Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.511.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
x18x05x kaže...

Ako su ti spojena oba, tj monitir i tv. U postavkama stavi da ti bude primarni monitor. Tako bi trebalo uvijek na njega sliku pokazivat. 

 Jel to negdje u postavkama AMD Catalist Control Centra?

Jer iz winsa ne vidim nigdje opcije za to.

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
To ti je u postavkama windowsa za display i bila je prva stvar koju si morao provjeriti prije cijele muke u koju si upao. Ja imam spojen monitor na DVI I Sony TV na HDMI. Nikad nikakvih problema.
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa nema tu niš gdje bih mogao odrediti koji mi je display glavni 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Pa nema tu niš gdje bih mogao odrediti koji mi je display glavni 

 

 Krivo gledaš. Evo link.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Pa nema tu niš gdje bih mogao odrediti koji mi je display glavni 

 

 Klikni na detect pa ćeš dobiti postavke za više ekrana!

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Andi cro

Vidi u display settings koji je display pod br 1. Ako je to tv, a pretpostavljam da je, ne može iz razloga što ih Windows složi po rasporedu ulaza na grafi. umjesto DVI - a tj monitora kako bi trebalo biti, tebi je HDMI na br 1 i zato imaš tu situaciju.. Tako je i meni, probao sam sve moguće ali ne mogu se zamjenit primarni i sekundarni ni pomoću trikova :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kod mene je HTPC spojen sa tv-om preko vga kabla a projektor preko hdmi-a. Isto mi obrnuto prikazuje kad trebam odabrati (moram kliknuti na projektor kad želim da mi prikazuje na tv-u ili odabrati monitor kad želim sliku na projektoru). Model projektora mi prepoznaje u postavkama ali ga bez obzira na to stavlja kao tv. Dok mi tv prepoznaje kao nepoznati monitor.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 hvala na trudu kolega , ali ne moze .. sve sam ja ovo davno proucavao . Ne da mi da stavim monitor kao primarni nema sanse , i upravo ovo gore sto sam naveo je razlog , vjerovao ili ne . Dok sam imao HD6870 bilo je ok , ali sad sa ovom Gtx je ovako i sto se moze .

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima li već standalone ISO s updateom ili je moguće zasad isključivo preko upgradea?

Batllelog: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ima skini MCT i desni klik properties pa tab details i vidjet ces verziju 15063 znaci CU 

 

ili direktni ISO https://tb.rg-adguard.net/

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 1:48 (roby27).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...

 hvala na trudu kolega , ali ne moze .. sve sam ja ovo davno proucavao . Ne da mi da stavim monitor kao primarni nema sanse , i upravo ovo gore sto sam naveo je razlog , vjerovao ili ne . Dok sam imao HD6870 bilo je ok , ali sad sa ovom Gtx je ovako i sto se moze .

 Ma samo stavi "duplicate displays" i nemoras vise brinuti nista..

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stavio davno kolega.. haha samo treba se sjetit isključit HDMI kad se podiže Windows :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kako postaviti da se integrirani Mobile hotspot ne gasi ubrzo nakon što se svi uređaji odspoje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Napravio sam ISO u nedjelju preko MCTa i format. Sve prošlo kako treba, nema nikakvih problema, driveri se sami instalirali.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stavio 1703 na dvijeToshibe sa prvim i3 Arrandale-om i na jedan noviji HP sa N3060 Braswellom i sve radi odlično, nikakvih bugova, čak i responzivnije nego prije iako jedan ima samo 3GB rama, drugi 4GB + SSD.....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito
koji je najnoviji build od creators update? 15063.13 ili 15063.14?
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kod mene 13, nisam insider.

7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

 

Da li je ovo najnoviji release u kojem je već sadržan CU ?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

@bunker

jeste 

 

@geekboy

i kod mene je 15063 isto 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:26 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 10 - općenito
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
geek_boy kaže...

 Yep, evo upravo ga skida

SkorvY
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

 

Guglam ali nemogu pronaći neku službenu microsoft stranicu na kojoj bi bili md5sum , sha256 i sl pa da provjerim downloadani iso ... ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

A šta bi provjeravao???

Ak je https i još sa MS-a, nemaš se za kaj brinuti!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Malo prije sam dobio KB4013214

Kad će i u mene CU prek WU-a?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

@andy

Provjera iso-a bi trebala biti standardna procedura. Prvo, uvjek je moguće da download nije potpun a downloaderu to promakne, ti instaliras takav sustav i onda su mogući neobjasnjivi problemi.

Drugo, https se moze zaobici, a to se vidi kod prevara pri internet bankarstvu, tako da hash provjera bi bila korisna da bi korisnik znao kaj je tocno downloadao.

😊
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da ako skidaš sa svakakvih stranica ali nije ti potrebna provjera ako skidaš sa orginalne MS-ove stranice koja je još i https.

U vezi Windows XY.iso , zar se uopce moze instalirati oštećena win.instalacijska datoteka ???

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 9:11 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Dođem jutros, provjerim ažuriranja, kaže ima CU. Mal prije dođem da vidim gdje je stao s instalacijom, kaže da nema ažuriranja, provjerim opet, kaže da ih nema. Stvarno?

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

A kaj se gnjaviš...odi na MS-ovu str. i dovnloadaj si Windows 10 Upgrade Assistant!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 11:45 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Da ako skidaš sa svakakvih stranica ali nije ti potrebna provjera ako skidaš sa orginalne MS-ove stranice koja je još i https.

U vezi Windows XY.iso , zar se uopce moze instalirati oštećena win.instalacijska datoteka ???

 

A neznam, ali nebih želio niti isprobavati na vlastitoj koži.

Na linuxu se to zna desiti , povučeš iso, sto problema, naknadno utvrdim da neodgovara hash iso filea...

Neznam ima li win ugrađenu kakvu samoprovjeru prilikom početka instalacije, no nebi im kruna pala 

s glave da su release popratili sum podacima pa da imamo mogućnost provjere , plus kaj bi tad mogao i sa torenta potegnuti...

 

Https se da lažirati tako da to kaj ti piše u adresnoj traci neznači da si i stvarno na toj adresi....

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice