Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

poruka: 6
|
čitano: 5.389
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

Poznaje li netko može li se ukoliko se za redak u accessu odabere tip podatka samonumeriranja na jednoj tablici da to numeriranje krene od 1 pa uzlazno, na drugoj od 1000 pa uzlazno na trećoj od 100 000 pa uzlazno. Isto tako ukoliko u jednoj tablici postoji podatak sa da ili ne dal se može u zavisnosti od toga što je odabrano da ili ne ograničiti upis u polje tog istog retka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

Trebalo bi, autoincrement u sql-u ima neki seed, valjda i Access ima ali ne znam, nisam ga 100 godina koristio. Bar znaš što googlati.

 

A ovo drugo da, sigurno.

12 godina
offline
Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

Kako izvesti bar ovo što se sigurno može?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

nikad ne petljaj s indexima-autonumberingom.. tj svako petljanje ti se ubrzo vrati kao bumerang u glavu.

-zato, kad trebaš neki svoj 'broj' (podatak, kao index-ID..) uz prvi-primarni index s autoinc dodaš svoju kolonu kao običan podatak-zapis, ne primarni index koji ne diraš ali efektivno isto, jer je paralelno-povezan i može biti jedinstven tj služiti istoj svrsi (tj što god želiš, čarobna kugla kaže da je upravo traženje podataka.. jer to je svrha indexa i tog dijela zapisa tablice-baze). Naravno, insertiranje-dodavanje dodatnog podatka-kolone u tablici povećava količinu podataka, usporava, čisto fizički više podataka traži više resursa, zauzima više storagea i mora biti sporije od manjeg podatka u radu... pa to ne radiš kad nemaš razlog tj radiš kad imaš razlog a taj razlog je manipulacija, pretraživanje ili kemijanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

Naravno da neće mijenjati seed od autoincrementa na PK, nego na posebnoj koloni za to - to je najjednostavnije rješenje ako želiš da ti baza generira sekvencijalno nove IDeve.

 

Id | RedniBroj | Naziv

 

Id je autoincrement sa default postavkama, RedniBroj isto može biti autoincrement ali recimo staviš seed da počinje od 1000.

12 godina
offline
Microsoft Access manipulacija samonumeriranja

Da probam pobliže objasniti što meni točno treba.

 

Ovo je primjer ne znam bezveze za neki solarni panel koji kad mu je status rada zakvacen kvacicom ne moze se mjenjat to moram zabranit znaci u polju zamjenjen panelom moram javit grešku ili neku poruku. Isključivo me to zanima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice