Redirekcija foldera/mapa

poruka: 6
|
čitano: 3.718
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Redirekcija foldera/mapa

Molim da mi netko objasni sljedeće... kako se radi redirekcija mape "My documents" na neki xy server (npr. server imena home tj. Home server)?

Isto tako imam neki mrežni folder "Dopisi org.jedinice", te moram podesiti da novi zaposlenik ima mogućnost uvida i pisanja u tom mrežnom folderu "Dopisi org. jeidnice", tako da se sačuva tu ono što on

radi, pa da ostali koji rade u tom sektoru s njim vide njege dopise???

 

Hvala!!! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redirekcija foldera/mapa
Reah kaže...

Molim da mi netko objasni sljedeće... kako se radi redirekcija mape "My documents" na neki xy server (npr. server imena home tj. Home server)?

Isto tako imam neki mrežni folder "Dopisi org.jedinice", te moram podesiti da novi zaposlenik ima mogućnost uvida i pisanja u tom mrežnom folderu "Dopisi org. jeidnice", tako da se sačuva tu ono što on

radi, pa da ostali koji rade u tom sektoru s njim vide njege dopise???

 

Hvala!!! 

pitanje za tebe je koji je OS (win server - verzija) ili linux / UX ? budi precizniji

 

kaj se tiče pisanja u taj folder imaš nekoliko načina

korisnička prava - ovdje u postavkama foldera odrediš tko smije čitati, tko pisati, tko izvršavati za pojedninog korisnika

grupna prava - slično kao i kod običnog korisnika, samo ovdje odrđuješ za cijele grupe

 

generalno složi da vlasnik fajla ima read/write, svi ostali samo read, postavi da nitko ne može modificirati ili obrisati faj kad se jednom tamo nađe (znači ako hoće mijenjati mora snimiti kao novu verziju sa novim imenom)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Redirekcija foldera/mapa
Reah kaže...

Molim da mi netko objasni sljedeće... kako se radi redirekcija mape "My documents" na neki xy server (npr. server imena home tj. Home server)?

Isto tako imam neki mrežni folder "Dopisi org.jedinice", te moram podesiti da novi zaposlenik ima mogućnost uvida i pisanja u tom mrežnom folderu "Dopisi org. jeidnice", tako da se sačuva tu ono što on

radi, pa da ostali koji rade u tom sektoru s njim vide njege dopise???

 

Hvala!!! 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc785925(WS.10).aspx

 

imaš tu materijala koliko želiš. ujedno su tu i odgovori na sva tvoja potencijalna pitanja.

ili si uzmi jednu knjigu o serveru 2003/2008 i čitaj...

 

sretno

16 godina
neaktivan
offline
Redirekcija foldera/mapa

Za redirekciju foldera nisi napisao da li zelis za jednog-dva usera napraviti ili za sve.

Ako zelis za mali broj usera onda napravi redirekciju tako da odes na properties od MyDocuments tog usera i tu upises novu putanju pod "move to".GOTOVO

 

Ako se radi o vecem broju usera i DOMENI(NE! workgroupu), onda odes na win server, AD users and computers, pronadjes folder(OU) gdje ti se nalazi stanovita grupa korisnika, te odes u group policy tog OU-a. Zatim ides->User configuration->Windows Settings->Folder redirection->MY documents

Tu odaberes BASIC->ako zelis da ti svi useri u tom OU-u imaju redirect MyDocumentsa, ako zelis da to budu samo odredjene grupe onda odaberese umjesto basic -> ADVANCED.

 

Trebati ces resetirati kompove na koje si primjenio taj group policy.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Redirekcija foldera/mapa
Darky kaže...
Reah kaže...

Molim da mi netko objasni sljedeće... kako se radi redirekcija mape "My documents" na neki xy server (npr. server imena home tj. Home server)?

Isto tako imam neki mrežni folder "Dopisi org.jedinice", te moram podesiti da novi zaposlenik ima mogućnost uvida i pisanja u tom mrežnom folderu "Dopisi org. jeidnice", tako da se sačuva tu ono što on

radi, pa da ostali koji rade u tom sektoru s njim vide njege dopise???

 

Hvala!!! 

pitanje za tebe je koji je OS (win server - verzija) ili linux / UX ? budi precizniji

 

kaj se tiče pisanja u taj folder imaš nekoliko načina

korisnička prava - ovdje u postavkama foldera odrediš tko smije čitati, tko pisati, tko izvršavati za pojedninog korisnika

grupna prava - slično kao i kod običnog korisnika, samo ovdje odrđuješ za cijele grupe

 

generalno složi da vlasnik fajla ima read/write, svi ostali samo read, postavi da nitko ne može modificirati ili obrisati faj kad se jednom tamo nađe (znači ako hoće mijenjati mora snimiti kao novu verziju sa novim imenom)

 

Dobra praksa je uvijek ići na grupe, nikad slagati prava prema individualnim korisnicima. Ako korisnik nema grupu, napraviti ju, dodati ga unutra i podesiti prava nad folderom za tu grupu. Kasnija administracija se svodi na dodavanje / brisanje korisnika iz te grupe.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
Redirekcija foldera/mapa

Ljudi hvala vam na pomoći, sada imam neku ideju o tome, pa se idem baciti na učenje i konfiguriranje :)

Hvala vam!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice