Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.132.785
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne imam Acera rapid. Zadnji mjenajč je Deore.

Trenutno imam 24 brzine, a mislim preci na 27.Mislim da ovaj moj Deore moze gurati i 9 brzina. SLX shiftere mogu nac za 250 kn, no ne znam kako se krece cijena kazeta. Mislio sam uzeti polovnu kazetu no neznam prepoznati dali je kazeta istrosena.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Deore je uvijek, oduvijek bio 9 spd (M510 i M530 koji su starije verzije novog M590), tu nemaš brige. SLX za 250kn samo polovne, imao sam i njih i Deore i bolji su pod prstima, mada i Deore traje, samo je mekši (M510 su moji bili)

 

Cijene kazeta, nove su ti oko 400-500kn (XT ili PG980), meni su osobno bolje SRAM-ove i skuplje traju duže (ja vozim PG990 već dvije godine, a i još jednu sam prije gazio dosta dugo). Rabljenu kazetu prepoznaš po tome što se lanac ureže u nju pa ima crtice po zupcima, kao na slici ovako neš... To ne znači da je potrošena, već da ima 400+km sigurnih, a potrošenu kazetu, zupci su malo oštriji i ispucali na linijama, mada kazeta je potrošena nakon 3000+ km... A to ovisi koliko je često mjenjan lanac, ako je mjenjan često ta kazeta je još u super stanju (ako pričmo za MTB, na cesotvnjaku kazete traju i po 25.000km... iliti jedna sezona kod profića)

 

Ja bi ti savjetovao SRAm PG980 kazetu ako nećeš PG990... Imao sam XT i PG 990 puno bolje mjenja, fluidniji osjećaj, dok kod XT-a je bio grub osjećaj a to mi se ne sviđa. PG980 je ista stvar kao i PG990 po pitanju zupčanika, spider je drugačiji... No sada ugrabi što nađeš, preporuka malo više high end... Isto tako uzmi i lanac, opet preporuka za SRAM, bilo koji svi su OK, dolaze sa powerlinkom tako da nema brige oko toga ako si dobro montirao lanac...

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2012 22:28 (Oly_E3).
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Molio bih za malu pomoc. Zanima me da li mogu upariti Deore mega shifter (2009g) s prednjim xtr mjenjacem FD-M950.

 

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Možeš... Prednji mjenjači su puno fleksibilniji, zbog jednostavnosti mehanizma, nego stražnji pa možeš čak raditi i SRAM/Shimano kombinacije. I dobro je investirati u dobar prednji mjenjač, ja ga osobno i na cestovnjaku i na MTB-u dosta koristim, a skuplji mjenjač ima jači kavez i potencijalno može trajati dugo...

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozZ za swe....jedno pitanje možda cu nekima biti smiješan al nema veze :) ... da li postoji neka aplikacija za andoid telefone za bicikliste da koristi ?? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja koristim endomondo,sve mi ispisuje..:)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa ja ti imam na svom Endomondo... Koristi GPS i ima osnovne funkcije, ali možeš kupiti i dodatke, koji se povezuju bluetoothom, kao senzor kadence/brzine i pulsmetar... Tada bi to već bio koliko toliko dobar ciklokomp, ako ti je touch screen otporan na mokre prste i telefon sposoban izdržati konstantu uporabu kroz godinu... Mislim da je malo takvih telefona, svi neš krepavaju i ruše se, zato ja svog niti ne koristim više za takve stvari gdje je izložen elementima na duge staze i učestalo...

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

endomondo je dobar, ali ima naviku gasiti mob

ima dosta alternativa (sports tracker i slicno)

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
apoteka kaže...

endomondo je dobar, ali ima naviku gasiti mob

ima dosta alternativa (sports tracker i slicno)

Meni nikad nije gasio mob, ali zna mi se dogodit da pri većim brzinama me izgubi na gps-u, recimo jednom kad sam se spuštao sa Sljemena 50/55Kmh me izgubio i poslje našao... (mada ja koristim Symbian)...{#}

 

EDIT: evo da nadopunim Oly-a, ovako je izgledala moja stara potrošena kazeta, potrošeni su 5, 6, 7 zupčanik...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 12:57 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

nece na symbianu, ali na androidu hoce

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ljudi evo ode mi zadnja naba u vjetar nakon godinu i pol dana, bicikla mi je norco mountanieer 2011, kazeta sa 7 brzina i disk, razmišljao sam da uzmem ovu http://www.markoprojekt.com/shop/dijelovi/glavcine-nabe/straznje/acor-ahu-2802r
znaci do 300-350kn, jeli valja sta ova acor-ka?, za otprilike pola godine mislim stavit kazetu od 8-9 brzina, znaci i nove cu siftere stavit i novi lanac :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 13:46 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prvo bi mora znat jel ti straga kazeta ili kranc, pošto je 7 brzina je vrlo moguće da je kranc u pitanju i onda bi morao sve to mijenjat već sad ako namjeravaš uzet tu nabu 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Prvo bi mora znat jel ti straga kazeta ili kranc, pošto je 7 brzina je vrlo moguće da je kranc u pitanju i onda bi morao sve to mijenjat već sad ako namjeravaš uzet tu nabu 

koja je razlika?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kranc ti je cluster zupčanika koji sadrži freewheel mehanizam, dok je kazeta cluster zupčanika koji to ne sadrži, već je freewheel mehanizam dio stražnje glavčine. Freewheel mehanizam ti je ono što dopušta slobodnu vrtnju kazete u jednu, a blokira u drugu, tj. kotač se slobodno okreće dok ne pedaliraš...

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Shimano MF-TZ21 14-28T 7speed; mogu li staviti kazetu od 8-9 brzina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovo što ti sada imap je kranc. A naba koju želiš kupiti je za kazetu tako da na nju možeš staviti kazetu, ali ne kranc

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oly_E3 kaže...

Ovo što ti sada imap je kranc. A naba koju želiš kupiti je za kazetu tako da na nju možeš staviti kazetu, ali ne kranc

ok, a moze li onda preporuka nabe za kranc?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To ti ne postoji baš budući da je kranc low-end tehnologija i prodaje se kao već gotov kotač za par sto kuna max... Također niti nema kranceva za više od 7 brzina čini mi se...

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oly_E3 kaže...

To ti ne postoji baš budući da je kranc low-end tehnologija i prodaje se kao već gotov kotač za par sto kuna max... Također niti nema kranceva za više od 7 brzina čini mi se...

onda mozes li mi preporucit kazetu (jednu od 8 i jednu od 9 brzina), nabu (zadnju) i lanac da bude sve to izdrljzivo? do nekih 700kn max (treba mi i sifter za preko 7brzina)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Trk na njuškalo/drop-bike oglasnik i neš će se nać za buđet a da je dobro...

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oly_E3 kaže...

Trk na njuškalo/drop-bike oglasnik i neš će se nać za buđet a da je dobro...

hvala na odgovoru, sutra cu probati nac nesto 

15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

DOMMY pa di si ti?? :D hehe nadam se da je ovaj Dommy živ, ni traga ni glasa od njega, a tu je priča koja se mora prepričat :D

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oly_E3 kaže...

DOMMY pa di si ti?? :D hehe nadam se da je ovaj Dommy živ, ni traga ni glasa od njega, a tu je priča koja se mora prepričat :D

 Nasao je neku zensku sebi i otisao {#}

 

I Oly,od sljedeceg tjedna nema vise treninga za mene,barem 2 tjedna,a kasnije po 1-2 treninga i puuno trcanja i vjezbi :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 15:07 (ivanoile).
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jednom kolegi trebam naruciti prednje i zadnje svijetlo za bike. Gledao sam ponudu ebaya i neznam koje svijetlo da narucim.
Budžet je 150-200 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 19:36 (Dolu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dolu kaže...

Jednom kolegi trebam naruciti prednje i zadnje svijetlo za bike. Gledao sam ponudu ebaya i neznam koje svijetlo da narucim.
Budžet je 150-200 kn.

moja preporuka trazi cree t6 ledice

s 18650 baterijama i punjacem (moze se kupit i zasebno)

jake su, mozes auto vozit s njom, ali brzo cucaju bateriju

srecom imaju slabije modove koji su sasvim dovoljni

 

za straznje bilo koje, mozda najbolje da ima 2xAA baterije

 

mozes proc oko 100-120kn

ove poznatije marke su dosta skuplje

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 20:53 (apoteka).
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dolu kaže...

Jednom kolegi trebam naruciti prednje i zadnje svijetlo za bike. Gledao sam ponudu ebaya i neznam koje svijetlo da narucim.
Budžet je 150-200 kn.

Ja sam si kupio OVA. Super su mi jer se skoro ni ne primjete na biciklu. Svjetla su dovoljno jaka da te drugi sudionici u prometu vide bez problema (što je meni važno), dok prednje svjetlo nije baš namijenjeno da u potpunom mraku vidiš više od 3-4 metara ispred sebe tako da zavisi o potrebama tvog prijatelja, tj. koliko će se voziti u potpunom mraku. Prednost je i što se jako brzo stavljaju i skidaju bez alata a i možeš ih staviti gdje god ti padne na pamet 

BMW Power
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Je, al ovo je samo da te drugi uoče, svjetlo je tebi praktički nevidljivo, dok sa T6 LED diodom vidiš i po 100m ispred sebe, ovisno o modu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Znam, imam ja još i Cree Q5 LED ali nisam ju koristio a vjerujem da ju neću ni koristiti na bickilu s obzirom gdje i koliko se vozim po mraku. Npr. predvečer kada idem na trening i s treninga biciklom postoji javna rasvjeta tako da mi je bitno da me drugi uoče dok cestu vidim zbog rasvjete. Ali tko misli voziti van naselja ili po šumi onda mu ovo malo prednje svjetlo nije dovoljno

BMW Power
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prijatelj me zamolio za preporuku rukavica za vožnju , pa ako imate koji prijedlog koje da uzme ( može i iz neke domaće trgovine a može i ebay ) , cijene do 100kn ( 15 eura ) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

dobro ja lampu koristim i za druge stvari

za provociranje ljudi u drugoj zgradi

ili tjeran muhe blicom i slicno

 

q5 je za po gradu dovoljna

ali svaki grad ima mracne kutke

 

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice