Nvidia Quadro 600 - dva monitora

poruka: 9
|
čitano: 1.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia Quadro 600 - dva monitora

Imam ovu grafičku karticu

https://www.nvidia.com/object/product-quadro-600-us.html

 

Imam spojen jedan monitor s Dvi kablom, sad bi htio spojiti još jedan pa me zanima jel to moguće - jedna grafička kartica (Nvidia Quadro 600) dva monitora.

Znči pitanje jel moguće i ako da, koji dodatni kabel mi treba? 

 

Thx.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia Quadro 600 - dva monitora

quadro serija je dolazila sa svojim posebnim kablom 'hidra' za 2-4-6.. monitora. Možeš spojiti osnim što imaš, ne možeš onim što nemaš a nisi ništa naveo, čak ni sliku .. :) i tad logika, ako ti ne znaš možešli spojiti (ne vidiš) tad mi ne možemo osim čarobnom kuglom (koja ne radi nakon potresa..) :))

-pošto je to staija serija, ovisi što je koji proizvođač ugradio, tj fizički konkektor, koji može biti VGA, DVI, HDMI, DP, posebni, i kombinacije s više od kojih je DVI-I/A/D moguć u tri varijante (A skoro nepostojeći). Pogledaš i vidiš. Ako imaš dva DVI tad možeš na dvi-dvi ili adapter na hdmi, ako je vga tad neki konverter (jer je to analogni) na digitalni tj ovisi o tome što monior ima od priključaka, jer što god spajaš, nije važna samo jedna strana žice, nego i druga.. i isti 'problem' je sa strane monitora. Razlika je samo što je vga-grafička izlaz signala, monitor ulaz. + za konvertere moraš paziti na smjer tj nije isto vga-na-hdmi ili hdmi-na-vga..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia Quadro 600 - dva monitora

Šaljem slike grafičke kartice i spojenog kabla od postojećeg monitora.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia Quadro 600 - dva monitora

Dodatni monitor koji bi spojio

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia Quadro 600 - dva monitora

Ako se nevaram ovo bi bio Displayport na Dvi kabal (sad ove dodatke A,B,C, X, Y kabal nemam pojma a neznam ni kako bi saznao), računalo sam kupio kao rabljenu Radnu stanicu

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 10:37 (jomi).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia Quadro 600 - dva monitora

Tako je, na kartici imaš Display port izlaz (ženski) a na monitoru DVI ulaz (isto ženski). Dakle treba ti Display port to DVI muški/muški. To bi bilo nešto ovako:

 

https://www.instar-informatika.hr/kabel-sbox-display-port-dvi-mm-2m/DP-DVI-2/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

S obzirom na vrijednost konfiguracije, kabel se čini skup pa je možda bolje posluži e-bay-em ili njuškalom...

 

15 godina
offline
Re: Nvidia Quadro 600 - dva monitora

-da, imaš DVI i DP.

DVI može biti DVI-A(analogni), DVI-D(digitalni) ili DVI-I(oboje). U to vrijeme su grafičke imale analogni izlaz vga kao i većina monitora ulaz, no to ovisi o proizvođaču-seriji tj što je napravljeno, ima li chip + driver koji to kontrolira tj kao konvertor, grafička ako je dvi-i može po potrebi slati analogni ili digitalni signal. Novije su samo digital, analogni izbačen-nema chipa..

DP je samo digitalni izlaz.

može DP-na-DVI (svaki monotor s dvi priključkom je za dvi-d-digital, za analogni je uvjek vga tj ili ima oboje ili nema kao grafička mogućnost različitih signala analog-digital tj 99% da je to digitalni ulaz na monitoru, precizno DVI-D. To znači da možeš običnim adapterom DP-na-DVI spojiti i radit će (mora, tj 99%).

 

-za sve nazive-oznake koje su ti nepoznate postoji npr google-wiki i sl, u sekundi saznaš sve što trebaš, vidiš sliku i sl. + kao i specifikacije-upute i ostalo proizvođača, dok je sve ostalo što možeš naći pitanje koliko je točno-pogrešno, npr ovo što ja pišem možda je točno, možda nije :).. u specifikacijama proizvođača je 100% točno a google to nađe u sekundi, brže nego što si natipkao samo naslov teme ili pitanje. (tako da nije važno imaš li novo ili polovno i sl. nego moraš se malo sam snaći, moraš vidjeti priključak kao što si sad posalo sliku koja je mogla biti u prvom postu-pitanju i tad bi odgovor odmah bio.. kraći)

 

nabavi dp-dvi adapter ili kabel.

- Možda ovisno što se nudi, dvi-dvi kabel + dp adapter tj već imaš priključen kabel na neki monitor, koji možda ima i neki dodatni priključak tako da ne moraš ovisiti o drugom monitoru nego kombiniraš s prvim i dovoljan je pogled na žice-konektore da to sam iskombiniraš-zaključiš. :)

 

edit: .. da, DP je skup, sve kombinacije. Često je kabel skuplji nego što se može naći monitor pa nema smisla-isplativost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 10:54 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Quadro 600 - dva monitora

Ihushe hvala na potrošenom vremenu (jest da je većina bila nepotrebna - odnosila se na kritike nepoznavanja googlanja i IT tehnologije)

Prema preporuci jzrilea, otišao u tgovinu i kupio kabal, spojio i sve radi.

Probaj nas laike ipak malo razumiti, puno mi više znači preporuka i savjet na forumu nego Google.

 

Josš jednom, hvala.

15 godina
offline
Re: Nvidia Quadro 600 - dva monitora

-isprike.. :)

+ ali kao što početnicima znači više savjet na forumu.. tako i meni više znači da početnik počne razlikovati stvari jer inače će pogriješiti.. na internetu-forumu odgovor može biti dobar/loš i jendostavno 'moraš' sam to prepoznati a to ne možeš bez par dodatnih (često nepotrebnih) stvari-opisa..

 

-kupio si adapter i radi, moglo je i ne raditi ili možeš potrošiti x10 puta više novca uzalud ili za istu stvar. Zato je bolje da to nekako prepoznaš-naučiš tj da dobiješ i nepotrebne informacije ili 'kritiku' + svaki post može netko čitati i možda pomogne ostalima za isto pitanje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice