Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.547.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako da vrati ako mu je stara krepala?

Mene više zanima, tko je napravio dijagnostiku da stara grafička ne valja i što je uopće bio problem sa starom grafičkom?

 

I ne znam zašto se kupovala RX 6600 na stari AM3 socket sa FX8300 procesorom :S Tko god je to preporučio, svaka mu čast....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da eto svaka mi čast. Ja sam preporučio i objasnio zašto. Već kad uskačeš kod svakog slaganja nek ti ne bude teško pročitat par objava iznad.

Šta da mu preporučim 3050 ili 6400 mozda ako i ne bude iskoristena full kad tad će promjenit platformu i doci će na svoje. A 6600 će sigurno par godina odrađivati dobar posao.

Bero
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na savjetima... Problem je bio u windows apdejtu... Riješeno za sad... Al mislim da je i u matičnoj neki problem jer jos nije to sve 100 posto...

 

Jos jedno pitanje, zašto mi sad štekaju bežična tiokovnica i miš? Usporeni totalno... Miš ponekad zašteka na par sekundi, tipkovnica kasni par sekundi itd., Dok normalni miš i tipkovnica rade normalno...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tako se ponaša ploča kao kad je softverski problem mouda nadogradnja ili ako ju kontakt zeza.

Isti problem imao kolega kad je grom zvekno blizu i nestalo struje naglo.

Lan port mu je oso skroz a ostali su znali trzat.

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice


Pozdrav, Isplati li se uzet za 600 kuna više 3060 nego trenutno sto planiram rx 6600?

 

procesor: i512400f

mbo: gigabayte mainboard h610m

napajanje: thermaltake smart 600w

kuciste: msfighter v315

monitor: dell s2421hgf 144hz 24"

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
labo12345 kaže...


Pozdrav, Isplati li se uzet za 600 kuna više 3060 nego trenutno sto planiram rx 6600?

 

procesor: i512400f

mbo: gigabayte mainboard h610m

napajanje: thermaltake smart 600w

kuciste: msfighter v315

monitor: dell s2421hgf 144hz 24"

 

 

 

Ili ovo

 

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
labo12345 kaže...


Pozdrav, Isplati li se uzet za 600 kuna više 3060 nego trenutno sto planiram rx 6600?

 

procesor: i512400f

mbo: gigabayte mainboard h610m

napajanje: thermaltake smart 600w

kuciste: msfighter v315

monitor: dell s2421hgf 144hz 24"

 

 

 Ne isplati, ili ostani na RX 6600 ili što su ti kolege linkali neku najpovoljniju RX 6650XT.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala! To je odlična ponuda, jedino me brine taj webshop proxima informatika, nikad nisam čuo za njih. Nadam se da neću imat problema snjima.

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
labo12345 kaže...

Hvala! To je odlična ponuda, jedino me brine taj webshop proxima informatika, nikad nisam čuo za njih. Nadam se da neću imat problema snjima.

 Jesi kupio u Proxima na kraju?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je sve legalno, odnosno preko uvoznika onda nema frke. Ionako se grafa šalje na servis (ako misliš na rekalamciju) direktno ovlaštenom servisu. Uopće ne moraš slati preko trgovine

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam, nemaju ju haha

15 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da

Ali je greska vjerovatno kao i 3080 za 5k sta su imali pred neki dan
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja ne kužim takva pitanja....

 

Grafa koja je nedavno bila 10k trenutno preko 7k...prodaje se nova po 5k i to top model i pita se jel se isplati to kupiti...

 

Strašno....

 

Ali da, nema šanse da je ta cijena, to je greška

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gemmy kaže...
Da

Ali je greska vjerovatno kao i 3080 za 5k sta su imali pred neki dan

Onda nije greska ako je vec bilo nedavno nego namjerni pokusaj "marketinga" tojest navlacenja ekipe na svoju stranicu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To je Protis, na prodaju je po toj cijeni sve dok se ne odlucis kupiti, onda bude "nazalost nedostupna"... Ko sta kaze Megatama, namjerno to rade...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jel postoji u tom slučaju neki zakon o zaštiti potrošača?

ako kupis napravis transakciju, oni ti naprave povrat i stave isti proizvod po višoj cijeni

a sve pod izgovorom greške?

 

napravio narudžbu javili da nije raspoloživo

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 11:11 (batizg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
batizg kaže...

jel postoji u tom slučaju neki zakon o zaštiti potrošača?

ako kupis napravis transakciju, oni ti naprave povrat i stave isti proizvod po višoj cijeni

a sve pod izgovorom greške?

 

napravio narudžbu javili da nije raspoloživo

Od cega da te zastiti, dusevne boli? 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 11:38 (ivan7).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeDeath kaže...

Ja ne kužim takva pitanja....

 

Grafa koja je nedavno bila 10k trenutno preko 7k...prodaje se nova po 5k i to top model i pita se jel se isplati to kupiti...

 

Strašno....

 

Ali da, nema šanse da je ta cijena, to je greška

 A ko ce odgovorit ovakvom porukom nego ti. Ne kuzis ti dosta toga, ali tu ti ja pomoc ne mogu, zivija 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...
FakeDeath kaže...

Ja ne kužim takva pitanja....

 

Grafa koja je nedavno bila 10k trenutno preko 7k...prodaje se nova po 5k i to top model i pita se jel se isplati to kupiti...

 

Strašno....

 

Ali da, nema šanse da je ta cijena, to je greška

 A ko ce odgovorit ovakvom porukom nego ti. Ne kuzis ti dosta toga, ali tu ti ja pomoc ne mogu, zivija 

Odgovor mu je pun pogodak, sta ne valja?

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dostupno za napasat oči🤣🤣

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Što bi bilo najpametnije uzeti za igranje na 1080p uzevši u obzir ostatak komponenti u nastavku? Recimo da se može Red Dead 2 odigrati na high detaljima. Komp je trenutno bez grafičke i ne planiram nikakve druge nadogradnje osim GPU.

 

MBO: ASUS ROG STRIX Z370-F

CPU: i5 8600k 4.7 GHz

RAM: 16 GB Kingston

PSU: 650W Corsair TX

 

Dao bih do nekih 2500kn, svejedno mi je dal novo ili rabljeno, dal AMD ili nVidia, ali svakako da ima važeću garanciju. 

 

Kad bi trebala doći nova generacija u dućane? Nije mi hitno pa možda je bolje pričekati?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

AMD RX 6600 ti je taman za sve što tražiš. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hexfire kaže...

Što bi bilo najpametnije uzeti za igranje na 1080p uzevši u obzir ostatak komponenti u nastavku? Recimo da se može Red Dead 2 odigrati na high detaljima. Komp je trenutno bez grafičke i ne planiram nikakve druge nadogradnje osim GPU.

 

MBO: ASUS ROG STRIX Z370-F

CPU: i5 8600k 4.7 GHz

RAM: 16 GB Kingston

PSU: 650W Corsair TX

 

Dao bih do nekih 2500kn, svejedno mi je dal novo ili rabljeno, dal AMD ili nVidia, ali svakako da ima važeću garanciju. 

 

Kad bi trebala doći nova generacija u dućane? Nije mi hitno pa možda je bolje pričekati?

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice?q=6600

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koju graficku odabrati Gtx1060 6GB ili rx580 8GB?

Gledam polovne na oglasu i nije mi jasno da je ova rx580 dosta skuplja, a na benchmark usporedbi mi pokazuje da je Gtx1060 nesto trunku bolja.

Sta bi vi preporucili od ove dvije ili mozda neku drugu? Odlucio sam novi PC sastavitI tj.vec sam narucio nov PC sa 2 godine garancije, samo cu grafiku polovnu staviti.

Da vam kazem igram samo Fifu, i rodjak mali igra GTA V, Fortnite i CSGO. Zbog nove Fife23 sam iskljucivo i odlucio novi PC sastaviti...igram na 1080p pa me zanima koja grafika bi bila dovoljna da mogu na max.postavkama igrati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koju graficku odabrati Gtx1060 6GB ili rx580 8GB?

Gledam polovne na oglasu i nije mi jasno da je ova rx580 dosta skuplja, a na benchmark usporedbi mi pokazuje da je Gtx1060 nesto trunku bolja.

Sta bi vi preporucili od ove dvije ili mozda neku drugu? Odlucio sam novi PC sastavitI tj.vec sam narucio nov PC sa 2 godine garancije, samo cu grafiku polovnu staviti.

Da vam kazem igram samo Fifu, i rodjak mali igra GTA V, Fortnite i CSGO. Zbog nove Fife23 sam iskljucivo i odlucio novi PC sastaviti...igram na 1080p pa me zanima koja grafika bi bila dovoljna da mogu na max.postavkama igrati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Između te dvije odaberi jeftiniju i to ti je to.  RX 580 8GB jeste nešto jača i naprednija grafa, ali to je sve slično. Ne vrijedi nešto puno više. Ne znam sada za koliko para idu te grafe i koliko bi potrošio?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ova Gtx 1060 6GB ima za 150-170eura, ova RX580 8GB je bas skuplja...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

na kojim ti to oglasima gledas?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice