon. Osobno mi je to vrlo atraktivno. Jako lijep uređaj. Ona “pilula” na prednjoj strani nije baš ultra lijepa ali pošto znam kakav set kamera su nalazi u njoj + 3D otključavanje, onda mi to ne predstavlja neki problem. Na kraju krajeva navikneš se na to. Moj uređaj je crne boje, jer sivi bi mora čekati. Zadnja strana se sastoji od seta kamera. Taj set kamera izgleda kao a P30P. Pošto se ekran sa svih strana preljeve, nema zapinjanja prstiju kad koristiš geste na donjem bridu. To mi je iskreno top.

 

Ekran : Radi se o OLED 6.58inc, 441ppx, HDR10, 90Hz. Mogu reći da primječujem razliku 60hz vs 90hz. Na 90hz je sve nekako fluidnije i prirodnije. Na P40P je 90hz postavljeno tvornički. Dva moda odabira prikaza boja – normalno ili životopisno. Meni je na životopisno. Ista prića i s rezolucijom – 1200x2640 ili 1760x800. Meni je na 1200x2640 – isto tvornički postavljeno. Na P40 zaslone radi Boe, a na P40P radii im Boe i LG. Boje su prirodne tj normalne ljudskom oku. Nisu zasičene ili išta slično.

 

Baterija – pošto ga imam jedva 2 dana, teško mi je nešto pametno reći o baterije ali na prvu mi se čini malo – negdje 6h sot-a – ali je sve popaljeno. Spojen na sat, gps, wifi, 4g, e-mail i sl. Ne koristim black temu i slike na pozadini mi se konstantno vrte. Budem javio kakva je za 2 tjedna. Brzo punjenje od 40W je odlično – u 30min se napuni od 0-75%. Čak si mislim naručit bezični punjač od 27W.

 

Kamera – moram naglasit dvije bitne stvari.

 

Multi-spektar senzor + AI AWB algoritam koji pogađa savršenu preciznost boja., onako kako zdravo ljudsko oko vidi. Uvijek sam govorio da najbolju preciznost boja daje Iphone., e sad je na tom tronu P40P.

 

Octa PD autofocus koji odrađuje odlično svoj posao. Meni je do sad najbolji auto fokus bio na Samsungu dual pixel fokus. Na P30P mi je dobar fokus falio. Na P40 Pro je fokus na nekoj drugoj razini. Znam po tome kad slikam ili snimam svoje dijete od 1 god i 3mj. Kako god ona skakala, fotografija ispadne savršeno. Ni jedanom mi fotografija nije ispala mutno.

 

Fotografije sa zadnjom kamerom u dnevnim uvijetima ispada savršeno čisto bez imalo šuma s točnom preciznošću boja. Kamera ima 11 Leica modova namještanja boje slika. Meni je na “standard Leica” i na tom modu imaš realnu sliku. Fora je ono uklanjanje refleksije, ali nisam probao uklanjanje ljudi iz kadra. A šta reći nego da mi je ovo najbolja kamera koju sam imao. Sve je to podignuto na jedan viši rang naspram ostalih.

 

Video snimanje – prvo sam se cimnuo jer sam mislio da sam ja nešto krivo namjestio…u postavkama je “Wide” kao da je postavljeno na širokokutnu kameru i onda kad zumiraš ti je tek na 1x, pa 5x, 10x. 10x je max zoom na videu. Mislio sam da mi treba biti na 1x a ne na Wide., ali nije jer je u psotavkama postavljeno na “Wide” i to je početna pozicija video snimanja. Najbolje 4K 60fps snimanje koje sam ja vidio. Nema veze s ni jednim Huwei telefonom do sad., P30P je miljama daleko u video snimanju.

 

Prednja kamera – to me ugodno iznenadilo. Isto odličan auto fokus i stabiliziacija. Hodajući radim selfi, i slika nigdje nije mutna, savršeno čista slika.

Slobodno mogu reći da je ovo meni do sad najbolji set kamera. Nisam našao ni jednu manu. Popravili su ono što im je bila mana – auto fokus, lose video snimanje, prednja kamera bez auto fokusa., a unaprijedili neke stvari kao što je multi spektar boja i novi auto fokus.

 

Software : odmah da kažem da je to software koji traži osobno meni mali kompromis. Ovo osobno meni naglašavam jer svatko ima drugačije zahtjeve i drugačije aplikacije na uređaju. Ja ću reći nešto o softwareu iz svog kuta gledišta.

Huawei app trgovina je uredno složena trgovina ali nema sve aplikacije. Od nekih bitnih aplikacija ima Pbz mbanking, Otp mbanking, Zaba mbanking, Erste mbanking, Keks pay, Office pakete različitih developersa, Snapchat, ,Moj A1, Telegram, Viber, Tik Tok, Booking, Trivago, Aliexpress, Amazon, itd..To su neke aplikacije koje sam ulovio na prvu. Moram ovo istaknut – jučer sam napisao Huaweiu da nemaju Shazam (možeš u Huawei appu stavit popis želja) i danas bezveze upišem Shazam ima ga. Ostao sam iskreno iznenađen. Nema govora da sam krivo prvi put upisao jer sam par puta upisivao i tražio alternative Shazamu.

 

Ja sam instalirao apkpure + phone clone i skinuo i prekopirao aplikacije. Radi : Whats app, Instagram, Facebook, Messinger, Sofa Score, IPTV, Vidmate, speedtester, A1, Tele2, Here maps, Waze, Office, PDF scan, Pay pal, MyVisa, You tube Vanced, Lg ThinQ (perilica rublja), Smart Air (klima), Wolt, Zedge, Taptalk, Chrom. To se neke moje bitne aplikacije.

 

Šta mi ne radi : normalno Google aplikacije., meni najbitnije Google fotografije i Keep. Ne radi mi npr od Zagrebačke plinare –“Moj račun”– pračenje potrošnje plina. Očito je ta aplikacija vezana za GMS.Bitno je naglasit ljudima – može skinuti aplikaciju s bilo koje alternativne trgovine kao apk pure, apk mirror ali ako je aplikacija ovisna od GSM neće radit. Također mi HAK aplikacija ne radi kao ni aplikacija od T-coma “Moj telekom”. Pošto Hrvatski telekom ima Huawei u ponudi očekujem uskoro dolazak navedene aplikacije u Huawei app

Keep sam zamjenio s Huawei napomenama i to je stvarno ok., a Huawei za fotografije nema tako dobru alternative kao Google fotografije aplikacija. Spremat ću fotografije na Huawei Cloud ali nije to tako dobro složeno. Za sad su mi sve fotografije na mobu a i bit će tako do daljnjeg.

 

Update aplikacija radi normalno ako imaš instaliranu alternativnu trgovinu tako da s tim nema problema. Kad Google trgovina ima update, ima ga i Apkpure trgovina.

Sumasumaru : Ne radi mi aplikacija “Moj račun”, HAK i Moj telekom od Tcoma.

 

Zaključak : Da, Google je problem ali nije tolikooo velikii. Iskreno moglo je biti i gore. Opet zavisi kakve tko aplikacije koristi. Meni od svih mojih aplikacija samo 3 aplikacije ne radi. S kamerom sam preoduševljen…pošto mi je kamera najbitnija…mob je zadovoljio sve moje uvijete. Da dpbio sam sat Huawei GT2 – meni su ti Huawei satovi odlični tako da nemam prigovora za cijenu od 7400kn

 

ps ako sam nešto zaboravio napomenit, pitajte...i ako negdje imam pravopisnih grešaka - omaška.

 

Evo galerija fotografija s P40 Pro...pošto je Corona, nemaš gdje pametno otići nego napravit obilazak po kvartu s dijetetom i malo uslikat. Ima 26 fotografija...mislim da će biti ok.

Fotografije su uslikane na auto postavkama, iz prve (nije bilo ponavljanja da bi dobio kao neku idealnu sliku), i uključen je bio AI...ali nije svaki put korišten prepoznavanje scena...

 

https://photos.app.goo.gl/Vvx9gugj69LuGsNo6

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 16:00 (R36).
 
3 0 hvala 8
12 godina
offline
Huawei P40

Slike će biti večeras...još da par noćnih uslika pa sve stavim kompletno. Imam 2 videa 4K..., još ću večeras snimit jedan noćni 4K i to ću stavit na you tube. Treba vremena za sve to zbog obiteljskih obaveza ali bit će.

 

Recenzija P40 Pro je post prije...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:59 (R36).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Huawei P40

Link sa slikama je dodan u recenziji - post na 1 stranici.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 15:47 (R36).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Također sam i sam prednaručio Hp40p al siva boja, i još ga čekam. Očito je mala količina tih zaliha, jer vidim da ekipa ima već uređaj al crna boja. Jel ima netko da je već dobio sivi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

Kao što sam rekao da sam imao čudno ponašanje baterije...napravio sam odmah hard restart i ponovno sve instalirao. Tamo gdje me je Huawei traži svakakava odobrenja kao za marketing, slanje informacija o ponašanju uređaja i takva neka sranja - sve sam to odbio.

 

Sad baterija traje kako spada. Negdje mi je Sot 9h a bio je 5h.

 

Također preko Chroma pristupim Google fotografijama i spremim fotografije s moba na Google fotografije. Radit ću to jednom mjesečno, a pošto imam 256 Gb nije da me to spremanje nešto zamara.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Huawei P40
crash_cro kaže...

Također sam i sam prednaručio Hp40p al siva boja, i još ga čekam. Očito je mala količina tih zaliha, jer vidim da ekipa ima već uređaj al crna boja. Jel ima netko da je već dobio sivi?

 Ja sam prednaručio sivi pa mi se nije dalo čekat pa rekoh pošaljite mi crni. Imali su još i bijeli ali nisam njega htio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
Jesu te naknadno zvali ili?
Taman u utorka će bit tjedan dana od kako sam naručio, taman zadnji bio sa GT2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice