Vista product key

poruka: 7
|
čitano: 8.417
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vista product key

Dobio sam HPov laptop s instaliranom vistom buisness. Zanima me dal ja mogu formatirati HDD, isprobati druge OSe, a ako se ikad želim vratiti na te windowse dal mogu posuditi instalacijski dvd od nekoga, instalirati vistu buissness i kod instalacije upisati Windows Vista Buisness product key naljepljen na laptopu? Dal imam istu stvar ko i prije ili ima nekakve veze što je prije vistu na laptop stavio HP?

 

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vista product key

Mislim da možeš, samo što ne smiješ brisati particiju na kojoj ti je backup sistema. Ako misliš radit novu instalaciju sa tim serijskim, zaboravi. Ta opcija ne radi.

Znači, povratak na windowse sa tim serijskim je moguć jedino preko recovery sistema.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista product key
ja imam cd key za xp i on meni radi na svim
verzijama xp-a
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista product key
UBIZEC cORPORATION kaže...
ja imam cd key za xp i on meni radi na svim
verzijama xp-a
 Koji model laptop si uzimao?

Ja imam također XP serijski ali mi nije radio ni na jednoj verziji windowsa. Windowse kupio sa HP 6715b lapom.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista product key
ma meni taj cd key radi na bilo kojim windowsima bilo na laptopu ili normalnom samo mora bit xp bilo koje verzije
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista product key
coder_ kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
ja imam cd key za xp i on meni radi na svim
verzijama xp-a
  Koji model laptop si uzimao?

Ja imam također XP serijski ali mi nije radio ni na jednoj verziji windowsa. Windowse kupio sa HP 6715b lapom.
Kod Windowsa XP postoje nekoliko vrsta ključeva:
1.) Windows XP Professional Retail
2.) Windows XP Professional OEM
3.) Windows XP Professional VLK/Corporate/Volume
4.) Windows XP Professional Upgrade
5.) Windows XP Home Upgrade
6.) Windows XP Home Retail
7.) Windows XP Home OEM
Za svaku od ove vrste ključeva postoje posebni instalacijski CD-ovi.
Pošto si ti svoj XP kupio sa laptopom, pretpostavljam da imaš OEM verziju, pa taj ključ ne možeš upotrijebiti za instalaciju sa CD-a koji sadrži Retail verziju. Windowsi XP koji se mogu skinuti s interneta su uglavnom retail verzija.
Da bi sa svojim ključem mogao instalirati Windowse XP najprije moraš vidjeti imaš li Home ili Professional verziju, a potom odrediti radi li se o OEM ili Retail izdanju i pronaći odgovarajući instalacijski medij. 

A sada Vista.
Kod Viste stvar je još malo zapetljanija.
U ovo što slijedi nisam savim siguran, ali po mojim saznanjima tako stvari stoje. 
Kod Viste postoje dvije vrste OEM licenci (to su licence koje se dobiju kupnjom računala ili nekog dijela hardvera). Jednu vrstu OEM licenci možeš kupiti u trgovini kada kupiš neki hardver, a druga vrsta OEM licenci su za onu VIstu koja dolazi već instalirana na računalima i kakvu najvjerovatnije imaš ti. Kod ove druge vrste OEM licenci svaki proizvođač ima različite instalacijske DVD-ove, a to znači da serijski broj s HP-ovog laptopa ne možeš iskoristiti da bi instalirao Vistu sa instalacijskim DVD-om za npr. Dellova računala i obratno. Kod takvih instalacijskih DVD-ova, koliko sam upoznat, nije niti potrebno unositi serijski broj, već Vista na osnovu BIOS-a prepozna da se radi o računalu tog proizvođača. To iskorištavaju razni piratski aktivatori Viste koji emuliraju BIOS određenih proizvođača.
Dakle, ako bi ponovno htio kasnije instalirati Vistu na svoj HP-ov laptop bio bi ti potreban HP-ov instalacijski DVD za Vistu. Niti jedan drugi DVD neće prihvatiti taj tvoj serijski broj.
Neki proizvođači računala umjesto isporuke DVD-a, na računalo stave posebnu patriciju koja služi za popravak Windowsa. Zove se obično recovery patrition i  velika je do 10GB.
Ukoliko misliš instalirati neki drugi operativni sustav umjesto Viste moraš paziti da ne izbrišeš tu recovery patriciju i da s nje možeš kasnije vratiti Vistu.
Ili moraš nekako doći do HP-ovog instalacijskog DVD-a za Vistu.

16 godina
offline
Vista product key

imam 2 dodatne particije HP_RECOVERY (D:) (size 9,00GB, 1,31GB free) i HP_TOOLS (E:) (size 0,99GB, 0,99GBfree)

 

znaci, ako sam dobro shvatio, ja mogu formairati C: particiju i instalirati na nju što hoću, te poslje s spomenute HP_RECOVERY particije reinstairati Vistu tj. vratiti laptop na tvornicke postavke? hoce li imati ikakvog negativnog efekta na reinstalaciju ako ja sadasnju C: particiju podjelim na dvije velicine recimo 40GB i 100GB?

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice