Win Server 08, Active Directory, Domain

poruka: 52
|
čitano: 13.733
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

Meni je tragično utoliko što se sjetim da me bivša firma poslala na tečaj asertivnosti i poslovne komunikacije koliko sam otkantavao zahtjeve i ideje drugih sektora. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

imam jedan problem sa win 7, ovako, napravio sam virtualno okruzenje od 3 kompa,  win 2008 R2,  win 7 i  win xp. isto tako i 3 user, pri logiranju na win 7 sa razlicitim acc-ima uvijek mi izbaci poruku da user ili pass nisu tocni, a isti ti acc-ovi uredno prolaze na win xp. Oba dvije virtualke su u domeni. pa me zanima dali je netko imo ovakav problem i ako mi netko moze dati par savjeta kako da to rijesim. hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
Pili kaže...

imam jedan problem sa win 7, ovako, napravio sam virtualno okruzenje od 3 kompa,  win 2008 R2,  win 7 i  win xp. isto tako i 3 user, pri logiranju na win 7 sa razlicitim acc-ima uvijek mi izbaci poruku da user ili pass nisu tocni, a isti ti acc-ovi uredno prolaze na win xp. Oba dvije virtualke su u domeni. pa me zanima dali je netko imo ovakav problem i ako mi netko moze dati par savjeta kako da to rijesim. hvala unaprijed

 najvjerojatnije se pokušavaš ulogirat "lokalno na stroj" a ne na domenu......probaj pri logiranju upisati DOMENA\username pa onda password

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

probo sam na taj nacin, i opet mi javi da user i pass nisu odgovarajuci, probo sam izbaciti i opet ubaciti virtualku u domenu i opet isto, dali postoji mogucnost da win neradi kako bi trebao?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
Pili kaže...

probo sam na taj nacin, i opet mi javi da user i pass nisu odgovarajuci, probo sam izbaciti i opet ubaciti virtualku u domenu i opet isto, dali postoji mogucnost da win neradi kako bi trebao?

win bi trebao bit ok al te niš ne košta da digneš još jednu virtualku sa win7.....s druge strane ajmo vidjet:

- dns  - jel radi kako spada (to je najčešći problem)

- osnovna mrežna povezivost

- kaj vidiš u aduc-u?

- event log?

- probat sve očistit (micanje iz domene, brisanje/reset computer accounta, brisnje dns i dhcp zapisa) i onda krenut sa ponovnim dodavanjem u domenu

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

@autor

Pošto je riječ o virtualkama... Jedno pitanje koje će ti se možda činiti nevezano uz problem, ali udovolji mojoj znatiželji: username / password kombinaciju tipkaš ili radiš copy / paste u VM prozor?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain

sve tipkam

14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain

prvo cu inst jos jednu virtualku sa win 7, pa cu ti naknadno javiti stanje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
cekpi kaže...
Pili kaže...

probo sam na taj nacin, i opet mi javi da user i pass nisu odgovarajuci, probo sam izbaciti i opet ubaciti virtualku u domenu i opet isto, dali postoji mogucnost da win neradi kako bi trebao?

win bi trebao bit ok al te niš ne košta da digneš još jednu virtualku sa win7.....s druge strane ajmo vidjet:

- dns  - jel radi kako spada (to je najčešći problem)

- osnovna mrežna povezivost

- kaj vidiš u aduc-u?

- event log?

- probat sve očistit (micanje iz domene, brisanje/reset computer accounta, brisnje dns i dhcp zapisa) i onda krenut sa ponovnim dodavanjem u domenu

ej ovako, inst sam novu virtualku sa win 7 i opet isti problem, ali ping sa servera na win7 ne prolazi, a obrnuto prolazi.

14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

znači na mrežnom dijelu te nešto muči, firewall?

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
Pili kaže...

sve tipkam

 

Što kucaš pod Domain kad dodaješ Win7 u domenu:

DOMENA

ili

domena.local

?

 

Jesu ti TCP/IP postavke na klijentu OK (DHCP / ručno?)? Provjeri dobiješ li / imaš li sve potrebne parametre.

 

Obavezno provjeri DNS postavke i na serverskoj i na klijentskoj strani.

 

Pogasi sve firewallove privremeno - čisto da ih isključiš iz priče ako ne igraju ulogu.

 

Također, failed auth logovi bi puno pomogli.... C/P nam tu što dobiješ nakon što te domena odkanta.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
cekpi kaže...

znači na mrežnom dijelu te nešto muči, firewall?

firewall sam iskljuci i ping prolazi i sa win 7 i sa servera, to sada valja, ali opet isti problem sa logiranjem

14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
Pili kaže...
cekpi kaže...

znači na mrežnom dijelu te nešto muči, firewall?

firewall sam iskljuci i ping prolazi i sa win 7 i sa servera, to sada valja, ali opet isti problem sa logiranjem

 provjeri dns preko nslookup naredbi i kaj ti server kaže? da li tamo postoji išta u logovima?

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
cekpi kaže...
Pili kaže...
cekpi kaže...

znači na mrežnom dijelu te nešto muči, firewall?

firewall sam iskljuci i ping prolazi i sa win 7 i sa servera, to sada valja, ali opet isti problem sa logiranjem

 provjeri dns preko nslookup naredbi i kaj ti server kaže? da li tamo postoji išta u logovima?

sa nslookup naredbom dobijem ovo: Server: Unknown, Address ::1

14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

kaj ti je sve za dns postavljeno? kaj se događa kad probaš pingat server po FQDN-u?

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
cekpi kaže...

kaj ti je sve za dns postavljeno? kaj se događa kad probaš pingat server po FQDN-u?

sto se tice ovog drugog ping prolazi, a za ovo prvo nisam te bas skuzio

14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
Pili kaže...
cekpi kaže...

kaj ti je sve za dns postavljeno? kaj se događa kad probaš pingat server po FQDN-u?

sto se tice ovog drugog ping prolazi, a za ovo prvo nisam te bas skuzio

 na klijentu (win7) kaj sve imš upisano pod DNS i još baci pogled u zone na DNS serveru da slučajno tamo nemaš više različitih zapisa za istu stvar

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain
cekpi kaže...
Pili kaže...
cekpi kaže...

kaj ti je sve za dns postavljeno? kaj se događa kad probaš pingat server po FQDN-u?

sto se tice ovog drugog ping prolazi, a za ovo prvo nisam te bas skuzio

 na klijentu (win7) kaj sve imš upisano pod DNS i još baci pogled u zone na DNS serveru da slučajno tamo nemaš više različitih zapisa za istu stvar

imam upisan ip od dns servera, a u zonama je sve ok, nekuzim kako na xp-u sve radi a na win 7 nece. dali imas vremena da pomoc teamviwera pogledas dali je sve ok

14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

javi se na pp

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win Server 08, Active Directory, Domain

evo da napisem u cemu je bio problem, u win 7 nisam odabro dobru vrstu mreze, odnosno stavio sam na Home network, a trebao sam na Work network. eto u tome je bio problem.

15 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

Da ne otvaram ovu temu pišem ovdje. {#}

 

Instalirao sam kod kuce za vježbu win server 2008, activ directory i dignuo domenu.

 

Napravio sam jednu grupu i želio bih da useri iz te grupe mogu na internet no da ne mogu otvarati pojedine stranice (npr facebook.com)

 

Kako to uraditi, pokušavam se igrati sa group policiy management no ne uspijevam?

Još jedno pitanje: Kako nekoj grupi totalno onemogućiti izlaz na internet?

 

Molio bih pomoć iskusnijih.

Početnik sam.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 13:51 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win Server 08, Active Directory, Domain

imaš hrpu načina (od lokalnih host dateteka, dns zona za pojedine domene i slično) no ipak najviše možeš postići sa sw koji je namijenjen za to (Forefront TMG, Untangle....)

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice