NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.605
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MasterOfDisaster kaže...

Da pitam da li je nekom možda dostavljena GAINWARD RTX 3060Ti Ghost OC ili Palitova verzija iz Linksa putem dostave?

 Čekam palitovu oc od 2.12. Dostava u njihovu poslovnicu u Zagrebu. Izgleda da je brže dostaviti u istru nego pola sata do zagreba. Zvao danas, kažu 3 do 5 radnih dana.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Drago127 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Da pitam da li je nekom možda dostavljena GAINWARD RTX 3060Ti Ghost OC ili Palitova verzija iz Linksa putem dostave?

 Čekam palitovu oc od 2.12. Dostava u njihovu poslovnicu u Zagrebu. Izgleda da je brže dostaviti u istru nego pola sata do zagreba. Zvao danas, kažu 3 do 5 radnih dana.

 ja sam ih zvao odmah isti dan rezervacije 2.12., pa dan poslije da pitam što se to toliko čeka pa nisam u Zanzibaru,  uz jedan mail da se ponašaju maksimalno ozbilno, i treći dan je bila u poslovnici u Dubravi 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Drago127 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Da pitam da li je nekom možda dostavljena GAINWARD RTX 3060Ti Ghost OC ili Palitova verzija iz Linksa putem dostave?

 Čekam palitovu oc od 2.12. Dostava u njihovu poslovnicu u Zagrebu. Izgleda da je brže dostaviti u istru nego pola sata do zagreba. Zvao danas, kažu 3 do 5 radnih dana.

 ja sam ih zvao odmah isti dan rezervacije 2.12., pa dan poslije da pitam što se to toliko čeka pa nisam u Zanzibaru,  uz jedan mail da se ponašaju maksimalno ozbilno, i treći dan je bila u poslovnici u Dubravi 

 A nisi pomislio da im se sere od takvih nerealnih stranki. Ne mogu si dopustiti biti toliko dosadan

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivorko kaže...

 A ne znan bas ima li uopće 5600x za 2800 i to ako ima bude bez coolera sa wraith stealthom bude 3400... A sa 3700x dolazi svakako zato nije bas samo 300 kn razlike 

 uzmi 3600 ili eventualno 3600x koji nekad bude na akciji jeftiniji

davat skoro 3000 kuna za 5600x je samoubojstvo iz zasjede

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dax-lax kaže...
forumaš kaže...
Drago127 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Da pitam da li je nekom možda dostavljena GAINWARD RTX 3060Ti Ghost OC ili Palitova verzija iz Linksa putem dostave?

 Čekam palitovu oc od 2.12. Dostava u njihovu poslovnicu u Zagrebu. Izgleda da je brže dostaviti u istru nego pola sata do zagreba. Zvao danas, kažu 3 do 5 radnih dana.

 ja sam ih zvao odmah isti dan rezervacije 2.12., pa dan poslije da pitam što se to toliko čeka pa nisam u Zanzibaru,  uz jedan mail da se ponašaju maksimalno ozbilno, i treći dan je bila u poslovnici u Dubravi 

 A nisi pomislio da im se sere od takvih nerealnih stranki. Ne mogu si dopustiti biti toliko dosadan

 naravno da jesam, ali stranka je uvijek u pravu čak i kad nije, pa nek seru u slobodno vrijeme koliko ih volja. jer da nema stranaka od kojih im se sere, ne bi bilo ni plaće da imaju što staviti u usta.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ivorko kaže...

 A ne znan bas ima li uopće 5600x za 2800 i to ako ima bude bez coolera sa wraith stealthom bude 3400... A sa 3700x dolazi svakako zato nije bas samo 300 kn razlike 

 uzmi 3600 ili eventualno 3600x koji nekad bude na akciji jeftiniji

davat skoro 3000 kuna za 5600x je samoubojstvo iz zasjede

 Zar ne bi trebalo uzeti 3800xt ili 5800x da bude future proof. Naime, nove konzole imaju 8 jergri i 16 threadova i igre će se ravnati po njima pa bi trebalo barem matchati broj threadova.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ikolic kaže...
picajzla0707 kaže...
Ivorko kaže...

 A ne znan bas ima li uopće 5600x za 2800 i to ako ima bude bez coolera sa wraith stealthom bude 3400... A sa 3700x dolazi svakako zato nije bas samo 300 kn razlike 

 uzmi 3600 ili eventualno 3600x koji nekad bude na akciji jeftiniji

davat skoro 3000 kuna za 5600x je samoubojstvo iz zasjede

 Zar ne bi trebalo uzeti 3800xt ili 5800x da bude future proof. Naime, nove konzole imaju 8 jergri i 16 threadova i igre će se ravnati po njima pa bi trebalo barem matchati broj threadova.

 Ne

 

Procesorska snaga ukupno ne mora biti ovisna o jezgrama.

 

5600x je na tolikoj razini da je u rangu 10700k. 

 

 

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa imo je i PS4 procesor sa 8 jezgri, jel to znaci da si trebo imat 8 jezgreni procesor do sada? Osam jezgri nista ne znaci kad ti jedan 5600x ima bolji multicore od 2700x. Bolje sad kupit nesto jefitinije nego bacati novce ukoliko netreba pogotvo ove zen3 gluposti, a kad ce ti trebati vec ce cjena dosta pasti i onda kupis.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ne baš. Iako je uvijek bolje imat više resursa, danas je sweet spot za gaming i average Joe consumera 6/12 procesor sa što većim IPCom i taktom. Takt je meni manje bitan, sam IPC uplift je ono što razlikuje 3700x i 5600x. Da ja kupujem novo, išao bih na R5 3600, iako je u zadnje vrijeme i on poskupio. Da intel ima bolju politiku ploča/ram/procesor, trenutno bi bio best buy. Ovako je "sapunator" za low end, I3 10100F sa polovnom RX 570 se da sklopit ispod 2500 sigurno, možda i manje.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 20:21 (cvaja997).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže... 

Procesorska snaga ukupno ne mora biti ovisna o jezgrama.

 

5600x je na tolikoj razini da je u rangu 10700k. 

 svejedno je neisplativ, čim izađe intelova nova serija cijene će ići dolje, izaći će odma i 5600 koji je isti kujac, a jeftiniji

osim toga 5xxx je vjerojatno zadnja serija, nema dalje i ne samo da će vrlo brzo 5600x biti kao 3600x sada, nego i gori - jer nema ništa iza njega čime možeš upgrejdat konfu nego ide sve novo

jako loš izbor za pare koje traže trenutno

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma kakvi taj 5600X je najbolji pick ako ih bude ponovno po 2400kn, metneš ga u komp i zaboraviš na upgrade pet godina. Ovo gnojenje sa 1600 pa 3600 pa moar coar zaboravi. Izbija iz cipela sve Ryzene i Intele trenutno sa pola gasa. Prejak zato i košta s razlogom, a o 1080p da ne pričamo nabije razliku za tri broja veće grafičke. Kad i5-icu nabrijanu prebiješ sa 100+ frameova na low onda znaš kolko je sati i zakaj je 300$ izlazna cijena. Kaj je najbolje da izvučeš max od njega dovoljna je ploča od 500kn i hladnjak od 150kn. Jedini bad je kaj je za rezu koju nitko ovdje ne voli ili barem većina puca na 1440p to je već druga priča. Evo friška recenzija http://www.pcekspert.com/clanak/amd-ryzen-5-5600x-recenzija/?pg=4
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 23:19 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže... 

Procesorska snaga ukupno ne mora biti ovisna o jezgrama.

 

5600x je na tolikoj razini da je u rangu 10700k. 

 svejedno je neisplativ, čim izađe intelova nova serija cijene će ići dolje, izaći će odma i 5600 koji je isti kujac, a jeftiniji

osim toga 5xxx je vjerojatno zadnja serija, nema dalje i ne samo da će vrlo brzo 5600x biti kao 3600x sada, nego i gori - jer nema ništa iza njega čime možeš upgrejdat konfu nego ide sve novo

jako loš izbor za pare koje traže trenutno

 Da je kod nas 2,5 kao u startu bio bi idealan. Ovako za 3 keka nikako nije isplativ.

 

Doduše uloženo dobiveno falanga je pomalo izgubila smisao. Eventualno 5950 za heavy workload. Ostalo sve otišlo gore. Čak i najbolji bb u galaksiji 3600.

 

Ja doslovno čekam sredinu tjedna da dignem grafu i nisam pametan što da kupim od procova. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 21:53 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Da je kod nas 2,5 kao u startu bio bi idealan. Ovako za 3 keka nikako nije isplativ.

 ma nije niti za 2500 isplativ, treba se strpiti malo i uzeti 5600 non x za 2000kn

a i to ako je baš pod mus za uzimati, jer je mrtva platforma i čim izađe novi amd socket neće vrijedit 5600 soma kuna polovni, 5600x možda stotku više

rođeno za popušit lovu u godinu dana, nakon čega ćeš gledat hajp oko novih procesora, novih matičnih, ddr5 i mislit se kako si glupo popušio hrpu love i kak ti se ne isplati sve mijenjat za tako malo vremena

 

doduše, kome treba što viši fps i tko ionako svako malo mijenja proc i matičnu, možda je i ok za kurčit se neko vrijeme 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

5800x mi je ipak malo van budzeta jos kad dode dobar cooler ode to visoko tako da ranije nešto slabije pa ako bude potrebe upgrade na cpu vise ce mi se isplatit 

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Realno znan joss ljude sta igraju sa intelom 3, 4 gen saa dd3 ne virujen da ce bit ddr5 sa novim matičnim big deal bar jos ne koju godinu a i vidit cemo cijenu u komparaciji sa ddr4

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Odlučio se za 3070 kao nadogradnju 1070 i nadao se da će se u mjesec dana dobavljivost bar malo poboljšati....koliko vidim do sljedeće godine ništa od toga.

Pretpostavljam da bi na proljeće mogli imati 3060ti za 3500 kn, 3070 za 5000 kn, a 3080 6500 kn što je puno više od MSRPa al nije bar ova apsolutna ludost od inflacije cijena.

Bilo bi simpa da do tad imamo možda 3070ti sa 10gb.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se ne bi nadao nikakvom padu cijena, iskreno. Zapravo, bit ce dobro ak ne narastu jos s obzirom na skori skok cijena Micron memorije... 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Ja se ne bi nadao nikakvom padu cijena, iskreno. Zapravo, bit ce dobro ak ne narastu jos s obzirom na skori skok cijena Micron memorije... 

Nisam mislio toliko na pad cijena, već na ovo ludilo gdje 3060ti u jednom dučanu imaš za 3900kn, a u drugom za 5300 kn. Ispada kao da svakoj grafi individualno formiraju cijene.

Da li igdje kod nas postoji nekakav preorder bez skalperskog poreza?

9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako neće padati cijene? 5700xt, 2060S, 2070(S) izlaskom 3060ti su izgubile smisao, morat će im naposljetku skidati cijene i to prilično ako ih se žele riješiti. Vjerojatno to nisu još napravili samo zbog navale oko cyberpunka, blagdana i slabe dostupnosti. Isto slijedi i ostalima kad se police počnu popunjavati novim serijama

 
2 1 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Kako neće padati cijene? 5700xt, 2060S, 2070(S) izlaskom 3060ti su izgubile smisao, morat će im naposljetku skidati cijene i to prilično ako ih se žele riješiti. Vjerojatno to nisu još napravili samo zbog navale oko cyberpunka, blagdana i slabe dostupnosti. Isto slijedi i ostalima kad se police počnu popunjavati novim serijama

 

Ne znam bas, proizvodnja je skroz usporila zbog viroze-19, starih serija grafa također više nema baš puno a nove serije se proizvode na kapaljku + dodamo tome preprodavača i minere koji kupe sve što dođe na police = da meni ovo smrdi na novu nestašicu grafa i retardirano visoke cijene istih, eno već je i stara serija ošla gore obične GTX1660 sa cca 1.550kn an 1.800-1.900kn, gtx1660 super sa 1.800-1.900kn na 2.300-2.500kn, rtx2060super skočile preko 3.500kn, rx5600xt sa 2.200-2.300kn na 2.700kn, rx5700xt gdje su i bolji modeli već išli od 3.200kn sada nema ispod 3.700kn...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 13:19 (ibme74).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sumnjam da će cijene padati. Zalihe se polako smanjuju, ljudi kupuju. Ostataka se prodavači lako riješe umetanjem u gotove konfiguracije.

 

Ja sam trenutno u situaciji gdje sam odredio budžet od 3000 kuna za grafičku u prijenosnoj mini itx konfiguraciji i jednostavno nemam kaj kupit. Ne želim asrock i powercolor pećnice od grafičkih kartica pa mi je jedina opcija rx5600 saphire pulse za 2800kn.  Žao mi je dati toliko love za mid range grafu, ali očito ću morati. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Kako neće padati cijene? 5700xt, 2060S, 2070(S) izlaskom 3060ti su izgubile smisao, morat će im naposljetku skidati cijene i to prilično ako ih se žele riješiti. Vjerojatno to nisu još napravili samo zbog navale oko cyberpunka, blagdana i slabe dostupnosti. Isto slijedi i ostalima kad se police počnu popunjavati novim serijama

 Turing generacija nije imala smisla cim je izasla kad smo vec kod toga, ali eto na zalost situacija je kakva je. Nove generacije cijene lete u nebo, a stare su također skuplje nego sto su bile. Uostalom ne znam kolko bi im morala past cijena da to postane dobra kupnja, jedno 50% sto nema sanse da se dogodi...

 

 Mislim da je trenutno najpametnije za 99% ljudi probat upecat 3060 Ti po prihvatljivoj (do 4000 kn) cijeni, dok se jos moze... Mislim kad pogledas kolko dobijes u odnosu na recimo 5700 XT po 3700 kn, nema uopce dileme...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 14:09 (Minneyar).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

idelano vrijeme za utopiti staru grafu po dobroj cijeni i kupiti rtx 3060 ti za 3900 kn. jednom smrkne, drugome svane :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

idelano vrijeme za utopiti staru grafu po dobroj cijeni i kupiti rtx 3060 ti za 3900 kn. jednom smrkne, drugome svane :D

 Ja razmišljam za koliko da prodam staru EVGA 1070 SC, pošto sam uspio dobit Palit 3060ti za 3900 :D

9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa...da, ako ćemo se fokusirati na naše tržište onda si u pravu ibme. Vidim sad da i nema previše "starih" kartica po dućanima i logično da će radije ovo što je preostalo ponatrpat po konfiguracijama i čekati naivce da se ulove, nego radikalno skidati cijene. 

Vjeruj meni je još gore pavlov. Prije 3 mjeseca otišla grafička pa planirao kupiti novu konfiguraciju za 1440p. I onda krenuo show. Za sada sam odustao i ostajem na fhd te čekam siječanj i što dolazi. A u međuvremenu kupio novi bike i edifier zvučnike pa mi se budžet smanjio.

Izgleda da je ovaj period neka vrsta super oluje-sve moguće pizdarije su se poklopile: covid, mineri, blagdani... treba sad pregrmit a ne im honorirati pohlepu, laži i pokvarenost 

 

P.S. Možda bi i pokleknuo mineyar baš sa 3060ti koja je naprihvatljivija od svega što je dosada izbačeno, ali je srećom i stanje s 27 2k monitorima nekako jalovo pa je lakše sačekati. Strpljenje se na kraju krajeva uvijek isplati

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 14:18 (Spitfire_zg).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mata22 kaže...
forumaš kaže...

idelano vrijeme za utopiti staru grafu po dobroj cijeni i kupiti rtx 3060 ti za 3900 kn. jednom smrkne, drugome svane :D

 Ja razmišljam za koliko da prodam staru EVGA 1070 SC, pošto sam uspio dobit Palit 3060ti za 3900 :D

 1100-1200-1300kn

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Izgleda da je ovaj period neka vrsta super oluje-sve moguće pizdarije su se poklopile: covid, mineri, blagdani... treba sad pregrmit a ne im honorirati pohlepu, laži i pokvarenost 

Baš to - do proljeća će dobar dio svijeta sjedit doma htio to ili ne i ako išta ima smisla to je nova grafa. 

Ove cijene pokazuju da mnogi dučani nisu ništa bolji od skalpera radi čega su mi mnogi pali u očima.

 

Inače godinama paralelno upgradeam dva kompa gdje je jedan HTPC spojen na telku, a drugi radni/gaming, no od ove generacije planiram investirati samo u taj jači, a na na HTPC streamati igre sa njega.

Isprobao to malo i čudo jedno koliko jednostavno i dobro radi. Super solucija za nekog tko ne želi provlačiti desetke metara dodatnih kabela.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Ja sam za svoju dobio 1300, mogao sam i više. bez garancije je bila, 100% ispravna. stavio na njušku za 1400 i javilo mi se desetak ljudi, prodao isti dan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 15:49 (forumaš).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

totalni je kaos sa grafama (a bome i ostalim komponentama). Ja sam lani uzeo 5700xt za 250 eura (bez poreza) i danas sam je prodao za 380 s tim da je bilo likova koji su nudili 420. ovaj sta je kupio presao 200km iz Riminija da dodje i uzme je (i 200 km da se vrati kuci). pred tri dana sam naletio na 2080super za 460 zato sam se rijesio navija (koliko je to sve bilo pametno dalo bi se razglabat).

 

u glavnom,

mozda vam se cini suludo, al zeljezo je u zadnju godinu visestruko poskupilo. trgovacka flota je ostala bez posla zbog kovida i pada proizvodnje i masu brodova je zavrsilo u rezalistima da brodovlasnici namire racune. sve to skupa (i jos puno drugih stvari) dovelo je do ove sulude situacije i bilo kakvo snizavanje cijena ili masovno zatrpavanje trzista proizvodima, bojim se, jos dugo necemo vidit. ko god se moze domoc nekog komada hardvera po iole pristojnoj cijeni trebao bi odmah uzeti i prestat pratiti cijene jer ovo nece na dobro tako skoro.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Drži cijenu ko golf trica.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice