NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.492
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ahaaa, vidis vidis vidi se nesto parketa mada je ovo cura u kuhinji slikala a prelazi mi tamo tocno razmak kuhinje od boravka. 

 

Slikam dok dođem kuci da zadovoljim kriterije vijeca 

 

Edit

 

Prvo vrtim benchmarke onda cemo vidjeti, mozda Sekiro 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 10:49 (Pharaoh).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pharaoh kaže...

Ahaaa, vidis vidis vidi se nesto parketa mada je ovo cura u kuhinji slikala a prelazi mi tamo tocno razmak kuhinje od boravka. 

 

Slikam dok dođem kuci da zadovoljim kriterije vijeca 

Eto ga, nema tu zezanja, mi-vijeće sve vidimo, ne brini.

 

Uživaj ti u GEJmingu, al ne zanemari curu za blagdane.

 

Najbolje je kad su svi sretni sa novom grafom.

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Apocalypso722 kaže...

Moram priznati da mi je (fali mi naša riječ) amusing gledati hrpetine pretežno Palitica i Gainwardica koje su teme razgovora i kupovina u zadnje vrijeme. Kad se sjetim samo komentara razno-raznih o tim treće-razrednim markama sa shit-tier hladnjacima koje treba izbjegavati.

Kako možeš dolazit sa balkana i rec da je NJEMAC treće razredni?

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma gluposti, to ljudi koji kupuju po brendu bez da istraze sve sta valja i kako radi pa misle da samo 3 firme vrijede i standardno preplacuju.

 

Gainward i Palit su imali uvjerljivo najbolja hlađenja za gtx 1070 i 1080 modele, cak i Palit Gamerock model za Ampere je TOP grafa, hlađenje i OC su vrh testirao HU.

 

A opet kod modela koji i imaju slabije hlađenje barem ih jeftinije prodaju, a ne kao neki drugi poznati brendovi koji shit modele prodaju po cijeni kao da su TOP modeli performansama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...
Apocalypso722 kaže...

Moram priznati da mi je (fali mi naša riječ) amusing gledati hrpetine pretežno Palitica i Gainwardica koje su teme razgovora i kupovina u zadnje vrijeme. Kad se sjetim samo komentara razno-raznih o tim treće-razrednim markama sa shit-tier hladnjacima koje treba izbjegavati.

Kako možeš dolazit sa balkana i rec da je NJEMAC treće razredni?

Koliko god čovjek jasan bio u sastavljanju rečenica, nađe se netko tko se usredotoči na par riječi i izostavi ostatak. Referirao sam se na komentare drugih korisnika s tema Pascala, Turinga itd. Kako je ispravno primijetio lik prije par komentara, realno, da su dostupne grafe ostalih proizvođača po sličnim cijenama sigurno se o Palit i Gainward (opet Palit) grafama ne bi toliko pričalo... + Ovo za balkan se nema što komentirati.

 

 

Apoc
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pharaoh kaže...

 

Gainward i Palit su imali uvjerljivo najbolja hlađenja za gtx 1070 i 1080 modele, cak i Palit Gamerock model za Ampere je TOP grafa, hlađenje i OC su vrh testirao HU.

 

Imali su hladjenja u vrhu ali nikako "uvjerljivo najbolja". Imao sam 1070 Phoenix-icu i s njom se cooler odlicno nosio, al 1080-ka mu je stvarala probleme i nisam mogao imat i tisinu i dobre temperature.

3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imao si loš čip 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

jbt nekak mi previše kava smajlića.. da nije pumpboy??

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dax-lax kaže...
sp1d3r kaže...

pozz, zanima me što mislite o ovom modelu 3070: https://www.futura-it.hr/gainward-gf-rtx3070-phantom-8gb-gddr6-3dp-/133707/product/ jer ne mogu naci nesto puno o njoj na netu. hvala


 Što te zanima? Kupio sam je prije malo više od tjedan dana u Linksu za 4899kn i mogu reći da je velik upgrade na rx580. Trenutno nabijam death stranding kontrolerom na 4k telki u max 4k postavkama vsyncano na 60fps-a. Dlss isključen, sve ostalo do ibera.

U zatvorenoj kištri na usisu dva arctic f140 venta na 750o/min, na ispuhu 1x f140 (750) i dva 140 venta na h110 vodi na stropu. Temp te grafe u toj igri mi nije prešla preko 63°C. klok se vrti između 1930-1970mhz. Stock, ni jedna stavka iz kutij nije štelana.

Moja isto tako iz Linksa za te pare 4899. Moja je undervoltana na 875mv radi na 1920 Mhz i mem na +800. Temperature max koji sam vidio je bilo CP 2077 kad sam ju baš full ugušio na 4k al neigrivo je. 1440p sa custom postavkama (RT+DLSSS) avg 70-80fps. Za sada je grafa odlična s tim da ima i novi BIOS na Gainward stranici koji nisam stavio jer neznam detalje šta radi ali kolega dax-lax mislim da je pa on možda ima info šta je popravljeno sa novim BIOSom

TheVeka
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Uskoro stiže Palit 3060Ti Dual , nadam se da je tiha. Vjerojatno nemože gore od Gigabyte RX 480, to je bilo ko usisavač na max brzini. Ova Rx5500xt isto ima dva venta i tiha je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

S obzirom kako je moja Asus rx580 Dual bila glasna kao usisavač u skoro svakom modu, Gainward Ghost 3060Ti nakon manjeg tweakanja fan curvea i 0db modom mi radi ko švicarski sat.

Btw, potvrđeno se i non-OC modeli autoclockaju na 2045mhz u mom slučaju. Temperature mi i u najzahtjevnijim trenutcima Cyberpunka nisu prešle 71 stupanj. Tako da se stvarno oko kartice ne mogu požaliti.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Pharaoh kaže...

Plocice su ovo haha

 Onda nisi dobrodošao u temu.

 

Grafa mora bit preko 6 tisuća kuna i parket iz 84. (3. klasa).

 

Ili uslikaj parket ili se odjavi.

 

Hvala

 e da znas koliko mi je to puta proslo kroz glavu, ali nisam htio komentirat da ne ispadnem snob ili bescutan.

 

opali se slika grafe od 8 tisuca kuna na stolu, a u pozadini se stan malo je rec raspada.

 

tu se tocno iz primjera vidi taj nas bolesni mentalitet.. kupit cu auto na kredit, jest cu pastetu cijeli mjesec i provuc grafu i ajfon na 426 rata pa nek selo prica. to sta zivim u stanu u kojem nebi zivotinje drzao nema veze.. necu nikog zvat kod sebe na kavu.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...

tu se tocno iz primjera vidi taj nas bolesni mentalitet.. kupit cu auto na kredit, jest cu pastetu cijeli mjesec i provuc grafu i ajfon na 426 rata pa nek selo prica. to sta zivim u stanu u kojem nebi zivotinje drzao nema veze.. necu nikog zvat kod sebe na kavu.

 nije to naš bolesni mentalitet, to je tako svugdje u svijetu gdje se sirotinja pokušava dokazat da nije sirotinja

ajfon i ostali 'brendovi' žive na tom mentalitetu, a hrvatska im nije niti zadnja rupa na svirali

6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pitanje, koje ventove si stavio? I da li se fan speed i rgb podešavaju putem controllera ili softwera? 

Inače setup ti je brutalica, I like it.

 

Pozdrav

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pharaoh kaže...

Evo jedan mali hint za sve koji narucuju, kada sam vidio graficku dostupnu na nabavi i usao u link vec je bila nedostupna ali se dala i dalje staviti u kosaricu. I tako ulogiram se ja na stranicu, stavim grafu u kosaricu i napravim narudzbu.

 

Nakon toga zovem Links da pitam jel ima jos dostupnih grafa i kaze mi prodavac da nema. Nakon toga odem na mejl i šibnem im upit o narudzbi i kada ce biti isporuceno ( mislim si malo cu ih scimat ionako neznaju jesam narucio dok je bila dostupna il nedostupna i racunam da ce me temeljem upita staviti naprijed na listu prioriteta)

 

Oni mi odgovorili kroz 30min da je grafa pripremljena i da cu dobiti mejl od dostavne sluzbe za isporuku. Sutradan dobio mejl od GLSa da je grafa kod njih i dolazi iduci radni dan.

 

Ostalo je povijest 

 

Kaj se tice Palita i Gainwarda tj. kvalitete hlađenja itd.. znam da nisu među najboljima ove generacije, ali u isto vrijeme sam mogao naruciti na Mall.hr Evga ftw 3 ultra model za 8600kn a svoju sam platio 6900kn. To je 1700kn razlike a u performansama ako 2% zbog boljeg OCa evge. Da ne pricam da za tu razliku stavim Paliticu pod vodu samo tako i oderem te skupe modele po pitanju svega, tako da ono nije nikako los odabir ;)

 Ekipa, tko vreba neka proba naruciti na nacin kao ja u opisu iznad Grafička kartica PCI-E PALIT GeForce RTX 3080 GamingPro, 10GB GDDR6X

3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav ekipa evo i ja sam uspio ubost u Linksu palit rtx 3070 gaming pro oc za 4999kn. Pred nekoliko dana. Dostava unutar 24 sata 👍

Pa me zanima koji software bi mi preporucili za kontrolu kartice (oc, ventilatore i to...) jer mi je ovaj TM od palita malo cudan. 

Te dali ima neki software koji biljezi temperature, frekvenciju i ostale parametre dok je kartica pod opterecenjem. Hvala

Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bas me zanima koliko ce trebati da te nazovu laznim profilom, i u vezi koga, vidim ima par imena koja su popularna 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rockycro kaže...

MSI Afterburner, EVGA Precision X1 mogu odraditi sve što želiš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:22 (Valentin17).
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rockycro kaže...

Pozdrav ekipa evo i ja sam uspio ubost u Linksu palit rtx 3070 gaming pro oc za 4999kn. Pred nekoliko dana. Dostava unutar 24 sata 👍

Pa me zanima koji software bi mi preporucili za kontrolu kartice (oc, ventilatore i to...) jer mi je ovaj TM od palita malo cudan. 

Te dali ima neki software koji biljezi temperature, frekvenciju i ostale parametre dok je kartica pod opterecenjem. Hvala

 Ja se rijesio svoje Strix 2080Super, valjalo bi sad ubosti 3060ti ili 3070, nesto mi premala razlika u perfomansama a 1000kn u lovi, nisam pametan? možeš mi javiti samo temperature pod opterečenjem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:35 (kobe38).
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...
Rockycro kaže...

MSI Afterburner, EVGA Precision X1 mogu odraditi sve što želiš.

 Hvala 👍

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Oko 67 stupnjeva kaj sam uspio uhvatit ovako dok igram ... Moram jos malo detaljnije popratit pa javim... 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rockycro kaže...

Oko 67 stupnjeva kaj sam uspio uhvatit ovako dok igram ... Moram jos malo detaljnije popratit pa javim... 

Jel se meni na slici čini ili ti nemaš prednje stranice?

ps. mrak temperatura, dva prednja ventilatora odrađuju posao vrhunski.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Imam samo je jako tanka tri su na usisu a dva na ispuhu. Kuciste je rucni rad jos u izradi... Moram malo posakrivat kablove. 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rockycro kaže...

Imam samo je jako tanka tri su na usisu a dva na ispuhu. Kuciste je rucni rad jos u izradi... Moram malo posakrivat kablove. 

Daj ako ti nije problem otvori novu temu i poslikaj nam malo svoj projekt, da se svi divimo tvome radu. 

 

https://forum.bug.hr/forum/board/modding-projekti/115.aspx?sort=act

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Budem ako stignem kada bude sve gotovo. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rockycro kaže...

Imam samo je jako tanka tri su na usisu a dva na ispuhu. Kuciste je rucni rad jos u izradi... Moram malo posakrivat kablove. 

 to drveno kučiste? nutra sapphirka 280x toxic?

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

270x 2gb... Bila unutra 😀 i jos je ziva. 

Da drveno je uglavnom. 

3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
kobe38 kaže...
Rockycro kaže...

Pozdrav ekipa evo i ja sam uspio ubost u Linksu palit rtx 3070 gaming pro oc za 4999kn. Pred nekoliko dana. Dostava unutar 24 sata 👍

Pa me zanima koji software bi mi preporucili za kontrolu kartice (oc, ventilatore i to...) jer mi je ovaj TM od palita malo cudan. 

Te dali ima neki software koji biljezi temperature, frekvenciju i ostale parametre dok je kartica pod opterecenjem. Hvala

 Ja se rijesio svoje Strix 2080Super, valjalo bi sad ubosti 3060ti ili 3070, nesto mi premala razlika u perfomansama a 1000kn u lovi, nisam pametan? možeš mi javiti samo temperature pod opterečenjem?

 Evo da ti javim temperature imao sam vremena malo testirati.

Heaven 20 minuta max 67 stupnjeva

Valhalla benchmark 58 stupnjeva

Ja ju necujem tako da buka 👍

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Stiže RTX 3080 

Uskoro će RTX 3070 potražit novi dom 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...

Stiže RTX 3080 

Uskoro će RTX 3070 potražit novi dom 

Koju si uzeo?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice