Instalacija Windowsa na vanjski disk

poruka: 13
|
čitano: 12.988
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem

Eh ovako, citam po netu, i zasad je to nemoguce, imam laptop DELL D 830 core2duo 2 Gb RAM , otisao mi je hard disk, nakupilo se sektora, poceo smrzavati, i jednim udarcem dovrsim njegov vijek trajanja, igrom slucaja sjetih se da imam eksterni hard disk od 500 GB u kuci, kada ga rastavim u biti to je obicni SAT-a hdd za PC samo u tom kucistu ima taj neki adapter koji onda izvodi dalje usb i ac adapter u struju za napajanje hard diska. Buduci da nisam ni u kakvoj fin. situaciji da si kupim novi hard disk za laptop, to je najednostavnije rjesenje zasada nije moguce, zanima me dali mogu podici windows XP ili windows 7 na taj eksterni hard disk. Krenuo sam normalnim putem win XP mi zastopa odprilike na 9% kada cita podatke i ponudi opciju F3 za izlaz, a win 7 uopste neda da krene instalacija, kaze da nije moguce na disk preko USB-a i na neki IEEE... prikljucak. Ima li neki trik da ipak instaliram win na taj eksterni a da nije LINUX ? jer upravo se javljam sa nekog live knopixa DEBIAN i nisam zadovoljan linuxom, imam li ikakvu sansu podici windows na ekterni hdd, svaka pomoc je dobrodosla.  

Tko hoce nade nacin, tko nece nade opravdanje.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 problem
boki92 kaže...

Eh ovako, citam po netu, i zasad je to nemoguce, imam laptop DELL D 830 core2duo 2 Gb RAM , otisao mi je hard disk, nakupilo se sektora, poceo smrzavati, i jednim udarcem dovrsim njegov vijek trajanja, igrom slucaja sjetih se da imam eksterni hard disk od 500 GB u kuci, kada ga rastavim u biti to je obicni SAT-a hdd za PC samo u tom kucistu ima taj neki adapter koji onda izvodi dalje usb i ac adapter u struju za napajanje hard diska. Buduci da nisam ni u kakvoj fin. situaciji da si kupim novi hard disk za laptop, to je najednostavnije rjesenje zasada nije moguce, zanima me dali mogu podici windows XP ili windows 7 na taj eksterni hard disk. Krenuo sam normalnim putem win XP mi zastopa odprilike na 9% kada cita podatke i ponudi opciju F3 za izlaz, a win 7 uopste neda da krene instalacija, kaze da nije moguce na disk preko USB-a i na neki IEEE... prikljucak. Ima li neki trik da ipak instaliram win na taj eksterni a da nije LINUX ? jer upravo se javljam sa nekog live knopixa DEBIAN i nisam zadovoljan linuxom, imam li ikakvu sansu podici windows na ekterni hdd, svaka pomoc je dobrodosla.  

Zašto ne možeš izvadit taj disk iz externoga kućišta i ugradit ga u laptop{#}, inače ne možeš instalirati niti XP niti 7 na externi disk i koristiti ga, možeš jedino skinuti Hirens Boot CD i bootat računalo sa tog CDa i pokrenut MiniXP.

 

Bolje izvadit taj disk i ugradit ga u laptop, zatim instalirati XP ili 7 na njega.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem

Rastavio sam ja eksterni hdd i u njemu je obicni hdd SAT-a ali za PC, ne vidim nacina da ga spojim na laptop, pokusao sam sata kablom ali ne odgovara jer je kabal sa obe strane isti zakacim ga na hdd ali nemogu u laptop. a ako se bilo sta moze izludirat pa da ga ustekam recite, jer laptop je gotovo unisten, ekran mu je skinut prikopcan je na lcd, nema oklopa okolo maticna se komplet vidi, ako ima nacin da ustekam SAT hard disk u njega recite nacin i bio bih zahvalan jako :) 

Tko hoce nade nacin, tko nece nade opravdanje.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem
boki92 kaže...

Rastavio sam ja eksterni hdd i u njemu je obicni hdd SAT-a ali za PC, ne vidim nacina da ga spojim na laptop, pokusao sam sata kablom ali ne odgovara jer je kabal sa obe strane isti zakacim ga na hdd ali nemogu u laptop. a ako se bilo sta moze izludirat pa da ga ustekam recite, jer laptop je gotovo unisten, ekran mu je skinut prikopcan je na lcd, nema oklopa okolo maticna se komplet vidi, ako ima nacin da ustekam SAT hard disk u njega recite nacin i bio bih zahvalan jako :) 

SATA je SATA. Svi SATA priključci su isti.

SATA kabel je istina obje strane.
Laptopi obično imaju ležište sa već gotovim priključkom i ležištem u koje staviš disk i samo stisneš za priključivanje ,slično kao i vanjska kućišta. 
 

Ajde uslikaj pa postaj.

 

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 1:50 (kizo2703).
14 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 problem
kizo2703 kaže...

SATA je SATA. Svi SATA priključci su isti. 

 

Ovaj puta nisi u pravu, postoje čak 3 vrste (veličine) SATA konektora.

 

Slimline se obično koriste na DVD čitačima ugrađenim u laptope. A viđao sam i tvrde diskove s tim konektorom.

 

Micro se koriste na 1.8'' diskovima.

SATA & Slimline SATA SATA & Slimline SATA
Micro SATA Micro SATA
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 2:20 (XXX-Man).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem
XXX-Man kaže...

Ovaj puta nisi u pravu, postoje čak 3 vrste (veličine) SATA konektora.

 

Slimline se obično koriste na DVD čitačima ugrađenim u laptope. A viđao sam i tvrde diskove s tim konektorom.

 

Micro se koriste na 1.8'' diskovima.

Istina ,(my bad {#}) ali čisto sumnjam da ima slim line ili 1,8'' hard.

 

Ali zato sam i rekel da uslika i posta da znamo o čemu se radi.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windowsa na vanjski disk

Vjerojatno se taj termin "PC disk" odnosi na 3.5" disk koji ne može fizički ugurati u laptop??{#}

 

on : jesi prošao ove savjete?{#}

 

http://technet.microsoft.com/en-us/video/Windows-7-Boot-from-VHD.aspx

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 15:24 (buggie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 problem
kizo2703 kaže...

Istina ,(my bad {#}) ali čisto sumnjam da ima slim line ili 1,8'' hard.

 

Ali zato sam i rekel da uslika i posta da znamo o čemu se radi.

Ja samo napominjem, pa možda će nekom koristiti u budućnosti :)

 

Sad sam opet čitao i vidm da piše da je disk za PC, dakle to bi bilo 3,5''...u tom je problem...

Nekako sam to previdio prije...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem
XXX-Man kaže...

Ja samo napominjem, pa možda će nekom koristiti u budućnosti :)

 

Sad sam opet čitao i vidm da piše da je disk za PC, dakle to bi bilo 3,5''...u tom je problem...

Nekako sam to previdio prije...

Gle ,i 3,5'' SATA hdd se također može spojiti na laptop ,pitanje je samo kablova za spajanje. Dok podatkovni nije problem ,malo je teže naći kabel za napajanje kojim bi se disk mogao spojiti na laptop.

Iako bi se i to dalo napraviti.

 

Druga je stvar kaj je to ipak rizik i najbolja varijanta je ipak kupovina novog (ili rabljenog) 2,5'' diska.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 7 problem
boki92 kaže...

Eh ovako, citam po netu, i zasad je to nemoguce,..

 -zapravo nije nemoguće. (hint miniPE, WIM) s Osmicom čak toliko pojednostavljeno na običan 'klik' (ako se posjeduje certificiran USB-flash/disk). Ručna instalacija prelazi okvire potrebnog predznanja i 'forumskog' duha.

enivej, može ali je logičnije nabaviti neki polovni HDD ili iskemijati napajanje na 3.5 (pošto imaš eksterno kučište iskoristi ga za napajanje, samo spojiš sata kabel direktno u notebook).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windowsa na vanjski disk

U pitanju je veliki hard disk za PC , tako da ga je nemoguce uklopiti u laptop, druga stvar, SAT-a kablom isto tako nemogu spojiti hard disk i laptop jer je sata kabal sa obe strane isti, ali razlika je u tome sto na maticnoj od PC-a vire kontakti kao i na SATA hard disku pa je takav kabal upotrebljiv, dok u laptopa iz hard diska vire kontakti a u laptopu je rupa, u koju se 'uklopi' hard disk tako da od tog kabla nemam koristi, da je meni skontati neki kabal da ja spojim hard disk i laptop a sto se tice napajanja rastavio bi ja eksterno kuciste i kablom spojio hdd i laptop a napajanje uzimao iz AC adaptera. 

Tko hoce nade nacin, tko nece nade opravdanje.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windowsa na vanjski disk

Poslušaj posljednja 2 savjeta, sve ostalo ti je mučenje i gubitak vremena. Možeš naći neki polovni diskić od 80ak GB a do tada koristi Linux{#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windowsa na vanjski disk

Instalirao Ubuntu Studio prezadovoljan, pa se ne polaniram vracati na windows, iako je hard disk kupljen. :)

Tko hoce nade nacin, tko nece nade opravdanje.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice