Svi user folderi vidljivi administratoru?

poruka: 10
|
čitano: 2.138
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Svi user folderi vidljivi administratoru?

Pozdrav!

Administriram manju mrezu od 40-ak racunara. OS na serveru je Windows server 2008R2, a na radnim stanicama je uglavnom WinXP. U posljednjih nekoliko dana sam instalirao Windows 7 na nekoliko stanica, i primijetio jednu cudnu stvar: svi user folderi na tim stanicama, bez obzira kako podesavali vidljivost tih foldera (da li ih zakljucavali, ogranicavali pristup ili sl.) su meni, kao administratoru, bili vidljivi kada sa svog racunara pretrazujem ostale racunare. Da li se to moze nekako otkloniti?

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Svi user folderi vidljivi administratoru?

Kako pretražuješ računala?

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svi user folderi vidljivi administratoru?
doktor78 kaže...

Pozdrav!

Administriram manju mrezu od 40-ak racunara. OS na serveru je Windows server 2008R2, a na radnim stanicama je uglavnom WinXP. U posljednjih nekoliko dana sam instalirao Windows 7 na nekoliko stanica, i primijetio jednu cudnu stvar: svi user folderi na tim stanicama, bez obzira kako podesavali vidljivost tih foldera (da li ih zakljucavali, ogranicavali pristup ili sl.) su meni, kao administratoru, bili vidljivi kada sa svog racunara pretrazujem ostale racunare. Da li se to moze nekako otkloniti?

Hvala

C->Users, desni klik na korisnika, properties, shere, skini kvačicu.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svi user folderi vidljivi administratoru?
Smooth Operator kaže...
doktor78 kaže...

Pozdrav!

Administriram manju mrezu od 40-ak racunara. OS na serveru je Windows server 2008R2, a na radnim stanicama je uglavnom WinXP. U posljednjih nekoliko dana sam instalirao Windows 7 na nekoliko stanica, i primijetio jednu cudnu stvar: svi user folderi na tim stanicama, bez obzira kako podesavali vidljivost tih foldera (da li ih zakljucavali, ogranicavali pristup ili sl.) su meni, kao administratoru, bili vidljivi kada sa svog racunara pretrazujem ostale racunare. Da li se to moze nekako otkloniti?

Hvala

C->Users, desni klik na korisnika, properties, shere, skini kvačicu.

Radi,hvala.

Doduše, ostaje pitanje koja je onda svrha zakljucavanja foldera ako su oni i dalje vidljivi dok se ne primijeni ovaj postupak

14 godina
neaktivan
offline
Svi user folderi vidljivi administratoru?

@autor

Pročitaj OVO, a onda i OVO.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Svi user folderi vidljivi administratoru?
doktor78 kaže...

Radi,hvala.

Doduše, ostaje pitanje koja je onda svrha zakljucavanja foldera ako su oni i dalje vidljivi dok se ne primijeni ovaj postupak

fulao si poantu

za običnog korisnika su nepristupačni

za tebe kao admina logično je da su vidljivi i pristupačni

zamisli samo situacije da ti se korisnik žali da nešto ne može napraviti, a ti to ne možeš pronači ili nemaš pristupa.

admin je BOG na mreži i računalu, sve može vidjeti u svugdje ima pristup

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Svi user folderi vidljivi administratoru?
Darky kaže...
admin je BOG na mreži i računalu, sve može vidjeti u svugdje ima pristup, ali samo kada koristi account(e) isključivo namijenjen za administriranje sustava i servisa.

 

 

Nadopunjeno. {#}

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
15 godina
offline
Re: Svi user folderi vidljivi administratoru?

jel se to meni čini ili ti imaš zle primisli kad su admin prava u pitanju?{#}

12 godina
protjeran
offline
Svi user folderi vidljivi administratoru?

Nemam zle primisli, već se držim preporuke da administratori imaju jedan account za rad na svom računalu, a drugi za administraciju servera i servisa. Dva accounta su minimum. Svaki admin koji na svom kompu radi kao domain administrator nije normalan i treba mu dat otkaz iste sekunde.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Svi user folderi vidljivi administratoru?
Langsdorff kaže...

Nemam zle primisli, već se držim preporuke da administratori imaju jedan account za rad na svom računalu, a drugi za administraciju servera i servisa. Dva accounta su minimum. Svaki admin koji na svom kompu radi kao domain administrator nije normalan i treba mu dat otkaz iste sekunde.

a ako su mu dodijenjene i ostale grupe{#}

 

JK

kod mene normalno radi.....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice