Kupnja malog benzinca

poruka: 50
|
čitano: 16.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Najbolji VW feature je što možeš na otpadu naći što god trebaš. Nitko da se zapita odakle otpadima nepresušan izvor dijelova.
Prije mjesec dana bio na redovnom inspekcijskom servisu. Kaže meni ovaj, treba doliti po litre ulja. Molim? Pa 10 000 sam prešao od mijenjanja. I on meni onda kaže kako VW tolerira do 1l na 2000km.
Ja opet - Molim? Je, kaže, iznad toga se smatra da je motor neispravan. Ja mu kažem kako mi Toyota po litre nije potrošila na 200 000. On opet sliježe ramenima i kaže - jebiga.
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

Kada su izašle petice, čuo sam za taj fičer.  Piše, doći nakon 8000 na servis. Do tih 8000 podrazumjevalo se 7-8 dcl dolijevanja.

Istu stvar sam ja sve te fanove das-auto pitao, po mom iskustvu u mazdu 3 ne treba otvarat haubu nego jednom godišnje..i tada kada se otvori ulje je na max.

 

Jedan je odgovorio... nije to dobro. Treba da se podmaziva i troši ulje.

To su ti fantomi i njihova religija. Za 20g umašćeni motor i sve umašćeno ispod haube će proglasit "tako to treba"... a ako otvore nakon 20g Civic haubu i sve suho ko barut... "knjak.. ma nije to baš poželjno".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 16:02 (torrente).
15 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
torrente kaže...

Kada su izašle petice, čuo sam za taj fičer.  Piše, doći nakon 8000 na servis. Do tih 8000 podrazumjevalo se 7-8 dcl dolijevanja.

Istu stvar sam ja sve te fanove das-auto pitao, po mom iskustvu u mazdu 3 ne treba otvarat haubu nego jednom godišnje..i tada kada se otvori ulje je na max.

 

Jedan je odgovorio... nije to dobro. Treba da se podmaziva i troši ulje.

To su ti fantomi i njihova religija. Za 20g umašćeni motor i sve umašćeno ispod haube će proglasit "tako to treba"... a ako otvore nakon 20g Civic haubu i sve suho ko barut... "knjak.. ma nije to baš poželjno".

 Ma mi smo debili

 

Golf 4 dok ne crkneš ti, onda ostaviš sinu pa on svojoj čeljadi

 VW Golf IV 1.9 SDI | INDEX OGLASI

 

A evo ovaj je tako očuvan jer je dobro podmazan. Podmazivo ga vlasnik onaniranjem svaku večer nad otvorenom haubom.

 

Trebao bi BBC ili DojčeVele napravit dokumetarac kako se nacija od 4 milijuna ljudi dresirala da vozi drlog od auta i onda ko čopor bijesnih čagljova vata za gubicu svakog tko se usudi išta zucnut.

A onda pitat Mehu iz Duseldorfa kako ide export u Hrvatsku Golfova koje Brunhilda vozi u špeceraj nakon što je malog Adija odvela u vrtić a malog Hansa i Siggy u školu, pa joj je na parkingu aldija neko ogrebo sa kolicima.

 

Pa se Meho nakesi zlatnim zubima i pokaže ko na Patreonu - ovog mi je platio Boris, ovog Zaporožac, ovog Zoki....

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Kupnja malog benzinca

samo da dodam.. većina propušta svjedočiti tim ritualima koji su skoro na levelu majanskih prinošenja žrtava.

pošto sam samo 3km zračne linije od hercegovine, vw eldorada.. možete mislit kolike su gravitacijske sile koje utiču na tdi štovatelje.

 

bilo što da crkne na jedinici, duji, trojki, passatu..cijeloj ergeli "kola".. u mobitelu imate sve hercegovačke deponije na kojima će te osobno doći i ljubazni kumašin će vas dočekati...

" kaaako je moj Ilija..reci bolan.. šta trebaš..krajnice, vodenu, ležajeve"..

čapljina, stolac, ljubuški... u stvari, možete ko legiće sastavit cijeli golf i vratit se za pola sata u Dubrovnik i ponosno parkirat ispred kafića te reći ekipi... "evo, uljego gorika do čapljine na kanal.. četres maraka me sve izašlo..sad šljego pudoje.. kupio i duhana".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 16:50 (torrente).
7 godina
offline
Kupnja malog benzinca

Ova tema je zlato !!!!

 

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
12 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
wyks kaže...

 

Trebao bi BBC ili DojčeVele napravit dokumetarac kako se nacija od 4 milijuna ljudi dresirala da vozi drlog od auta i onda ko čopor bijesnih čagljova vata za gubicu svakog tko se usudi išta zucnut.

A onda pitat Mehu iz Duseldorfa kako ide export u Hrvatsku Golfova koje Brunhilda vozi u špeceraj nakon što je malog Adija odvela u vrtić a malog Hansa i Siggy u školu, pa joj je na parkingu aldija neko ogrebo sa kolicima.

 

 Golf je, s ponekom godinom iznimke koja potvrđuje pravilo, već 40 godina najprodavaniji auto u Europi tako da nije baš da nacija od 4 milijuna tu išta određuje. Niti ga treba dizati u nebesa niti se treba sprdati s njim jer iz generacije u generaciju postavlja mjerila u klasi. 

16 godina
offline
Kupnja malog benzinca

ja sebi kupio fiestu 1.2 za 6k pred 2 g. neznam kako se sada cijene krecu

za kratku voznju s pasivnim/sigurnim vozacem dobar autic

 

racunaj jos pare za porez i veliki servis pa da si na miru, koji god auto da kupis

14 godina
offline
Kupnja malog benzinca

Meni dosadila Mazda 6 i zaželio se malog auta pa si kupio Minija 1.6 benzin za 5K prije dvije godine...ide ko blesav, mini karting...nisam radio nikave servse, samo zamjenio ulje. Jedino kaj je dosat tvrd ovjes, barem nakon Mazde koja je ko lađa.

Fora auto sa "stilom". Nemam pojma kak košta ak nekaj rikne, nadam se ne puno 

3 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Gemmy kaže...

ja sebi kupio fiestu 1.2 za 6k pred 2 g. neznam kako se sada cijene krecu

za kratku voznju s pasivnim/sigurnim vozacem dobar autic

 

racunaj jos pare za porez i veliki servis pa da si na miru, koji god auto da kupis

 Uzeli smo nedavo za 4000€ hyundaia 1.2 iz 2012 autic je zaista ok, opcenito su im jako pouzdani ti cistokrvni atmosferci s lancem, sebi cak gledam novog 1.5 da bi uzeo!

12 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Boris grozni kaže...

 

racunaj jos pare za porez i veliki servis pa da si na miru, koji god auto da kupis

 Uzeli smo nedavo za 4000€ hyundaia 1.2 iz 2012 autic je zaista ok, opcenito su im jako pouzdani ti cistokrvni atmosferci s lancem, sebi cak gledam novog 1.5 da bi uzeo!

 S ovim sigurno nećeš pogriješiti. Samo nemoj automatika.

3 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
BlueMax kaže...
Boris grozni kaže...

 

racunaj jos pare za porez i veliki servis pa da si na miru, koji god auto da kupis

 Uzeli smo nedavo za 4000€ hyundaia 1.2 iz 2012 autic je zaista ok, opcenito su im jako pouzdani ti cistokrvni atmosferci s lancem, sebi cak gledam novog 1.5 da bi uzeo!

 S ovim sigurno nećeš pogriješiti. Samo nemoj automatika.

Samo manualac s rucnom na sajlu

2 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Boris grozni kaže...
 Uzeli smo nedavo za 4000€ hyundaia 1.2 iz 2012 autic je zaista ok, opcenito su im jako pouzdani ti cistokrvni atmosferci s lancem, sebi cak gledam novog 1.5 da bi uzeo!

Sve ok, ako je u ok stanju, i ako ti ne prelaziš previše kilometara.

imao sam nekoliko polovnih automobila, i nikada nisam bio ni razočaran, ali ni presretan.

 

Nije bilo puno kvarova, no kad ti ode pumpa goriva, kočioni cilindar, manžeta, kuglasti zglob, i sl. Nisu skupi popravci, ali to često vucaranje kod automehaničara me izludi.

 

Nego, pitam, smiju li se ti s lancem pogurati u drugoj brzini kad ti crknu na cesti  

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Ne
2 godine
offline
Re: Kupnja malog benzinca
silvio3105 kaže...
Ne

Smiju s lancem, s remenom NE... jer s*ebu bregastuuu eeee...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
10 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Zaporožac kaže...
silvio3105 kaže...
Ne

Smiju s lancem, s remenom NE... jer s*ebu bregastuuu eeee...

 A ovisi koji lanac ili ? Nije isto od Honde lanac ili pak N47 lanac 

13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Kupnja malog benzinca

Osobno sam veliki fan  VW i golfa pogotovo ali golf v sa tim 1.4 motorom nebih preporučio ni neprijatelju iskreno pogotovo jos za te novce... za te novce se da naci TDI 1.9 ili jako dobar benzinac sa full opremom pričam o 1.6 motoru

9 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
Zeppelin Graf kaže...

Pozdrav ljudovi. Kupujem malog benzinca do nekih 4000€. Naravno bitno mi je da je u dobrom stanju, koliko može biti za auto 2008, 2007. Ugl. tražim prijedoge, nakon što sam pogledao sve živo razmišljam o Toyota Aygo, C1, 107. Nakon što sam "popušio" par dobrih prilika, jer su me preprodavači pretekli, tražim i nešto drugih brendova, pa molim prijedloge, može i link sa njuške ili nešto. Htio bi da malo troši i da je čim manje ulaganja i popravak. Hvala.

 Golf 5, 1.6, optimalna potrosnja,odrzavanje jeftino..7-10tkm filteri,ulje i nemas problema, izbjegavaj longlife ulja, uljna pumpa im je osjetljiva na njih, i izbjegavaj "bio benzin" , moze se nakupit puno karbona na usisu..U pravilu pouzdan autic sa malom potrosnjom, djelova kolko hoces i di hoces...

 

 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 13:55 (Hazzard From da Hood).
12 godina
offline
Kupnja malog benzinca

1.6FSI je tesko smece od motora.

9 godina
offline
Re: Kupnja malog benzinca
ivanzu kaže...

1.6FSI je tesko smece od motora.

 u golf 4 da, u golf 5 je oke uz redovan servis kako sam i napiso

 

Edit: Dobro govoris, mislim jedno pisem drugo, ispod se odnosi na klasicni 1.6

 

FSI je poznat po svom prekransom lancu, radu na 3 klipa nakon 150tkm, zamascenju usisne, nakupine karbona na ventilima i jos 20 drugih cuda...

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2023 13:57 (Hazzard From da Hood).
12 godina
offline
Kupnja malog benzinca

Klasicni 1.6 je dobar, od FSI bjezati kao od vraga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice