Windows 8 - Problem sa instalacijom Matlaba

poruka: 3
|
čitano: 4.797
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Windows 8 - Problem sa instalacijom Matlaba

Pozdrav,

neki dan sam instalirao punu verziju Windows 8 Professional x64 skinutu preko MSDNAA (student sam pa imam pristup), dakle sve je legalno.

Malo po malo sam instaliravao potrebne programe i sve sam uspio instalirati bez problema osim Matlaba, imam verziju R2010a, ali probao sam i sa R2012a (najnovija) i ista stvar.

 

Ugl, pokrenem setup sa DVD-a i on kopira neke fajlove u temp folder i pojavi se splash screen i to je to, ne ide dalje, ništa se ne dogodi. Gledao sam malo po netu i ljudi su imali takav problem i sa Win7 (meni je prije na Win 7 sve radilo ok ali ovo je čista instalacija i Windowsa i Matlaba).

Nijedno od ponuđenih rješenja mi nije dobro, jedina dva koja nisam uspio do kraja isprobati su isključivanje Aero sučelja (za Win 7, dakle nešto ekvivalentno tome u Win 8 ali nisam uspio naći kako da to napravim i može li se uopće) i kopiranje Java foldera od neke novije inačice Jave jer čini se installer koristi neku svoju Javu koja je valjda starija pa može raditi takve probleme, ali kad bih probao to ili mi javi da fali neki fajl ili se ne dogodi baš ništa, probao sam na nekoliko načina to napraviti ali nije uspjelo, možda nisam pogodio onaj pravi.

 

Je li imao još tko takav problem? Zna li netko rješenje?

 

 

Komp je laptop, HP Probook 4515s

 

Win 8 mi se moram priznati svidio, brz je i sve radi ok osim Matlaba pa bi mi povratak na Win 7 bio krajnja opcija, eventualno neki dual boot ali bi rađe ako može sve iz Win 8 da radi.

 

Hvala

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 21:22 (Vido).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 8 - Problem sa instalacijom Matlaba

Ah evo kad već nitko nije odgovorio da napišem kako sam riješio problem.

Ugl, probao sam virtualni XP i virtualnu sedmicu i nije radilo ni na njima pa mi je jedina opcija ostala instalirati dual boot sedmicu. Na njoj sam bez problema instalirao Matlab, a najbolje od svega je što iz tog foldera se bez problema pokreće iz Win 8. Nisam baš sve isprobao ali za sada se čini kao da radi ok. Realno mislim da mogu kopirati taj MATLAB-ov folder na particiju di je Win 8 (ionako kad ga pokrećem iz ovog foldera nema nikakvu komunikaciju sa Win7 gdje je instaliran) i mirne duše formatirati Win7 particiju i ponovno ju spojiti sa Win8 particijom al kako mi nije frka sa kapacitetom neću ništa dirati zasada.

Evo, ako itko bude imao takav problem ovo bi trebalo raditi. Nije baš praktično ali je uspješno {#}

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 - Problem sa instalacijom Matlaba

najvjerojatnije problem verzije koju setup očekuje i 32-64bit. Dovoljno da pod 64 nije sve certificirano i instal zapne (32bitni dozvoljava).

-možda, odabrati pod compatability npr XP-7. Možda instalirati 32bit Mathlab ili odabrati u boot meniju opciju koja dozvoljava nepotpisane drivere. Naravno i admin user s isključenim UACom. itd. Ali, pošto je ova instalacija prošla, jednostavno napravi zip i koristi ako ponovo zatrebaš umjesto instalacije. Tako mi rade neke igre čiji installovi ne prolaze pod sedmicom x64, kopija s x32 radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice