Xiaomi Redmi Pro

poruka: 104
|
čitano: 27.809
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Pro

Danas je predstavljen novi flagship tvrtke Xiaomi Redmi, Xiaomi Redmi Pro.
Specifikacije:

- 5.5 inch OLED screen, 1920 x 1080 pixel display
- Helio X25
- 13MP back camera + 5MP front camera
- 4GB RAM + 32GB ROM
- MIUI 7 based on Android 6.0

Xiaomi Redmi Pro Official Vidoe

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Pro

Vrijeme je da moj Redmi Note 3 PRO ode u mirovinu... :D

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Doc ce i mini verzija mobitela od 5.2 incha, ali bez dual camere i imat ce snapdragon 652 ja mislim
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro

Moj prijmjerak narucen...

Sad samo cekam da ga TopOne posalje pa javim prve dojmove...

 

:D

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Ja se nadam snapdragon varijanti, x20 je u meizu mx6 i nisu ga bas nahvalili sto se potrosnje tice.

Najvise me zanima ima li napokon pravi manualni mod u kameri?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
thebatman kaže...
Ja se nadam snapdragon varijanti, x20 je u meizu mx6 i nisu ga bas nahvalili sto se potrosnje tice.

Najvise me zanima ima li napokon pravi manualni mod u kameri?

Po svemu viđenom, ima dosta dobar rucni mod...

A sto se tice meizu-a, necu nista komentirati...

Uopce mi to nije mjerilo - da li je dobar proc ili nije...

Cinjenica je da ne daju uvijek isti procesori iste rezultate u razlicitim modelima/proizvodacima... Tako da...


:D 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Pro

Cekam prve postene recenzije da vidim kakva je kamera pa cu ga narucit. 

Imam heliox10 i uopce mi ne smeta na xrn2

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Pro

Jel netko narucio mobitel? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Pro

Mob mi stigao prije par dana...

Upravo sam otkljucao BL...

I sad ide gore Xiaomi.eu ROM...

 

Mobitel je savrsenstvo...

 

Napokon ima "knock code", ilitiga, tap to wake up screen...

Fizicka home tipka radi na touch, i na pritisak... tako da je po tom pitanju oooodlicno odradjeno...

Kamera je vise nego dobra, tj.kamerE su vise nego dobre... :D :D 

Kvaliteta izrade je na zavidnoj razini...

Ekran nema vise onakav plasticni osjecaj kao sto mi ima redmi 3 note pro... i ne-pro verzija... 

 

Sve u svemu... MRAK!!!

 

Iako su mnogi po netu pisali da nema fast charging, da nema FM radio... 

E pa ima... :D 

Ima sve to i jos tap to wake up koji se nigdje nije spominjao... 

 

 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Wh1T3L10n kaže...

Ima sve to i jos tap to wake up koji se nigdje nije spominjao... 

 

 

 rješio Xioami i taj nedostatak znači,

koji su previdjeli na neobjašnjiv način na ranijim modelima

samo meni se lično ne sviđa home tipka ala samsung

vizuleno dizajnerski su bolja rješenja kada je tipka sastavni dio ploče, neprimjetna

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 14:49 (Kulin Ban).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Wh1T3L10n kaže...

Mob mi stigao prije par dana...

Upravo sam otkljucao BL...

I sad ide gore Xiaomi.eu ROM...

 

Mobitel je savrsenstvo...

 

Napokon ima "knock code", ilitiga, tap to wake up screen...

Fizicka home tipka radi na touch, i na pritisak... tako da je po tom pitanju oooodlicno odradjeno...

Kamera je vise nego dobra, tj.kamerE su vise nego dobre... :D :D 

Kvaliteta izrade je na zavidnoj razini...

Ekran nema vise onakav plasticni osjecaj kao sto mi ima redmi 3 note pro... i ne-pro verzija... 

 

Sve u svemu... MRAK!!!

 

Iako su mnogi po netu pisali da nema fast charging, da nema FM radio... 

E pa ima... :D 

Ima sve to i jos tap to wake up koji se nigdje nije spominjao... 

 

 

 Mozes li staviti screenshot manual moda kamere?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Stavi neke slike moba da vidimo kako uzivo izgleda :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Deutsch kaže...
Stavi neke slike moba da vidimo kako uzivo izgleda :D

Izgleda tako... Tako da smo uzeli 3 komada... :D 

 

Budem stavio slike malo kasnije... 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Bio sam poprilicno siguran da ce ovo biti moj novi xiaomi (cetvrti po redu), ali prve random recenzije i nisu bas nesto. Netko je temeljito testirao kameru i usporedio sa rn3p i ispalo je da nema bas prevelike razlike, unatoc sony lecama (gsm arena recenzije). Isto tako, kazu da se oled dosta lose ponasa u usporedbi sa oledom nekih drugih modela.

Treba pricekati na jos recenzija u svakom slucaju.

Odakle si ga narucio i posto?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
mcf kaže...
Bio sam poprilicno siguran da ce ovo biti moj novi xiaomi (cetvrti po redu), ali prve random recenzije i nisu bas nesto. Netko je temeljito testirao kameru i usporedio sa rn3p i ispalo je da nema bas prevelike razlike, unatoc sony lecama (gsm arena recenzije). Isto tako, kazu da se oled dosta lose ponasa u usporedbi sa oledom nekih drugih modela.

Treba pricekati na jos recenzija u svakom slucaju.

Odakle si ga narucio i posto?

TopOne... oko 259$... 

 

Kamera mi je apsolutno nebitna na mobitelu, tako da mi je ova i vise nego odlicna... 

 

A ovo za OLED ne razumijem, po cemu se ponasa dosta losije...?? Tj. dosta lose??

 

 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Naravno, potreba za kamerom je individualna. Ja i zena cesto putujemo i pred nekog vremena smo odustali od tegljenja fotica i pribora i ostali samo na mobitelima. Ona obicno nosi iphone, za turisticke uspomena-vulgaris fotke skroz dosta.

Tako da je meni osobno ipak vazno da kamera lici na nesto.

Za oled su rekli da su boje malo isprane i da je dosta losiji na suncu u usporedbi sa nekim druim oled ekranima.

Samo prenosim sta sam procitao do sad, meni osobno se svidja, ovak na nevidjeno.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Wh1T3L10n kaže...

Mob mi stigao prije par dana...

Upravo sam otkljucao BL...

I sad ide gore Xiaomi.eu ROM...

 

Mobitel je savrsenstvo...

 

Napokon ima "knock code", ilitiga, tap to wake up screen...

Fizicka home tipka radi na touch, i na pritisak... tako da je po tom pitanju oooodlicno odradjeno...

Kamera je vise nego dobra, tj.kamerE su vise nego dobre... :D :D 

Kvaliteta izrade je na zavidnoj razini...

Ekran nema vise onakav plasticni osjecaj kao sto mi ima redmi 3 note pro... i ne-pro verzija... 

 

Sve u svemu... MRAK!!!

 

Iako su mnogi po netu pisali da nema fast charging, da nema FM radio... 

E pa ima... :D 

Ima sve to i jos tap to wake up koji se nigdje nije spominjao... 

 

 

 Jesi naručio sa Aliexpressa? 

Ja sam danas svoj primjerak upiknuo, samo me buni da mi stoji procjena dostava preko 30 dana za dhl

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
DEEMon kaže...
Wh1T3L10n kaže...

Mob mi stigao prije par dana...

Upravo sam otkljucao BL...

I sad ide gore Xiaomi.eu ROM...

 

Mobitel je savrsenstvo...

 

Napokon ima "knock code", ilitiga, tap to wake up screen...

Fizicka home tipka radi na touch, i na pritisak... tako da je po tom pitanju oooodlicno odradjeno...

Kamera je vise nego dobra, tj.kamerE su vise nego dobre... :D :D 

Kvaliteta izrade je na zavidnoj razini...

Ekran nema vise onakav plasticni osjecaj kao sto mi ima redmi 3 note pro... i ne-pro verzija... 

 

Sve u svemu... MRAK!!!

 

Iako su mnogi po netu pisali da nema fast charging, da nema FM radio... 

E pa ima... :D 

Ima sve to i jos tap to wake up koji se nigdje nije spominjao... 

 

 

 Jesi naručio sa Aliexpressa? 

Ja sam danas svoj primjerak upiknuo, samo me buni da mi stoji procjena dostava preko 30 dana za dhl

Nemas brige, ako je od TopOne, i meni je pisalo do 45 dana... 
Bilo naruceno u cetvrtak, stiglo u utorak... :D 
Super brzo... Ako si dns narucio, racunaj da ti je u utorak kod tebe, bilo gdje da si u HR... 

Mobitel je savrsenstvo!

Trenutno muku mucim sa Xiaomi.eu rom-om... s obzirom da je tek izbacena prva verzija za nas PRO, malo cu pricekat... Pa onda na xiaomi.eu, a do tad na CHN dev, sa miui.com


Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Ljudi postavite fotke mobitela :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Pro

I koji rom koristite, vidim nema baš izbora još 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Pro

Zanimljiv mobitel ali nije mi jasno zašto je toliko skuplji od Note 4 a imaju gotovo iste specifikacije?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8291&idPhone2=8233&

 

Oba imaju 5.5", 3GB, Mali T880 i Helio X20 (pro od 32 GB)...

Jedina razlika je u OLED vs IPS displayu i dual zadnjoj kameri?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 14:14 (goldfinger).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
goldfinger kaže...

Zanimljiv mobitel ali nije mi jasno zašto je toliko skuplji od Note 4 a imaju gotovo iste specifikacije?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8291&idPhone2=8233&

 

Oba imaju 5.5", 3GB, Mali T880 i Helio X20 (pro od 32 GB)...

Jedina razlika je u OLED vs IPS displayu i dual zadnjoj kameri?

 

 

 

Prvenstveno zbog kamere.

Touch je naprijed, gdje treba biti a ne iza.

Završna obrada je kvalitetnija.

3gb ram/32gb rom, a kod 4note 2gb/16gb na jeftinijem modelu.

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Pro

Hvala. Zabrinjava lag u testu 3d grafike na Antutu testu (zbog mediatek procesora?). Ovdje se dobro vidi  (3:00 - 4:50):

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Pro

Evo, nakon tjedan dana koristenja...

Mob se vrti na MIUI 8 by Xiaomi.eu...

Sve funkcionira besprijekorno...

 

U odnosu na Redmi Note 4... Hm... 

Ima super odlicno napravljenu fizicku tipku na prednjoj strani... Radi na pritisak i na touch, sto je super super stvar cim se priviknes, a priviknes se za 5 minuta...

Kamera je odlicna-u odnosu na dosadasnje (konkretno na RN3/pro)...

OLED ekran izgleda predivno...

Da li ce i RN4 imati TapToWake UP - to nezz... Vrrrrlo vjerojatno hoce, s obzirom da se radi o istom X20 procu... 

Kvaliteta izrade je definitivno na vrhunskoj razini... Odmah iza Mi Note, koji je na dodir prekrasne zavrsne obrade...
Po meni, RN3 nije ni do koljena po kvaliteti izrade u odnosu na Redmi PRO - imao sam i RN3 i PRO pa znam o cemu govorim...

Dalje, USB Type C u odnosu na MicroUSB kod RN4... 

Dalje, tanji 0.2 smjesna milimetra... Haha... 


To je onako, sto mi pada na pamet... 

 

Ako itko bude trebao pomoc, slobodno neka se javi pa mu kroz inbox pomognem i dam linkove za flashanje xiaomi.eu ROM-a... 

 

P.S. Smatram da je totalno nepotrebno stavljati slike moba, kad ih je internet prepun... I fotki/sample-ova od kamere i samih fotki uređaja u svim kutevima...

P.P.S. Sve igrice rade besprijekorno i glatko... Nisam dozivio niti jedan trzaj do sada... 

P.P.P.S. Xiaomi.eu ROM zahtjeva jos malo ugladjivanja, ali je sve u svemu, dosta dobar!! Jutros je tek izasla 2.verzija za RedmiPRO... Tako da... Strpljen spasen...

 

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 0:35 (Wh1T3L10n).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Wh1T3L10n kaže...

Evo, nakon tjedan dana koristenja...

Mob se vrti na MIUI 8 by Xiaomi.eu...

Sve funkcionira besprijekorno...

 

U odnosu na Redmi Note 4... Hm... 

Ima super odlicno napravljenu fizicku tipku na prednjoj strani... Radi na pritisak i na touch, sto je super super stvar cim se priviknes, a priviknes se za 5 minuta...

Kamera je odlicna-u odnosu na dosadasnje (konkretno na RN3/pro)...

OLED ekran izgleda predivno...

Da li ce i RN4 imati TapToWake UP - to nezz... Vrrrrlo vjerojatno hoce, s obzirom da se radi o istom X20 procu... 

Kvaliteta izrade je definitivno na vrhunskoj razini... Odmah iza Mi Note, koji je na dodir prekrasne zavrsne obrade...
Po meni, RN3 nije ni do koljena po kvaliteti izrade u odnosu na Redmi PRO - imao sam i RN3 i PRO pa znam o cemu govorim...

Dalje, USB Type C u odnosu na MicroUSB kod RN4... 

Dalje, tanji 0.2 smjesna milimetra... Haha... 


To je onako, sto mi pada na pamet... 

 

Ako itko bude trebao pomoc, slobodno neka se javi pa mu kroz inbox pomognem i dam linkove za flashanje xiaomi.eu ROM-a... 

 

P.S. Smatram da je totalno nepotrebno stavljati slike moba, kad ih je internet prepun... I fotki/sample-ova od kamere i samih fotki uređaja u svim kutevima...

P.P.S. Sve igrice rade besprijekorno i glatko... Nisam dozivio niti jedan trzaj do sada... 

P.P.P.S. Xiaomi.eu ROM zahtjeva jos malo ugladjivanja, ali je sve u svemu, dosta dobar!! Jutros je tek izasla 2.verzija za RedmiPRO... Tako da... Strpljen spasen...

 

 @Wh1T3L10n imas pm

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Pro

kako radi fingerprint? jer nećakinji sam uzeo xiaomi redmi 3 pro i ok je ništa više..

dali se ako je mob zaključan mora pritusnut tipka il je uvik upaljena pa odma reagira na otisak?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Odmah reagira, stavis prst i otkljuca, barem je tako kod mojeg rn3 i redmi 3s kojeg sam narucio za frenda.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Ekipa, sta mislite, ovako napamet , ovaj redmi pro vs novi note 4 pro koji sad izlazi (snapdrag 652, isto dual camera)? Cijena izgleda da ce bititu negdje..

Ekran je izgleda bolji na redmi pro

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4-pro.html
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Koji rom koristite?
Ja sam na 6.9.8. i sve radi ali mi se baterija puno brze prazni nego na prijasnjem romu.

Čitam da je sa predzadnjim bilo nekih problema a zadnji je preskočen za redmi pro...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Pro
Pozdrav,
Danas s dobio Redmi Pro iz jednog web shopa u BiH. Vec je instaliran global stable miui 8,e sad mene zanima je li ovo eu rom(nadam se da ce slika proci). Malo me zezaju push notifikacije, ali podesio sam nekako. Ako može link za instalaciju eu roma ukoliko ovo noje već eu rom.
Izvinjavam se na malo sirem objašnjenju, ali još nisam imao posla sa kinezima :-)
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice