Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

poruka: 49
|
čitano: 9.772
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

ali to ti sigurno ne smeta previše (8GB RAM!!)

RazerDinoMan & Gang 4ever 2gether
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Imao sam problema sa hardovima, pa sam morao raditi reinstall OS-a.

Stavio sam Win7 RC (build 7100) da vidim kako je to.

 

I ono prvi dojmovi mrak - sve leti osjetno brze nego prethodna Vista instalacija (koja je bila stara oko 1,5 god i krcata programima).

No kako igram CoD4 online, a PB za CoD4 nije radio na Win7 (ne znam da li je to sada rijeseno) odlucio sam se vratiti nazad na Vistu.

Nabavio sam Disk sa integriranim SP2 i instalirao - kad ono cudo, Vista radi isto brzo kao i Win7, ne vidim da je ista sporija nego Win7 kada su oboje friske instalacije na kompu.

 

I Win7 i Vista su imali 37% zauzece memorije kada komp idla sa Spybot S&D i AVG-om instaliranim.

Sada sam ih na Visti deinstalirao i stavio BitDefender GameSafe i zauzece memorije na idlu (u normalnom, ne game modu) je palo na 28%. Imam 4GB memorije.

 

Ne znam kako drugi vide ta velika ubrzanja na Win7 u odnosu na Vistu, ali meni su friske instalacije i Win7 RC i Vista SP2 jednako brze.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
RazerDinoMan kaže...

ali to ti sigurno ne smeta previše (8GB RAM!!)

 da imam 8GB rama...i radi bez greške..
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Meni 7-ica od 6GB troši 1GB, ali kada se otvori obrada/teška konverzija fotografija onda se troši i 2.5GB-3GB

fotoforum.forumotion.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar

ja sam je bas stavio i trosi mi 512mb, a na laptopu imam samo 1gb, tako da cu morat nabavit jos jednu gigu!

Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

znam da je offtopic ali dali moze se na visti stavit 6 monitora i stavit da prelazi mis sa jednog u drugi,stavio bi 3way crossfire,ako ne,dajte mi molim vas link od usb grafe,hvala!

NIŠTA PAMETNO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
šiloman kaže...

znam da je offtopic ali dali moze se na visti stavit 6 monitora i stavit da prelazi mis sa jednog u drugi,stavio bi 3way crossfire,ako ne,dajte mi molim vas link od usb grafe,hvala!

 zanima me sta ce ti !!!6!!! monitora!!!
Intel Core i7 920,6GB RAM DDR3,ASUS SILENT nVidia GeForce 9800GT 1GB DDR3, ASUS P6 Deluxe v2, WD 10.000 fps,Dell 24",Antec,
15 godina
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar

zna li 'ko kako namjestiti da mi Windows live messengr bude dole u tray-u a ne u taskbaru????
evo slike trenutne situacije!

Messenger kako stoji u taskbaru.... Messenger kako stoji u taskbaru....
TO SAM JAAA!!!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

meni na laptopu od 1gb s aero i AV troši ne više od 400mb ali prosječno 350

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
Tionio kaže...

zna li 'ko kako namjestiti da mi Windows live messengr bude dole u tray-u a ne u taskbaru????
evo slike trenutne situacije!

 pokreneš ga kao kontability mod za vistu
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
Treba_do_neba kaže...
Tionio kaže...

zna li 'ko kako namjestiti da mi Windows live messengr bude dole u tray-u a ne u taskbaru????
evo slike trenutne situacije!

 pokreneš ga kao kontability mod za vistu
Radi!, puno hvala!
TO SAM JAAA!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
Tionio kaže...
Treba_do_neba kaže...
Tionio kaže...

zna li 'ko kako namjestiti da mi Windows live messengr bude dole u tray-u a ne u taskbaru????
evo slike trenutne situacije!

 pokreneš ga kao kontability mod za vistu
Radi!, puno hvala!
 to je i mene užasno živciralo
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
Treba_do_neba kaže...
Tionio kaže...
Treba_do_neba kaže...
Tionio kaže...

zna li 'ko kako namjestiti da mi Windows live messengr bude dole u tray-u a ne u taskbaru????
evo slike trenutne situacije!

 pokreneš ga kao kontability mod za vistu
Radi!, puno hvala!
 to je i mene užasno živciralo
 da....grozno..
TO SAM JAAA!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

a jel bi mi moga neko pobliže objasnit šta bi bia countability mode i kako to podesit? Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2009 20:19 (funkymaniac).
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar
funkymaniac kaže...

a jel bi mi moga neko pobliže objasnit šta bi bia countability mode i kako to podesit? Hvala

 

 piše se:"compatibility mode", to su postavke na kojima odredis kompatibilnost sa nekim starim softwareima da ti rade na novijem OS-u, podesavas ga tako da ides na neki .exe file i stisne propertis i odes pod tab "compatibility"....tamo odredis koji ces OS...evo screenshouta......by the way, to je bio opis kompatibilnosti u OS-vima.....imas razne kompatibilnosti....nadam se da sam ti uspio objasnit!Namigiva
TO SAM JAAA!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
Tionio kaže...
funkymaniac kaže...

a jel bi mi moga neko pobliže objasnit šta bi bia countability mode i kako to podesit? Hvala

 

 piše se:"compatibility mode", to su postavke na kojima odredis kompatibilnost sa nekim starim softwareima da ti rade na novijem OS-u, podesavas ga tako da ides na neki .exe file i stisne propertis i odes pod tab "compatibility"....tamo odredis koji ces OS...evo screenshouta......by the way, to je bio opis kompatibilnosti u OS-vima.....imas razne kompatibilnosti....nadam se da sam ti uspio objasnit!Namigiva
 hvala na ispravci i na lipom objašnjenu.sve san svatia .svaka čast Osmijeh
15 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
autorov komentar

molim!.....i drugi put.....Namigiva

TO SAM JAAA!!!!!
16 godina
offline
RE: Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....
šiloman kaže...

znam da je offtopic ali dali moze se na visti stavit 6 monitora i stavit da prelazi mis sa jednog u drugi,stavio bi 3way crossfire,ako ne,dajte mi molim vas link od usb grafe,hvala!

 Naravno da moze. Trebju ti tri graficke kartice za to sa po dva izlaza svaka. Neznam kakva je situacija kod ATIja, ali NVidia je nedavno uvela drivere kod kojih je moguce imati ukljucen SLI i rad sa vise monitora istovremeno. Prije je bila situacija da ako ukljucis SLI (ili 3xSLI), dobivas sliku samo na jednom monitoru, tako da je SLI morao biti iskljucen ako si htio vise monitora.
Think locally, act globally...
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs Windows Vista na laptopu....

Pozz svima.. kupio sam Laptop ASUS Procesor T3400 ; RAM 4GB ; HDD 250 GB ; OS Vista Basic   ali nista ne ide kako treba... pokusam instalirat neke igrice izbacuje mi gresku windowsa... pokusam inst antivirus izbacuje gresku.. CD ubacim takodje nece da ga ocita... sta da radim.. da li da brisem ovu Vistu i inst neki drugi wnidows npr. XP koji me nikad nije iznevjerio ili Windows 7 ??? Hvala unaprijed :D

Arkych
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice