Windows XP SP2 problem

poruka: 22
|
čitano: 8.169
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Windows XP SP2 problem

Svaki put kada idem instalirati Windows XP service pack 2, istalacija krene, a zatim mi se pojavi jedan error:

 

Service Pack 2 Setup Error The file
C:\windows\system32\drivers\ndis.sys is open or in use by another
application. Close all other applications and then click retry .

 

Onda zatvorim sve ostale aplikacije, i kliknem retry i ništa se ne dogodi. Opet kaže da trebam zatvoriti sve ostale aplikacije, a sve su zatvorene.

Kako da rješim taj problem? Da li postoji neki program uz kojeg mogu riješiti taj problem?

Goodbye
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP SP2 problem

jednostavno, nabavi windowse sa sp2, a sada i sa sp3 i miran si

 

za sp1 znam da su se morali imati original win., pa može biti da je i sa sp2 ista ista situacija, sp3 se može i na piratske verzije instalirati

16 godina
neaktivan
offline
Windows XP SP2 problem

Otvori task i vidi jel ima koji program da je ostao upaljen...

vjerojatno ti radi neki koji se pali zajedno sa windowsima na pocetku a da to nisi ispravio tipa skype deamon itd

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows XP SP2 problem

Je li ti to čista (nova) instalacija windowsa?! Ako ti je stara, onda je problem u nekom štetnom softveru na računalu (virus, trojanac, adware...)

 

Ako ti je nova instalacija pokušaj direktno instalirat SP3 za windowse. Jedini preduvjet je da imaš minimalno SP1 instaliran.

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows XP SP2 problem
0v3r10rd kaže...

Je li ti to čista (nova) instalacija windowsa?! Ako ti je stara, onda je problem u nekom štetnom softveru na računalu (virus, trojanac, adware...)

 

Ako ti je nova instalacija pokušaj direktno instalirat SP3 za windowse. Jedini preduvjet je da imaš minimalno SP1 instaliran.

 Nije mi nova instalacija.  I prije sam imao XP . Kompjuter sam danas scanao i nema virusa...  Da li mogu instalirati odmah SP3 bez da instaliram SP2?
Goodbye
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP SP2 problem

moj savjet ti je skinut win sa sp3 i miran si, imaš i neke verzije sa kompresijom, gdje ti je instalacija nekih 250 MB

čak imaš i tkzv pre sp4, sa svim do sada izašlim zakrpkama, recimo kad instaliraš sp3, onda ti ne radi remote desktop, što je sa kasnijim zakrpkama riješeno

15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows XP SP2 problem
livadasb kaže...

moj savjet ti je skinut win sa sp3 i miran si, imaš i neke verzije sa kompresijom, gdje ti je instalacija nekih 250 MB

čak imaš i tkzv pre sp4, sa svim do sada izašlim zakrpkama, recimo kad instaliraš sp3, onda ti ne radi remote desktop, što je sa kasnijim zakrpkama riješeno

 Ok, hvala, probat ću s SP3 -em pa javim.
Goodbye
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP SP2 problem

ali napravi svakako novu instalaciju, sa upgradom windowsa do sada nisam imao dobrog iskustva, svaki put nešta nije radilo kako treba, dakle sve fino prepeglaš i miran si

15 godina
odjavljen
offline
Windows XP SP2 problem

Ne, nije radilo, još uvijek isti problem.

Goodbye
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows XP SP2 problem

imaš li on-board mrežnu karticu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows XP SP2 problem

Skini i instaliraj Hijackthis

 

http://www.trendsecure.com/portal/en-US/tools/security_tools/hijackthis/download

 

Nakon što si instalirao, pokreni, odaberi opciju Do a system scan and save a logfile.

 

Sadržaj loga postaj...

 

Ako si do sada imao samo SP1 na računalu vrlo je vjerojatno ti je malware na njemu (ne pomaže ti AV scan ako je računalo inficirano).

 

Moguće je da je problem i do mrežne kartice...

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows XP SP2 problem

da, kada se koristi google ispada da je problem najcesce vezan uz malware i/ili mreznu karticu!

google is your friend

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows XP SP2 problem
0v3r10rd kaže...

Skini i instaliraj Hijackthis

 

http://www.trendsecure.com/portal/en-US/tools/security_tools/hijackthis/download

 

Nakon što si instalirao, pokreni, odaberi opciju Do a system scan and save a logfile.

 

Sadržaj loga postaj...

 

Ako si do sada imao samo SP1 na računalu vrlo je vjerojatno ti je malware na njemu (ne pomaže ti AV scan ako je računalo inficirano).

 

Moguće je da je problem i do mrežne kartice...

Evo sadržaj loga:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 4:58:47, on 30.3.2009
Platform: Windows XP SP1 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\System32\reader_s.exe
C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe
C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
C:\Documents and Settings\Account\reader_s.exe
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\mscorsvw.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\cmd.exe
C:\WINDOWS\services.exe
C:\Program Files\Paragon Software\Partition Manager 9.0 Personal Trial\launcher\Launcher.exe
C:\Program Files\Paragon Software\Partition Manager 9.0 Personal Trial\program\launcher.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe
C:\WINDOWS\System32\wbem\wmiprvse.exe

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx
O4 - HKLM\..\Run: [reader_s] C:\WINDOWS\System32\reader_s.exe
O4 - HKLM\..\Run: [el] "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe" /u /s "C:\WINDOWS\System32\el32.dll"
O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [reader_s] C:\Documents and Settings\Account\reader_s.exe
O4 - HKCU\..\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe
O4 - HKLM\..\Policies\Explorer\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe
O4 - HKCU\..\Policies\Explorer\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Policies\Explorer\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Policies\Explorer\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe (User 'Default user')
O4 - Startup: OneNote 2007 Screen Clipper and Launcher.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\ONENOTEM.EXE
O20 - Winlogon Notify: hpghulnk - C:\WINDOWS\SYSTEM32\xbinmoq.dll
O23 - Service: Ad-Aware 2007 Service (aawservice) - Lavasoft AB - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: Universal Plug and Play Device Host upnphostBITS (upnphostBITS) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\B.tmp.exe (file missing)

--
End of file - 3351 bytes

Goodbye
15 godina
offline
RE: Windows XP SP2 problem

a zašto sp2, kad je davno izašao sp3.

bolje instaliraj sp3, ali onda ga slipstreamaj pomoću nlitea i onda ponovo instaliraj winxp. jer nije preporučljivo instalirati sp na windows koji je pun programa. ne sad da se ne smije ali može doći do promjena u radu tih programa itd.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows XP SP2 problem
jurluk kaže...

a zašto sp2, kad je davno izašao sp3.

bolje instaliraj sp3, ali onda ga slipstreamaj pomoću nlitea i onda ponovo instaliraj winxp. jer nije preporučljivo instalirati sp na windows koji je pun programa. ne sad da se ne smije ali može doći do promjena u radu tih programa itd.

 Pročitaj onoj post u kojem sam napisao da sam već instalirao SP3 i javlja se isti problem.
Goodbye
15 godina
offline
RE: Windows XP SP2 problem
Axlus kaže...
Pročitaj onoj post u kojem sam napisao da sam već instalirao SP3 i javlja se isti problem.
 a ispričavam se. to sam previdio. a onda ga slipstreamaj pa onda instaliraj win ako to nije problem
15 godina
offline
Windows XP SP2 problem

C:\WINDOWS\System32\reader_s.exe

 

U pitanju je trojanac

(vidi: http://www.sophos.com/security/analyses/viruses-and-spyware/trojagentiut.html )

 

C:\Documents and Settings\Account\reader_s.exe

 

Isti trojanac

 

C:\WINDOWS\services.exe

 

Vrlo vjerojatno virus (99%, ma 100%). Legalni windows services.exe se nalazi u mapi C:WINDOWS\system32

(vidi:http://www.sophos.com/security/analyses/viruses-and-spyware/trojprorati.html )

 

O4 - HKLM\..\Run: [el] "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe" /u /s "C:\WINDOWS\System32\el32.dll"

 

Trojanac

(vidi: http://www.threatexpert.com/files/el32.dll.html )

 

O20 - Winlogon Notify: hpghulnk - C:\WINDOWS\SYSTEM32\xbinmoq.dll

 

Neka varijanta trojanca Vundo (vjerojatno)

(vidi: http://www.sophos.com/security/analyses/viruses-and-spyware/trojvundoy.html )

 

O23 - Service: Universal Plug and Play Device Host upnphostBITS (upnphostBITS) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\B.tmp.exe

 

Isto neko smeće

 

Ovjde ti je postupak kako možeš pokušati ubit zarazu:

 

 Isključi virtualnu memoriju, (Start > Run upiši "SYSDM.CPL" bez navodnika, klikni OK, odaberi Tab Advanced, pod opcijom Performance klikni Settings, odaberi u novom prozoru tab Advanced, pod Virtual memory klikni Change, u novom prozoru klikni na No paging file, te zatim set, zatvori s OK sve prozore, kad te pita restart, nemoj restartat).


skini malwarebytes (http://www.malwarebytes.org/)


instaliraj Spybot i Malwarebytes, updejtaj, odskeniraj, skeniraj sa stingerom...

restartaj, pokreni u safe modu računalo (tipka F8 nakon  POST ekrana), odskeniraj još jednom.

restarataj normalno, vrati Virtualnu memoriju...

Za zaštitu koristi neki pošteni antivirusni program. Od besplatnih preporuka Avira, Avast (AVG izbjegavaj - loš je)

 

Ako si spreman iskeširat nešto novaca za antivirusni soft, preporuke su Kaspersky, Bitdefender.

 

Nakon što uspješno makneš zarazu stavi SP3, stavi antivirusni program po preporuci i ponovo provjeri računalo.

I find your lack of faith disturbing!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2009 18:59 (0v3r10rd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP SP2 problem

Dali mogu na win xp instalirat sp2 ili prvo moram sp1, hvala.

15 godina
offline
Re: Windows XP SP2 problem
Bravo kaže...

Dali mogu na win xp instalirat sp2 ili prvo moram sp1, hvala.

- teoretski da, jer je SP2 kumulativni za SP1, ali je 'neisplativo' jer...

 

-bez installa s SP1 ne možeš ni na jedan noviji PC instalirati, preciznije nema SATA support. Može samo na PATA HDD, tako da je SP1 vjerovatno obavezan, ali lakše je tad nabaviti XP sa SP2 ili SP3 i preskočiti dupli posao. Jednako je sa sam napraviš slipstream originalnog na SP2 ili logičnije na SP3.

- SP3 zahtijeva SP2 (minimum SP1 + ...).

- SP2 ima neke preduvijete, može bez SP1 ali ne na čisti XP iz 2001. (updateovi koji su preduvijet su upakirani u SP1 (kao .net, installer i sl.), pošto sa MEsovih stranica više ne možeš povući, vjerojatno je bez SP1 nemoguće na SP2.. potreban je SP3, bez njega je danas XP beskoristan kao i dx-90c i ie8.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows XP SP2 problem

ne kuzim sto hocete rec,ako nikad racunalo nije imalo instaliran xp,znaci trebao bih prvo instalirat,windows xp pac 1,pa 2,pa 3,dabih radilo normalno,ili sto.

ja sam instalirao windows xp pac 3,imao sam hard od 40gb,i nije htio na njega pa sam morao na hard od 20gb,e sad radi,al me zanima dali bih se jos sto dodatno

trebalo instalirat recimo c++,il onaj net farmework,ili ce radit sve normalno i ovak,poz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP SP2 problem
fight kaže...

ne kuzim sto hocete rec,ako nikad racunalo nije imalo instaliran xp,znaci trebao bih prvo instalirat,windows xp pac 1,pa 2,pa 3,dabih radilo normalno,ili sto.

Ne, govori ti da ti za rad sa imalo modernijim hardverom treba barem SP1. Ako imaš windows instalacijski disk koji ima slipstreaman SP2 ili SP3 ne trebaš naknadno instalirati SP1, on već dolazi u paketu sa ova dva druga service packa.

 

fight kaže...

ja sam instalirao windows xp pac 3,imao sam hard od 40gb,i nije htio na njega pa sam morao na hard od 20gb,e sad radi,al me zanima dali bih se jos sto dodatno

trebalo instalirat recimo c++,il onaj net farmework,ili ce radit sve normalno i ovak,poz

Instaliraj po potrebi, nema smisla trpati sve moguće i nemoguće runtime samo "da se nađu".

What Andy giveth, Bill taketh away.
15 godina
offline
Re: Windows XP SP2 problem
fight kaže...

ne kuzim sto hocete rec,ako nikad racunalo nije imalo instaliran xp,znaci trebao bih prvo instalirat,windows xp pac 1,pa 2,pa 3,dabih radilo normalno,ili sto.

ja sam instalirao windows xp pac 3,imao sam hard od 40gb,i nije htio na njega pa sam morao na hard od 20gb,e sad radi,al me zanima dali bih se jos sto dodatno

trebalo instalirat recimo c++,il onaj net farmework,ili ce radit sve normalno i ovak,poz

 -ne kužiš? ... čisti XP, bez SPa iz 2001. (koji je izašao kao i svaki SP nakon 1-2 godine..) je samo teoretski moguć na imalo novijem PCu. Uvedeni su USB2, SATA.. pošto govoriš o HDDu 40 i 20GB vjerojatno (P)ATA pa taj problem nisi ni mogao primijetiti. itd.

Medij nakon izlaska SPa ima integriran SP u install ili ga dodaš (slipstream, kao i npr SATA driver ako je potrebno). U tom kontektsu, praktički više nema 'živih' medija (install CD) koji nema barem SP1, većina SP2 i neki noviji SP3. Pošto je instalacija SPa vremenski podjednaka instalaciji OSa, praktičnije je instalirati s višim SPom ako ga se ima, pa dodati posljednji do SP3 jer je preduvijet za bilo što novijeg (aplikacije-korištenje, antivirus, nadogradnje itd, najvažnije internet-browseri, flash, java i ostalo što je nužno npr za fiskalizaciju ili gledanje filmića na YT)

 ... (valjda je sad razumljivije). Naravno možeš instalirati bilo koju verziju OSa ako hardware podržava, npr DOS ili Win3.11, OSX, linux... samo je pritanje potrebe-upotrebljivosti.

 

instaliraj ono što ti treba, ako nešto nedostaje shvatit ćeš tj poruka installera će ti reći što. Problem može biti pribavljanje takvih dodataka, jer (još koji mjesec) s MSovih str može samo genuine s SP3 povuči potrebno, stariji (bez SP3) ili 'jogurti' ne mogu i tad imaš problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice