Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...
gamer34 kaže...

 

2001. godiste. Jedino sto mi se cini da je ovaj nekako drukciji (slika) pa valjda nebi radili na tehnickom probleme zbog tog. I samo da se ispravim, treba mi lijevo svjetlo kad se gleda odsprijeda. Inace ja sam iskopao i neki za oko 220kn u Kresi samo ne znam kakva je to kvaliteta (TYC ili tako nesto).

Nije drugačiji nego nema žarulja i zbog kuta slikanja ti se tako čini, na tvojoj slici je drugačiji kut i žarulje su unutra. Depo ti je jako kvalitetna marka. Stranu auta određuješ kako sjediš, a ne sprijeda. Zovi velas na onaj br i pitaj.

Nisi u pravu druže, lijepo ti čovjek kaže :)

Nije to do kuta 'slikanja' nego si ti linkao fotku zadnjeg svjetla od redizajna 206ice od 2003e, a čoek ima 2001.u gdje su skroz druge lampe iza. Ako će stavljati tu od redizajna sa tri kruga, onda mora mijenjati obje da budu iste.

Ovo je do 2003.e, a ovo je od redizajna 2003.e pa nadalje ;)

{#}

 

Inače, gamer34, imho, pametnije ti je otić kupit negdje na otpadu to 1 čitavo zadnje svjetlo, jer ako kupiš tyc ili nešt slično novo, em je kvaliteta izrade upola slabija od originala, ali i ako to zanemarimo, budući da se radi o zadnjem svjetlu, odudarat će ti totalno od lijevog koje ostaje staro i izblijedilo.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gledao sam bas spritmonitor za svoj auto i odlucih da probam napraviti test kolko zaista trosi. taman sam na rezervi ulio 20l goriva pa da sprobam. resetirao trip comp i potrosnju pa da vidimo. 

nisam punog nafilal iz razloga kaj nebi izdrzal a da ga ne pricepim u sljedecih 800km {#}

inace do sad mi je na bc- kazao 6.8L na 100km.

Ride or die, remember?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 12:12 (Lord_Marko).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

najpreciznije mjerenje što možeš napraviti je natočito do vrha, napraviti 100km i onda opet natočiti do vrha.. koliko natočiš, toliko si potrošio.. metode sa rezervom su krajnje neprecizne {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

da istina. ma vidjet cemo kak ce ispast {#} valjda budem izdrzal tih 2-3 dana spore voznje {#}

Ride or die, remember?
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Još preciznije od ovog što je nine napisao je da uvijek točiš do vrha i tako mjeriš. 

Prema toj metodi, na 25 000 km meni je prosječna potrošnja 6,3 litara, i pokazuje tendencije rasta (zadnjih par tankiranja)

To su posljedice remapa - više se neznam sporo voziti {#}

BTw - danas sam ostavio auto kod mehaničara - radim veliki servis. Iako auto ima 70 000 km, godina proizvodnje je 2007, tako da su svi remeni, napinjači i ostalo stari preko 7 godina, a interval izmjene je 5 godina.

Sve me strah cifre na računu {#}

PC RULES!!!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

To su posljedice remapa - više se neznam sporo voziti {#}

 

tako je i meni u prosjeku potrošnja narasla za pola litre od kada sam stavio twin loop {#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo sam onaj Fix it! Pro iz Kine, za 1$ {#}, pa ću baš probati na par ključotina, da tako kažem. Jel itko probao tu retardaciju? Uspješno? Navodno moram prvo auto oprat dobro izvana, inače sve zaser...

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 14:28 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Uzeo sam onaj Fix it! Pro iz Kine, za 1$ {#}, pa ću baš probati na par ključotina, da tako kažem. Jel itko probao tu retardaciju? Uspješno? Navodno moram prvo auto oprat dobro izvana, inače sve zaser...

Ja sam probao i zaboravi da ces sa njim ista napraviti pogotovo ako je ogrebotina malo veca.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

To su još ostaci otkad sam dobio auto, znači preko 8g. stare ogrebotine, ima ih nekoliko, na jednoj si je umjetnik baš dao truda što se tiče dubine ureza.

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

tako je i meni u prosjeku potrošnja narasla za pola litre od kada sam stavio twin loop {#}

Isto je i kod mene, prije remapa se je potrošnja kretala oko 6 litara, zadnjih 6-7 rezervara je oko 6 i pol. {#}

 

PC RULES!!!
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi probao ispolirat?

Ako poliranjem neide ovim fixit pro-om nece sigurno.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Uzeo sam onaj Fix it! Pro iz Kine, za 1$ {#}, pa ću baš probati na par ključotina, da tako kažem. Jel itko probao tu retardaciju? Uspješno? Navodno moram prvo auto oprat dobro izvana, inače sve zaser...

probao sam, neke ograbotine sam uspio rijesiti neke nisam....ali da, uglavnom su to ful sitne crtice koje bi isle dolje poliranjem... navodno je bitno da je ogrebotina na drirektnom suncu jer ovo kao treba uv zracenja il kaj vec da bi funkcioniralo... za 1 dolar se isplati probat :D

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

ekipa pomognite , novi redizajnirani polo dizel s full opremom 119 000 kn ili golf 7 sta ne dobijes ni felge poštene benzinac 128 000 ? sta bi vi na mom mjestu ?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@houska dizl varijanta {#} mislim da rađe klasu manji auto s vise opreme nego klasu veci s manje.

 

meni je potrosnja oko 6.5-7l dizela. stime da sam zadnje vrijeme dosta stvari vozil u vinograd, pa je tu brijeg, teret, pa malo agilnija voznja i tak se skupi. a sad cu probati normlano voziti bas da vidim s kolko se mogu vozit normalne voznje. premda cu gubit strpljenje al aj izdrzatu cu par dana.

Ride or die, remember?
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

od ta 2 polo bi ja

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj A3 {#} Meni posve dovoljan i taj toster 1.2 TFSi, nije prerastrošan, ide solidno, oprema ok, boja nekom paše nekom ne, meni ok, manji troškovi održavanja nego kod dizela, auto ima 36,37tkm.

 

Sad jedino pitanje koliko ima 3rd party mehaničara koji rade nove TFSI-je, bilo je govora po izlasku da nisu baš laganica za održavanje, u smislu  zamjene dijelova, raskapanja itd. Tako sam čuo, da li se što promijenilo, ne bi znao.

 

Od dva pak koja si ti naveo, Polo je danas gotovo kategorija kompakta, bolje čak reći - da je ušao dimenzijama i ponudom prostora u nekadašnje kompakte, radi se o priličnoj svoti, nisam siguran treba li biti tolika i može li se uštediti tu šta.

 

Za toliku razliku u cijeni, od ta dva, ja sam za novi Polo. 

 

Al velim, za tu cifru, ja bi uzeo taj A3 benzinac, samo bi prvo rezervirao (ne)ovlaštenog ili ovlaštenog a koji fušari u slobodno vrijeme, mehaničara.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

To su još ostaci otkad sam dobio auto, znači preko 8g. stare ogrebotine...

 

{#}{#}

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
houska kaže...

ekipa pomognite , novi redizajnirani polo dizel s full opremom 119 000 kn ili golf 7 sta ne dobijes ni felge poštene benzinac 128 000 ? sta bi vi na mom mjestu ?

A namjena vozila je? 

Na stranu što za tu lovu kupiš svašta. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
thedream kaže...

To su još ostaci otkad sam dobio auto, znači preko 8g. stare ogrebotine...

 

{#}{#}

LMAO {#}, ne, sam sam si ključem redizajn auta radio..{#}

 

EDIT: I nije toliko smeće ta olofka ako se ispravno koristi, i višak odmah ukloni. Probao sam na očišćenim izgrebanim površinama i može bar djelomično pomoći na ogr do 1mm, znači ono, čisto površinski. Ako si je netko dao truda, kao kod mene, onda tu teško da ima spasa i bez lakiranja. Tu ni poliranje ne pomaže.

 

Kad ti potegne preko cijele haube i oko pola auta npr.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 17:17 (thedream).
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-1.4-16v-oglas-11207707

Jel dobra ponuda? Šta kažete na to sve?

antifriz
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tomm95 kaže...

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-1.4-16v-oglas-11207707

Jel dobra ponuda? Šta kažete na to sve?

Taj motor ti nicemu ne valja . Trosi 9 litara a ide ko kosilica ,a ove stopke su bljak . 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
houska kaže...

ekipa pomognite , novi redizajnirani polo dizel s full opremom 119 000 kn ili golf 7 sta ne dobijes ni felge poštene benzinac 128 000 ? sta bi vi na mom mjestu ?

A namjena vozila je? 

Na stranu što za tu lovu kupiš svašta. 

namjenjen je za split- kastela relacija nekad znam u 3-4 mj otic u zg i to je to....mislim da cu uzet pola nekako vise opreme nude ... samo mi zao sta je manji auto nekako ali i zao za golfa sta nude siromasnu opremu

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
houska kaže...
Old Iggy kaže...

A namjena vozila je? 

Na stranu što za tu lovu kupiš svašta. 

namjenjen je za split- kastela relacija nekad znam u 3-4 mj otic u zg i to je to....mislim da cu uzet pola nekako vise opreme nude ... samo mi zao sta je manji auto nekako ali i zao za golfa sta nude siromasnu opremu

Ako je to sve što trebaš od automobila onda Polo (nema više putnika, prtljage itd.).

Ako tražiš veći, za tu lovu se u C segmentu svašta nađe.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo nakon pređenih 200km danas bc se ustabilil na 5.5L. Bilo je nekaj grada, otvorene ceste i autoputa. stim da nikad nisam stisnuo pedalu gasa vise od 2/3. mislim da je ok rezultat. bc jos kaze 350km da mogu napravit (na 80km pali rezervu). vidjet cemo kaj bude dokraja.

Ride or die, remember?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...

Nije drugačiji nego nema žarulja i zbog kuta slikanja ti se tako čini, na tvojoj slici je drugačiji kut i žarulje su unutra. Depo ti je jako kvalitetna marka. Stranu auta određuješ kako sjediš, a ne sprijeda. Zovi velas na onaj br i pitaj.

jopis kaže...

Nisi u pravu druže, lijepo ti čovjek kaže :)

Nije to do kuta 'slikanja' nego si ti linkao fotku zadnjeg svjetla od redizajna 206ice od 2003e, a čoek ima 2001.u gdje su skroz druge lampe iza. Ako će stavljati tu od redizajna sa tri kruga, onda mora mijenjati obje da budu iste.

Ovo je do 2003.e, a ovo je od redizajna 2003.e pa nadalje ;)

{#}

 

Inače, gamer34, imho, pametnije ti je otić kupit negdje na otpadu to 1 čitavo zadnje svjetlo, jer ako kupiš tyc ili nešt slično novo, em je kvaliteta izrade upola slabija od originala, ali i ako to zanemarimo, budući da se radi o zadnjem svjetlu, odudarat će ti totalno od lijevog koje ostaje staro i izblijedilo.

Evo hvala obojici na pomoci, ali na kraju uzet orginal jer hebiga, dok se nade na otpadu ili njuskalu drugi ili nade vremena za otic kupit drudi traje, a registracija je izasla 5.6.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 

S obzirom da si mladi vozač(ko i ja)..

 

Što kad te policija stavi?

 

Jel imaš probleme zbog 5kw?

 

U mojem slučaju 20kw više..

Samsung Galaxy S5
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RaZ0R9111 kaže...
Lord_Marko kaže...

 

S obzirom da si mladi vozač(ko i ja)..

 

Što kad te policija stavi?

 

Jel imaš probleme zbog 5kw?

 

U mojem slučaju 20kw više..

Kad te zaustavi? Platiš kaznu i voziš dalje...

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolko sam ja poznat oduzimaju vozaču na 12h

Samsung Galaxy S5
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RaZ0R9111 kaže...
Lord_Marko kaže...

 

S obzirom da si mladi vozač(ko i ja)..

 

Što kad te policija stavi?

 

Jel imaš probleme zbog 5kw?

 

U mojem slučaju 20kw više..

a gle jbg. pregriznes ponos i malo se upristojis porazgovaras s policajcima, moze usmena/pismena opomena, oprost, kazes jedini auto u familiji, nema se za drugog, idem kod bake, pala je nemoze se dic i tako. kad se ide van onda se vozi po cestama gdje nema policije. kad je otac kod mene u autu (a to je rjetko i na njega govori auto) obicno kazem da je on preumoran od posla pa da bolje da ja vozim i tak. snađem se. nikad nije bila kazna jos za sad. 

Ride or die, remember?
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

vraga vozis dalje moras ostavit auto sa strane i neko mora doc po tebe...

nego jucer imali smo rostilj i frend koji jos nije polozio otisao je odvest dvojicu kuci, ima mozda 5 min voznje...i normalno zaustavili ga bem ti srecu, vozacke nema, napuhao 0,8 promila...rjesenje ce doc kuci tek za 2 mjeseca a on ima ovaj tjedan polaganje...on ce moc polagat jel ali me zanima jel ce mu odma uzet vozacku cim bi je trebao dobit ili ce moc vozit dok ne stigne rjesenje?

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice