Kupnja prvog auta

poruka: 158
|
čitano: 48.406
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja prvog auta
SuperDox kaže...

kupio sam fiat stilo 1.9 jtd 2005 godina. motor mu je mapiran na 170ks. kupio ga prije tjedan dana i majstor je bio samnom. 

kada mu se doda malo jace gasa, iza sebe ostavljam jako puno crnog dima. kaze dok je crno dobro je, no nekako mi to izgleda kao velika količina dima. čak me počelo brinut da nebi ima problema na eko testu prilikom tehničkog pregleda

 

I krava je majstor - jer proizvodi mlijeko i govna.

 

Tako da, promjeni majstora. Mapiran motor, vjerovatno maknuti i svi eco sustavi, motoru ne steti,

al onaj iza tebe ce ti napravit brata i seku. A sto se eko testa tice na CVH, vjerovatno ces morat pogurat koju stojku u knjizicu.

 

PS - Prvo se pita pa se kupi, a ne kupi pa pita.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja prvog auta

 razumijem. hvala bogu pa se smatram normalnim vozacem i ne radim gluposti na cesti i normalno vozim. zato sam i postavio ovdje pitanje jer ne zelim da tako dimi. nisam ciljao uopce na neki nabrijani auto, nego je ovaj uletio blizu i dosta povoljnije od ostalih 

prilikom gledanja auta sam ga pito jel normalno, kaze da je. a ja nisam tip koji se bas razumije u aute 

 

kada bi ga vration motor na tvornicke postavke nebi trebao tako dimit?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 11:36 (SuperDox).
7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Ne vjerujem - probaj ga malo propuhati - prvo zagrij masinu, 15min normalne voznje,

a onda izadji na otvorenu cestu, brzina od 70-100kmh ti je dovoljna,

prebacis brzinu nize i drzis na visim okretajima, preko 3500, i tako se provezes 7-10min.

 

Nakon toga opet 15min normalna voznja, i prije parkiranja, bar 2min lagane gradske voznje,

da se turbina stigne ohladiti, a ne odmah stati nakon brze voznje, jer turbina ti kipi i ne stigne se ohladiti.

 

I onda vidis slijedeci put kad vozis, kako se ponasa. Osobito ako vozis stalno kratke rute, taj dizel nije predvidjen za to,

zapravo niti jedan dizel nije predvidjen za to - bolje onda cisti benzinac ili hibrid.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
MGloc kaže...

Nemoj zaboravit:Kod fusarenja i radi takvih "majstora" koji rade posao koji dode 3000€ oni ga naprave za 1800€ u supi za drva na drvenim klocnama obicno placas dva puta.Cisti primjer stari uzeo golf 4 sdi getriba popravljana u Bosni za 100€ nakon pola godine opet osla , popravio opet ali ovaj put u HR za 1500kn vise nije bilo problema.

 

Moj sef kupio a6 2012 3.0tdi automatik oko 200ks , getriba popravljana u Sloveniji za 1600€ , naravno da je opet bilo problema i da je ostavio 4000€ eura u dva navrata da se popravi kak spada , ne kuze ni u porscheu u cemu je problem , ja koliko sam vidio dosta ljudi se zali na taj mislim da je S-tronic.Zasad nema problema vec 4 mjeseca da kucne u drvo.Naravno najvaznije je nac dobrog majstora i koji ima alat,znanja i iskustva po getribi sarafat da napravi kak spada.

 

Ma u Zagrebu ne vrijedi stan ni kupovat kada potresi tresu stalno...

 Zamjena lanca i servisiranje automatskog mjenjaca su 2 razlicite teme, u Hrvatskoj mozes vjerovatno na 2 ruke nabrojat kolko ima servisera za tipa DSGa i koji se bas kuze u to, dok zamjenu lanca na N47 moze napravit netko tko se kuzi u mehaniku i bez majstora...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja prvog auta
Čitatelj kaže...

Ne vjerujem - probaj ga malo propuhati - prvo zagrij masinu, 15min normalne voznje,

a onda izadji na otvorenu cestu, brzina od 70-100kmh ti je dovoljna,

prebacis brzinu nize i drzis na visim okretajima, preko 3500, i tako se provezes 7-10min.

 

Nakon toga opet 15min normalna voznja, i prije parkiranja, bar 2min lagane gradske voznje,

da se turbina stigne ohladiti, a ne odmah stati nakon brze voznje, jer turbina ti kipi i ne stigne se ohladiti.

 

 vrtio ga jucer par kilometara na 4000 okretaja i onda koji krug po gradu napravio. cini mi se da mrvicu manje dimi ali i dalje mislim da nije to to. citam po internetu da imaju neke tekučine/aditivi sta se stavljaju u spremnik goriva? jel bi to ista pomoglo?

11 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Uvijek će ti dimiti.

Taj motor dok je bio nov je dimio bar malo.


Svaki dizel nakon 200.000 km dimi, pogotovo oni kojima je petljano po ECU i cijelom sustavu ekologije.

Autu nije ništa, samo vozi.

5 godina
offline
Kupnja prvog auta

SuperDox probaj pitati tu  za savjet, iako po malo googlanja citam da bi egr mogao biti problem

tj. vidim i neke komentare koji kazu da blokiras egr...nemam pojma :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 11:28 (aloevera13).
10 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
SuperDox kaže...
Čitatelj kaže...

Ne vjerujem - probaj ga malo propuhati - prvo zagrij masinu, 15min normalne voznje,

a onda izadji na otvorenu cestu, brzina od 70-100kmh ti je dovoljna,

prebacis brzinu nize i drzis na visim okretajima, preko 3500, i tako se provezes 7-10min.

 

Nakon toga opet 15min normalna voznja, i prije parkiranja, bar 2min lagane gradske voznje,

da se turbina stigne ohladiti, a ne odmah stati nakon brze voznje, jer turbina ti kipi i ne stigne se ohladiti.

 

 vrtio ga jucer par kilometara na 4000 okretaja i onda koji krug po gradu napravio. cini mi se da mrvicu manje dimi ali i dalje mislim da nije to to. citam po internetu da imaju neke tekučine/aditivi sta se stavljaju u spremnik goriva? jel bi to ista pomoglo?

 Nemas se sta brinut, dok je crno dobro je, kad je neka druga boja u pitanju tokom voznje onda je problem. Ako dobro gledam, taj motor ima DPF i EGR pa bi ja osobno ocekivao da je sa tim remapom skinuto to dvoje pa ti zato i dimi, no opet da imas to dvoje nataknuto onda bi ti se auto osjecao zastopanim nakon sto si isprobao bez toga.

11 godina
online
Re: Kupnja prvog auta
A jesu vam savjeti svaka čast. Auto sukne crni dim ko parnjača i ubija sve iza njega, a vi kažete da ništa ne dira. Pale sam na svijetu i boli te kurac sa sve ostale na cesti.
Jebem ti državu di se takvima uopće dozvoljava vožnja, pa to je užas kad se nađeš iza takvog kretena
10 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
picajzla0707 kaže...
A jesu vam savjeti svaka čast. Auto sukne crni dim ko parnjača i ubija sve iza njega, a vi kažete da ništa ne dira. Pale sam na svijetu i boli te kurac sa sve ostale na cesti.
Jebem ti državu di se takvima uopće dozvoljava vožnja, pa to je užas kad se nađeš iza takvog kretena

Ne ubije sve iz motora nego ubije onoga iza sebe ak doda malo vise gasa, taj motor zivi punim plucima. Iskreno ovo je win-win, auto ide ko metak i jos ako te netko nazivcira na cesti imas prakticki rolling coal  

16 godina
offline
Kupnja prvog auta

Ako tolko auto dimi, može biti par problema:

 

1 - mapa je sfušarena na brzinu i ubačeno je previše goriva

2 - može biti da je turbo na izdisaju

3 - mogu biti dizne u pitanju, da pišaju previše goriva

 

 

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 

Moj prvi korak bi bio da se ode k nekome ko se kuži u mapiranje i da malo pogleda tu mapu koja je stavljena, jer sam prilično siguran da je u tome problem.

PC RULES!!!
5 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
mika2210 kaže...

Ako tolko auto dimi, može biti par problema:

 

1 - mapa je sfušarena na brzinu i ubačeno je previše goriva

2 - može biti da je turbo na izdisaju

3 - mogu biti dizne u pitanju, da pišaju previše goriva

 

 

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 

Moj prvi korak bi bio da se ode k nekome ko se kuži u mapiranje i da malo pogleda tu mapu koja je stavljena, jer sam prilično siguran da je u tome problem.

 Moze biti i da je motor pri kraju pa trosi ulje pored karika a moze biti i dihtung glave motora pa ulje ulazi u cilindre.....

16 godina
offline
Kupnja prvog auta

Da troši ulje onda bi dim bio plavi, ne crni.

 

Ako sam dobro zapamtio, radi se o 1.9 JTD motoru, teško da je kod njega došlo do problema s karikama ili nečim sličnim. Ti motori vrte po 500 000 km bez problema.

Imao sam i 159-tku s tim motorom, imala je 350 000 km kad sam ju prodao. Od tih 350 000 km, oko 100 000 km je odvrtila mapirana na cca 150 konja. (serijski je bila 120)

Nikad problema s tim motorom.

PC RULES!!!
13 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
mika2210 kaže...

Ako tolko auto dimi, može biti par problema:

 

1 - mapa je sfušarena na brzinu i ubačeno je previše goriva

2 - može biti da je turbo na izdisaju

3 - mogu biti dizne u pitanju, da pišaju previše goriva

 

 

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 

Moj prvi korak bi bio da se ode k nekome ko se kuži u mapiranje i da malo pogleda tu mapu koja je stavljena, jer sam prilično siguran da je u tome problem.

 Kod koga si iso na mapiranje? 

16 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
domac5 kaže...
mika2210 kaže...

Ako tolko auto dimi, može biti par problema:

 

1 - mapa je sfušarena na brzinu i ubačeno je previše goriva

2 - može biti da je turbo na izdisaju

3 - mogu biti dizne u pitanju, da pišaju previše goriva

 

 

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 

Moj prvi korak bi bio da se ode k nekome ko se kuži u mapiranje i da malo pogleda tu mapu koja je stavljena, jer sam prilično siguran da je u tome problem.

 Kod koga si iso na mapiranje? 

 

 

Ako se dobro sjećam (prošlo je dosta vremena od onda), lik se zove Toni, mislim da je iz Dugog sela, al znam da smo se našli u ZG kad je radio mapiranje, negdje na Savskoj.

11 godina
online
Re: Kupnja prvog auta
mika2210 kaže...

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 eto, znači da nije normalno da dimi toliko, pa onda i savjeti nek 'dere' dalje bez brige nisu ok, ne samo zbog smrada i drugih ljudi, nego izbog samog vlasnika, jer nešto očito nije u redu i bolje je to popraviti što prije, nego čekati da nešto crkne do kraja

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 13:12 (picajzla0707).
5 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
mika2210 kaže...

Da troši ulje onda bi dim bio plavi, ne crni.

 

Ako sam dobro zapamtio, radi se o 1.9 JTD motoru, teško da je kod njega došlo do problema s karikama ili nečim sličnim. Ti motori vrte po 500 000 km bez problema.

Imao sam i 159-tku s tim motorom, imala je 350 000 km kad sam ju prodao. Od tih 350 000 km, oko 100 000 km je odvrtila mapirana na cca 150 konja. (serijski je bila 120)

Nikad problema s tim motorom.

Zapali ulje pa vidi koje je boje...

Plavi dim je kada ode dihtung glave pa u cilindre ulazi tecnost za hladnjene......

16 godina
offline
Kupnja prvog auta

Nije istina.

 

Kad sagorijevaju antifriz i voda dim je bijeli.

 

 

Ako sagorijeva ulje, dim je plavi. Ako je smjesa prebogata gorivom auto dimi crno.

 

https://www.autorepairmountainviewca.com/blog/colored-vehicle-exhaust-meanings.php#:~:text=These%20can%20present%20in%20many,is%20leaking%20inside%20the%20engine.

16 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
Posmatrač kaže...
mika2210 kaže...

Da troši ulje onda bi dim bio plavi, ne crni.

 

Ako sam dobro zapamtio, radi se o 1.9 JTD motoru, teško da je kod njega došlo do problema s karikama ili nečim sličnim. Ti motori vrte po 500 000 km bez problema.

Imao sam i 159-tku s tim motorom, imala je 350 000 km kad sam ju prodao. Od tih 350 000 km, oko 100 000 km je odvrtila mapirana na cca 150 konja. (serijski je bila 120)

Nikad problema s tim motorom.

Zapali ulje pa vidi koje je boje...

Plavi dim je kada ode dihtung glave pa u cilindre ulazi tecnost za hladnjene......

kada odu gumice na ventilima ide plavi dim, ulje ulazi u cilindar, cest slucaj na starim benzincima npr, a i pogledaj kakav dim ide iza dvotaktnih vozila (skuteri i neke starudije koje su nekim cudom jos na cesti po zabitima)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 15:08 (nixass).
16 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
nixass kaže...
Posmatrač kaže...
mika2210 kaže...

Da troši ulje onda bi dim bio plavi, ne crni.

 

Ako sam dobro zapamtio, radi se o 1.9 JTD motoru, teško da je kod njega došlo do problema s karikama ili nečim sličnim. Ti motori vrte po 500 000 km bez problema.

Imao sam i 159-tku s tim motorom, imala je 350 000 km kad sam ju prodao. Od tih 350 000 km, oko 100 000 km je odvrtila mapirana na cca 150 konja. (serijski je bila 120)

Nikad problema s tim motorom.

Zapali ulje pa vidi koje je boje...

Plavi dim je kada ode dihtung glave pa u cilindre ulazi tecnost za hladnjene......

kada odu gumice na ventilima ide plavi dim, ulje ulazi u cilindar, cest slucaj na starim benzincima npr, a i pogledaj kakav dim ide iza dvotaktnih vozila (skuteri i neke starudije koje su nekim cudom jos na cesti po zabitima)

 Može biti i to, da.

6 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
mika2210 kaže...
domac5 kaže...
mika2210 kaže...

Ako tolko auto dimi, može biti par problema:

 

1 - mapa je sfušarena na brzinu i ubačeno je previše goriva

2 - može biti da je turbo na izdisaju

3 - mogu biti dizne u pitanju, da pišaju previše goriva

 

 

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 

Moj prvi korak bi bio da se ode k nekome ko se kuži u mapiranje i da malo pogleda tu mapu koja je stavljena, jer sam prilično siguran da je u tome problem.

 Kod koga si iso na mapiranje? 

 

 

Ako se dobro sjećam (prošlo je dosta vremena od onda), lik se zove Toni, mislim da je iz Dugog sela, al znam da smo se našli u ZG kad je radio mapiranje, negdje na Savskoj.

 Taj radi za Autoevolution? Ako je taj, on zna napravit mapu. Jesi vadio DPF i EGR + sfw gašenje istih? Čak i da je mapiran, ako je sve dobro nema što dimit jer se kod tuninga mjenja mapa paljenja, količina ubrizganog goriva, tu i tamo tlak na CR pumpi i tlak koji fila turbina. Da ne dušim, dobro mapiran auto za nekih 30 posto+ snage troši manje od originala, a time i zagađuje manje. Kako je to moguće, naučite sami.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 15:31 (cvaja997).
12 godina
offline
Kupnja prvog auta

Auto je lose mapiran te zato dimi kao lokomotiva. Provjeriti stanje ulja, ako redovito smrdi na dizel ici na uklanjanje mape.

16 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
cvaja997 kaže...
mika2210 kaže...
domac5 kaže...
mika2210 kaže...

Ako tolko auto dimi, može biti par problema:

 

1 - mapa je sfušarena na brzinu i ubačeno je previše goriva

2 - može biti da je turbo na izdisaju

3 - mogu biti dizne u pitanju, da pišaju previše goriva

 

 

Ja sam napravio cca 70 000 km sa 147-icom 1.9 JTD koja je bila mapirana sa 120 na preko 160 konja, sva ekologija je bila povađena i ugašena. Auto ni u kojem režimu nije dimio ni malo.

 

Moj prvi korak bi bio da se ode k nekome ko se kuži u mapiranje i da malo pogleda tu mapu koja je stavljena, jer sam prilično siguran da je u tome problem.

 Kod koga si iso na mapiranje? 

 

 

Ako se dobro sjećam (prošlo je dosta vremena od onda), lik se zove Toni, mislim da je iz Dugog sela, al znam da smo se našli u ZG kad je radio mapiranje, negdje na Savskoj.

 Taj radi za Autoevolution? Ako je taj, on zna napravit mapu. Jesi vadio DPF i EGR + sfw gašenje istih? Čak i da je mapiran, ako je sve dobro nema što dimit jer se kod tuninga mjenja mapa paljenja, količina ubrizganog goriva, tu i tamo tlak na CR pumpi i tlak koji fila turbina. Da ne dušim, dobro mapiran auto za nekih 30 posto+ snage troši manje od originala, a time i zagađuje manje. Kako je to moguće, naučite sami.

 

Da, to je taj. Kad mi je mapirao 159-tku onda sam bio u Dugom selu kod njega, sad sam se sjetio.

DPF je maknut i umjesto njega je stavljena cijev, EGR sam blindirao sa plocicom, i sve je softwerski pogaseno. 

12 godina
neaktivan
offline
Kupnja prvog auta

hvala na prijedlozima. u pon ga vozim na mali servis kod majstora, ako ne uspije nista skemijat mislim da cu ic skinut mapu :)

12 godina
neaktivan
offline
Kupnja prvog auta

puknuto je crijevo od turbine. po njegovim rijecima izgleda da to stvara problem

13 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
SuperDox kaže...

puknuto je crijevo od turbine. po njegovim rijecima izgleda da to stvara problem

 Da onda premalo zraka dobiva i zato gorivo ne stigne zgorit i crno dimi to je i meni jednom bilo tak.. Znaci mapa uopce ne mora bit losa.. A valjda cujes kak zrak sisti vise nego bi trebao sa spustenim prozorom kad poklopit gas u drugoj dok se vozis u nekoj uskoj ulici.. Ako da to je to

16 godina
offline
Kupnja prvog auta

Kak nisi skužio puknuto crijevo? Pa to se čuje na 200 metara, čim dodaš i malo gasa čuje se suštanje zraka, ko da ti je guma probušena, samo puuuno glasnije.

 

Ajde, drago mi je da je riješen problem, nebi trebao biti ni skup popravak ;)

7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Kako meho nije skuzio fuckanje... mora da je malo stariji, ili opcenito malo nagluh

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Kupnja prvog auta

Ovisi to, kod mene se nije jako culo i jedva da se vidlo uopce na crijevu, samo kad se gas stisnuo malo se rasiri crijevo u tom trenutku i onda je vidljiva mala pukotina a inace ne.. Snage mozda 10% izgubio, samo je malo vise dimio crno..

A kod frenda na audiju se bas jako culo, kad kad balon napuses pa nategnes da lagano zrak ide van i iritantno pisti

7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Pa ako ga je tvoj meho spojio na diagnostiku, morao bi vidjeti da je smjesna prezasicena, i da ne sagorjeva do kraja.

 

Mjenjaj mehu. Danas previse ljudi zeli biti i misli da su mehanicari. I ja znam rastrancirat svinju, al zbog toga se ne nazivam mesarom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice