Windows 7 freeze

poruka: 28
|
čitano: 3.545
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 freeze

Kada sam prije imao Windows XP igre su mi sve dobro radile bez freezova,sada kada sam instalirao Windows 7 često mi se desi da mi se Call of Duty 4 ili League of Legends zna zalediti,dok i katkada i desktop.Imam Windows 7 32-bit.Proc:AMD Athlon 5200+ 2.71 GHz X2

Grafa:ATI Radeon HD 4650

Memorija:2gb

Matična::M2N MX SE PLUS Series

 

Molim pomoć!

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 freeze

Još dva giga memorije i problem riješen...

zeko73
14 godina
offline
Windows 7 freeze

posto ima 32 bitne windowse dovoljno mu je i 2gb za pocetak, al od viska glava ne boli. probaj instalirat najnovije drivere od graficke tj updaetaj sve drivere na kompu il jednostavno pusti da windows update instalira drivere od grafe. a ak se i dalje bude smrzavalo, obavi memtest da vidis da nije do memorije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

posto ima 32 bitne windowse dovoljno mu je i 2gb za pocetak, al od viska glava ne boli. probaj instalirat najnovije drivere od graficke tj updaetaj sve drivere na kompu il jednostavno pusti da windows update instalira drivere od grafe. a ak se i dalje bude smrzavalo, obavi memtest da vidis da nije do memorije

ma neznam baš za drivere nisam baš stručan ,bojim se da nebi nešto strgo sa instalacijom novih drivera mislim da bi najbolje 2 gb rama trebao

ali opet moj prijatelj ima isto 2 gb rama a ne freeza mu ?

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
zeko73 kaže...

Još dva giga memorije i problem riješen...

da ja isto mislim da ću to uzeti!

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Windows 7 freeze
JozaxD kaže...

da ja isto mislim da ću to uzeti!

  Prvo deinstaliraj ATI drivere i ostavi da Windows Update stavi svoje. Tako isprobaj 1-2 dana i vidi dali ce se nesto desiti. 2GB su sasvim dovoljna ako nemas aplikacije koje su gladne za RAM (video editing)

Ako niste dio rješenja onda ste ... kolumnist!
14 godina
offline
Re: Windows 7 freeze
JozaxD kaže...
Nocio kaže...

posto ima 32 bitne windowse dovoljno mu je i 2gb za pocetak, al od viska glava ne boli. probaj instalirat najnovije drivere od graficke tj updaetaj sve drivere na kompu il jednostavno pusti da windows update instalira drivere od grafe. a ak se i dalje bude smrzavalo, obavi memtest da vidis da nije do memorije

ma neznam baš za drivere nisam baš stručan ,bojim se da nebi nešto strgo sa instalacijom novih drivera mislim da bi najbolje 2 gb rama trebao

ali opet moj prijatelj ima isto 2 gb rama a ne freeza mu ?

a nemozes nista potrgat, pobrises stare drivere s driver sweaper-om i instaliras ove drivere

http://drivers.softpedia.com/get/GRAPHICS-BOARD/ATI/ATI-Catalyst-Display-Driver-Suite-103-for-Vista-Win7.shtml

to je verzija 10.3, iako sad ima i novijih al posto ti je to malo starija grafa, skupa s mojom, pustam da mi windows update skine i instalira drivere

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Lazarus Long kaže...
JozaxD kaže...

da ja isto mislim da ću to uzeti!

  Prvo deinstaliraj ATI drivere i ostavi da Windows Update stavi svoje. Tako isprobaj 1-2 dana i vidi dali ce se nesto desiti. 2GB su sasvim dovoljna ako nemas aplikacije koje su gladne za RAM (video editing)

eh pa neznam nisam baš te drivere obrisati i staviti nove ,da imam sony vegas 10.0

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...
JozaxD kaže...
Nocio kaže...

posto ima 32 bitne windowse dovoljno mu je i 2gb za pocetak, al od viska glava ne boli. probaj instalirat najnovije drivere od graficke tj updaetaj sve drivere na kompu il jednostavno pusti da windows update instalira drivere od grafe. a ak se i dalje bude smrzavalo, obavi memtest da vidis da nije do memorije

ma neznam baš za drivere nisam baš stručan ,bojim se da nebi nešto strgo sa instalacijom novih drivera mislim da bi najbolje 2 gb rama trebao

ali opet moj prijatelj ima isto 2 gb rama a ne freeza mu ?

a nemozes nista potrgat, pobrises stare drivere s driver sweaper-om i instaliras ove drivere

http://drivers.softpedia.com/get/GRAPHICS-BOARD/ATI/ATI-Catalyst-Display-Driver-Suite-103-for-Vista-Win7.shtml

to je verzija 10.3, iako sad ima i novijih al posto ti je to malo starija grafa, skupa s mojom, pustam da mi windows update skine i instalira drivere

da li možda imaš skype da to nekako lakše nego ovak :D

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
14 godina
offline
Windows 7 freeze

heheh e jebiga, nekoristim to. ugl, mozes skinut te drivere, pokrenut njihovu instalaciju i ponudit ce ti opcije instal i uninstall i prvo klikni uninstall i kad zavrsi restartas komp. nakon tog pobrises sve iz regystrija s ccleaner-om i instaliras te drivere. nije tesko kad se nauci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

heheh e jebiga, nekoristim to. ugl, mozes skinut te drivere, pokrenut njihovu instalaciju i ponudit ce ti opcije instal i uninstall i prvo klikni uninstall i kad zavrsi restartas komp. nakon tog pobrises sve iz regystrija s ccleaner-om i instaliras te drivere. nije tesko kad se nauci :)

aa :D

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

heheh e jebiga, nekoristim to. ugl, mozes skinut te drivere, pokrenut njihovu instalaciju i ponudit ce ti opcije instal i uninstall i prvo klikni uninstall i kad zavrsi restartas komp. nakon tog pobrises sve iz regystrija s ccleaner-om i instaliras te drivere. nije tesko kad se nauci :)

jednom sam direktno instalirao drivere (bez da sam uninstalirao) i našao je neki error a ja sam nastavio instalaciju dao da restartam komp i nije se više htjeo upalit :S

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze

kao da su se windowsi srušili

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
14 godina
offline
Windows 7 freeze

zato kazem, prvo ove pobrises, restartas komp kad zavrsi brisanje. pokrenes ccleaner i obrises sve iz regystrija sta nade, i instaliras te nove. barem tak kod mene apsolutno nikad nije bilo problema

 

EDIT: koristi tipku uredi :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 10:14 (Nocio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 freeze

Samo pazi što kupuješ...ne piše koju memoriju imaš, kad budeš kupova pazi da ne kupiš različite tj. mogu biti od različitih proizvođača (idealno bi bilo da su od istog) ali da im je radni takt isti.

 

zeko73
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

zato kazem, prvo ove pobrises, restartas komp kad zavrsi brisanje. pokrenes ccleaner i obrises sve iz regystrija sta nade, i instaliras te nove. barem tak kod mene apsolutno nikad nije bilo problema

 

EDIT: koristi tipku uredi :)

ali problem je u tom što nisam ja maher znam gdje je registry ali što iz njega obrisati da nebi obrisao neku važnu datoteku pa strgo komp-.-

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
zeko73 kaže...

Samo pazi što kupuješ...ne piše koju memoriju imaš, kad budeš kupova pazi da ne kupiš različite tj. mogu biti od različitih proizvođača (idealno bi bilo da su od istog) ali da im je radni takt isti.

 

da znam to  :D

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
14 godina
offline
Windows 7 freeze

evo ja cu uslikat postavke pa uredit post i stavit slike

 

prvo pokrenes ccleaner

 

kliknes registry kliknes registry
scan for issuess scan for issuess
kliknes na yes za napravit backup regisry kliknes na yes za napravit backup regisry
fix all selected issuess fix all selected issuess
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 10:28 (Nocio).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

evo ja cu uslikat postavke pa uredit post i stavit slike

 

prvo pokrenes ccleaner

 

hvala puno :D

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
JozaxD kaže...
Nocio kaže...

evo ja cu uslikat postavke pa uredit post i stavit slike

 

prvo pokrenes ccleaner

 

hvala puno :D

nema uninstall u opcijama

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
14 godina
offline
Windows 7 freeze

ma ne u ccleaneru, neg kad ides drivere za grafu instalirat. gle sliku

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 11:44 (Nocio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

ma ne u ccleaneru, neg kad ides drivere za grafu instalirat. gle sliku

 

da u instalaciji drivera :S

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
14 godina
offline
Windows 7 freeze

znaci sve ti ovako napreduje ko na slikama i ne dode ti taj izbornik?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

znaci sve ti ovako napreduje ko na slikama i ne dode ti taj izbornik?

daa

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
14 godina
offline
Windows 7 freeze

prati ovaj tutorial da vidis imas li kojih drivera od grafe na kompu. e da posto ti je ati-eva grafa, oznaci si samo ATI Display i onda analysei kad nade, odaberi sta bi obrisao i clean

i nakon tog probaj instalirat friske drivere

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze
Nocio kaže...

prati ovaj tutorial da vidis imas li kojih drivera od grafe na kompu. e da posto ti je ati-eva grafa, oznaci si samo ATI Display i onda analysei kad nade, odaberi sta bi obrisao i clean

i nakon tog probaj instalirat friske drivere

hmmm...nakon što si mi instalirao drivere i dalje zna zalediti pozadinu ili neku igru,imaš još koju ideju?

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze

sumnjam da je problem u nedostatku rama ili procesoru jer moj prijatelj također ima windows 7 i 2gb rama i jos malo nesto sporiji procesor i radi ok bez freeza

cesto bi znalo zastekati kada bi se puno ljudi logg off ili logg on na xfireu ili kada bi imao opciju za vrijeme pa kada bi prikupljalo podatke o vremenu a sada sam ugasio taj za vrijeme i smanjio broj prijatelja na xfireu i opet freeza itko?

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 freeze

da nije možda u grafi jer nemože podržavati na win 7 directX11

a prije kada sam imao win xp radilo je normalno

Ako sam ikako pomogao stisni hvala.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice