Freesync na Nvidia da ili ne?

poruka: 12
|
čitano: 4.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Freesync na Nvidia da ili ne?

Hoće li nvidia kartice (npr. gtx 970, 980) podržavat Freesync.

Ovdje sam nešto našao udrobljeno da će AdaptiveSync postati

standard u Displayportu 1.2a, pa će to kao biti i na Nvidii podržano,

te da će Nvidia to morat "disableat" softverski.

Hoće li se to moći "otključati" i ako netko nešto zna neka kaže

tako da znam koju ću grafu i monitor kupiti.

A neka i ostali forumaši znaju.

Hvala svima!

 

PS: Još će mo morati otvoriti temu koji grafičku i monitor kupiti!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 15:27 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Freesync na Nvidia da ili ne?
Za sada Nvidia podržava samo G-sync.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Freesync na Nvidia da ili ne?

Da ne otvaram novu temu.

 

Imam mogućnost puno povoljnije nabaviti Alienware aw2518HF sa freesync tehnologijom. Obzirom da koristim nvidia gtx 1060 6gb, zanima me da li ću moći dobiti 240Hz refresh rate, pretpostavljam da budem, tearing kao takav će biti prisutan. Ovim putem bih molio da mi netko pojasni što dobivam, što gubim. Unaprijed hvala. Lp 

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?

freesync je amd, nvidia je g-sync.. = možda ili kad probaš-znaš, do tad ne osim ako izgooglaš da to radi.

- Kad to usporedišna alienwareovoj stranici vidiš razliku +180$.. za isti monitor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2018 17:31 (ihush).
14 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?

Kolega, nisi mi ništa više rekao nego što osobno znam. Načelno znam šta je freesync, što gsync. Zanima me da li netko ima iskustva iz prve ruke s ovakom kombinacijom koju sam ja naveo, freesnyc + nvidia. Hvala na trudu. Lp

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
9 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?
BOGDO kaže...

Kolega, nisi mi ništa više rekao nego što osobno znam. Načelno znam šta je freesync, što gsync. Zanima me da li netko ima iskustva iz prve ruke s ovakom kombinacijom koju sam ja naveo, freesnyc + nvidia. Hvala na trudu. Lp

 Pa odgovorio ti je.

freesync + nvidia = ne, ali monitor će ti raditi.

16 godina
online
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?
BOGDO kaže...

Kolega, nisi mi ništa više rekao nego što osobno znam. Načelno znam šta je freesync, što gsync. Zanima me da li netko ima iskustva iz prve ruke s ovakom kombinacijom koju sam ja naveo, freesnyc + nvidia. Hvala na trudu. Lp

Freesync je AMDova tehnologija, patentirana... Naravno da ju nVidia ne ugrađuje u svoje grafičke kartice. Oni imaju svoju tehnologiju koja se zove GSync... Ne kužim kakvo još informacije želiš čuti.

14 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?

Ovu informaciju znam i sam osobno, toliko bedast ipak nisam ;). Pročitao sam da mora disejblat vsync, a njegovim diejblanjem se javlja tzv. tearing. Obzirom da je alienware AH2518HF monitor od 240Hz, nekom logikom se nebi trebao javljati tearing, jer tearing se javlja kada računalo tj. grafička kartica isporučuje tipa 120 fps na monitoru od recimo 60 Hz, gdje se ekran muči s prikazom. Tu dolazi do moje dvojbe kako nvidia radi sa freesync panelom, da li se tearing neće vidjeti, a nebi trebao jer teško da će gtx 1060 isporučit 150 fps, naravno ako nisu postavke na low. Također da li postoje bilo kakvi drugi problemi, tipa ghosting. 

 

Isto tako me interesira vaše mišljenje da li se za 1060 uopće isplati ulagati u 240Hz, obzirom na jačinu same kartice.

 

Igram igre tipa bf1 i sl..

 

Hvala

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
15 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?
BOGDO kaže...

Ovu informaciju znam i sam osobno, toliko bedast ipak nisam ;). Pročitao sam da mora disejblat vsync, a njegovim diejblanjem se javlja tzv. tearing...

 -pročitati.. ali s razumijevanjem (i iz kvalitetnog izvora..), jer ovo je pogrešno, ne moraš, nego platio si više i želiš, vsync je stara stvar, nije stvar amd-nvidie (licenci ili posebno deklariranih monitora) i radi na svim monitorima.. jer je odavno tu. Ovo su novi fičeri i ne moraš isključivati nego odabereš u kojem modu želiš, a želiš gsync ali po cijeni freesynca :) -imaš vsync.

-bez synca se javlja tearing (ako vga fila više frejmova nego monitor može prikazati, sync tad te frejmove odbacuje-preskače). Možeš igrati i bez synca, jer monitor podržava 240 .. ako mu je vjerovati, jer sve to ispod haube realno ne možeš provjeriti, testirati osim ''odokativno''.. tj vjeruješ teh.podatku ili osjećaju. Opet, jednako je moguće da tad monitor radi na 60hz..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?


Mozda ti pomogne
6 godina
offline
Re: Freesync na Nvidia da ili ne?
BOGDO kaže...

Ovu informaciju znam i sam osobno, toliko bedast ipak nisam ;). Pročitao sam da mora disejblat vsync, a njegovim diejblanjem se javlja tzv. tearing. Obzirom da je alienware AH2518HF monitor od 240Hz, nekom logikom se nebi trebao javljati tearing, jer tearing se javlja kada računalo tj. grafička kartica isporučuje tipa 120 fps na monitoru od recimo 60 Hz, gdje se ekran muči s prikazom. Tu dolazi do moje dvojbe kako nvidia radi sa freesync panelom, da li se tearing neće vidjeti, a nebi trebao jer teško da će gtx 1060 isporučit 150 fps, naravno ako nisu postavke na low. Također da li postoje bilo kakvi drugi problemi, tipa ghosting. 

 

Isto tako me interesira vaše mišljenje da li se za 1060 uopće isplati ulagati u 240Hz, obzirom na jačinu same kartice.

 

Igram igre tipa bf1 i sl..

 

Hvala

korsitim nVIDIA graficku na freesync monitoru

 

nativno mi je 75Hz monitor, ali se moze napraviti OC, meni je na 99Hz, i mogu ti potvrditi iz prve ruke da neces imati nikakvih problema

 

pogledas te igre koje igras, koliko ti je mininalni fps, recimo neka bude 60fps, stavis si lock na to i picis

 

druga opcija ti je da ukljucis fastsync i zaboravis na sve, tako ja imam na 99Hz osvjezavanju, i ne primjecujem "tearing" niti "stuttering" , vjerovatno dolazi do toga ali ih ne primjecujem

 

doduse, igre koje igram ionako idu preko 90 fpsa

 

uglavnom, neces imati problema sa adaptiv sync monitorom i nvidiom, osim naravno ocitoga da ne uzivas blagodati AMD i nVIDIA sync tehnologija

 

zaboravi sam napomenuti da je fastsync opcija za kada imas vise fps nego sto ti je osvjezavanje monitora, recimo igras dotu sa 200FPS na 60Hz monitoru, onda ti je fastsync prava stvar

 

takoder fastsync ti dodaje mali inputlag, visestruko manje nego vsync 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 13:59 (3dfx).
8 godina
protjeran
offline
Freesync na Nvidia da ili ne?

Uradis ovo i amen :) http://prntscr.com/irk0nf

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice