Xiaomi Redmi Note 3

poruka: 5.327
|
čitano: 834.721
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
KiCo77 kaže...
Probao sam factory reset, nije pomogao. Otisao sam u dialer *#*#3646633#*#* i tamo kalibrirao gsensor, primjetio sam da mi se prva brojka mjenja dok je druga stalno na 0.0000. Nakon kalibracije mogu rotirat ekran u vertikalu na jednu i na drugu stranu ali se onda ne zeli vratit u horizontalu.. Bas nemam srece

 Preostaje ti flashanje sa istim ili ako postoji novija verzija. Ma da imam osječaj da to nije softwerski nego hardwerski ali treba probati svejedno. Bezveze ti je slati nazad u kinu ako je riječ o softwerskom problemu. 

 

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Probaj skinut neki program i kalibrirat...mozda tak bude htjelo..
Hi all, my first post. I have a 3 day old Galaxy Nexus that only indicated south in Google Sky regardless of calibration methods. I installed Compass by Catch as mentioned here and its calibration ( figure 8 ) woke it up and all is fine now. It also will tell you if there is any local interference of the magnetic field. I recommend it highly.
Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
<p>Otvorio sam kompas koj je dosao predinstaliran i napravio u osmicu i kompas radi al ne prepoznaje najbolje kad dignem mobitel ..</p> <p>&nbsp;</p> <p>probao sam i neke druge aplikacije ali nista</p>
http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 11:32 (KiCo77).
10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Probaj kalibrirat sa skinutim aplikacijama... ak rotira na jednu i drugu stranu rekel bi da je problem u sw ili nije dobro kalibriran..mada neznam kak ziroskop funkcionira
Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
KiCo77 kaže...
<p>Otvorio sam kompas koj je dosao predinstaliran i napravio u osmicu i kompas radi al ne prepoznaje najbolje kad dignem mobitel ..</p> <p>&nbsp;</p> <p>probao sam i neke druge aplikacije ali nista</p>

 

Prije mislim da je softwerski problem i da bi reflash pomogao..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
matija410 kaže...
Probaj kalibrirat sa skinutim aplikacijama... ak rotira na jednu i drugu stranu rekel bi da je problem u sw ili nije dobro kalibriran..mada neznam kak ziroskop funkcionira

Googlao sam i pronasao da su ljudi uspjeli kalibrirat sa GPS trackerom, GPS *nešto* i jos neki android toolbox, sve to troje sam probao. Instalirao sam i neki Sensor test, na testu je sve izgledalo normalno osim tog gsensora kod kojeg su se svi brojevi vrtili na +/- 0.00 i jos puno razlicitih znamenki. Skinuo sam i onaj lever, jedan mjehuric se micao kako ja micem mobitel dok je drugi stalno bio zabijen u jednu stranu bez pomaka.

Nakon svega toga i dalje nisam mogao rotirat i onda sam naletio na onaj post koj me poslao u dialer i u engineer mode. Tamo sam kalibrirao i od onda mogu rotirat ekran lijevo/desno ali ga ne mogu vise vratit u uspravni polozaj. Znaci homescreen mi je uvijek uspravan, uđem u browser koji je na pocetku takoder uspravno okrenut i okrenem ekran i mogu ga okretat na lijevu ili desnu stranu ali uspravno vise ne moze, sve dok se ne vratim na homescreen onda se i mob vrati na uspravno i kad opet uđem u browser je uspravan, sve dok slucajno/namjerno ne okrenem ekran.

Sta se tice kompasa, dok stoji na stolu on uspravno radi, ova MI Kompas aplikacija je takva da u trenutku kada dignete mobitel usravno ekran postaje proziran i kompas se makne (kao da kameru upalim), e sad on to bas dobro ne prepoznaje pa neki put kad dignem mobitel onda bude kompas, a kad ga spustim nakratko proziran ekran, znaci gubi se ne prepoznaje uvijek dobro.

Sad punim mobitel da probam jos i hard reset, wipe cache ili sta vec preporucaju.

Moze kakav link za flashanje, da jos nesto ne zeznem? Trenutno mi je instaliran 7.0.11 stable, sa svim jezicima (dakle, global)

 

 

Edit: Zna netko razlog zasto ne mogu uc u recovery mode? Baterija je na preko 50%, a meni se pojavi ekran gdje je nacrtan mobitel i ispod njega odspojen kabel. Sta im to znaci? Treba bit spojen na komp? 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 13:04 (KiCo77).
10 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Il komp il punjac

Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Ma stvarno ne kuzim sta mu je više.. Probao sam u recovery dok je na punjacu, spojen na komp ili odspojen, nece uc i svaki put ta ista slika.

Jedino mi preostaje flashanje u fastboot modu, nisam našao 7.00.11 nego 7.00.16 Kineski stable, jel mogu ja zeznut mob i/ili garanciju sa tim flashanjem? http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Garancija vrijedi ak rootas,instaliras novi rom..a ovo jel mozes sjebat neznam..jedino ak nekj krivo napravis
Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Ma ne znam vise sta da probam napravit, evo postao sam i na njihov sluzbeni forum pa mozda netko odgovori, ionako sad moram cekat sat vremena dok mi se rom skine. :(

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Sigurno je nekj sa sw jer sve radi samo nekj jebe
Najjeftiniji su piratski programi
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Jel mogu ja uopce flashat taj official ROM dok je bootloader zakljucan? 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Pozdrav ekipa, imam jedan veliki problem, danas mi je došao mobitel i nakon korištenja koji sat i instaliravanja aplikacija/sređivanja postavki sam ga zaključao jer sam radio nešto na drugom mobitelu i idem ga ponovno otključati i neće se upaliti, probao sam ga spojiti na punjač i na komp, ali se ništa ne događa. Isto tako sam našao online da za recovery mode trebam držati volume down gumb i power key, ali se isto ne dogodi ništa. Nisam ga išao rootati ni ništa, sve default

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
O jbt sami provlemi a ja narucil jucer...
Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Jel svijetli lqmpica kad se puni?
Probaj ga preko usba na komp i reci kaj se dogada??
Najjeftiniji su piratski programi
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Ja sam ga uspio flashat, sad trebam cekat jedno 10 minuta dok se boota i onda cu znat jel sređen problem sa auto rotatom.

Ako ne uspijes nista napravit ne preostaje ti nista osim flashanja, ja sam pratio ovaj guide http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Malo je nespretno objasnjen 11. korak pa sam se zaje* pola sata oko njega, uglavnom, jedan kraj kabela je odspojen a drugi je spojen u mobitel, kliknes download, drzis volume down i power na mobitelu i sto brze spojis drugi kraj kabela u komp, i drzis, traka ce prvo postat crna a zatim žuta, kad postane žuta možeš prestat drzat.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
matija410 kaže...
Jel svijetli lqmpica kad se puni?
Probaj ga preko usba na komp i reci kaj se dogada??

 Doslovno nista, nista ne svijetli, spojio na komp, isto nista, doslovno kao da je crkao kompletno. Ni ne boota se ni nista, drzao Volume down+power key 2min ovako, pa onda isto dok je bio spojen na komp, pa onda isto dok je bio spojen na punjac, nista

Da svijetli bar bih znao da daje znakove zivota, a ovako...

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 17:56 (Ratohnhake:ton).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Uzalud mi flashanje, opet se ne rotira kako treba 

 

Sta je slijedece, slanje u kinu i oproštaj na mjesec/dva? Jel placam postarinu, i kad ga posalju nazad onda carinu il sta vec? Koliko ce me sve to skupa izac -.-"

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 18:04 (KiCo77).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Narucili ste oba s giztopa?

Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
matija410 kaže...

Narucili ste oba s giztopa?

 HonorBuy, meni se jos skidaju stvari potrebne za flashanje, dotle cu ga za svaki slucaj ostaviti koji sat na punjacu prije nego sto krenem s flashanjem

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Ja sam s giztopa. Joj kako mrzim ovo cekanje, ni traga mailu.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Ratohnhake:ton kaže...
matija410 kaže...

Narucili ste oba s giztopa?

 HonorBuy, meni se jos skidaju stvari potrebne za flashanje, dotle cu ga za svaki slucaj ostaviti koji sat na punjacu prije nego sto krenem s flashanjem

 Jel ti ulazi u fastboot? Ak ne ulazi onda nemas kaj skidat :S

KiCo77 kaže...

Ja sam s giztopa. Joj kako mrzim ovo cekanje, ni traga mailu.

 Poslali budu tu negdje u noci..Sad je tam noc..

Najjeftiniji su piratski programi
10 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Nis, necu se opce brinut mozda bude sa mojim sve ok. U protivnom mu ne gine udarac u zid sa 2 metra zaleta.

Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Vjerujem da ovo ovisi od narudžbe do narudžbe, no svejedno me zanima. Dakle, koliko ste dana čekali (vi koji ste naručili s Giztopa) da vam uređaj stigne od dana kad ste dobili potvrdu o kompletiranoj narudžbi, tracking number i onu poruku da će paket stići u roku 5-8 dana. Znam da se tu ne računaju neradni dani odnosno da će se razvući kroz blagdane, ali eto, htio bih čuti iskustva da otprilike mogu planirati kada će stići. 

Hvala :)

Tito is my drug...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
14_centurion_11 kaže...

Vjerujem da ovo ovisi od narudžbe do narudžbe, no svejedno me zanima. Dakle, koliko ste dana čekali (vi koji ste naručili s Giztopa) da vam uređaj stigne od dana kad ste dobili potvrdu o kompletiranoj narudžbi, tracking number i onu poruku da će paket stići u roku 5-8 dana. Znam da se tu ne računaju neradni dani odnosno da će se razvući kroz blagdane, ali eto, htio bih čuti iskustva da otprilike mogu planirati kada će stići. 

Hvala :)

 Bok,

ja nisam naručio note 3 nego Letv 1s ali isto preko Giztopa.

Uglavnom ,naručio sam 14.12 , potvrdu na mail sa tracking numberom sam dobio 16.12,

22.12. je poslan za Francusku, 23.12 je bio u Parizu (sad valjda carine mob i ostalu papirologiju)

Kontaktirao sam Giztop i rekli su da će kroz tjedan dana biti kod mene. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
14_centurion_11 kaže...

Vjerujem da ovo ovisi od narudžbe do narudžbe, no svejedno me zanima. Dakle, koliko ste dana čekali (vi koji ste naručili s Giztopa) da vam uređaj stigne od dana kad ste dobili potvrdu o kompletiranoj narudžbi, tracking number i onu poruku da će paket stići u roku 5-8 dana. Znam da se tu ne računaju neradni dani odnosno da će se razvući kroz blagdane, ali eto, htio bih čuti iskustva da otprilike mogu planirati kada će stići. 

Hvala :)

 Naruceno u subotu, u srijedu 9.12. sam dobio mail sa tracking numberom.

Tuesday 12/08/2015
12:17 PMWeb Services
Shipment ready to be shippedv

 

Thursday 12/10/2015
08:00 PM
Sorting done at departure depotComment : Sending supported by Chronopost, delivery in progress

 

Friday 12/11/2015
12:45 PMChronopost France
Inbound linehaul scanScan location : TETHYS

 

Saturday 12/12/2015
12:49 PMChronopost France
Shipment in transitScan location : Roissy - Paris - FR

 

(...)

 

Friday 12/18/2015
06:39 AMCHRONOPOST NETWORKS
Shipment out for deliveryScan location : Skrljevo - HR(depot 1751) 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 11:11 (KiCo77).
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

E ljudi kako izgleda onaj sticker na bateriji koji se treba maknuti? Mailom su mi javili da to trebam napraviti, nigdje nisam vidio da se to treba napraviti 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Ratohnhake:ton kaže...

E ljudi kako izgleda onaj sticker na bateriji koji se treba maknuti? Mailom su mi javili da to trebam napraviti, nigdje nisam vidio da se to treba napraviti 

 Jesi siguran da su ti to rekli za Redmi Note 3? On se nebi trebao otvarat 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
KiCo77 kaže...
Ratohnhake:ton kaže...

E ljudi kako izgleda onaj sticker na bateriji koji se treba maknuti? Mailom su mi javili da to trebam napraviti, nigdje nisam vidio da se to treba napraviti 

 Jesi siguran da su ti to rekli za Redmi Note 3? On se nebi trebao otvarat 

 Tako su mi rekli u mailu, a na onom papiru sto se dobije unutra pise da se to radi samo za removable batteries, a ova bi trebala biti nonremovable, i sad sam otvorio i ne vidim nista slicno onom kao sto sam po slikama vidio da ima na Redmi Note i to

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

A tu moras rastavit dio mobitela da dođeš do te baterije jer je ispod one plastike, nemoj se zezat s tim, ne treba nista micat.

 

Kako obozavam kad mi nakon 10 sati odgovore i onda mi napisu da pokusam factory resetat mobitel jos par puta, yeah jer ce to popravit senzore.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice