Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.249.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 I neka je crn, znaci da radi svoj posao 

 Bolje filter, nego moja pluća


Off topic:
Ak ko treba, stp injector clean-er se prodaje po 34Kn, ak se ne varam, redovna cijena je 50/55Kn (barem u pevecu)...
LINK

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
Hacker002 kaže...

 Ne "isplati" se kupiti nijedan auto iz 2015e sa 170t km. Pogotovo Lexus koji nije mnogo zastupljen na HR tržištu i kojemu će troškovi održavanja i popravaka sigurno biti značajno veći nego nekom popularnijem brendu. No to sam samo ja, svatko ima svoje viđenje isplativosti.

 Da. bas zato i pitam, jer Činjenica je da ce dijelovi odlaziti nakon toliko kilometara. Al opet pitanje je koji dijeli, i koliko kostaju. :P

Opet s druge strane radi se o atmo benzincu gdje se malo toga moze pokvariti + nije pod nekim opterecenjem posto jos ima i el. motor koji mu pomaze.

Mene bi kod tog auta najvise brinula getriba.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Opet s druge strane radi se o atmo benzincu gdje se malo toga moze pokvariti + nije pod nekim opterecenjem posto jos ima i el. motor koji mu pomaze.

Mene bi kod tog auta najvise brinula getriba.

 Nasao sam neki sa samo 22000KM na sebi. A to mi se nekako cini nemoguce. Valjda je netko dirao po satu za kilometre pa mulja. :D
Ali ogromna je prednost kaj je hybrid. jer auto mi vise manje sluzi za Kuća poso.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 12:00 (unknown).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupis novi B segment pa ne razmisljas tko ja sta radio na autu. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Nasao sam neki sa samo 22000KM na sebi. A to mi se nekako cini nemoguce. Valjda je netko dirao po satu za kilometre pa mulja. :D
Ali ogromna je prednost kaj je hybrid. jer auto mi vise manje sluzi za Kuća poso.

 Nova Corolla ili CH-R sa 2.0 hybridom kao alternativa, uz malo cekanja ce doci na neku realniju cijenu. 

 

 

Osim toga, kod hybrida je vazna i starost baterije, dakle u sljedecih par godina bi te cekala vjerovatno i zamjena baterije kao dodatni trosak, ipak auto ima vec 5 godina.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 12:52 (ivanoile).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Baterije imaju jamstvo do 10 godina,

ako se svake godine u Toyoti radi battery check.

 

Al nakon 10g nema vise jamstva na baterije, pa moze biti skupo,

osim ako ne mijenjas samo neispravne celije - to je dosta povoljnije.

 

Al inace, baterije su manji problem - skuplje je kad ti frkne elektromotor,

koji ti je ujedino i alternator - tu nema druge nego zamjenu za novi ili obnovljeni.

 

Al inace su hibridi veoma pouzdani, no osjetljivi su na ulje, dakle redovno mjenjanje svakih 15k,

ili cesce, ako je puno gradske voznje, recimo na 10k.

 

https://www.motor1.com/news/43409/toyota-prius-hybrid-does-1-million-km-as-taxi-in-vienna/

 

 

1mil km bez popravka, u roku 6g, puno gradske voznje.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa 1.6 benz u Merivi 2008. god. i općenito o tom auto? Na što obradit pažnju kod kupovine?

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ok je, nema nekih skupljih kvarova, mislim da najskuplje sto ti tu moze otici ti je paket bobina. Gledas sve kao i kod bilo kojeg drugog auta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 16:16 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Što milite o BMW 120 d cca 2009 godina?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam imao 120d 2008 automatik....auto zmaj....imao sam ga samo 5mj i sve je bilo ok ....

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitam da je skup i kompliciran servis...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Čitam da je skup i kompliciran servis...

Skup i kompliciran je, zamjena lanca i svega sta ide uz njega je po 500+ € i mora se vadit motor (iako neki skinu getribu i onda kao ima mjesta za promijenit to sve, valjda). Ako kupujes onda obavezno moras kod nekog provjerenog iz na provjeru lanca i sl...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako mu je napravljen veliki servis i auto nije karamboliran...i ako je ok cijena uzimaj....jedino sto ima manje mjesta iza..ali to je ionako spada pod skupinu manjih auta

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 18:41 (galinjo24).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Ako mu je napravljen veliki servis i auto nije karamboliran...i ako je ok cijena uzimaj....jedino sto ima manje mjesta iza..ali to je ionako spada pod skupinu manjih auta

To dvoje je jako tesko znat bez da odes nekom iskusnom. Ima ih hrpa danas sto govore da su napravili veliki servis a zapravo nisu, i niti jedan nije slupan dok se malo bolje ne pogleda, isto i skidanje kilometraze... Mislim da je bolje dat 200kn nego poslije trazit novi motor 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze se vidjeti po kucistu vodene pumpe. Usporedis oksidaciju bloka motora/mjenjaca i vodene pumpe. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 23:14 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hvala svima na mišljenju za dotični bmw.Znači detaljna provjera i ako je odrađen servis nebi trebali biti problema i na duže staze.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 14:49 (ZdravkoZ).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobija san pod račun Audi A4 2008 godina, činimi se prvi model B8, e sad nema niti jedan aux ni usb ulaz i ima oni prvi osnovni mmi, navigacije nema naravno. Može preporuka za neki multimedijski/navigacijski uređaj da ubacin umisto ovog sta iman trenutno. Fala

Not funny dude
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
TKScump kaže...

Dobija san pod račun Audi A4 2008 godina, činimi se prvi model B8, e sad nema niti jedan aux ni usb ulaz i ima oni prvi osnovni mmi, navigacije nema naravno. Može preporuka za neki multimedijski/navigacijski uređaj da ubacin umisto ovog sta iman trenutno. Fala

Trebas znat jel B8 ili nije, jer B7 i B8 je razlika nebo i zemlja sto se tice unutrasnjosti (a i vani normalno).

B7 B7
B8 B8
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.ebay.com/itm/ANDROID-9-1-32G-FOR-MAZDA-3-2010-2011-2012-2013-AUTO-GPS-RADIO-DVD-CAR-BLUETOOTH/143371460224?fits=Model%3A3%7CMake%3AMazda&hash=item21619ade80:g:6~wAAOSwTmRdbHrf

 

https://www.ebay.com/itm/Android-8-1-Car-Radio-Stereo-GPS-Navi-HD-Player-DAB-TPMS-For-Mazda-3-2010-2012/312854795987?fits=Model%3A3%7CMake%3AMazda&hash=item48d79956d3:g:OdkAAOSwHt9d1kWw

 

 

Kaj mislite o ovom, dal valja taj android radio? To bi si kupio za auto mazdu 3.

Kolko vidim dobije se sve za ugradnju, svi kablovi i adapter kako nebi izgubio funkcije na volanu, a radio je baš tipski tako da paše. Mislim da je to zaista dobra cijena.

Jedino da ne dobim ciglu umjesto radia i spušim lovu.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 18:13 (Marti).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel moze netko objasnit zasto na ovim novijim autima u leru nemres dat gasa vise od 2500 obrtaja ? Nekidan sam ga malo zesce vozio i vidim da u leru jednostavno stavi "blokadu" na 2500 i to je to, dok se vozi normalno ide preko 2500

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Jel moze netko objasnit zasto na ovim novijim autima u leru nemres dat gasa vise od 2500 obrtaja ? Nekidan sam ga malo zesce vozio i vidim da u leru jednostavno stavi "blokadu" na 2500 i to je to, dok se vozi normalno ide preko 2500

Zato jer ne postoji dobar razlog za drzanje motora iznad odredenih okretaja(ovisno o tipu motora) u leru.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dosta njih je limitirano na određeni broj okretaja - kod nekih taj limit nestaje kada ugasiš ESP, kod nekih ne. I to nije novo, to je pristuno već cca 10ak godina.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 to je pristuno već cca 10ak godina.

Pa kod nas se auti smatraju novijim do 10 godina pa ono  Budem bas sljedeci put probao ugasit esp da vidim jel ide onda preko
 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Al nemas potrebu za tim, osobito dok je masina hladna i ulje jos nije upumpano i zagrijano.

Samo sebi radis trosak u buducnosti.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda jedino da se DPF zagrije i regenerira, ne vidim drugu svrhu držanja gasa na 3000 obrtaja ili više, ali i za to je bolje otići na otvorenu cestu i voziti ga na 3000 obrtaja nego u mjestu jer u vožnji vjetar hladi motor, a u mjestu ventilator mora da odradi sav posao hlađenja i možda ga ne uspije dovoljno ohladiti zbog većeg zagrijavanja na visokim obrtajima pa može doći do oštećenja motora(najćešće glave).

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 17:48 (Haker_x).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Al nemas potrebu za tim, osobito dok je masina hladna i ulje jos nije upumpano i zagrijano.

Samo sebi radis trosak u buducnosti.

 Masinu nikad ne stiscem dok se ne zagrije na 90 (tj. ulje na nekih 80ak stupnjeva) tak da nemas brige 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

Možda jedino da se DPF zagrije i regenerira, ne vidim drugu svrhu držanja gasa na 3000 obrtaja ili više, ali i za to je bolje otići na otvorenu cestu i voziti ga na 3000 obrtaja nego u mjestu jer u vožnji vjetar hladi motor, a u mjestu ventilator mora da odradi sav posao hlađenja i možda ga ne uspije dovoljno ohladiti zbog većeg zagrijavanja na visokim obrtajima pa može doći do oštećenja motora(najćešće glave).

 Nema se sta regenerirat, isto pazim i na regeneraciju pa svaki put kad se upali onda ga drzim na ~2200 u 4 cca 10-15min. DPF ko DPF, kad se upali onda radi na 1k obrtaja i motor je bucniji ali tog tad nije bilo. No ovo je bilo cisto informativno, htio sam ga malo nabit do 3-3.5k da cujem kak "klepece" i jel uopce proizvodi koji zvuk osim zvuk traktora 

 

Edit: sorry za dupli post, nije mi dalo visestruko citirat :/

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 18:00 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve dok nije kakva bijesna benzinjara pod haubom nema smisla gasirati, ili ako nema neki custom izduv, nema od fabrike i dizela dobrog zvuka, svi klepeću, pa i ovi najnoviji.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko bmw N55 na prodaji? 

Ne, bez zafrkancije. Ak netko nešto čuo/zna a da se nemože nać u oglasniku, nek javi u pp.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
TKScump kaže...

Dobija san pod račun Audi A4 2008 godina, činimi se prvi model B8, e sad nema niti jedan aux ni usb ulaz i ima oni prvi osnovni mmi, navigacije nema naravno. Može preporuka za neki multimedijski/navigacijski uređaj da ubacin umisto ovog sta iman trenutno. Fala

Trebas znat jel B8 ili nije, jer B7 i B8 je razlika nebo i zemlja sto se tice unutrasnjosti (a i vani normalno).

 B8... Može preporuka neke multimedije

Not funny dude
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice