Paljenje komp<

poruka: 13
|
čitano: 5.070
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp

e ovako ima dosta tema vezanih za paljenje kompa,al nisam nasao svoj slucaj pa cu ga ovdje napisat.

ugl....kad palim komp...kad stisnem gumb za paljenje,zavrte se ventilatori na kompu i pocne ga palit i onda nakon jedne sekunde se ugasi.

lampica na gumbu za paljenje ostane svijetlit.tek nakon negdje 4-5 paljenja se komp upali.

cistio sam ga sad od prasine i isto sranje.

jel ima netko nekakav prijedlog.?

ide mi vec na zivce kad moram stajat pored njega da se cigan upali.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Paljenje komp

Ja sam imao isti problem i nemam pojma kako ga rješiti :)

 

Ono što sam ja uspio napraviti da rješim problem je bilo sljedeće. Isključi sve kabele što imaš >U< računalu, i povadi sve komponente van i uključi zatim sve nazad.

A prije toga uzmi i ispuši svec ventilatore što imaš i provjeri da li se svi ventilatori vrte:)

SilvioS, MSP Lead
14 godina
neaktivan
offline
RE: Paljenje komp

A kad ti se komp upali dali onda radi bez problema npr. cjeli dan? Ili se ponovno tako zna ugasiti.....Ako ti se ponovno gasi onda je moguće da je napajanje otišlo ili možda nije sasvim otišlo, mođda je samo oslabilo. Ako ti se ne gasi poslije 4-5- paljenja onda stvarno neznam u čemu bi bio problem.

 

Pozdrav!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
16 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp<

pozdrav...

 

da bio sam ga cistio od prasine,i rastavio sam onaj prednji dio maske,da vidim kako su zice spojene.mislio sam reko mozda je u tom problem,mozda se malo zica odpojila pa gubi

"kontakt".ali  sve je bilo ok,

evo vidim da nisam prvi koji jei imao taj problem.budem ga cijelog rastavio kad budem imao vremena.

da sta je najbolje...kad ga upalim radi sasvim normalno,bez greske,nema gasenja,ma nista.samo je to paljenje problematicno.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp<

bok

 

evo nisam mogao prije pa sad pisem.

znaci....jos uvijek se radi o istom problemu...komp mogu upalit iz 15-e tek.

danas sam ga rastavio skroz ocistio prasinu skroz rastavio napajane graficku hladnjak ventilator,ma sve moguce,ponovno pospajao sve i nista,isto sranje se ponavlja.

e sad zamjetio sam da mi svijetli crvena led dioda cim spojim napajanje i prije paljenja i kad ga upalim nakon 100 god.

vidi se na slici koja je to dioda al ja ne znam sta ona znaci.

radi se asus kn9ultra maticnoj,na asus stranicama nisam uspio skinut manual stranica u banani(pohvalno za asus),al sam nasao sa neke druge al je manual na njemackom kojeg ja ne znam nazalost.

e sad da li netko mozda zna nesto vise o tom misterioznoj diodi?da li to treba tako svijetlit ili ne?vise se ni ja ne sjecam kak je to prije bilo.

ako netko ima jos kakvu ideju neka slobodno napise

thx

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp<

nema slike....hm

evo uploadano ovdje

 

http://img641.imageshack.us/img641/1086/dsc00051vm.jpg

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Paljenje komp<

1. kn9ultra je ABIT a ne ASUS ( ugašena firma bez support-a)

2. LED dioda i treba da svijetli čim uštekaš napajanje.

3. za ozbiljniju pomoć moraš popuniti Moj PC.

znam koliko neznam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paljenje komp<

ok stoji to je abit a ne asus.krivo sam napisao.

a sta je to moj PC?

15 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp<

slušaj i ja sam imao isti takav problem, potpuno isti, danas sam ga uspio riješiti, kolko ti je star kompjuter, a kolko ti je star hard disk?
ja sam to ovako riješio: prvo sam provjerio hard disk sa jednim programom (HD Tune) jer sam sumnjao da je u njemu problem jer je dosta star i prije je bilo problema s njime, u tom programu imaš jednu opciji gdje ti on pokazuje njegovo "zdravstveno" stanje i meni je pisalo da mi je oštećen kabel (SATA kabel koji ide u matičnu pa u hard disk) i onda sam ga išao promijeniti i tako sam riješio problem i sada mi se normalno pali komp i dosta je brži nego prije, probaj to napraviti, nisu skupi ti kabeli

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp<

imam jedan problem...kad palim komp(op sustav windows wx  professional, sp2) on se počne normalno paliti i onda dođe do dijela u kojem se pojavi ovaj logo od windowsa sa crnom pozadinom i ono pune se one zelene točkice ali tu se meni pojavi neka druga slika,, (nogometas neki) (a ne logo od windowsa i crna pozadina) i to se puni bez obzira sta je ta slika i kad se to napuni pojavi se plava pozadina i piše da je neki error i td i onda ide sve ispočetka......može li mi iko pomoc please molin vasss :SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS ????????????????????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paljenje komp<

vidis ovo ti nije losa ideja.mislim da imam jedan zamjenski kabel takav pa cu probat s tim.

al opet mi nekak nije logicno zato sta kolko znam on prvo mora bios proc da dodje do diska a meni ne prikaze onaj dio do biosa.

al sve u svemu cu probat pa javim

16 godina
neaktivan
offline
RE: Paljenje komp<

odgovor za jaaaa111.

ovo so ti se vrti nogometas nekakav to si mozda uzeo image ili instalaciju od nekog ko je mjenjao startup postavke i ubacivao te slike itd...i onda je s tim napravio image i ti ga instalirao na svoj komp.

daj napisi kak ide greska pa cemo ti probat pomoc.

jel ti se komp upali onda ili se to samo vrti cijelo vrijeme?

16 godina
neaktivan
offline
Paljenje komp<

da malo osviježim temu zastarijelu.

 

uglavnom dosao sam do rijesenja al evo nikak da to i napsem.

problem mi je u disk-u.skuzio sam kad mi je disk iskopcan komp se pali normal.cim ga spojim odma sranja nastaju,tj ne može se normalno upalit.

mislim da cu morat novi disk kupovat.

ima tko kakav savijet.

vidio sam WD za 490 kn u nabavi hr. 1TB?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice