Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.062
|
čitano: 13.200.939
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Organizatori trkaćeg eventa u Novom Marofu otkrili su nam kako je sve počelo

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel vam se dogodilo kad da nakon tankanja nekih 20-ak L, auto potpuno ispravan ne zeli upaliti? Vergla i vergla, minutu-dvije razmisljam, verglam, nikakve greske al ne pali. Nije mi bilo jasno, odmah provjerio racun dal je dobro gorivo itd. Onda sam se dosjetio kak na skuteru zna zezati ako natankam i stvori se podtlak u rezervaru. Dosjetio se ja tog, otisao otvoriti cep rezervara, upalio bez problema, zatvorio i dalje sve normalno bilo. Jel moguce da se i na autu napravi taj neki podtlak ili je bio splet slucajnih okolnosti? Kad sam tankao bilo je jako jako sparno i jos me cudilo kak mi toliko isparava.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 23:25 (Diplomirani pješak).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko znam to se zna desit kad pretočiš, odnosno nakon prvog klika pištolja još stisneš par puta.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ventil oduska ti je ostao u otvorenoj poziciji te zato nije htjeo upaliti, to samo ima na benzincima. 

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

pozz,

 

imam 20 godina i kupujem auto, naime nagledao sam si seat leona/ibizu, pa sad dal ima ko kakva iskustva s tim autom.

cijena do kojih 15k e, godište cim novije to bolje haha.

max km do 200tkm,

min 110 kw

i da nije karavan

možda jesam malo izbirljiv ali to su mi nekako bitne stavke 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 11:41 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sve sto vrijedi za Golfa, vrijedi i za Leona/Ibizu, isto sranje drugo pakovanje.

 

Druga stvar, mlad si vozac, ubit ces se i za 75KS, a kamoli ne sa 150KS.

 

Uzmi nesto sto te malo kosta u osiguranju, sto traje, da nemas velike troskove - mlad si covjek,

pocni si stedjeti za kucu ili stan - automobil je trosak i uvjek gubitak.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.2-turbo-black-edition-oglas-31431783

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-c-hr-1.2-turbo-oglas-31766368

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-c-hr-1.2-turbo-oglas-31315122

 

Ako hoces hatcha, imas Aurisa hatch 1.2 turbo, 115KS, fino vuce, lijepo izgleda,

peri deri. Makar se meni vise svidja karavanska verzija Aurisa/Corolle, al ja sam ipak vise nego duplo stariji.

 

No ako hoces malo povisenog, imas C-HRa, ja ga vozim od 2018., 43.000km, bez greske do sad *kuc kuc*,

ista masina kao i u Aurisu, vozio sam ga uzbrdo do Grossglocknera, bez frke pici, ne fali mu snage.

 

Fenomenalna staza, gust za vozit, naravno da bi pravi Coupe bio jos zabavniji - al mogu ti reci da su Porschei kuhali tamo gore,

sa svojim boxerima otraga su imali problema sa hladnjenjem masine.

 

Uzmes Toyotu sa tak sitnim kilometrima, imas ju 10g, placas manje osiguranje zbog manje kW, popravci su uglavnom ulje,

filtri, disk plocice i diskovi. Nemas remen nego lanac, a on je trajan (samo mjenjan tekucine i miran si).

 

Takodjer si mozes pogledati nesto tipa Honda Civic, dobro vozilo, al nece nadzivjeti Toyotu (osobito ako je automatski mjenjac,

to im je najveca boljka).

 

Isto tako imas Ford C-Maxa (ne Grand, jer taj je produzen kao karavan), za malo novaca imas jako puno mjesta u tom vozilu.

EcoSport ne preporucam, lijep izvana, a unutra mjesta nista - straznja klupa sjedis kao u rudnjaku (ako si se ikad vozio u Nissanu Qashqaiu, onda znas kakav je osjecaj),

plus gepek je smjesno malen - vrata se otvaraju na stranu, tako da ces na gradskim parkiralistima imati problema sa utovarom robe, ako je promet gust.

 

Ako ti je C-Max prevelik, imas Ford Focus cak u ST Lineu, sa malo km na satu.

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-st-line-oglas-30428884

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fiesta-1.6-st-oglas-31069912

 

Imas i tih pravih hot jurilica - ali pazi, nemoj se ubit, ili jos gore, unesreciti svoju i tudju obitelj.

Bolje krenut 10min ranije, pa stici 5min prije, nego krenuti 1min kasnije i stici 1 sekundu prerano.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stari moj jel ti mozes preporuciti nesto osim toyote i forda??? 

Ovaj seat sto je ivanzu stavio izgleda super, nema puno km i cijena je sasvim ok.

 

Nego ja sam zelio pitati nesto drugo. Vidim da je sad ovaj H i30 na akciji za 104tkn. Jel vozik tko bas taj konkretni classic model? Poceo sam razmisljati da bi to uzeo za zenu. 1.0 120ks je njoj cak i previse za po zagrebu. Za daljnja putovanja i.alo takionak moj auto. 

Znaci jel tko vozio ili jos  bolje jel netko posjeduje taj i30 sa tim motorom i opremom.  Takionak cu ovaj tjedan jedan dan poslje posla otici pogledati taj auto ali da  cujem ako netko ima info iz prve ruke.

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mogu preporuciti, Fiata, Alfu, Chryslera... al nitko mi nije neprijatelj, i ne zelim nikome zlo.

Lijepa vozila, ne traju dugo, glupi redovni kvarovi i skupe ruke. Naravno, u HR se jos moze

rijesit sa lokalnim mehom, al rijesi bilo kakav kvar u sluzbenom, ima da te ogule.

(sto skuplje vozilo, to te bolje ogule)

 

Naravno, svakako preporucam bar bi-turbo V8 od 470KS minimum, sve ispod toga je za babe i penzice,

jer sa 130KS se ne mozes posteno ni ubit, zaslajfat gumama pred cajka barom, a i picke se ne lijepe na sve

to nije VAG ili sveto trojstvo.

 

Budimo realni, mlad covjek, treba pouzdano vozilo za posao i natrag, i nek si stedi lovu za druge stvari.

Automobila ce biti, svi ce kad tad krepati, al lova za glupe servisne troskove je izgubljen novac - nek si stedi

za lijep stan, kucu, ili viksu negdje na moru. To je uvjek kapital i tome vrijednost raste. Vozilo, osim ako nije

nesto van-serijski (za sto ni nema novaca), gubi vrijednost svake sekunde. Cisti gubitak. (osim gospodarsko vozilo,

kojim zaradjujes)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

 

Druga stvar, mlad si vozac, ubit ces se i za 75KS, a kamoli ne sa 150KS.

 

 Nece se ubit ak zna sta radi, po tom i ovih 75ks mu je prejako, zato mu treba ponudit 1.9SDI jel ? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Druga stvar, mlad si vozac, ubit ces se i za 75KS, a kamoli ne sa 150KS.

 

 

 Moj prvi auto je imao 155ks, a jos sam ziv...

 

Po meni VW grupa, iako bi prije 2.0TDI nego 1.4 (cisto zato jer je 2.0 malo vise za tuning, 1.4 zahtjeva dosta ulaganja za malo vise snage izvuci)

 

Stane256 Ovo? https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-vii-2.0-tdi-bmt-automatik-oglas-25847211

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 12:27 (ivanoile).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Dovoljno je pogledati crnu kroniku na HR cestama, i sve ce ti biti jasno o cemu pricam.

U HR jednostavno moras imati jace, vece, brze, i onda si baja.

 

Vani svatko vozi sto zeli i ne qurci se, postoji odredjana kultura u voznji.

Divlja se na stazi, na cesti se postuju pravila, i to je to.

 

Cuj, ja sam sa Sierrom pregazio cijelu Jugu, nije mi falio ni turbo ni snage,

a imala je jako malo snage - no zato je cuclala vise nego lokalni alkosi subotom ujutro pred kapelicom.

 

Tak da, snaga vozila, ako ne vozis ekstremne terete, ne slepas prikolice i kamp kucice,

i ne vozis utrke, danas nije faktor ogranicavanja, a nije bila ni prije. Sa 90KS se super vozis,

sve iznad toga je bonus, i dodatni trosak u osiguranju vozila.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Dovoljno je pogledati crnu kroniku na HR cestama, i sve ce ti biti jasno o cemu pricam.

U HR jednostavno moras imati jace, vece, brze, i onda si baja.

 

Vani svatko vozi sto zeli i ne qurci se, postoji odredjana kultura u voznji.

Divlja se na stazi, na cesti se postuju pravila, i to je to.

 

Cuj, ja sam sa Sierrom pregazio cijelu Jugu, nije mi falio ni turbo ni snage,

a imala je jako malo snage - no zato je cuclala vise nego lokalni alkosi subotom ujutro pred kapelicom.

 

Tak da, snaga vozila, ako ne vozis ekstremne terete, ne slepas prikolice i kamp kucice,

i ne vozis utrke, danas nije faktor ogranicavanja, a nije bila ni prije. Sa 90KS se super vozis,

sve iznad toga je bonus, i dodatni trosak u osiguranju vozila.

Da, dovoljno je pogledat crnu kroniku da vidis kakvih sve mozgova imas na cesti... Pa frend mi je vec skuco 4 auta a ima 20 godina, i jedan od tih auta je bio "brz" 190D, ostali su bili neki 1.9tdi od 100-110ks...

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Čitatelj kaže...

Druga stvar, mlad si vozac, ubit ces se i za 75KS, a kamoli ne sa 150KS.

 

 

 Moj prvi auto je imao 155ks, a jos sam ziv...

 

Po meni VW grupa, iako bi prije 2.0TDI nego 1.4 (cisto zato jer je 2.0 malo vise za tuning, 1.4 zahtjeva dosta ulaganja za malo vise snage izvuci)

 

Stane256 Ovo? https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-vii-2.0-tdi-bmt-automatik-oglas-25847211

 

jako lijep golf!

razmisljao sam i o sedmici, tu se dilemim izmedu seata i golfa, smatram da je za seata jedino nešto jeftinije održavanje itd..

ispod 2.0 za dizelaša ne hvala.. pretromo

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bitno da samo sebe skuca, da ne pokupi nikog neduznog u krivo vrijeme na krivom mjestu.

Nek tata i mama placaju aute, a bit ce i za lijepi nadgrobni spomenik.

 

PS - Sto se golfa tice, uvoz iz DE, vjerovatno skidani kilometri (treba provjeriti, ako se ikako moze),

a DSG je raj za mehanicare - to ce mu biti vjerovatno prvi veliki trosak. Osobito ako ga bude slajfao.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PL5804A9BC43FBAF2C

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 12:39 (Čitatelj).
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

želim auto koji će lijepo izgledat, potegnut, da se ne kvari svakih 10tkm, pošto volim putovat mi je bitno da ima i snage

hvala na preporukama Čitatelj ali trenutno mi ne treba tako velik auto kao što je c max.. nisam sklon tiskanju gasa baš nešto i nit neću auto od 200 ks jer mi nije potrebno, 150 170 ks uvrh glave.

sad vozim peugeota 307 20hdi 66 kw od roditelja i lijepo auto ide i sve ali je trom užasno, pa hoću nešto jače.. razmisljao sam i o audi a3 (ne sportback nego limuzina) hm

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

150ks je idealno za danasnji C segment, pametnije je voziti jaci auto nego 75ks i ne usuditi se pretjecati pa onda moras na silu jer ti kolona odozada stvara pritisak. 

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Bitno da samo sebe skuca, da ne pokupi nikog neduznog u krivo vrijeme na krivom mjestu.

Nek tata i mama placaju aute, a bit ce i za lijepi nadgrobni spomenik.

 

PS - Sto se golfa tice, uvoz iz DE, vjerovatno skidani kilometri (treba provjeriti, ako se ikako moze),

a DSG je raj za mehanicare - to ce mu biti vjerovatno prvi veliki trosak. Osobito ako ga bude slajfao.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PL5804A9BC43FBAF2C

 

 

 tvornička greška? 

nije mi bitno da je automatik..

golf 7 ima i tvorničku grešku s akumulatorima, jednostavno prdne, a novi 1500 kn..

tata mi vozi golfa 7 i svida mi se jako upravljivost i sve

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

150ks je idealno za danasnji C segment, pametnije je voziti jaci auto nego 75ks i ne usuditi se pretjecati pa onda moras na silu jer ti kolona odozada stvara pritisak. 

 upravo tako, slazem se

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Rucni mjenjac je nepoderiv, DSG je financijska katastrofa. Dok radi, radi lijepo. Kad ne radi, osjetis na dzepu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
Čitatelj kaže...

Bitno da samo sebe skuca, da ne pokupi nikog neduznog u krivo vrijeme na krivom mjestu.

Nek tata i mama placaju aute, a bit ce i za lijepi nadgrobni spomenik.

 

PS - Sto se golfa tice, uvoz iz DE, vjerovatno skidani kilometri (treba provjeriti, ako se ikako moze),

a DSG je raj za mehanicare - to ce mu biti vjerovatno prvi veliki trosak. Osobito ako ga bude slajfao.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PL5804A9BC43FBAF2C

 

 

 tvornička greška? 

nije mi bitno da je automatik..

golf 7 ima i tvorničku grešku s akumulatorima, jednostavno prdne, a novi 1500 kn..

tata mi vozi golfa 7 i svida mi se jako upravljivost i sve

 Bitno je da provjeris auto, znaci po sasiji i direkt u vwu. Ako je DSG onda si odma promijenis ulje u njemu, i tak svakih 60tkm. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Dovoljno je pogledati crnu kroniku na HR cestama, i sve ce ti biti jasno o cemu pricam.

U HR jednostavno moras imati jace, vece, brze, i onda si baja.

 

Vani svatko vozi sto zeli i ne qurci se, postoji odredjana kultura u voznji.

Divlja se na stazi, na cesti se postuju pravila, i to je to.

 

Pun mi je kurac ovakvih budalaština. Vani su svi sveci, pičke za volanom, nikad kilometar iznad ograničenja nisu stisli i samo divljaju na stazi?

Aj ne seri.

Barem trećina stranih tablica na HR cestama se ponaša upravo onako kak kenjaš za hrvatske vozače, baje, šta im iko može oni su iz bogom danih EU država, bar još toliko ih se vozi ko joža manolić od 100 let, 20 ispod ograničenja, i onda imaš ostatak onih normalnih. 

Gle čuda i kod hrvatskiih vozača imaš debile, imaš raju iznad zakona, imaš ove puzeće i imaš normalne. 

Tak da daj odj*bi s tim stavom s visoka jer si sad ti napredni član naprednog austrijskog društva, a mi ovdje balkanski jadnici.

 

A o ovim idiotarijama o DSGu, sve švapsko se kvari, sve japansko je bogom dano neću ni napisati ništa. Al doslovce s tim zvučiš ko ona budala Killmer. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
Čitatelj kaže...

Dovoljno je pogledati crnu kroniku na HR cestama, i sve ce ti biti jasno o cemu pricam.

U HR jednostavno moras imati jace, vece, brze, i onda si baja.

 

Vani svatko vozi sto zeli i ne qurci se, postoji odredjana kultura u voznji.

Divlja se na stazi, na cesti se postuju pravila, i to je to.

 

Pun mi je kurac ovakvih budalaština. Vani su svi sveci, pičke za volanom, nikad kilometar iznad ograničenja nisu stisli i samo divljaju na stazi?

Aj ne seri.

Barem trećina stranih tablica na HR cestama se ponaša upravo onako kak kenjaš za hrvatske vozače, baje, šta im iko može oni su iz bogom danih EU država, bar još toliko ih se vozi ko joža manolić od 100 let, 20 ispod ograničenja, i onda imaš ostatak onih normalnih. 

Gle čuda i kod hrvatskiih vozača imaš debile, imaš raju iznad zakona, imaš ove puzeće i imaš normalne. 

Tak da daj odj*bi s tim stavom s visoka jer si sad ti napredni član naprednog austrijskog društva, a mi ovdje balkanski jadnici.

 

A o ovim idiotarijama o DSGu, sve švapsko se kvari, sve japansko je bogom dano neću ni napisati ništa. Al doslovce s tim zvučiš ko ona budala Killmer. 

 Bogu hvala pa moralnih apostola na ovom forumu nikad nije falilo. 

 

EDIT: Kultura vožnje u Austriji na najvišem nivou 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 13:29 (luka94).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pun mi je kurac ovakvih budalaština. Vani su svi sveci, pičke za volanom, nikad kilometar iznad ograničenja nisu stisli i samo divljaju na stazi?

Aj ne seri.

Barem trećina stranih tablica na HR cestama se ponaša upravo onako kak kenjaš za hrvatske vozače, baje, šta im iko može oni su iz bogom danih EU država, bar još toliko ih se vozi ko joža manolić od 100 let, 20 ispod ograničenja, i onda imaš ostatak onih normalnih. 

Gle čuda i kod hrvatskiih vozača imaš debile, imaš raju iznad zakona, imaš ove puzeće i imaš normalne. 

Tak da daj odj*bi s tim stavom s visoka jer si sad ti napredni član naprednog austrijskog društva, a mi ovdje balkanski jadnici.

 

A o ovim idiotarijama o DSGu, sve švapsko se kvari, sve japansko je bogom dano neću ni napisati ništa. Al doslovce s tim zvučiš ko ona budala Killmer. 

 

Tako je - crne brojke su neusporedivo manje nego u ExYu prostoru.

A ove koje vidis da divljaju - domaci gastarbajteri, koji su kupili Golfa od 400.000km, tuniranog kod turcina,

i sad misle da su baje, jos nalijepili RS nalijepnicu i to je to.

 

https://www.europarl.europa.eu/news/hr/headlines/society/20190410STO36615/hrvatska-medu-eu-zemljama-s-najmanje-sigurnim-cestama

https://www.poslovni.hr/hrvatska/od-hrvata-su-u-prometu-gori-u-samo-ove-dvije-zemlje-350588

https://www.tportal.hr/autozona/clanak/alarmantna-crna-statistika-u-prometu-su-od-nas-u-eu-gori-samo-rumunji-i-bugari-foto-20190228

 

Da ne ispadne "on izmislja i sere kvake" - brojevi ne lazu, ako ja lazem.

 

Takodjer, sto se tice DSG-a, dovoljno je baciti oko na YT (gore sam vec linkao), ali i na Wikipediju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox#Disadvantages

 

Prva tocka - mozda ne znas prevesti, ali posto si tako jako pametan i kulturan, vjerovatno ces razumjeti ako citiram samo dio recenice prve tocke:

"Unreliable: By design, it is not possible to make it as reliable as a conventional torque-converter automatic transmission"

 

 

luka94 kaže...
 Bogu hvala pa moralnih apostola na ovom forumu nikad nije falilo. 

EDIT: Kultura vožnje u Austriji na najvišem nivou 

 

Yup, baba partizanka nacuclana

 

Al barem nije nikog ubila. I nece, vozacka trajno oduzeta, bez mogucnosti ponovnog polaganja.

Pogledaj mafijasku scenu u HR, pijan razbije automobil, ozlijedi druge, vozacka se ne oduzme ni dana.

A ako se i oduzme, to je tek kad sud izglasa oduzimanje vozacke - a do tad se normalno voze dalje,

sud se fino podmaze i bog te veselio. Vani to ne ide - onog trena kad ti policajac oduzme vozacku dozvolu,

ti si bez vozacke dozvole - jedino sto mozes je pozvati nekog da ti odveze tvoje vozilo, i ako nemas nikog,

onda placas slep sluzbu i taksi - a za par dana ti stize pismo o tocnoj novcanoj kazni, i koliko dugo si bez vozacke,

te kad ponovno smijes polagati.

 

Prekrasno, zar ne? Zato je manje idijota na cesti - jer su trajno bez vozacke, ili ih je strah da budu trajno bez vozacke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

 

Pun mi je kurac ovakvih budalaština. Vani su svi sveci, pičke za volanom, nikad kilometar iznad ograničenja nisu stisli i samo divljaju na stazi?

Aj ne seri.

Barem trećina stranih tablica na HR cestama se ponaša upravo onako kak kenjaš za hrvatske vozače, baje, šta im iko može oni su iz bogom danih EU država, bar još toliko ih se vozi ko joža manolić od 100 let, 20 ispod ograničenja, i onda imaš ostatak onih normalnih. 

Gle čuda i kod hrvatskiih vozača imaš debile, imaš raju iznad zakona, imaš ove puzeće i imaš normalne. 

Tak da daj odj*bi s tim stavom s visoka jer si sad ti napredni član naprednog austrijskog društva, a mi ovdje balkanski jadnici.

 

 

nisu balkanski ljudi jadnici, jadni su oni koji selektivno i sporo provode zakone, mijesas dvije stvari, a Citatelj zapravo nis nije krivo reko, eventualno ti se nemre svidjat njegova intonacija.

 

ko i u svakoj sferi zivota, i ovdje postoji balans. sto je ruka zakona labavija, to ce ona druga strana vise iskoristavat situaciju.

malo zategni ruku zakona, druga strana odmah pocinje cvilit ko pickica.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

 

EDIT: Kultura vožnje u Austriji na najvišem nivou 

 Nemoj tako, pa vidis da se radi o stroju pa nista cudno sta se zabila, Polo 1.4/1.6tdi 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
luka94 kaže...

 

EDIT: Kultura vožnje u Austriji na najvišem nivou 

 Nemoj tako, pa vidis da se radi o stroju pa nista cudno sta se zabila, Polo 1.4/1.6tdi 

 Da je dotična gospođa bila vlasnica Toyote C-HR (ili Forda C-Max) to se nikad nebi desilo 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kriva je dobra domaca rakija, koji austrijanci ne podnose bas najbolje - nalizu se i pokrecu 3. Reich

 

Uostalom, ova je i dalje jedna od prvakinja

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 17:46 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja sredstva koristite za skidanje zasušenih buba s auta i može preporuka istog?

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

nisu balkanski ljudi jadnici, jadni su oni koji selektivno i sporo provode zakone, mijesas dvije stvari, a Citatelj zapravo nis nije krivo reko, eventualno ti se nemre svidjat njegova intonacija.

 

ko i u svakoj sferi zivota, i ovdje postoji balans. sto je ruka zakona labavija, to ce ona druga strana vise iskoristavat situaciju.

malo zategni ruku zakona, druga strana odmah pocinje cvilit ko pickica.

Ne miješam ništa. On se postavio ovdje s stavom da se samo u HR divlja a ostatak veličanstvene EU je bogom dan, oni nikad ne voze brže od ograničenja, paze na propise i slične budalaštine. 

A onda se još usudi i reć da kad netko slučajno divlja s stranim tablicama po HR onda je to sigurno netko tko je iz HR otišao radit van pa je skupio za pazi sad, ni manje ni više nego Golfa sa 400k km. Nedaj bože da bi neki debil austrijanac il švabo tako nešto napravio. Nedaj bože da je neki drugi auto osim švapskog u pitanju. 

Samim takvim stavom, da su Hrvati neuki neobzirni divljaci koji se kolju na cestama, a Europljani su ugledni građani kod kojih nitko nikad nije poginuo na cesti, mi ide na kurac. Onda nek razguli s hrvatskih foruma i nek si piskara sa svojim eu frendićima na eu forumima. 

A sad i ti tvrdiš, dakle, da nije Europljanin kriv kad divlja po Hrvatskoj, nego su krivi Hrvati. Možda imamo loše zakone ili slabu provedbu istih iz ovih ili onih razloga, ali onda ako su svi ti Europljani toliko napredni i civilizirani, i nikad prekršaja u svojim domovinama nisu napravili, drže se svih ograničenja, kako onda čim prijeđu granicu više nisu napredni i civilizirani, već su žestoki debili gori od onih kakvim smatrate dio hrvatskih vozača?

Ak si toliko napredan i civiliziran, onda si takav bez obzira na to jesi li u Austriji, Nizozemskoj, Njemačkoj, Iraku ili Hrvatskoj. Ili ipak nisi napredan i civiliziran, nego si samo seljačina, a ujedno i pičkica, jer te strah kazne doma, al čim si prešao granicu, onda si faca. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice