Ljudi pomoc zaključana tema

poruka: 34
|
čitano: 9.219
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Evo stavio sam cd prvi put palim komp usao sam u Windows Kliknuo Install acceptao terms itd...i onda sto dalje imam uprgrade i custom odem na custom i pise no driver has been found jel to mozda do hdda ili?....vidim da ima samo jedan kabel spojen sto me malo cudi

 

 

pogledajte sliku 4 jeli sve spojeno kako treba na ovaj hdd?

 

 

.::Fc Barcelona::.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 18:07 (lacoste88).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

O čemu ti? Možda da malo bolje objasniš o čemu se radi?

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 18:08 (Random.).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc

mozda bolje da ti ne spamas a?

 

slika 4 tj zadnja slika jeli spojen hdd kako treba koliko treba uticnica bit u njemu?

.::Fc Barcelona::.
15 godina
offline
Ljudi pomoc

Dvije , Jedan kabel na matičnu i jedan na napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi pomoc

mislim da prije izbora custum ili upgrade imas opciju chack ili scan for all driwes,nisam bas siguran kakose tocno zove

valjda ce pronaci tvoj hard

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi pomoc

vidim da ti je samo jedan kabal ukljucen u hard.Jedan mora bit za napajanje i jedan za spajanje na maticnu.Nije ni cudno da ti ga nije prepoznala instalacija :P

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc

evo bughacker napiso bas sto ti ja htio rec no da ti kazem nesto ime TEME-a nesmijes stavljat Pomoc,Help.LJudi brzo nego ime teme mora sadrzavt sto krače a preciznije objašnjenje problema!

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 18:23 (UBIZEC cORPORATION).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc

onda koji kabel treba jos spojit?

 

 

probao sam refresh drivers nista nije naslo

.::Fc Barcelona::.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 18:27 (lacoste88).
15 godina
offline
Ljudi pomoc

hdd nije dobro spojen ili nije ispravan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Tko ti je sastavljao računalo?

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
dncrmt kaže...

Tko ti je sastavljao računalo?

Links

 

evo slika jos jedna u BIOSU mi je prepoznat hdd kolko ja vidin

.::Fc Barcelona::.
16 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Ja mislim da ti je priključen sata konektor koji ide na matičnu....

nije ti priključen naponski sata iz napajanja....znači ne molex već sata....

bar ja tako vidim...možda griješim....

slikaj još jedan put da se bolje vide konektori....

ako imas garanciju na gotovu konfiguraciju onda šalji njima nazad i reci da

ti nisu spojili disk Osmijeh....

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 18:36 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi pomoc

ta slika nista ne govori

trba pisati ime i model harda

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Odnesi ti to njima da provjere da ne poništiš garanciju ako otvoriš komp u slučaju da se radi o kabelima ili hardveru.

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
zzz kaže...

ta slika nista ne govori

trba pisati ime i model harda

Pa valjda ova konfiguracija sta mu pise u "Moj PC".......

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
zzz kaže...

ta slika nista ne govori

trba pisati ime i model harda

kakve veze ima ima harda i model, kad mu fali connector....

eto, to su te konfiguarcije vec slozene, i sad opet cekaj dok se sjete to popravit....

..al opet, kak mu je onda prepoznal hard u biosu...

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
angel of fire kaže...

kakve veze ima ima harda i model, kad mu fali connector....

eto, to su te konfiguarcije vec slozene, i sad opet cekaj dok se sjete to popravit....

..al opet, kak mu je onda prepoznal hard u biosu...

Na temelju čega ti vidiš da mu je pripoznalo disk.....

Samo piše da je na secound boot Hard disk.....ako ga ima....

disk se uopće ne pokreće jer nije spojen na napajanje....Izlanuo se

Šalji to njima nazad ako je gotova konfiguracija , tj. ako imaš najepnicu neku nazad

obavezno je nemoj skidat ....

15 godina
offline
RE: Ljudi pomoc
angel of fire kaže...
zzz kaže...

ta slika nista ne govori

trba pisati ime i model harda

kakve veze ima ima harda i model, kad mu fali connector....

eto, to su te konfiguarcije vec slozene, i sad opet cekaj dok se sjete to popravit....

..al opet, kak mu je onda prepoznal hard u biosu...

po onoj slici iz biosa nemozese vidjeti daje hard prepoznat

15 godina
offline
RE: Ljudi pomoc
BugHacker kaže...

vidim da ti je samo jedan kabal ukljucen u hard.Jedan mora bit za napajanje i jedan za spajanje na maticnu.Nije ni cudno da ti ga nije prepoznala instalacija :P

Slabo se razumijem u tu problematiku ali jedno logično pitanje za tebe..

 

Dal' se uopće može pokrenuti kompjuter i instalacija Win7 a da hard disk nije uključen?!

Probaj pa vidi...

 

Slika je mutna i nije slikano iz pravog ugla, ali taj kabal od napajanja je veoma tanak i moguće da se dobro ne vidi od ovog sata kabla.

 

Inače taj problem sa driverima  sam imao i ja prilikom instalacije Win7.

Koliko se sjećam, restartao sam kompjuter i ponovno pokrenuo instalaciju Win7 koje je protekla tada bez problema.

 

 

"He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life." Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
boxer kaže...

Slabo se razumijem u tu problematiku ali jedno logično pitanje za tebe..

 

Dal' se uopće može pokrenuti kompjuter i instalacija Win7 a da hard disk nije uključen?!

Probaj pa vidi...

 

Može ako je na first boot stavljen CD Rom a na secound boot Hard disk....

On je pokrenuo instalaciju windowsa i javilo mi je da nije pronađen nijedan

disk (drive) ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 19:01 (Penryn).
15 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Ispod je slika pravilnog spajanja konektora.

 

A što se tiče problema, kako bi utvrdio dali je HDD ispravan ubaci cd od XP-a i pokreni instalaciju da vidiš dali ju hoće pokrenuti, tj. prepoznati prostor na disku.

 

Postoji mogućnost i da je HDD neispravan.

Spajanje SATA konektora Spajanje SATA konektora
Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 20:25 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ljudi pomoc

znam u cemu je problem koliko sam primjetio tebi je u hard spojen samo sata2 kabel a tu nigdje nema kabela za napajanje hd-a pa provjeri to

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Neznam kaj bih ti reko provjeri jesul ti svi gablovi dobro uštekani

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljudi pomoc

Možda je neki noviji SATA disk i SATA driveri nemaju na instalaciji Viste. Probaj u BIOSu disablati native-SATA. Ako i to ne uspije, ili nemaš te opcije, probaj s Windowsima 7, ili skinuti drivere i staviti ih na floppy(ako ga imaš) pa onda probati. Naravno, ako se kuneš da je kopčanje kablova uredu.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc

Ma necu im ja to nista radit oni su ga sastavili i komp ima bit ispravan.....ja to danas nosim kod njih javio sam se jednome covjeku on kaze provajte stavit win xp..........isti k****

 

a kod instalacije kad idem ono install windows i agree custom installation mi se prikaze ovo

 

no drivers has been found.click load driver to provide a mass storage driver for installation

 

kliknem refresh nista...

.::Fc Barcelona::.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
lacoste88 kaže...

Ma necu im ja to nista radit oni su ga sastavili i komp ima bit ispravan.....ja to danas nosim kod njih javio sam se jednome covjeku on kaze provajte stavit win xp..........isti k****

 

a kod instalacije kad idem ono install windows i agree custom installation mi se prikaze ovo

 

no drivers has been found.click load driver to provide a mass storage driver for installation

 

kliknem refresh nista...

ne pametuj, jesi li pokušao prebaciti SATA na IDE u BIOSU?

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
15 godina
offline
Ljudi pomoc

provjeri imali kakav driver za hdd u kompletu,na cd za maticnu ili poseban cd mozda flopy

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc
BannedOnThisForum kaže...
lacoste88 kaže...

Ma necu im ja to nista radit oni su ga sastavili i komp ima bit ispravan.....ja to danas nosim kod njih javio sam se jednome covjeku on kaze provajte stavit win xp..........isti k****

 

a kod instalacije kad idem ono install windows i agree custom installation mi se prikaze ovo

 

no drivers has been found.click load driver to provide a mass storage driver for installation

 

kliknem refresh nista...

ne pametuj, jesi li pokušao prebaciti SATA na IDE u BIOSU?

ne pametuj ti evo ovako na xp pise make sure that hard disk is connected znaci do njega je ja necu nista dirat oni mi to imaju napravit danas ga nosim pozz.LOCK!

.::Fc Barcelona::.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljudi pomoc

Ajde ne budi drzak i bezobrazan više! To je prva stvar... Drugo, koliko vidim sa tvoje nevjerojatno mutne i sa glupog kuta slikane slike ukljucen ti je samo kabl koji spaja HDD sa matičnom plocom, dok kabla koji napaja HDD strujom iz napajanja nema traga. Dakle kako je komp sastavljen tamo di si kupio i imaš naljepnicu koji kada skines gubis garanciju odnesi komp u Links i neka oni to srede. Cak ti je neko i stavio sliku kako treba izgledat a ti idalje piliš po svom...

14 godina
offline
RE: Ljudi pomoc
lacoste88 kaže...
BannedOnThisForum kaže...
lacoste88 kaže...

Ma necu im ja to nista radit oni su ga sastavili i komp ima bit ispravan.....ja to danas nosim kod njih javio sam se jednome covjeku on kaze provajte stavit win xp..........isti k****

 

a kod instalacije kad idem ono install windows i agree custom installation mi se prikaze ovo

 

no drivers has been found.click load driver to provide a mass storage driver for installation

 

kliknem refresh nista...

ne pametuj, jesi li pokušao prebaciti SATA na IDE u BIOSU?

ne pametuj ti evo ovako na xp pise make sure that hard disk is connected znaci do njega je ja necu nista dirat oni mi to imaju napravit danas ga nosim pozz.LOCK!

Nekuzim,ti govoris ljudima da ne pametuju i da ne spamaju a oni ti tu pomazu a ti njma tak,ni sam neznas  si spojit glupi hard disk.Ak imas garanciju onda njima odnesi prvo pa ak ne sljaka pa pitaj na forumu a ne bezveze spamat.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice