Windows 7 sleep mode problem zaključana tema

poruka: 11
|
čitano: 27.394
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 sleep mode problem

Evo imam sljedeći problem. Nakon 10-15minuta računalo mi se automatski prebaci u sleep mode. Sleep mode je do danas funkcionirao normalno, tj. kada bi računalo bilo u sleep modeu ekran bi bio crn, te kada bi ja sjeo za računalo dovoljno je bilo kliknuti na na tipku miša te bi računalo automatski počelo normalno funkcionirati.
Danas pak nešto drugačije. Kada se računalo prebaci u sleep mode ono se ugasi tj. nema nikakvih znakova da radi, svijetla na kučištu ugašena, ventovi se ne vrtne..itd
Kada ga idem dignuti iz sleep modea stisnem tipku miša te 10 - 15 sekundi bude crni ekran. Nakon što prođe tih 15ak sekundi tek onda mi se pojavi onaj ekran gdje piše computer: locked. Tek kada kliknem na onaj avatar u sredini računalo radi normalno.
*Ukoliko je moguće želio bih ugasiti taj sleep mode*

xxx
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 10:08 (bmw m5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 sleep mode problem

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings

 

I oboje stavi na NEVER

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 sleep mode problem

evo ljudi imam jedan vrlo iritantan problem,naime,kad stavim komp u sleep,vrlo cesto prilikom dizanja iz sleepa komp se resetira...kada ponovo uđem na desktop,pojavi se prozor u kojem pise da se windows oporavio od neocekivanog rusenja,stisnem na detalje i pise problem:blue screen,e sad me zanima da li je to problem s windowsom ili s hardwareom?

http://www.racunalahakiranje2010.smffy.com/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 sleep mode problem
bmw m5 kaže...

Evo imam sljedeći problem. Nakon 10-15minuta računalo mi se automatski prebaci u sleep mode. Sleep mode je do danas funkcionirao normalno, tj. kada bi računalo bilo u sleep modeu ekran bi bio crn, te kada bi ja sjeo za računalo dovoljno je bilo kliknuti na na tipku miša te bi računalo automatski počelo normalno funkcionirati.
Danas pak nešto drugačije. Kada se računalo prebaci u sleep mode ono se ugasi tj. nema nikakvih znakova da radi, svijetla na kučištu ugašena, ventovi se ne vrtne..itd
Kada ga idem dignuti iz sleep modea stisnem tipku miša te 10 - 15 sekundi bude crni ekran. Nakon što prođe tih 15ak sekundi tek onda mi se pojavi onaj ekran gdje piše computer: locked. Tek kada kliknem na onaj avatar u sredini računalo radi normalno.
*Ukoliko je moguće želio bih ugasiti taj sleep mode*

Kad ga ja stavim u sleep mode, komp se baš ugasi, kao i kod tebe, ali onda ga palim na dugme za paljenje i odma se pojavi ekran za login Namigiva  Probaj kad ti ode u sleep upalit normalno preko dugmeta za paljenje.

zakon
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 sleep mode problem

Sleep mode mi se nikako potpuno  ne zeli upaliti.

 

Kliknem Sleep, monitor pocrni, no disk i sve se nastavi vrtiti -cuje se zvuk kao da je na kratko pokusao.

 

Sta da radim?

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Windows 7 sleep mode problem
Mentalist kaže...

Sleep mode mi se nikako potpuno  ne zeli upaliti.

 

Kliknem Sleep, monitor pocrni, no disk i sve se nastavi vrtiti -cuje se zvuk kao da je na kratko pokusao.

 

Sta da radim?

Klikni na Start -> u Search box upiši Performance Information and Tools i pritisni tipku Enter -> s lijeve strane odaberi Advanced Tools -> ispod odjeljka Performance issues provjeri da nema informacija kao što je Drivers are interfering with Windows entering sleep mode.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
14 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 sleep mode problem
deadman kaže...
Mentalist kaže...

Sleep mode mi se nikako potpuno  ne zeli upaliti.

 

Kliknem Sleep, monitor pocrni, no disk i sve se nastavi vrtiti -cuje se zvuk kao da je na kratko pokusao.

 

Sta da radim?

Klikni na Start -> u Search box upiši Performance Information and Tools i pritisni tipku Enter -> s lijeve strane odaberi Advanced Tools -> ispod odjeljka Performance issues provjeri da nema informacija kao što je Drivers are interfering with Windows entering sleep mode.

 

Da, ima ih. Hvala. Jos trebam otkriti kako da ih sredim.

 

Na slici su.

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 21:33 (Mentalist).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 sleep mode problem

Pozdrav
imam problem, kroz proteklih 5 sati, več 6-7 puta sam imao isti problem, znači pokrenem windowse, i radim neko duže vrijeme nešto, i odjednom se display ugasi i piše "atention, entering sleep mode" i ništa nemogu napravit, osim ugasit ga, i trebam dosta dugo držati botun za paljenje, kada ga ponovno pokrenem, kada se pojavi windows logo tada mi se opet pojavi taj problem, i tako cijelo vrijeme

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 sleep mode problem

Pozdrav
Imam sličnih problema s PC.
Konfiguracija je:
MB: Asus PQL/EPU
Intel core 2 QUAD Q 8200
Nvidia Geforce gts 250
4 gb ram
Ms win 7 64 bit
Računalo radi odlično ali nakon što ode u sleep mode nemože upalit ekran, odnosno računalo se probudi i radi ali nema slike na monitoru. Restart je nemoguć jedino što mogu je iskapčanje kabela za napajanje. Nakon toga ponovno se pokrene računalo i sve radi ok. Trenutno riješenje sam pronašao u zabrani sleep moda tako da mi se jedino ekran gasi a računalo radi non stop. U toj varijanti sve radi ok.
Promjenio sam 3 drivera za video karticu i na svakom je problem isti.
Unaprijed hvala za Vaše savjete.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 sleep mode problem

-problem nije u VGA (i njenom driveru) nego u ostatku PCa i driverima za sav HW i napajanje uz postavke BIOSa...

-nisu sva računala za sve 100% kompatibilna, ako možeš bez sleep/hyber.. to je optimalnije ili provjeri sve ostalo ako baš mora sleepati. QuickTest, neki liveOS (ne pada mi napamet ni jedan, nego provjeriti, jer live obično to nema aktivirano ali se vjerojatno može aktivirati) koji ima aktivan sleep, ako radi tad je soft problem, ako ne radi, hardware.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 7 sleep mode problem
---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice