Windows 7 administrativna prava??

poruka: 9
|
čitano: 9.309
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 7 administrativna prava??

Spojen kao administrator, prilikom pokušaja instaliranja nekog programa iskoči mi prozorčić you dont have administrative rights sa opcijama da pokusam instalirati kao admin i kao user (koji je admin). Kada stavim da instaliram kao admin javi da pass ne moze biti prazan (a pass nisam niti stavio).

 

Desni klik run as administrator radi  i instalira.

 

Uz to kada pokušavam prebaciti između particija neki file javi you dont have permissions to move bla bla skip, try again itd...

 

 

UAC iskljucen, svjeze instalirani windowsi 7. Da li netko zna u čemu bi bio problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 administrativna prava??

Ja imam sličnih problema. Zna li netko kako ću svoje korisničko ime postaviti kao administrator?

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 administrativna prava??

koliko sam vas shvatio niste logirani kao "pravi administratori". start-- local security policy-- local policy--- i u desnom prozoru enable administrator account... ugasiš komp ulogiraš se kao admin i sada si fakat admin :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Windows 7 administrativna prava??

ograničenja postoje s razlogom, također i passwordi.

-koji smisao passworda je ako je prazan? -sistem te upozorava.

-nije pametno korisiti administratorski acc. (on je 'rezervna guma'), sam user je dafaultno admin, tako da to nije potrebno.

 

Počnite prihvaćati pravila koja traži OS (sigurnost) i naučite osnove ili se pomirite s problemima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 administrativna prava??
ihush kaže...

ograničenja postoje s razlogom, također i passwordi.

-koji smisao passworda je ako je prazan? -sistem te upozorava.

-nije pametno korisiti administratorski acc. (on je 'rezervna guma'), sam user je dafaultno admin, tako da to nije potrebno.

 

Počnite prihvaćati pravila koja traži OS (sigurnost) i naučite osnove ili se pomirite s problemima.

Pričaš gluposti... pretpostavljam da si i jedan od onih koji zagovaraju redovne updejtove svih programa, OS-a i anti-virusa??

 

Ako imaš i pola mozga i ne klikaš na svaku glupost koju ti netko pošalje na email ili nađeš na netu 99% si siguran. A u konačnici što je najgore što ti se može dogodit? reinstall windowsa koji traje jedno popodne (ili manje ako imaš image sa kojeg možeš vratit instalaciju)

 

Iskreno i mene malo iritira to da me OS pita takve stvari ako ja imam account Administratora. A o obaveznom stavljanju passworda da uopće možeš pristupit računalu u mreži neću ni počet pričat...

If It's Not Broke, It Doesn't Have Enough Features
14 godina
offline
RE: Windows 7 administrativna prava??

Očigledno su se promijenila prava koja su dodjeljena korisniku (koji bi po defaultu trebao imat skoro sva admin prava). Koje bi bilo onda najbolje riješenje? Ulogirati se kao admin ili ..?

15 godina
offline
RE: Windows 7 administrativna prava??
Lightning kaže...

Pričaš gluposti... pretpostavljam da si i jedan od onih koji zagovaraju redovne updejtove svih programa, OS-a i anti-virusa??

 

Ako imaš i pola mozga i ne klikaš na svaku glupost koju ti netko pošalje na email ili nađeš na netu 99% si siguran. A u konačnici što je najgore što ti se može dogodit? reinstall windowsa koji traje jedno popodne (ili manje ako imaš image sa kojeg možeš vratit instalaciju)

 

Iskreno i mene malo iritira to da me OS pita takve stvari ako ja imam account Administratora. A o obaveznom stavljanju passworda da uopće možeš pristupit računalu u mreži neću ni počet pričat...

Što je loše u update-u, osim ako koristiš pirata?

Meni je reinstall jedna od gorih stvari koje moram raditi i što mi OS duže radi od zadnje instalacije to bolje.

 

Možeš podesiti na win7 da te uopće ništa ne pita, a moraš uzeti u obzir da je win napravljen za sve a ne samo za stručnjake.

15 godina
online
RE: Windows 7 administrativna prava??
Lightning kaže...
ihush kaže...

ograničenja postoje s razlogom, također i passwordi.

-koji smisao passworda je ako je prazan? -sistem te upozorava.

-nije pametno korisiti administratorski acc. (on je 'rezervna guma'), sam user je dafaultno admin, tako da to nije potrebno.

 

Počnite prihvaćati pravila koja traži OS (sigurnost) i naučite osnove ili se pomirite s problemima.

Pričaš gluposti... pretpostavljam da si i jedan od onih koji zagovaraju redovne updejtove svih programa, OS-a i anti-virusa??

 

Ako imaš i pola mozga i ne klikaš na svaku glupost koju ti netko pošalje na email ili nađeš na netu 99% si siguran. A u konačnici što je najgore što ti se može dogodit? reinstall windowsa koji traje jedno popodne (ili manje ako imaš image sa kojeg možeš vratit instalaciju)

 

Iskreno i mene malo iritira to da me OS pita takve stvari ako ja imam account Administratora. A o obaveznom stavljanju passworda da uopće možeš pristupit računalu u mreži neću ni počet pričat...

-prvo, malo upristoji ton.

-drugo, nemoj ništa predpostavljati.

-uopće me ne zanima tvoj odnos prema OSu, dal' te iritira i sl...  ali flustracije istresi negdje drugdje.

-daj konstruktivan prijedlog, savjet, ispravak.. i sve pet.

(nadam se OK?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 administrativna prava??
DarK.xy kaže...

 

Cartman kaže...

Ako ste jedini user na PC-u i u User Accounts je vaš account naveden kao administrator ,vjerojatno ste prilikom instalcije ostavili administratorsku lozinku praznu i za to sad imate navedene probleme.

 

Da bi to riješili ,desni klik na Computer ,Manage i tu idite na Local Users and Groups -> Users. Sada ,desni klik na Administrator ,Properties - tu maknite kvačicu sa Account is disabled.

Sada ,idete na start ,Switch User i uđete u Administrator acc. U Control panelu ,u User Accounts postavite lozinku ,zapamtite ju.

 

Sad se možete vratiti u svoj account i ponovno disableati Administratora.

Eventualno ,u User Accounts ,UAC se stavi na Never Notify (NE ISKLJUČIVATI)!

 

Za bolje razumijevanje User Account Controla ,pročitajte članak ovdje - KLIK

Lightning kaže...

I opet ''hakersko'' prese*avanje!!!! Viče

 

Ako netko ne želi kupiti Sedmicu ,i nastaviti sa ''starom ,dobrom praksom'' crackanja ,ima jako dobrih načina za to ,koje nijedan WAT update neće sje*at.

I bez problema će se moći koristiti update-i. Jel ipak imaju svoju svrhu.

 

To kaj smo neki od nas protiv crackanja ,može tebi ići na živce ,ali to je tvoj problem i ne trebaš zato nikog omalovažati!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2010 15:35 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice