A1 - indeksna klauzula

poruka: 55
|
čitano: 16.171
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...
Imaš mogućnost raskida ugovora (ne znam ima li ih još uopće), sve pet.

Što je pet? Nek plaćaju penale za prijevremeni raskid ugovora. Otkud njima pravo mijenjanja uvjeta ugovora nakon što je isti potpisan i već sklopljen?

Koje su to gluposti, da sve pet...

Svaki ugovor se može mijenjati, ti možeš odlučiti kako postupiti prema uvjetima ugovora.

16 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Old Iggy kaže...
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...
Imaš mogućnost raskida ugovora (ne znam ima li ih još uopće), sve pet.

Što je pet? Nek plaćaju penale za prijevremeni raskid ugovora. Otkud njima pravo mijenjanja uvjeta ugovora nakon što je isti potpisan i već sklopljen?

Koje su to gluposti, da sve pet...

Svaki ugovor se može mijenjati, ti možeš odlučiti kako postupiti prema uvjetima ugovora.

Može ako se obje strane dogovore. Ne može se mijenjati jednostrano.

Ako jedna strana nema namjeru ispoštovati sklopljeni ugovor, onda se to zove kršenje ugovora.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...

Svaki ugovor se može mijenjati, ti možeš odlučiti kako postupiti prema uvjetima ugovora.

Može ako se obje strane dogovore. Ne može se mijenjati jednostrano.

Ako jedna strana nema namjeru ispoštovati sklopljeni ugovor, onda se to zove kršenje ugovora.

Ne, već se prema ugovornim stavkama ugovor prekida.

15 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
silvio3105 kaže...
Iskon ne dodaju to inflacijsko sranje.
Jutros ih upitao.

 nisam siguran u to, gle vijest u kojoj su to tražili i Telemach i Iskon

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
13 godina
offline
A1 - indeksna klauzula

Teško da iskon (HT) neće to uvesti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Old Iggy kaže...
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...

Svaki ugovor se može mijenjati, ti možeš odlučiti kako postupiti prema uvjetima ugovora.

Može ako se obje strane dogovore. Ne može se mijenjati jednostrano.

Ako jedna strana nema namjeru ispoštovati sklopljeni ugovor, onda se to zove kršenje ugovora.

Ne, već se prema ugovornim stavkama ugovor prekida.

 -moramo li opet ponavljati 'sagu' o tome tko-kad ima mogućnost-pravo raskida ugovora? .. operater može u slučaju kad nije u mogućnosti isporučiti ugovoreno (što sad nije slučaj), npr neki tv program više nije dostupan, .. tad daje zamjenu ili mogućnost raskida od strane korisnika, pri čemu on i dalje nema pravo jednostranog raskida.

.. zapravo opet ponavljamo istu stvar od prije 1-2 godina, koje se kao recept ponavljaju, tj opet ide ista priča, 'oni imaju pravo' .. -nemaju. Što će se zapravo kroz recimo mjesec iskristalizirati, no to je dio igre-plana. Tj to je modusoperandi-shema, prvo tako najave promjenu, kažu kako korisnik ima pravo raskida i 'ponude' ako želi.. kao da oni nešto nekome daju (pravo daje zakon + postojeći ugovor, ne operater, operater ne daje ništa ni lipe-centa, ne daje ništa što zakonski ne mora dati..). Tj igra je u tome da korisnik ima pravo jednostranog raskida i operater ga u ovom trenutku 'gura' u takav raskid jer operater to pravo nema (penali, koji istina ne postoje jer nisu navedeni-ugovoreni, no nema pravo raskida-prekida pružanja usluge dok je jedini cjenik uključen u postojeću ugovornu i to je jedini papir-temelj kojim može obračunati-naplatiti mjesečni račun, ne neki drugi dok se to ne ugovori, nema temelja za račun..). Zato 'gura' korisnika u raskid, tj ako raskid traži korisnik, on to pravo ima, dok u slučaju kao sad ima pravo neškodljivog raskida (i to pravo ne daje operater kako reklamno navodi, uobičajena šablona, nego zakon-ugovor) i time zapravo korisnik oslobodi operatera obveze poštivanja postojećeg ugovora .. zapravo korisnik nema razlog-želju raskida jednako kao što nema želju plaćati više istu uslugu, no tako se u toj shemi sve posloži, ponudi, reklamira.. jer znaju i rezultat, već provjereno-dokazano, tj dio od par posto će preći s a-na-b operatera, kao i s b-na-a .. tj realno se neće ništa promjeniti no bit će novi uvjeti, cjenik, ugovorna.. novo-više, po želji operatera, ne po želji korisnika, dok će sve ispasti kao neko pravo korisnika.. a najbolji dio te priče (zašto uopće takva priča) je u tome da bez raskida korisnik ima pravo, ima postojeći ugovor do isteka ugovornog roka u kojem ako ne postoji viša sila-razlog operater MORA isporučiti ugovoreno po ugovorenim uvjetima od čega je cjena osnovni-bitan uvjet i to se MORA ispoštovati tj penali..

-kažnjivost.. da to radi jedan operater, to je tad trižšna utakmica, slobodno tržište-konkurencija (bla-bla..) no kad to rade oba-svi, sinkrono, dogovorno, to je tad kažnjivo djelo, suprotno temeljima slobodnog tržišta-konkurentnosti, tj ili su konkurenti ili su partneri, ne može se biti oboje istovremeno, kršenje pravila, no od tog kod nas za sad neće biti ništa (kazna).. tj iznenadilo bi me da jednom vidim kaznu hakoma operaterima po toj osnovi.. pri čemu je 'smiješno' očekivati da će podstanar kazniti gazdu, hakom ugl. organizira domjenke i djeli penkale-kravate i to ugl operaterima kao promociju umjesto da je pravi regulator i da barem ne snosi trošak domjenka propagande operatera, tj nema se što hakom-regulator 'družiti' s onima koje mora nadzirati-kažnjavati za prekršaje, nisu to frendići, tj kao da se policja druži s mafijom i da plaća dernek-trošak za takvo druženje.. ili ovce časte vukove janjetinom?

 

-ugovorna postoji, postoji rok-istek.. operater ako želi može ispoštovati postojeće ugovorne, no zna matematiku, ima stručnjake, pravnike-ekonomiste, već provjereno više puta u praksi.. isplativo i zato to radi ovako, tj zna da će kroz mjesec gunđanja 99% korisnika nastaviti, prihvaćanjem novih ugovornih, sporazumno.. tj tad nema jednostranog raskida od strane operatera koji to pravo ni nema (osim da ima takav opravdani razlog, moralo bi biti nešto u rasponu kataklizme-rata..). Operater zna, može postojećem korisniku s ugovornom do isteka iste ostaviti iste uvjete, no ne želi ni to, jer su u igri milijuni + zarade, mada pri tome krše osnovna pravila tj ugovor-zakon, no ako raskid kao pravo iskoristi korisnik tad je sve ok, a promjena operatera se svede na sjaši kurta da uzjaše murta.. ili isti kurac, nije govno nego se pas posro itd.. od popularnih poslovica :) .. tj ako 1% ugovornih stvarno poduzme odgovarajuće korisnike tad njima mogu ispoštovati postojeće ugovorne pri čemu ih to zapravo ne košta ništa, tj pravno je to logično, tj jednako kao prošli put, tko traži dobit će neki extra popust na novi ugovor-iznos kojim će konačni iznos ostati isti-sličan starom i na to će korisnik 100% pristati, jer što drugo može, alternativa je raskid.. no mora imati liniju-mobilnu-internet... mora imati i ako ne ostane na tom operateru tad može jedino preći na onog drugog gdje su 'gle čuda' isti uvjeti, cjene, istovremeno.. no većina će samo gunđati, neće ništa poduzeti i svi će tumačiti da je nakon mjesec dana koje je operater 'dao' (kao neki dar s nebesa) sve po novom, nova ugovorna, novi cjenik, na koji je korisnik pristao, jer naprosto nije tražio poštivanje-ispunjenje postojećeg-starog ugovora-uvjeta.. jer 90% korisnika misli da je ono što kaže operater = zakon .. i realno ne može baš nešto osim cjenkati se i dobiti neki popust, što je već postala rutina.

-odnosno dođemo do smješne situacije da pola juzera plaća nominalni iznos neke ugovorne pretplate operaterima dok pola juzera ima neke dodatne-cjenkanja-cjene.. niže od službeno dostupnih, kao akcija-ponuda ili baš obično cjenkanje s agentom koji ima ovlasti takav popust dati, kao što su prošli mjesec lovili-vrbovali-preotimali korisnike i za to imali fond 2000kn po korisniku.

-tko god se cjenka dobije bolju ponudu od one u cjenicima. .. kao da smo na 'hreliću' ili placu.. cjenik?

 

-možemo preduhitriti već uhodanu shemu, ping-ponganje, tj uhodano gubljenje vremena (mjesec, zakon, hakom-rok za promjene, obavjest korisnicima, novi cjenik..) pa će tako iduća vijest u medijima biti pitanje-odgovor hakoma, ''ima li operater pravo promjene cjenika'' i odgovor će biti ''da''. .. točno, ima prvo promjene tekućeg cjenika, no to se ne odnosi na terminske-postojeće ugovorne jer smisao takvog dodatnog ugovora na rok je upravo to, cjena-ugovorene usluge u tom periodu. Cjenik se tad odnosi na nove-ostale korisnike, bez takve ugovorne, ne na one koji imaju ugovornu. Zato se već rutinski to ponavlja, čitava igra-predstava, uz podsjetnik da operater nema pravo raskida nego to može samo korisnik ili obostrano-sporazumno, nikako jednostrano-operater.

-i tako će proći mjesec, odnosno, ili se to radi u sezoni krastavaca ili sad kad su ljudi natrpani sarmama, na nekom ferju, kad mjesec prođe a da pola onih koji će gunđati ništa nisu stigli, dok su čitali i gledali igrokaz već uhodanih uloga..  nema operater to pravo, no to ih ne sprječava, znaju oni kako se to radi i prolazi im, jer hakom je ćorav-gluh-glup, ne vidi, ne zna ništa dok su pitanja i odgovori vrlo ograničeni, ne slučajno, nikad neće biti postavljeno pitanje ima li pravo operater promjene cjene .. postojećoj ugovornoj, tj bez ovog dodatnog djela je odgovor DA, s tim je odgovor NE.. gamečenđer.. ono što mediji-operateri i hakom slučajno nikako da postave, pitaju, odgovore.. jer znaju, a sve je po zakonu, tj svaka stavka za sebe izvučena od ostatka svemira je ok.

-pa ponovimo, operater može promjeniti cjenik, .. odgovor na takvo pitanje je DA, može. .. a cjenik je tekući cjenik, novi uvjeti, bez ugovorne ili novi korisnici. NE odnosi se na postojeći ugovor i one koji imaju ugovorenu cjenu na termin do 24mj .. od čega je statistički 50% na 12mj.. tj svaki mesec 4-5% juzera ima promjenu takvog statusa-roka-ugovorne. Operater naprosto statistički stalno ima takvu promjenu s djelom korisnika dok to korisnik ne primjećuje dok ima ugovornu, tj pojedinačno-vs-masovno a sve u zakonu velikih brojeva i operateru vrlo isplativo čak i po cjenu plaćanja penala ili pojedinog korisnika s kojim prođe 'lošije' ... dok će većina uz gunđanje pravno šutiti jer mjesec brzo prođe, pravo-ponuda raskida u realnosti da nema alternative, kao što ne može kupac mljeka-ulja otići u drugu trgovinu kupiti nešto jeftinije jer su cjene iste-slične, gorivo, sve.. tj ovisnost o liniji-internetu je postala dovoljna da operater može ići ovom metodom dok realnost i zakon velikih brojeva dokazuju da se ništa neće promjeniti ako 5% korisnika promjeni operatera a-b jer istovremeno postoji i suprotan smjer b-a .. i ako se dokaže da to operateri rade u dogovoru tad pravna država to mora kazniti, može što se prava-zakona tiče.. realno ni to.

-tj kao što se sad ministar pjeni i prijeti trgovačkim lancima nekim crnim listama, realno ne može ništa, čak i da uvede dodatne proizvode s propisanom cjenom, to je zanemarivo u odnosu na broj artikala-proizvoda i telekomi kao trgovine jednako koriste iste isprike-objašnjenja-argumente, tj ne treba zaboraviti ni tko je čemu vlasnik, interesi kao i to da smo na slobodnom tržištu, eu, a da je neke stvari izuzetno teško pravno-sudski procesuirati, pogotovo ako iza stoji interes većih-važnijih država-ekonomija kao dojč.. 

-što u tome realno može hakom, osim djeliti penkale, država-ministri.. -ništa, predstava za mase, tj svi su znali tečaj konverzije 6mj, no nitko se u tom periodu nije sjetio uvesti-predvidjeti sankciju za kršenje? .. tj zakon koji nešto regulira da bi bio zakon, da bi bio provediv, mora imati i sankciju, opisano djelo. Da nema inflacije, rata, ostalog, tad bi promjena cjena u konverziji bila isključivo stvar matematike tj ili je točno ili pogrešno a tad bi i kazna bila lako 'dokaziva'.. no pošto postoji pravo promjene cjena, ne zbog konverzije nego ostalih faktora, tad je svaka cjena moguća, legitimna-legana.. tj zakon-zakonodavac ima problem dokazati da je nešto neopravdano poskupjelo, tj uvjek postoji 'opravdanje' kao inflacija, rat, pandemija, nestašica.. bilo što, pa i slobodno tržište-konkurencija .. no ne kad konkurenti to dogovorno rade, tad je i to kazneno djelo, no samo ako si dovoljno velik-jak, ako si ujkosem, ne mali balkaniše čoban koji tad dobije čvrgu od velikih igrača koji znaju kako se igra igra i kako se dođe do finala bez crvenih kartona, no to nije nogomet, to je biz, to je kapitalizam na djelu, zakon i zakon jačeg, divlji zapad...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
.
Jaaako si puno reka, kobasa od texta.
15 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Rocki kaže...
.
Jaaako si puno reka, kobasa od texta.

 -nije to za svaku glavicu.. preskočiš i to je to.

-eto i ti si puno reka u jako malo slova-riječi-onomatopeje.. pa čak nešto što mod može moderirati kao spamanje-trolanje u recimo ozbiljnoj temi.. ali naravno neće jer.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Corto_1973 kaže...
dejo74 kaže...
Najbolje ukinuti ugovore i nek se narod sam snalazi di mu je najbolje i jeftinije bez ugovorne obaveze

 Ovo bi pilo vode da su zadovoljena tri osnovna pravila:

 

1 - nepetljanje države u cijene, njih treba regulirati tržište... ne država

2 - da nas nije 3.5 milijuna, nego barem 35 milijuna... jednostavno smo premalo tržište...

3 - mentalitet paušala - primjera je bezbroj, a najbolji je ista cijena osnovnog auto- osiguranja za sve na području iste županije...

 

I na kraju, nemojmo zaboraviti da je prije par godina državi trebalo love, pa je zagrabila u kasicu telekoma extra porezom... tako da me ne čudi...

 

Ali i dalje je smiješno...

 Uvijek tvrdim da smo puno napredovali u polju zaštite prava potrošača i da su ljudi ipak nešto naučili u zadnjih 30ak godina. Ako meni nešto nije povoljno, ne uzimam osim ako mi je baš jako, jako važno.

 

Unatoč tome, ljudi su naučili uzimati raznorazne pakete kod telekoma i što im treba i što im ne treba. I nove mobitele, a stari su i više nego dobri i to na 2 godine otplate. Jer je stari mobitel sramota pokazati u kafiću. Izgledam poput jadnika sa svojim 3,5 godina starim mobitelom. Ali mi ne pada na pamet mijenjati ga dok bude uredno radio. Čemu debeloj / masnoj gusci mazati vrat tj. plaćati nepotrebno? Svi trgovci igraju na psihu kupca koji mora kupiti nešto čim vidi da je novo, u trendu i sl., pa koliko košta, košta...

 

Telekomi su firme koje postoje zbog stvaranja profita. Na meni je da iz njihove ponude odaberem oni što mi zaista treba i to po što nižoj cijeni. Ako to ne nudi moj sadašnji telekom, gledam ponudu drugog telekoma. I gotovo. Po mogućnosti bez ugovorne obaveze.

 

Svaki, ali baš svaki put kada neki telekom poskupi svoje usluge, ljudi istresu svoj bijes i svoje nezadovoljstvo po forumima i komentarima portala. I sve ostane na tome. Znači, ima se novca, može se platiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:38 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
quickr kaže...
Minneyar kaže...

I kaj ces postic otkazivanjem kad su svi napravili istu stvar, cak su i u isto vrijeme mail poslali (upravo dobio od T-coma)... mafija

 Ima naziv za to i kažnjivo je djelo, u normalnoj državi.

 Kaj god. Pročitaj si opće uvjete poslovanja telekoma i siguran sam da ćeš naći neku formulaciju da oni mogu promijeniti uvjete pružanja usluge (jednostano). I kada to naprave, ljudima daju mogućnost raskida ugovora u nekom roku.

 

E, sad, drugi par rukava je da ekipa voli galamiti ali neće poduzeti baš ništa. I dalje će biti kod istog telekoma i dalje će mu plaćati i jamrati na sve skupljoj kavi kako im je teško. Kome je doista teško, srezat će troškove. Mene 5G više niti ne zanima, a baš sam tehno freak. Pogotovo jer moram kupiti novi mobitel. A to sada, u 2023. koja je počela maksimalno šugavo, ne kanim napraviti. Znam svoje prioritete. Ako mi bude bolje, priuštit ću si novi mobitel, ali niže srednje klase, kao i uvijek. Za više od toga ne dam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:56 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
icek_picek kaže...

Super je kako su u 9. mjesecu dignuli cijene paketa na bonove (za tarifu sharealica npr. sa 69 na 79kn), a sad ce jos dizat cijene za inflaciju, a sta je onda bilo ovo 15%tno dizanje cijene?

 Ja sam otišao s A1 bonova 2021. Imao krasnu jeftinu malu tarifu za 50 kuna. Pa su ju poskupili na 55 kuna. Pa su ju ukinuli, ako se ne varam. Pa sam prešao na neku tarifu od 84 kune, ali sam imao popust 10 kuna neko vrijeme. Onda su opet nešto poskupili, srezali itd. Pa sam za 70 kuna uzeo pretplatu bez ugovorne obaveze na bonbonu u nekoj akciji. I ta će mi tarifa još potrajati, a onda ću opet tražiti dalje. NE DAM više od 10ak EUR-a i bok. Dok god mogu.

4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
quickr kaže...

Iskreno ne vidim poantu raskidanja kad svi dižu cijene (to je onaj ilegalni i/ili nemoralni dio priče). Nije da imam negdje drugdje prijeć za manji iznos.

Još mi je sve što imam (mobiteli, televizija, internet) u A1 mozaiku. Sve živo bi trebao prebacivati.

 Zato su i pecali korisnike da uzmu sve kod njih u jednom paketu. Sada si njihov dok traje ugovor. Jer ti se ne da prebacivati sve to nekom drugom. Realno, dobio si popust za taj svoj potez i mislim da si sigurno dobro prošao financijski. 10% ti neće značiti puno jer već plaćaš puno. Sirotinji koja kupuje bonove na kioske svaka kuna znači jako puno. Ne mislim i ne želim vrijeđati nikoga, ali masa ljudi daje i do 1000 kuna mjesečno ili čak više po obitelji za sve svoje usluge, nove mobitele i sl. Kao, nema se. Vidi se kako se nema. Procjena je da ljudi drže 35 milijardi kuna doma u madracu ("Prema procjeni HNB-a građani, kako se kaže, “u čarapama” drže oko 35 milijardi kuna, a njihovi depoziti kontinuirano rastu" - https://www.tportal.hr/biznis/clanak/banke-ocekuju-35-milijardi-kuna-iz-carapa-ali-najavljuju-i-provjere-podrijetla-novca-foto-20220829).

 

I zato nemojte plakati da nemate novca. Imate.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:57 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Ja imam tarifu u mozaiku A1 za 35 kn - besplatni razg. prema svima, bespl. Sms i 5 Gb interneta na mjesec. Koji mjesec mi fali koji Gb, prezadovoljan. Uz ugovornu obvezu 24 mj.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 16:00 (Rocki).
6 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
fer-de-lance kaže...
icek_picek kaže...

Super je kako su u 9. mjesecu dignuli cijene paketa na bonove (za tarifu sharealica npr. sa 69 na 79kn), a sad ce jos dizat cijene za inflaciju, a sta je onda bilo ovo 15%tno dizanje cijene?

Ne, 79 kuna ti je promotivna cijena, još samo ovaj mjesec, a onda raste, to je najavljeno.

A nakon toga onda bude i usklađivanje s inflacijom napravljeno pa bude opet raslo.

Početkom prošle godine (2022.) sam ju plaćao 59, sad bude već prek 100 

 

 Oh well, nek se slikaju onda, imam i službeni broj tako da cu vjerojatno ovaj otkantat

6 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula

ma nece me ugovor vidjet nema boga isusa :)

13 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
zelenapaprika kaže...
quickr kaže...
Minneyar kaže...

I kaj ces postic otkazivanjem kad su svi napravili istu stvar, cak su i u isto vrijeme mail poslali (upravo dobio od T-coma)... mafija

 Ima naziv za to i kažnjivo je djelo, u normalnoj državi.

 Kaj god. Pročitaj si opće uvjete poslovanja telekoma i siguran sam da ćeš naći neki formulaciju da oni mogu promijeniti uvjete pružanja usluge (jednostano). I kada to naprave, ljudima daju mogućnost raskida ugovora u nekom roku.

 

E, sad, drugi par rukava je da ekipa voli galamiti ali neće poduzeti baš ništa. I dalje će biti kod istog telekoma i dalje će mu plaćati i jamrati na sve skupljoj kavi kako im je teško. Kome je doista teško, srezat će troškove. Mene više 5G niti ne zanima. Pogotovo jer moram kupiti novi mobitel. A to sada, u 2023. koja je počela maksimalno šugavo, ne kanim napraviti. Znam svoje prioritete. Ako mi bude bolje, priuštit ću si novi mobitel, ali niže srednje klase, kao i uvijek. Više od toga ne dam.

Prvo, lagano prošeći sa tim svojim predrasudama i patroniziranjem, baljezgaš gluposti.

 

Kako "kazniti" operatera prelaskom kod drugog kad svi rade isti potez? Kad svi kolektivno dižu cijenu?

Svi do jednog su sjeli za stol, dogovorili se oko nekakve klauzule i nakon toga na kurve i šampanjac. "Nećeš kod A1 platiti "klauzulu"?!? Odi u HT pa ju tamo plati."

13 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
zelenapaprika kaže...
quickr kaže...

Iskreno ne vidim poantu raskidanja kad svi dižu cijene (to je onaj ilegalni i/ili nemoralni dio priče). Nije da imam negdje drugdje prijeć za manji iznos.

Još mi je sve što imam (mobiteli, televizija, internet) u A1 mozaiku. Sve živo bi trebao prebacivati.

 Zato su i pecali korisnike da uzmu sve kod njih u jednom paketu. Sada si njihov dok traje ugovor. Jer ti se ne da prebacivati sve to nekom drugom. Realno, dobio si popust za taj svoj potez i mislim da si sigurno dobro prošao financijski. 10% ti neće značiti puno jer već plaćaš puno. Sirotinji koja kupuje bonove na kioske svaka kuna znači jako puno. Ne mislim i ne želim vrijeđati nikoga, ali masa ljudi daje i do 1000 kuna mjesečno ili čak više po obitelji za sve svoje usluge, nove mobitele i sl. Kao, nema se. Vidi se kako se nema. Procjena je da ljudi drže 35 milijardi kuna doma u madracu ("Prema procjeni HNB-a građani, kako se kaže, “u čarapama” drže oko 35 milijardi kuna, a njihovi depoziti kontinuirano rastu" - https://www.tportal.hr/biznis/clanak/banke-ocekuju-35-milijardi-kuna-iz-carapa-ali-najavljuju-i-provjere-podrijetla-novca-foto-20220829).

 

I zato nemojte plakati da nemate novca. Imate.

 

 

 Žuć i jal curi iz tebe. To što imam i mogu si priuštiti ne znaći da me svaka budala može oderati. Da mi svaka budala može nabiti najvišu moguću cijenu i da ju ja trebam platiti.

 

"Imaš 20 000€ na računu? Pa šta ti znači tarifa od 100€ mjesečno za internet?!' Imaš para" To je tvoja logika.

4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
quickr kaže...
zelenapaprika kaže...
quickr kaže...
Minneyar kaže...

I kaj ces postic otkazivanjem kad su svi napravili istu stvar, cak su i u isto vrijeme mail poslali (upravo dobio od T-coma)... mafija

 Ima naziv za to i kažnjivo je djelo, u normalnoj državi.

 Kaj god. Pročitaj si opće uvjete poslovanja telekoma i siguran sam da ćeš naći neki formulaciju da oni mogu promijeniti uvjete pružanja usluge (jednostano). I kada to naprave, ljudima daju mogućnost raskida ugovora u nekom roku.

 

E, sad, drugi par rukava je da ekipa voli galamiti ali neće poduzeti baš ništa. I dalje će biti kod istog telekoma i dalje će mu plaćati i jamrati na sve skupljoj kavi kako im je teško. Kome je doista teško, srezat će troškove. Mene više 5G niti ne zanima. Pogotovo jer moram kupiti novi mobitel. A to sada, u 2023. koja je počela maksimalno šugavo, ne kanim napraviti. Znam svoje prioritete. Ako mi bude bolje, priuštit ću si novi mobitel, ali niže srednje klase, kao i uvijek. Više od toga ne dam.

Prvo, lagano prošeći sa tim svojim predrasudama i patroniziranjem, baljezgaš gluposti.

 

Kako "kazniti" operatera prelaskom kod drugog kad svi rade isti potez? Kad svi kolektivno dižu cijenu?

Svi do jednog su sjeli za stol, dogovorili se oko nekakve klauzule i nakon toga na kurve i šampanjac. "Nećeš kod A1 platiti "klauzulu"?!? Odi u HT pa ju tamo plati."

 Ne vrijeđaj.

 

Potom pogledaj i usporedi ponude kod raznih operatera. Nemaju svi identične cijene. Uvijek postoji neki operater koji ima niže cijene. Nemojte mi pisati da nema. Samo se treba potruditi. Ovdje na forumu ima više ljudi koji znaju da treba češće pogledati neke dodatne dokumente s posebnim ponudama pojedinih operatera, pa se tamo znaju naći solidne ponude. Tako sam i saznao za ponudu bonbona da za 70 kuna mjesečno na pretplati imam 3500 minuta, 400 SMS-ova i 30GB podataka (ranije je bilo 20GB, ali su kod zadnjeg poskupljenja kod HT-a dignuli za 10GB na 30GB, a nisu nam dignuli cijenu pretplate NITI LIPU!). Pa ti mene i dalje vrijeđaj, piši romane po forumu. Samo se nemoj angažirati oko pronalaska bolje ponude. Ne, ja ti ju sigurno neću tražiti.

quickr kaže...
zelenapaprika kaže...
quickr kaže...

Iskreno ne vidim poantu raskidanja kad svi dižu cijene (to je onaj ilegalni i/ili nemoralni dio priče). Nije da imam negdje drugdje prijeć za manji iznos.

Još mi je sve što imam (mobiteli, televizija, internet) u A1 mozaiku. Sve živo bi trebao prebacivati.

 Zato su i pecali korisnike da uzmu sve kod njih u jednom paketu. Sada si njihov dok traje ugovor. Jer ti se ne da prebacivati sve to nekom drugom. Realno, dobio si popust za taj svoj potez i mislim da si sigurno dobro prošao financijski. 10% ti neće značiti puno jer već plaćaš puno. Sirotinji koja kupuje bonove na kioske svaka kuna znači jako puno. Ne mislim i ne želim vrijeđati nikoga, ali masa ljudi daje i do 1000 kuna mjesečno ili čak više po obitelji za sve svoje usluge, nove mobitele i sl. Kao, nema se. Vidi se kako se nema. Procjena je da ljudi drže 35 milijardi kuna doma u madracu ("Prema procjeni HNB-a građani, kako se kaže, “u čarapama” drže oko 35 milijardi kuna, a njihovi depoziti kontinuirano rastu" - https://www.tportal.hr/biznis/clanak/banke-ocekuju-35-milijardi-kuna-iz-carapa-ali-najavljuju-i-provjere-podrijetla-novca-foto-20220829).

 

I zato nemojte plakati da nemate novca. Imate.

 

 

 Žuć i jal curi iz tebe. To što imam i mogu si priuštiti ne znaći da me svaka budala može oderati. Da mi svaka budala može nabiti najvišu moguću cijenu i da ju ja trebam platiti.

 

"Imaš 20 000€ na računu? Pa šta ti znači tarifa od 100€ mjesečno za internet?!' Imaš para" To je tvoja logika.

 Žuč? Jal? O čemu ti pišeš? Ako imaš novca, šuti. Ima gladnih u ovoj državi. Put pod noge pa u Zagreb na Sv. Duh fratrima koji drže pučku kuhinju. Da vidiš što je jad.

 

Zašto svaki put kada netko poskupi uslugu pojedinci ovdje misle da su im operateri išta dužni "oprostiti" u smislu plaćanja? Njihov je cilj profit, kao i svakome tko posluje. Dajte odrastite već jednom. Ako i sada ne poskupe usluge, poskupit će za max 6 mjeseci. Zašto? Zato jer mogu. Zato jer raja plaća sve. Kraj priče.

13 godina
offline
A1 - indeksna klauzula

Jebeš me ako je tebi sve čisto u glavi

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
quickr kaže...

Jebeš me ako je tebi sve čisto u glavi

 Meni je sve čisto u glavi, a bogme sam i uštedio poprilično novca pazeći s kime sklapam ugovor. 

10 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Stigla čestitka od A1. 😑


"OBAVIJEST
Pocetkom godine obavijestili smo Vas o uvodjenju indeksne klauzule.
Sukladno tome, od 1.7.2023. iznosi mjesecnih naknada tarifa, paketa i opcija uvecavaju se za 8,5%.
Popuste na koje imate pravo i dalje nastavljate koristiti. Primjena indeksne klauzule ne omogucuje raskid ugovora bez naknade.

Vise informacija saznajte na www.a1.hr/indeksna-klauzula ili 0800 900 830.

Vas A1"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Znaci A1 flat tarifa na bonove koja je sada 269kn ce biti 291kn.
Pa dali su oni normalni?!
Bome mislim da ni tih 291kn vise od mene nece dobiti. Jos koji mjesec koristim tu tarifu dok ne poskupe i dovidenja...

Tatu definitivno vracam u bonbon uz onu akciju na pretplatu bez ugovora gdje se moze dobiti jeftinije tarifa, samo je cijenik skriven negdje na bobnon stranici,iako ce i to poskupiti ali je je jeftinije od tomata svakako.

TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Starlink sa 380kn nije više preskup samo je skup ;)
da nema 500€ troška opreme bilo bi taman
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Gdje vi ljudi nabavljate te kune?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: A1 - indeksna klauzula
Cijena na starlinku je još u kunama provjeri ;)

High-speed, low-latency broadband internet in remote and rural locations across the globe. 370 HRK/mo with a one-time hardware cost of 3.800 HRK.

https://www.starlink.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice