Prvi auto

poruka: 13
|
čitano: 3.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Prvi auto

Pozdrav

Zanima me vase misljenje isplati li se uzeti ovo kao prvi auto?

Obzirom na ostale Civce na oglasima nije puno presao, jedino ne znam je li cijena previsoka za auto star 12 godina?

https://www.oglasnik.hr/prodaja-automobila/honda-civic-sedan-1-8ivtec-oglas-4550830

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prvi auto
dk1234 kaže..

 

8 godina
offline
Prvi auto

teško za odgovoriti ..eventualno od nekoga tko posjeduje takav auto itd.. Ja iskreno nemam pojma da mi sad netko da 10 000€ npr da si kupim rabljeni auto koji bi uzeo..Za koji god da pitaš javit će se njih 5 koji će reć da je auto smeće i ostalih 5 koji će reć da nisu nikad boljeg vozili od tog...

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
neaktivan
offline
Prvi auto

Prvo auto fiat grande punto renault clio opel corsa i slicno cisto jer ces auto ogrebat nesto ce crknut jer je ipak polovno i staro djelovi za takva auta su prejeftini jer kad se usporede s hondom koja nije jeftina za odrzavat sad kakvo je auto ne znam ali ponesi na ovlasteni ili u pouzdanog mehanicara da vidi kakvo je auto. 

Plus vidi na forumima za to auto sto se otprilike kvari i kolike su cijene popravaka i imat ces bolju sliku... 

Ali pripremi jos 500 do 700 eura za prvu registrqciju mali servis (kakve su gume i dali imas ljetnje ili ne)  i cisto da se nade u slucaju nepredvidenih troskova...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 23:47 (Horatio_Hornblower).
10 godina
offline
Prvi auto

Nelos na slikama, kilometraza bi mogla bit ta ako je stvarno drugi vlasnik (ima dosta prvih vlasnika koji prodaju te "starije" aute za malu cijenu pa ih netko ulovi i proda za nesto vecu cijenu), motor je nepoderiv, zahvalan i lagan/jeftin za odrzavanje jer nema turbinu i nikakve gluposti sto se tice zadovoljanja eko normi. Svakih 10tkm ulje/filteri, ventile stelat svaku trecu/cetvrtu izmjenu ulja (nema hidropodizace) . Jedino eto pripazi na kvacilo (imas par caka kak skuzit u kakvom je stanju, prosvrljaj malo po youtubeu) i na hrdju kod pragova/blatobrana. A cijena je i ok (iako se da spustis jos, pogotovo ako naidjes na nedostatke/probleme), jedino ti auti nisu popularni jer je benzinac i atmosferac (sto znaci da nije bas zivahan, ali opet i vise nego dovoljno za svaku radnju na cesti) i sedan izvedba (koja je meni prelijepa) a vecina ovi sta traze/kupuju aute gledaju da je dizelas i da je vag grupacija (a za vag grupaciju za ovu cifru neces nista nac osim mozda pokoju golf 6 koja je bila polupana i koja ima smanjenu kilometrazu, ali isto vrijedi i za golfa 5, naravno dizelasi, njihovi benzinci nisu nit blizu hondinima). Jos jedna vjerovatno nebitna stvar, taj motor ak se ne varam ima lanac koji se inace ne mjenja ali se provjerava svako kolko tolko, lanac ces cut tokom pokretanja auta ili ponekad kad je auto u leru (ali ovo je vjerovatno nemoguce saznat bez da se zapravo vidi u kakvom je stanju lanac, jer taj "metalni" zvuk moze proizvodit i toplinski stit i pak zatezaci...)

 

Edit: ako se auto nalazi na ovim felgama isto tako mozes lagano vidjet stanje diskova i plocica (opet, svi trikovi na youtubeu) i mozes sam testirat kakva je rucna (tipa to mozes i na mjestu pa da vidis kak drzi a mozes i tokom voznje ako ima neko brdasce)

 

 I nemoj se zaletat odma za taj nego pogledaj trziste (index/facebook marketplace itd), sto se tice sedana vidim da ima jedan sa 166tkm, prvi vlasnik, isto 2008 godina sa 1.8 manualcem za 5000€ (vjerovatno ide dole jos)... da, ima nesto vise km i celicne felge (vjerovatno ima alu za ljetnje) ali ipak se radi o prvom vlasniku (i regan je 4mj duze)...

  

sseennoonn

 

Za hondine benzince nece nitko normalan rec da su smece (a bogme nit onaj 2.2 icdti nije los), da, nisu zivahni na manjim okretajima, da vole popit ulja ako ih se tjera u visokim okretajia svakodnevno ali zato se i mjenja ulje na ~10tkm.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 0:20 (hahhaajaads).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Prvi auto

Horatio_Hornblower - E pa da, gledao sam bio Focuse i dvoumio se između Focusa i Civic Sedana, ovo je samo jedan od "dobrih" oglasa koje sam našao ... Focusa isto ima dobrih po oglasnicima ali brzo odu sto me uvijek preduhitri.

A sto se tice ovih manjih gradskih auta, ne znam kakvi su ti auti sa 1.2 motorima na uzbrdicama i kod obilazenja ... nije da inace divljam u voznji nego se bojim da je to nekako preslabo u odredenim situacijama :/

A sto se tice Honde, cuo sam da su dijelovi navodno malo skuplji ali ne previse ... ali nadam se da tu isto vrijedi da ako posteno platis dio da si miran godinama.



hahhaajaads- hvala na ovakvom odgovoru, ovako volim kad mi netko opsirno odgovori na pitanje :D 

Slazem se sa svime sto kazes, prostudirao sam malo taj auto u zadnje vrijeme i stvarno se cini kvalitetan, ovisno o primjerku. Jedino sto su mi ljudi na drugom forumu govorili (ali za jedan drugi oglas) je da je to mozda malo puno novaca za auto te starosti, pa me jedino to brine ... naravno ako je ovaj stvarno toliko presao, i ako nije izivljavan, onda bi stvarno trebao prijeci jos dosta

A za spustanje cijene iskreno ne znam jer nisam bas pobornik cjenkanja ali opet nemam ni ideju koliko se uopce spusta ... pa ako imas savjete :D

Edit: a za kvacilo se nadam da nije ni blizu zamjene jer je ovo relativno mala kilometraza, osobno znam za nekoliko Accorda koji na 300 000+km jos uvijek imaju original kvacilo, a sto navodno vrijedi i za Civice

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 12:56 (dk1234).
10 godina
offline
Re: Prvi auto
dk1234 kaže...





hahhaajaads- hvala na ovakvom odgovoru, ovako volim kad mi netko opsirno odgovori na pitanje :D 

Slazem se sa svime sto kazes, prostudirao sam malo taj auto u zadnje vrijeme i stvarno se cini kvalitetan, ovisno o primjerku. Jedino sto su mi ljudi na drugom forumu govorili (ali za jedan drugi oglas) je da je to mozda malo puno novaca za auto te starosti, pa me jedino to brine ... naravno ako je ovaj stvarno toliko presao, i ako nije izivljavan, onda bi stvarno trebao prijeci jos dosta

A za spustanje cijene iskreno ne znam jer nisam bas pobornik cjenkanja ali opet nemam ni ideju koliko se uopce spusta ... pa ako imas savjete :D

 Ma najvaznije je da ne gledas auto iz sverca, to ti se skuzi i po volanu, rucici mjenjaca, po samom lijevom dijelu sjedala (sad to sto se tice sjedala ovisi, mozda ga je vozio nekih 150kilas pa je to normalno) zato kad gledas te primjerke najbolje je gledat auto koji je iz prve ruke (ili pak druge  ruke i ako znas da doticni nije neki mutikas koji sverca automobilima i skida kilometrazu). Tipa sad kod ovog Sedana iz Rijeke, vidim da je on isto na tom oglasniku i cijena mu je 5300€ i vidim da je napisao da auto nema zimske gume (niti felge), ima nove diskove i plocice i napomenuo je da je vozena autoputom sto je + jer bi to znacilo da je kvacilo na toj kilometrazi jos u dobrom stanju, da motor vjerovatno nije ganjan (130kmh ogranicenje, ajde max ako je vozio tipa 140-150kmh i to je cca 3.5-4k obrtaja na njegovom mjenjacu) a i kolko gledam po youtubeu taj motor solidno potegne i od 2-3 obrtaja i do tipa 4-5k obrtaja ima dovoljno snage za sve sto pozelis. Za cjenjkanje, pa eto prvo napomenes onak bezveze da si zvao sa indexa (posto je taj isti auto tamo 5000€), pa onda napomenes da nema zimske gume i zimski set felgi i da mu spustis jos 200-300€ ja mislim da je to dobra cijena s obzirom za kolko ljudi prodaju isti sedan, isto godiste (vidjam ih po 5500+ € vecinom ali ko zna koji vlasnik i jedino sta ima vise od ovoga iz Rijeke su alu felge, ima i onih ispod 5000€ ali ili imaju vise kilometra ili su godinu-dvije stariji), i jos auto ima Thule nosace koje mozes prodat (Thule nosaci su dosta cijenjeni jer su jako dobri, sad ovisno o modelu ali takvi bi se sigurno prodali za tipa 300-400-500kn ovisno o modelu). Isto sto se tice dijelova, dosta ljudi iz Hrvatske prakticira kupovanje dijelove preko amayama , tj. originalni dijelovi koji dolaze direkt iz Japana, tipa neke dijelove koje ces u Rutingu (ovlasteni za Honde) platit tipa 5000kn, tamo ces ih platit 1500kn (+ 25% PDVa ako carinici otvore paket), onda se jos spominje all4honde, znaci kod njih je dijelove najbolje narucivat izvana i onda uzmes nekog Honda mestra da ti to sve lijepo ugradi. Evo ti primjer kolko te izadje mali servis za taj auto... Ulje, znaci full sintetika (ide 3.7l u taj motor) cca 200kn (boca od 5l kvalitetne sintetike, znaci kad natankas 3.7l u motor jos ti ostane 1.3l), filter ulja od mahne 34kn, filter zraka od japan partsa 52kn i filter kabine isto od japan partsa 40kn... Znaci ako sam mozes zamjenit to sve (na ovom autu je to laganica jer kolko sam gledao filter ulja se nalazi odma pored kartera) ispadne te cca 325kn (ako je filter zraka/kabine ko nov onda te ispadne 234kn eto), ako budes davao auto nekom serviseru onda bi te trebalo ispast nekih eto 450kn jer kod nekog sa dizalicom to je posao od 10ak minuta.

 

Za kvacilo ti je sve stvar voznje (ne samo kod Honde, nego kod svake marke auta), kod pazljivog vozaca ce trajat 400+tkm, kod nekog tko se vozi 90% gradom i voli drzat nogu na kvacilu tokom crvenog svjetla onda ode na 200tkm...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 13:46 (hahhaajaads).
7 godina
protjeran
offline
Prvi auto

Ostavi si 700-1000€ za neocekivane popravke u startu, da ne kupis automobil sa zadnjim novcima,

jer ces imati tehnicki neispravno vozilo koje neces moci registrirati, ni novaca ni ovaca.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Prvi auto

Pa linkao je Civic sedana, kaj se tu može pokvarit? 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
offline
Re: Prvi auto
luka94 kaže...

Pa linkao je Civic sedana, kaj se tu može pokvarit? 

 I mene je iznenadio  Ocekivao sam da ce bit pali vozi ali izgleda da treba i za njih nesta ostavit, iako ja nisam morao ostavit nit za ovog skoro nista osim velikog servisa od 200€ (za kojeg na 1.8 vtecu netreba radit) a ipak se radi o autu koji se stalno kvari (VW) 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prvi auto
hahhaajaads kaže...
dk1234 kaže...





hahhaajaads- hvala na ovakvom odgovoru, ovako volim kad mi netko opsirno odgovori na pitanje :D 

Slazem se sa svime sto kazes, prostudirao sam malo taj auto u zadnje vrijeme i stvarno se cini kvalitetan, ovisno o primjerku. Jedino sto su mi ljudi na drugom forumu govorili (ali za jedan drugi oglas) je da je to mozda malo puno novaca za auto te starosti, pa me jedino to brine ... naravno ako je ovaj stvarno toliko presao, i ako nije izivljavan, onda bi stvarno trebao prijeci jos dosta

A za spustanje cijene iskreno ne znam jer nisam bas pobornik cjenkanja ali opet nemam ni ideju koliko se uopce spusta ... pa ako imas savjete :D

 Ma najvaznije je da ne gledas auto iz sverca, to ti se skuzi i po volanu, rucici mjenjaca, po samom lijevom dijelu sjedala (sad to sto se tice sjedala ovisi, mozda ga je vozio nekih 150kilas pa je to normalno) zato kad gledas te primjerke najbolje je gledat auto koji je iz prve ruke (ili pak druge  ruke i ako znas da doticni nije neki mutikas koji sverca automobilima i skida kilometrazu). Tipa sad kod ovog Sedana iz Rijeke, vidim da je on isto na tom oglasniku i cijena mu je 5300€ i vidim da je napisao da auto nema zimske gume (niti felge), ima nove diskove i plocice i napomenuo je da je vozena autoputom sto je + jer bi to znacilo da je kvacilo na toj kilometrazi jos u dobrom stanju, da motor vjerovatno nije ganjan (130kmh ogranicenje, ajde max ako je vozio tipa 140-150kmh i to je cca 3.5-4k obrtaja na njegovom mjenjacu) a i kolko gledam po youtubeu taj motor solidno potegne i od 2-3 obrtaja i do tipa 4-5k obrtaja ima dovoljno snage za sve sto pozelis. Za cjenjkanje, pa eto prvo napomenes onak bezveze da si zvao sa indexa (posto je taj isti auto tamo 5000€), pa onda napomenes da nema zimske gume i zimski set felgi i da mu spustis jos 200-300€ ja mislim da je to dobra cijena s obzirom za kolko ljudi prodaju isti sedan, isto godiste (vidjam ih po 5500+ € vecinom ali ko zna koji vlasnik i jedino sta ima vise od ovoga iz Rijeke su alu felge, ima i onih ispod 5000€ ali ili imaju vise kilometra ili su godinu-dvije stariji), i jos auto ima Thule nosace koje mozes prodat (Thule nosaci su dosta cijenjeni jer su jako dobri, sad ovisno o modelu ali takvi bi se sigurno prodali za tipa 300-400-500kn ovisno o modelu).

 

Za kvacilo ti je sve stvar voznje (ne samo kod Honde, nego kod svake marke auta), kod pazljivog vozaca ce trajat 400+tkm, kod nekog tko se vozi 90% gradom i voli drzat nogu na kvacilu tokom crvenog svjetla onda ode na 200tkm...

 E a de da te jos nesto pitam .... taj oglas koji sam prije spominjao sa drugog foruma (dolje na dnu), to je isto od prvog vlasnika, jedino sto je presao 209 000km, sto mi nije preprevise ali nije bas ni malo. Iskreno, jedna od prvih stvari koje gledam u oglasu je broj vlasnika (idealno mi je prvi), ali sad kad stavim ova 3 oglasa jedan pored drugih ne znam vise koji mi je najidealniji za provjerit. Neko vrijeme sam pratio ovaj plavi (taj dolje link) ali sad kad vidim ove koji su manje presli nekako se premisljam

I da, nekako mi je logicnije kupiti auto od nekog starijeg covjeka nego od mladih jer znam i sam kakvi su prema svojim autima haha

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-sedan-ls-oglas-19366528

10 godina
offline
Re: Prvi auto
dk1234 kaže...

 

 E a de da te jos nesto pitam .... taj oglas koji sam prije spominjao sa drugog foruma (dolje na dnu), to je isto od prvog vlasnika, jedino sto je presao 209 000km, sto mi nije preprevise ali nije bas ni malo. Iskreno, jedna od prvih stvari koje gledam u oglasu je broj vlasnika (idealno mi je prvi), ali sad kad stavim ova 3 oglasa jedan pored drugih ne znam vise koji mi je najidealniji za provjerit. Neko vrijeme sam pratio ovaj plavi (taj dolje link) ali sad kad vidim ove koji su manje presli nekako se premisljam

I da, nekako mi je logicnije kupiti auto od nekog starijeg covjeka nego od mladih jer znam i sam kakvi su prema svojim autima haha

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-sedan-ls-oglas-19366528

 Ne treba te zabrinjavat kilometraza nego opcenito ostali dijelovi, 200tkm za tog benzinca je 1/4 zivotnog vijeka. Tipa za ovog plavog, sjedalica je tu tak da se radi o obiteljskom covjeku koji vjerovatno pazi na svoje auto, ali radi se i o Zagrebu tak da kolko god ga pazio, nemres ti protiv semafora i zagrebackih rupa tak da bi vjerovatno kvacilo na onom iz Rijeke koji je vozen po autoputu bilo u boljem stanju (+ ima nove diskove i plocice). Ali svakako, najbolje probat auto i porazgovarat sa vlasnikom o svemu, 4500€ za ovaj auto uopce nije losa cijena bez obzira na kilometrazu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prvi auto
hahhaajaads kaže...
dk1234 kaže...

 

 E a de da te jos nesto pitam .... taj oglas koji sam prije spominjao sa drugog foruma (dolje na dnu), to je isto od prvog vlasnika, jedino sto je presao 209 000km, sto mi nije preprevise ali nije bas ni malo. Iskreno, jedna od prvih stvari koje gledam u oglasu je broj vlasnika (idealno mi je prvi), ali sad kad stavim ova 3 oglasa jedan pored drugih ne znam vise koji mi je najidealniji za provjerit. Neko vrijeme sam pratio ovaj plavi (taj dolje link) ali sad kad vidim ove koji su manje presli nekako se premisljam

I da, nekako mi je logicnije kupiti auto od nekog starijeg covjeka nego od mladih jer znam i sam kakvi su prema svojim autima haha

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-sedan-ls-oglas-19366528

 Ne treba te zabrinjavat kilometraza nego opcenito ostali dijelovi, 200tkm za tog benzinca je 1/4 zivotnog vijeka. Tipa za ovog plavog, sjedalica je tu tak da se radi o obiteljskom covjeku koji vjerovatno pazi na svoje auto, ali radi se i o Zagrebu tak da kolko god ga pazio, nemres ti protiv semafora i zagrebackih rupa tak da bi vjerovatno kvacilo na onom iz Rijeke koji je vozen po autoputu bilo u boljem stanju (+ ima nove diskove i plocice). Ali svakako, najbolje probat auto i porazgovarat sa vlasnikom o svemu, 4500€ za ovaj auto uopce nije losa cijena bez obzira na kilometrazu.

 E hvala vam, uzet cu sve ovo u obzir i onda cu izabrat ... hvala puno :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice