Dual boot XP i 7 problem oko instalacije

poruka: 6
|
čitano: 2.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dual boot XP i 7 problem oko instalacije

Instaliro sam na laptom xp, i sad bi još htio windows 7 stavit u dual boot, ali kod instalacije 7 prilikom odabira particije od 40 gb neće nastavit sa instalacijom, izbaci dolje napisanu poruku neznam u čemu bi mogo bit problem.

 

Setup was unable to use the exsisting system partition because it dues not contain the required free space.

 

Disk je od 500 GB podijenje u 3 particije: 390gb podaci, 35gb Win XP i 40gb Win 7 još je 100mb sistemskog prostora i oko 18 mb nedodjeljenog prostora, negdje sam pročito da bi trebalo bit najmanje 10 mb nedodjeljenog prostora za dual boot pa je možda u tome problem, a kod mene je to još podijeljeno na dva djela, kao na slici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dual boot XP i 7 problem oko instalacije
BlackPanther kaže...

Instaliro sam na laptom xp, i sad bi još htio windows 7 stavit u dual boot, ali kod instalacije 7 prilikom odabira particije od 40 gb neće nastavit sa instalacijom, izbaci dolje napisanu poruku neznam u čemu bi mogo bit problem.

 

Setup was unable to use the exsisting system partition because it dues not contain the required free space.

 

Disk je od 500 GB podijenje u 3 particije: 390gb podaci, 35gb Win XP i 40gb Win 7 još je 100mb sistemskog prostora i oko 18 mb nedodjeljenog prostora, negdje sam pročito da bi trebalo bit najmanje 10 mb nedodjeljenog prostora za dual boot pa je možda u tome problem, a kod mene je to još podijeljeno na dva djela, kao na slici.

Jesi formatiral particiju na koju stavljaš 7, ako nisi odaberi tu particiju, odi na drive options i odaberi format, zatim instaliraj 7.

 

Možda ti je particija na koju stavljaš 7 premala, trebalo bi ju probat povećat, ako ne želiš izgubit xp na njega instaliraj Paragon Partition manager, s njim možeš povećat ovu particiju na koju instaliraš 7 (neka veličina particije bude barem 50-70GB) potreban prostor ćeš morat uzet od ove najveće particije.

 

 

Valentin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot XP i 7 problem oko instalacije

Naravno da sam ju formatiro, budem probo povečat particiju možda uspije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot XP i 7 problem oko instalacije

Pokusaj obrisati particiju pa je ponovno kreirati i pokrenuti instalaciju svakako ako radis manualnu instalaciju iz windowsa XP preporucio bi ti da ides preko bootanja sa DVD-a

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot XP i 7 problem oko instalacije

Baš sam to i napravio obriso ju i napravio novu i problem riješen, e sad me još samo zanima dali moram na windows 7 instalirat iste programe kao i za xp ili ne, jer xp mislim imat za autocad, solidworks, igre sl. a 7 za sve ostalo ili da na 7 otvaram programe preko program files na particiji od xp.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot XP i 7 problem oko instalacije

Ako ih mislis koristiti i na Windowsu 7 identicne kao na XP-u onda pokretanje takvih programa iz putanje program files od Windowsa XP nece uspjeti jer ti programi zahtjevaju registry zapise za pokretanje. Dakle uspjet ces koliko znam igrice pokrenuti i neke manje programe ccleaner, mozillu itd sa putanje od XP-a. Jedino prije pokretanja igrica instaliraj Directx i runtime biblioteke 2005,2008 i 2010 + SP1 i GamesForWindowslive jer to zahtjevaju za normalan rad.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice