Igranje na Visti

poruka: 25
|
čitano: 5.078
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti
pitanje

Prije par tjedana kupio sam novi komp. Konfiguracija nije bitna, na njemu je predinstalirana Vista Home Premium. Primjetio sam da se neke igre vrte na Visti sporije nego na XP-u, dali mi netko može dati nekiprogram koji će ukloniti nepotrebne procese ili na neki drugi način malo povećati performanse.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10%
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Igranje na Visti

haha

ovo nisam doživio

na visti mi igre rade brže nego na xp, pogotovo dx10 igre

 

a procese si sam gasi koji ti ne trebaju, za to ti ne treba nikakav program

 

defragmantiraj disk

provjeri komp ima li gamadi

ccleaner pusti s lanca

magic speed instaliraj nek ti popravi greške i briše temp fileove

 

čistobu napravi

 

 

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igranje na Visti
max1919 kaže...

Prije par tjedana kupio sam novi komp. Konfiguracija nije bitna, na njemu je predinstalirana Vista Home Premium. Primjetio sam da se neke igre vrte na Visti sporije nego na XP-u, dali mi netko može dati nekiprogram koji će ukloniti nepotrebne procese ili na neki drugi način malo povećati performanse.

 Stare igre (DX9) rade bolje na XP-u dok sve novije igre rade bolje na Visti. Konfiguracija je itekako bitna!!!
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti
autorov komentar

Hm, koristio Tune up i sve je ok. A što se tiče brzine Viste imam par frendova koji isto kažu da im ona usporava igre.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10%
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igranje na Visti
autorov komentar
mtopol kaže...
max1919 kaže...

Prije par tjedana kupio sam novi komp. Konfiguracija nije bitna, na njemu je predinstalirana Vista Home Premium. Primjetio sam da se neke igre vrte na Visti sporije nego na XP-u, dali mi netko može dati nekiprogram koji će ukloniti nepotrebne procese ili na neki drugi način malo povećati performanse.

 Stare igre (DX9) rade bolje na XP-u dok sve novije igre rade bolje na Visti. Konfiguracija je itekako bitna!!!
 Ma je bitna ali mislio sam da na istoj konfiguraciji DX9 igre Vista vrti sporije.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10%
15 godina
protjeran
offline
Igranje na Visti

onda ti i frendovi si stavite windows 98 jer one je najbrži, ima najmanje procesa i najmanje memorije krade

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Igranje na Visti
max1919 kaže...

Hm, koristio Tune up i sve je ok. A što se tiče brzine Viste imam par frendova koji isto kažu da im ona usporava igre.

 NHF,ali frendovi su ti glupi ko noć,blago rečeno.Mozda bih se i slozio s tvojim frendovima,da nisam do nedavno koristio XP,a sad Vistu.Nema vise not responding prozora,nema vise rusenja explorera,usporavanja programa.Igre rade fluidnije i brze se pokrecu.
15 godina
offline
Igranje na Visti

Potvrđujem to da se novije igre na visti brže izvode,a i neke starije. Jedino za što vista nije su futuremark testovi, jer u 3dmark06 gubiš i do 1000 bodova u odnosu na xp.

Vista je stabilnija,sigurnija, ima bolji izgled , te mogućnost izvođenja pokretnih desktopa ( dream scene) makar i nešto slično postoji za xp.

 

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti

Meni se čini da će sve do 2015 bit ovih tema sa Vistom i igrama...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Igranje na Visti

Koliko memorije imas ?

Vista trosi vise memorije nego xp ,mozda to usporava tvoje igre-ja imam 4GB ram DDR2 isve igre rade jednako na xp,vista,vin7 x64 na mom racunalu.

Commodore 64 64 KB RAM audio SID C64 OS: ROM BASIC CPU: MOS 6510, 1MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Igranje na Visti
prihvaćeno rješenje

Ako imas bilo kakav dual core procesor, te 2GB memorije, i ne integriranu grafičku sve igre rade podjednako dobro i na Visti SP1 i na XP SP3. FPS gore dole, + vista ima DX10.

moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igranje na Visti
neki_lik kaže...

Ako imas bilo kakav dual core procesor, te 2GB memorije, i ne integriranu grafičku sve igre rade podjednako dobro i na Visti SP1 i na XP SP3. FPS gore dole, + vista ima DX10.

 Potpuno tocno, a sta se tice maxovog problema, instaliraj najnovije drivere za graficku, i sve bi tribalo bit isto ka i na xp-u.
Veni, vidi, burek!!
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti
autorov komentar

Ok hvala na mišljenju i savjetima.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10%
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti

i kod mene igre dobro rade,a nemam pilu od kompa. Sad jel brže na xp nemam pojma, kad ga vec dugo ne koristim.

A i nije bitno kad mi nove i stare igre rade bez trzanja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Igranje na Visti

Gledajući sve te vaše pozitivne komentare u vezi Viste,na kraju ćete me i uvjeriti da je Vista stvarno puno bolja od XP-a.Stoga,jednog dana kada budem imao novo,jače računalo, sigurno ću prijeći na Vistu ili Windows 7.A, i stvarno je vrijeme za promjene,a opet usprkos tome,XP se još uvijek vrlo dobro drži.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Igranje na Visti
vjeko kaže...

Meni se čini da će sve do 2015 bit ovih tema sa Vistom i igrama...

 Upravo tako. A te priče više ne drže vodu. Em VISTA sada mnogo boje funkcionira nego kada je izašla, a šta je još bitnije prosječni korisnik/gamer ima mnogo, mnogo jače računalo nego prije dvije godine. Ako je tada i bilo u "xy" igri 3 FPS više sada to više nije radi moćnijeg hardware.
Stoji da neke igre i dallje rade bolje na XP-u (uf da je 98-ica igre bi od brzine izletjele iz monitora), ali ako nekom dva, tri FPS igraju toliku ulogu...bijah...
dotore1
14 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti

Puno radim na računalu, to mi je i struka ,  i  dugo dugo sam pljuvao po Visti,    dok sam imao staru kantu -  koja još uvijek stoji kao muzejski primjerak ( P4 2.26, 512 SDDR, GF MX440 - 64 MB....)          sad kad imam  donekle dobru kantu (E7300, 4GB DDRII, 9600GT)   obožavam Vistu, i za niš na svijetu se nebi vratil na XP.

Od igra-   nikad  ali nikad nisam imal niti jedan problem na Visti-   a  imam na HDDu   nekoliko desetaka gigabajta igara  za instalaciju.   Puno igram,  po 5 sati dnevno- ak sam doma i  mogu vam reći samo za dobra iskustva s igranjem na visti.

 

Ak imaš dobru pilu-  sve se vrti kak spada.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Igranje na Visti

Vista u pravilu radi glađe nego XP, no ako imaš slabiju konfu (čitaj - manje rama od 4GB i single core CPU) onda zna biti usporavanja.

Meni sve radi glatko od dana kad sam prešao na Vistu (prije nekih 15tak mjeseci) i vrlo sam zadovoljan Osmijeh

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti

Jel bi s mojom konfom(pogledaj moj pc) bilo problema na Visti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Igranje na Visti
big_guy kaže...

Jel bi s mojom konfom(pogledaj moj pc) bilo problema na Visti?

 Dodaj jos 2 GB RAMA i veci hard disk dbiti vista glatko radila
15 godina
offline
Igranje na Visti

Ma najbolje da si kupim proc sa 18 jezgri,jedno 4 komada 4890 ,200 gb rama ,pa možda bude išla glatko-fluidno kako reće kolega.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Igranje na Visti
zzz kaže...
big_guy kaže...

Jel bi s mojom konfom(pogledaj moj pc) bilo problema na Visti?

  Dodaj jos 2 GB RAMA i veci hard disk dbiti vista glatko radila
 
Ni ovako ne bi smjelo biti problema. Samo, kako kolega kaže, ne bi bilo loše dodati još 2 GB RAM-a i sve će ići k'o "avion"! Namigiva 
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
Igranje na Visti

A igre će brže raditi nego na XP-u?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Igranje na Visti
Izzy kaže...

Gledajući sve te vaše pozitivne komentare u vezi Viste,na kraju ćete me i uvjeriti da je Vista stvarno puno bolja od XP-a.

 Pa kad je. Smijeh 
U ovih nekoliko godina rada s Vistom, gotovo sam zaboravio kako BSOD izgleda (imam XP na laptopu koji me na to podsjeti tu i tamo), a skoro i kako izgleda bootanje racunala/BIOSa Nevinašce (u 99% slucajeva racunala palim iz sleepa, a restart jedino kod nekih rijetkih instalacija (npr. service pack) ili kad nestane struje.
Think locally, act globally...
15 godina
online
RE: Igranje na Visti

Osobno mi se još nikad nije dogodio BSOD,na mojem računalu,ali sa ih dosta vidio na servisu računala(gdje sam na praksi),a imam XP.Što se tiče toga,a i drugih problema,sve je u najboljem redu.Tako da sam vrlo zadovoljan sa XP-om.I još uvijek nisam imao nikakvih problema sa podizanjem računala iz "sleep-a" ili hibernacije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice