Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam tocno jel ima kakav senzor za to, octavia 2 1.6 tdi. 

S/S je ugasen na nacin da je muha obrnuo nesto u mapi, prije sam morao kod paljenja auta ugasiti to sranje na gumb sto mi je islo na zivce stalno tak, a sad ako zelim to imat ukljuceno nekad e onda moram stisnut gumb

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

VAG nema automatski senzor nego se mora preko dijagnostike učitati novi akumulator. Samo je okrenuo početnu vrijednost tako da S/S i dalje funkcionira samo što je u početku ugašen, onda bi trebalo i dalje uzeti AGM. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nissan Qashqai 2017 1.5dCi 81kW motor, iskustva da li je pouzdan? 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.index.hr/auto/clanak/toyota-corolla-gr-dolazi-i-bit-ce-jako-mocna/2270673.aspx

 

Ako ovo bude 27.000€ novo, za godinu dvije prodajem AWD C-HR-a i uzimam Corollu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Teško jer Yaris košta oko 33k €.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...

Nissan Qashqai 2017 1.5dCi 81kW motor, iskustva da li je pouzdan? 

 To Frenčiji jedino nisu u tenk stavili...

 

nisam čuo za probleme, iako je to jedini stroj u Qashqaiu s remenom, a ne lancem...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...

Nissan Qashqai 2017 1.5dCi 81kW motor, iskustva da li je pouzdan? 

 1.5dci iz zadnjih godina je jako pouzdan.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači ova jebena voda ima više kamenca nego vode. Ako ovo bude od male lokvice šta tek bude u bubrezima nakon čaše.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 18:44 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
ivanzu kaže...

Ta prva Corsa se čini Ok i možda bi vrijedilo otići pogledati ako je blizu. Ima nelogičnosti da je auto na EU tablicama, a u obitelji od prvog dana, sat je resetiran što znači da je akumulator skidan zbog nekog razloga. 

 2 i pol godine imam obicni u autu sa S/S, samo iskljucujem S/S, pa ne znam koliko sam relevantan. Neki Yuasa model.

 

I odlican je jer auto stoji par mj. u garazi, malo napunim i radi bez problema, do sada nikad nigdje problem ni na -10 cak u Zg.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 19:44 (ivanoile).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno sjebalo lak, sada valja polirati.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Si probao sa nekim waterspot removerom ili quick detailerom, meni takve flekice uglavnom nestanu i bez poliranja

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam napokon ugradio OEM  rikverc kameru u moj B9. To me kopkalo od prvog dana sto nemam. Uz to je stavljen update mApe 2021 i otkljucan video in motion. Ja sretan 😀

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Stavljao sam 1:1 ocat i dest. voda., skine fleku ali ostanu rubovi. Sutra ću oprati auto pa ću vidjeti što će biti.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

https://www.index.hr/auto/clanak/toyota-corolla-gr-dolazi-i-bit-ce-jako-mocna/2270673.aspx

 

Ako ovo bude 27.000€ novo, za godinu dvije prodajem AWD C-HR-a i uzimam Corollu.

 kad sam pročitao 1.6 3 cilindra prestao sam dalje čitati 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Čitatelj kaže...

https://www.index.hr/auto/clanak/toyota-corolla-gr-dolazi-i-bit-ce-jako-mocna/2270673.aspx

 

Ako ovo bude 27.000€ novo, za godinu dvije prodajem AWD C-HR-a i uzimam Corollu.

 kad sam pročitao 1.6 3 cilindra prestao sam dalje čitati 

 Veca tragedija su Mercedesovi Cxx AMG modeli sa 2.0 hibridima nego 1.6 - 3 cilindra. Ako je Toyota pronasla ono sto zeli u 1.6, zasto ne? Manje tezine naprijed, nizi CO2 i vjerovatno vrlo reaktivan motor.

 

Ne vidim da se Ford muci sa 1.0 i 1.5 EcoBoost-om.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaš bi točno ti Mercedesovi hibridi bili tragedija?

Pa KERS je najbolja moguća stvar koju proizvođači mogu ugurat u cestovne aute.
A to će možda biti i jedini način da šugavi političarski guzonje dozvole ICE vozila malo duže vremena. 

U svakom trenutku biram ICE s KERSom ispred kompletnog strujića. 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uspio sam skinuti 90% mrlja magičnom spužvicom. Neke ne može jer je otišlo preduboko u lak. Stavio sam APC 15:1 da podmazuje i lagano trljao ravnim pokretima i pritiskom težine ruke. Poslje toga isperem destiliranom vodom i obrišem mikrofibrom pa nakon toga staviti BSD.

 

Na slikama se ne vidi baš ali jbg, kasnije stavim bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:04 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Baš je osjetljiva ta boja, i kod mene ima dosta kamenaca, no zbog boje auta se ne vidi tako.

Da nisi prao auto na jakom suncu, pa je zato tako ''zapeklo'' na laku?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:07 (BORG).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Susjed je prao fasadu od ograde i kako bi došao do ruba zida otišla bi voda meni po autu, a kako je na autu vosak sva se voda slijevala na spojler koji ima kao neku udubljenje pa se tamo skuplja voda u lokvice. Sealer nije uspio zaštiti jer je prošlo kroz njega. To je tako stojalo bar 3 dana jer ja nisam primjetio. Vjerojatno ću odvesti na poliranje spojlera i panorame pošto je nju isto zahvatilo. Ma lak na modernim autima je sranje, najbolji je bio tamo oko 90ih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:43 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Zaš bi točno ti Mercedesovi hibridi bili tragedija?

Pa KERS je najbolja moguća stvar koju proizvođači mogu ugurat u cestovne aute.
A to će možda biti i jedini način da šugavi političarski guzonje dozvole ICE vozila malo duže vremena. 

U svakom trenutku biram ICE s KERSom ispred kompletnog strujića. 

 

Jer realno taj 2.0 nije vrijedan auta od 100k+ €. Placa se isti motor u CLA35 i C63 AMG, a tehnologija EQ vec sada nije nesto wow na trzistu da toliko kosta (CLS53 funkcionira sasvim okej sa 3.0 i EQ). Ali ocito AMG serija ne ide kako treba (M modeli trenutno outsellaju vecinu AMG ponude), pa je Daimler odlucio prvo tamo smanjivat CO2.

 

S obzirom da cijena tog AMG-a nece ici dolje, a kvaliteta tj vrijednost sadrzaja hoce (jer ce se braniti da struja kosta), kupac je opet najvise izigran. Kao i novi G63 koji nema veze s G klasom, ali trziste trazi ocito.

 

Sve u svemu, Mercedes se opet trazi malo u toj ponudi AMG modela, pretpostavit cu da je problem slaba prodaja.

Kratka usporedba 2020, AMG vs M:  (gdje BMW ima vise od ~50% bolje rezultate od Mercedesa)

 

X3M > GLC63

X4M > GLC63 coupe

X5M > GLE63

X6M >GLE 63 coupe

135M > A35

M760 > S63

M340i > C43

 

I secer na kraju  Giulia Q > C63S (za vise od 50%)

 

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:53 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Susjed je prao fasadu od ograde i kako bi došao do ruba zida otišla bi voda meni po autu, a kako je na autu vosak sva se voda slijevala na spojler koji ima kao neku udubljenje pa se tamo skuplja voda u lokvice. Sealer nije uspio zaštiti jer je prošlo kroz njega. To je tako stojalo bar 3 dana jer ja nisam primjetio. Vjerojatno ću odvesti na poliranje spojlera i panorame pošto je nju isto zahvatilo. Ma lak na modernim autima je sranje, najbolji je bio tamo oko 90ih

 Nemres vjerovati kako se to sranje primi za  lak. Primilo ti se i na staklo od panorame?

Ja sam stavljao ovdhe sliku kad mi se primilo na kromiranu lajsnu kod prozora. Skinuo sam 90% sa octom i APC-om ali jos se malo vidi. Bio sam u ph detailingu i jedino rjesenje je poliranje.

 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad smo kod struje i nordslajfa...

pogledajte malo video 508ice PSE i bmw M2...dok 508 ima pomoc elektromotora vidi se kako je naoko brzi od M2, a tezi pun k...kazem dok ima, jer na pol kruga izgubi dodatnu snagu :D malo je smjesno za gledati, ali kad ima svu snagu auto DERE

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 Nemres vjerovati kako se to sranje primi za  lak. Primilo ti se i na staklo od panorame?

Ja sam stavljao ovdhe sliku kad mi se primilo na kromiranu lajsnu kod prozora. Skinuo sam 90% sa octom i APC-om ali jos se malo vidi. Bio sam u ph detailingu i jedino rjesenje je poliranje.

 Da, na panoramu je otišlo i ostalo. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz a što se tice toyote corolle do nekih 25 k kn se mogu produzit?

Dizel 2.0 il nes tipa 1.6 vvti, ili ako ima koji bolji do 25k kn?

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dizeli 2.0 i 2.2 imaju problema sa lancom.

A manji 1.4 je vecinom u Yarisu.

 

Nadjes si Corollu sa 1.6, nije najbrza na svijetu, al dijelova ima,

trajna je. Neka mehanicar pregleda u kakvom je mehanickom stanju,

dakle da nije trula, provjeri mjenjac itd. Tih 200-300kn se isplati platiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 9:42 (Čitatelj).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
mystik kaže...

Zaš bi točno ti Mercedesovi hibridi bili tragedija?

Pa KERS je najbolja moguća stvar koju proizvođači mogu ugurat u cestovne aute.
A to će možda biti i jedini način da šugavi političarski guzonje dozvole ICE vozila malo duže vremena. 

U svakom trenutku biram ICE s KERSom ispred kompletnog strujića. 

 

Jer realno taj 2.0 nije vrijedan auta od 100k+ €. Placa se isti motor u CLA35 i C63 AMG, a tehnologija EQ vec sada nije nesto wow na trzistu da toliko kosta (CLS53 funkcionira sasvim okej sa 3.0 i EQ). Ali ocito AMG serija ne ide kako treba (M modeli trenutno outsellaju vecinu AMG ponude), pa je Daimler odlucio prvo tamo smanjivat CO2.

 

S obzirom da cijena tog AMG-a nece ici dolje, a kvaliteta tj vrijednost sadrzaja hoce (jer ce se braniti da struja kosta), kupac je opet najvise izigran. Kao i novi G63 koji nema veze s G klasom, ali trziste trazi ocito.

 

Sve u svemu, Mercedes se opet trazi malo u toj ponudi AMG modela, pretpostavit cu da je problem slaba prodaja.

Kratka usporedba 2020, AMG vs M:  (gdje BMW ima vise od ~50% bolje rezultate od Mercedesa)

 

X3M > GLC63

X4M > GLC63 coupe

X5M > GLE63

X6M >GLE 63 coupe

135M > A35

M760 > S63

M340i > C43

 

I secer na kraju  Giulia Q > C63S (za vise od 50%)

 

 

 koliko  ja znam c63 serija w205 je najpeodavaniji amg ikad
može  bit da sam u krivu ali čini mi se da sam tako nešto čita
ovaj novi će bit hladan tuš i očekujem da će 205ice počet ić gore posebno modeli pre 2018 godišta

moj definitivno neće tek tako iz garaže

iPhone is a smartphone for dumb people
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Meni se isto cini da je corolla 1.4vvti jedan dobar izbor. Dobro, nije brza kao i 1.6, ali sasvim mi se cini u redu auto za nekakvu normalnu voznju
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Sta kazete na Suzuki Vitare? Stari mi hoce nesta malo vislje da mu je lakse sjest... I znam da novih nema a da nisu hibridi naravno benzinci... Cak mi to i pase... Zena bi isto isla autom na poso tim jer se stari stvarno nevoza puno, a posto planiram stavit solarne panele nebi bilo lose preko noci napunis i na posao... Vozis skoro zadabe...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 9:02 (jocommb).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Vitara je mislim samo mild-hibrid, dakle mala baterijica za smanjenje potrosnje benzina, nista vise.

Plug-in hibrid tebe zanima, a to kod Suzukija imas samo kod Suzuki Toyota RAV4 (zaboravio sam kak se Suzukijev model zove), al uglavnom je visestruko skuplji od Vitare.
Cak i skuplji od plug-in RAV4, koji je zapravo pod poklopcem.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Plug-in hibrid tebe zanima, a to kod Suzukija imas samo kod Suzuki Toyota RAV4 (zaboravio sam kak se Suzukijev model zove), al uglavnom je visestruko skuplji od Vitare.

 ACross :)

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice