Windows 8 i 8.1 - problemi izdvojena tema

poruka: 2.074
|
čitano: 558.020
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
7 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Bok

 

Imam problem sa system imageom backupom na Windowsu 8.1, a ovdje stavljam pitanje, nadajući se rješenju problema.

 

Želim napraviti backup svih podataka ( sa particija C, D i E) i pohraniti na eksterni hard disk Seagate Maxtor M3 1TB, ako bi se dogodila kakva havarija. Međutim kada mi se nakon "Restarta now" pod opcijom "Advanced start-up" , barem kod mene, restartaju se Windowsi i nakon toga Windowsi se podižu normalno, a sve one opcije ( Troubleshoot -> Advanced options -> System image recovery-> upisivanje imena i lozinke-> prozor odabira system image backupa) kod mene se ne pokazuju i kao da nisam radio system image backup.

 

Te opcije koje se mi ne pokazuju, navedene u zagradi, mislio sam da za to ima rješenja za taj problem, a tražio sam rješenja na internetu, ali nisam ga uspio pronaći.

Unaprijed hvala.

Miran i skroman život donosi više sreće nego potraga za uspjehom koja podrazumijeva stalnu napetost. - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Da li možete pomoći da rešim ovaj problem ?

 

Svaki put kada se prijavim na sistem, sve mi poništi i piše mi ovo... Kako da vratim svoj profil ?

Split: Grad svih gradova ! Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 11:23 (Slaven23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Slaven23 kaže...

Da li možete pomoći da rešim ovaj problem ?

Kaj si radio prije nego je do ovoga došlo?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok

 

Imam problem sa system imageom backupom na Windowsu 8.1, a ovdje stavljam pitanje, nadajući se rješenju problema.

 

Želim napraviti backup svih podataka ( sa particija C, D i E) i pohraniti na eksterni hard disk Seagate Maxtor M3 1TB, ako bi se dogodila kakva havarija. Međutim kada mi se nakon "Restarta now" pod opcijom "Advanced start-up" , barem kod mene, restartaju se Windowsi i nakon toga Windowsi se podižu normalno, a sve one opcije ( Troubleshoot -> Advanced options -> System image recovery-> upisivanje imena i lozinke-> prozor odabira system image backupa) kod mene se ne pokazuju i kao da nisam radio system image backup.

 

Te opcije koje se mi ne pokazuju, navedene u zagradi, mislio sam da za to ima rješenja za taj problem, a tražio sam rješenja na internetu, ali nisam ga uspio pronaći.

Unaprijed hvala.

 -u čemu je problem? .. boot meni moraš 'loviti' f-tipkama (isključen fasboot..) ili umjesto gašenja-restarta izabereše.. (držiš shift + restart..). Tad imaš boot-reboot opcije.

-backup-restore i 'normalnom' predviđenom scenariju (kvar i sl.) ne radiš paljenjem-bootanjem osa kojeg si backupirao-imiđirao, jer tad po predpostavci on ne radi, nego sa install medija-stikić-cd.. koji nudi iste stvari tj to je isti win i restore imagea je dio mogućnosti install-boot medija.

... ali, zbog zaštite i sl. imat ćeš probleme, npr u slučaju kvara diska ili migracija hdd-ssd.. jer ms zapravo ne želi olakšati ''umnažanje'' osa.

-backuprati treba podatke, soft i os je lako-brzo instalirati tj prosječana instalacija traži cca 15min ostalo su podešavanja-update i install-podešavanje ostalog softa. backup osa-sysa je skoro beskoristan i trebalo bi ga tad često ažurirati-održavati + uvjek je poželjno odvojiti podatke i sys-os-app tj backup raditi odvojeno i time neovisno jedno o drugom. Dražati sve je nepraktično i često beskorisno + zaštita koja smeta ..

 

Slaven23 kaže...

Da li možete pomoći da rešim ovaj problem ?

 

Svaki put kada se prijavim na sistem, sve mi poništi i piše mi ovo... Kako da vratim svoj profil ?

 -imaš kvar, npr disk ili malware.. obavi chkdsk /f /r  i sfc /scannow .. ovisi što je uzrok, možda pomogne, možda mora clean install možda novi disk..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice