Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.478
|
čitano: 14.231.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lussinho kaže...
Posmatrač kaže...
lussinho kaže...

Koju dijagonalu si uzeo?

 

Meni je ista udaljenost pa razmisljam da malo padne cijena za 75". 

 55" c1

 Mene je stalno kod oleda privlacilo crna boja i to je bukvalno crna rupa na ekranu. lokal diming zone u ovoj cjenovnoj kategoriji jednostavno ne rade kako treba a pogotovo ako uzmes veliki tv....

 

 Uff, meni je od zida do zida 420cm, znaci gledao bi s udaljenosti cca 370cm sto mi je prevelika udaljenost za 55incha. I 65 mi se cini malo.. 

 A cuj nikad nije preveliko kad je tv u pitanju al oled....

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav moze preporuka tv-a 4k 55 inch do 4500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...

Pozdrav,

 

gledam već nekih tjedan dana samo videe i reviewse za televizore, ali i dalje se ne mogu odlučiti između par stvari pa bih Vas zamolio da me usmjerite na pravi put.

 

Kao prvo, uzeo bih 65" tv (to je najviše što može stati u moju 2x4m sobu), gledam puno filmova i serija, također puno igram igre na pc-u pa kad imam opciju da igram s kontrolerom spojim se samo na tv jer mi je trenutni tv 49", a monitor 34" pa mi je ljepše igrati na većem ekranu. Također igram PS4 Pro samo zbog njegovih ekskluziva. Problem je što mi je tv star nekih 5 godina i ubija me njegov response time od 5 sekundi, stisnem gljivu naprijed, otiđem na wc obavim nuždu, vratim se i tek onda vidim kak se lik počne micat naprijed (imam Quadro UHD 100), to je bio najjeftiniji 4k u ono vrijeme pa sam ga uzeo na svoju žalost. Shvaćam razliku između VA i IPS panela isto kao i OLED-a, imam tamne zavjese i u mojoj sobi je stalno mrak tako da bi mi najbolja opcija bila OLED, ali mi je ipak puno dati 12k za tv.

Pošto mi je 12k malo previše, gledam televizore do nekih 8k pa sam naletio na Sony X90J i koliko vidim dosta je dobro ocijenjen i ljudi su zadovoljni, jedino me zabrinjava njegovih 24 dimming zone u mojoj tamnoj sobi. Dalje gledam Neo QLED, također je preskupo, najjeftiniji QN90A je 11,5k. Također sam istražio kako se kreću cijene kroz mjesece i sad negdje, u 3-4 mjesecu izlaze novi tv-i pa će ovi 2021. modeli pojeftiniti. Ne znam što napraviti, da pričekam još par mjeseci pa skupim za Neo QLED ili OLED, ili je pak Sony dobra opcija. 

 

Što vi mislite? 

 

P.S. Gledao sam i Samsung Q95T model iz 2020 i čini se dosta dobar, no kod njega me brine što će taj tv sada već biti star 2 godine.

 

Neće cijene pasti do kraja godine. Možda u drugoj polovici bude slična akcija ili dvije u rangu black Friday cijena ali sumnjam. Prošle godine i kad je bilo, bilo je bez dodatne 2+3 garancije s tim da onda već kupuješ godinu dana stari TV za istu cijenu. 

 

Ovisno o tome gdje sjediš, ja bi uzeo 55" LG B1 ili C1 OLED ili čekaj do kraja godine kad bude nova linija snižena. Vjerojatno će 65" OLED biti u cjenovnom rangu ovogodišnjeg 55"

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.nabava.net/search.php?q=65oled705&cod=&cdo=

 

Gore je linkan, iskustva misljenja? Dok je jos na akciji

Ili d idem na lg 55c1

Malo mi je previse ipak lg 65 za skoro 12 somova

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolko para tolko muzike... 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Jimmy
Nije istina, cijene padaju kroz par mjeseci jer uskoro izlazi nova serija TV-a. Pogledaj si grafove cijena TV-a od pretprošle godine, jasno se vidi gdje cijena pada, a razumljivo je i zašto.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 23:17 (FakeTheror).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stigao Grundig 55GFU7900b 4k, znaci brutalno, cim stignem pofotkam i napišem kratke utiske oko svega.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeepDiver kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=65oled705&cod=&cdo=

 

Gore je linkan, iskustva misljenja? Dok je jos na akciji

Ili d idem na lg 55c1

Malo mi je previse ipak lg 65 za skoro 12 somova

 Imam 55C1 i tv je fantazija.... Philips ima LG ekran a jefgtiniji... Zapitaj se gdje su ustedjeli... A sa druge strane ja sam razmisljao da ne kupujem tv svaki dan pa sam kupio skuplji....

FakeTheror kaže...
@Jimmy
Nije istina, cijene padaju kroz par mjeseci jer uskoro izlazi nova serija TV-a. Pogledaj si grafove cijena TV-a od pretprošle godine, jasno se vidi gdje cijena pada, a razumljivo je i zašto.

 Ili ce stari modeli jednostavno nestati sa trzista.... Sumnjam da ce cijene ici nesto bitno dolje....

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obicno kod ovakvih ICO je napunpana cijena tek kasnije se vidi realna vrijednost, tako da buy the dip po meni.

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Ili ce stari modeli jednostavno nestati sa trzista.... Sumnjam da ce cijene ici nesto bitno dolje....

 Pa to uglavnom nije to neki veliki pad cijena, ali je tu, starijih modela iz 2021. do sredine sljedeće godine neće biti, sljedeće godine će ostat možda koji u dućanima bez originalne garancije i to s jako dobrom cijenom. To isto se događa s pretprošlogodišnjim modelima sada.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Stigao Grundig 55GFU7900b 4k, znaci brutalno, cim stignem pofotkam i napišem kratke utiske oko svega.

molim te, napiši u rezenziji što je kod tog televizora "brutalno" ?

bez uvrede, s moje strane.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
 Imam 55C1 i tv je fantazija.... Philips ima LG ekran a jefgtiniji... Zapitaj se gdje su ustedjeli... 

I cinjenica da philips uvijek ima generaciju ili cak dvije starije LG oled panele od tekuceg LG modela. Moguce da otkupljuju po nizoj cijeni starije panele. Recimo ovaj oled 705 je trebao izaci 2020, ali je ipak releasan 2021.g. sto znaci da vjerovatno ima panel iz 2019.g. a mozda cak i iz 2018.g.

 

Jedino top philips oledi 935/936 imaju najnovije panele, ali zato im je i cijena paprena. Znacajno su skuplji od LG oleda.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...

Pozdrav,

 

gledam već nekih tjedan dana samo videe i reviewse za televizore, ali i dalje se ne mogu odlučiti između par stvari pa bih Vas zamolio da me usmjerite na pravi put.

 

Kao prvo, uzeo bih 65" tv (to je najviše što može stati u moju 2x4m sobu), gledam puno filmova i serija, također puno igram igre na pc-u pa kad imam opciju da igram s kontrolerom spojim se samo na tv jer mi je trenutni tv 49", a monitor 34" pa mi je ljepše igrati na većem ekranu. Također igram PS4 Pro samo zbog njegovih ekskluziva. Problem je što mi je tv star nekih 5 godina i ubija me njegov response time od 5 sekundi, stisnem gljivu naprijed, otiđem na wc obavim nuždu, vratim se i tek onda vidim kak se lik počne micat naprijed (imam Quadro UHD 100), to je bio najjeftiniji 4k u ono vrijeme pa sam ga uzeo na svoju žalost. Shvaćam razliku između VA i IPS panela isto kao i OLED-a, imam tamne zavjese i u mojoj sobi je stalno mrak tako da bi mi najbolja opcija bila OLED, ali mi je ipak puno dati 12k za tv.

Pošto mi je 12k malo previše, gledam televizore do nekih 8k pa sam naletio na Sony X90J i koliko vidim dosta je dobro ocijenjen i ljudi su zadovoljni, jedino me zabrinjava njegovih 24 dimming zone u mojoj tamnoj sobi. Dalje gledam Neo QLED, također je preskupo, najjeftiniji QN90A je 11,5k. Također sam istražio kako se kreću cijene kroz mjesece i sad negdje, u 3-4 mjesecu izlaze novi tv-i pa će ovi 2021. modeli pojeftiniti. Ne znam što napraviti, da pričekam još par mjeseci pa skupim za Neo QLED ili OLED, ili je pak Sony dobra opcija. 

 

Što vi mislite? 

 

P.S. Gledao sam i Samsung Q95T model iz 2020 i čini se dosta dobar, no kod njega me brine što će taj tv sada već biti star 2 godine.

 

Po meni Q95T je bolje kupnja od bilo kojeg Samsungovog 2021. modela, izuzev QN95A (koji je s obzirom na napisano preskup). Samo napomena da Q95T ima samo jedan HDMI 2.1 port i da na njemu radi 4K@120Hz kao i VRR i Freesync/Gsync pa bi ti to mogao biti problem ako imaš PC i PS4 Pro (ili misliš kupiti PS5).

 

Svi Samsungovi 2021. modeli sa local dimmingom idu sa IPS panelom u 65" dijagonali (izuzev QN95A) i lošiji su od svojih pandana iz 2020. godine.

 

X90J je dobar TV ali kutovi gledanja su očajno maleni (oko 15%). Sonyeva implementacija VRR-a je trenutno loša, koliko znam, nema podrške za AMD Freesync kao niti nVidia G-Sync.

 

Po onome što tražiš, rekao bi da ti je LG C1 idealan izbor ali opet, cijena je problem.

 

Po meni, ako možeš živiti sa jednim HDMI 2.1 portom, Q95T ti je najbolji izbor. Ali kao uvijek kad netko pita za 2020. Samsung modele, opet ću spomenuti da isti često pate (pogotovo Q80T i Q90T, ne znam kakva je situacija na Q95T) od bug-a u Game Mode-u gdje se na 4K@60Hz vide horizontalne putujuće linije (nešto slično kao scanlines na starim televizorima). Ovo se može jedino rješavati uključivanjem Game Mode Plus feature-a i postavljanjem svih vrijednosti na 0 (i vrijednosti više od nule ispravljaju bug ali i uključuju interpolaciju slike koja diže input lag). Ovo je bug koji Samsung nikada nije i vjerojatno nikada neće ispraviti.

 

Kao što sam rekao, s obzirom na to da tražiš minimalni input lag, C1 je daleko najbolji izbor (mislim da je u "Boost" modu oko 5 ms, ne znam da li i jedan drugi TV ima tako nizak input lag, dosad je rekorder bio Samsung sa 9,7 ms), pa ako možeš opruži se. Dodatno ima 4 HDMI 2.1 posta pa nikada nećeš imati problema sa nedostatkom takve vrste porta.

 

Alternativa ti je B1 ali on je nešto manje svijetao (i dalje je OK za HDR) i ima 2xHDMI 2.1 porta. No, iskreno, ne vidim ga nigdje za kupiti a da je na akciji u 65" varijanti.

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Posmatrač kaže...
 Imam 55C1 i tv je fantazija.... Philips ima LG ekran a jefgtiniji... Zapitaj se gdje su ustedjeli... 

I cinjenica da philips uvijek ima generaciju ili cak dvije starije LG oled panele od tekuceg LG modela. Moguce da otkupljuju po nizoj cijeni starije panele. Recimo ovaj oled 705 je trebao izaci 2020, ali je ipak releasan 2021.g. sto znaci da vjerovatno ima panel iz 2019.g. a mozda cak i iz 2018.g.

 

Jedino top philips oledi 935/936 imaju najnovije panele, ali zato im je i cijena paprena. Znacajno su skuplji od LG oleda.

 

Molim te link na tu informaciju da imaju stare panele..

Jedino što sam našao je da koriste najnovije panele od LG-a https://allhomecinema.com/review-philips-55oled804-12-oled804-series-ultra-hd-oled-tv/?id=16800829402

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 16:07 (DarK.xy).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda je kolega pod brutalno mislio ako nije imao 4k tv prije pa razlika od fhd do 4k...tako sam i ja imao samsung fhd 9 seriju leda pa presao na 4k,i meni je bila boles o dobra razlika...s 4k led na 4k qled mi je dobra razlika,vidim pomak u slici...i nije mi zao.sto sam uzeo qled..s 43 na 50 incha...mogao sam dat i vise od 4200 za tv,ali nevidim smisao bacanja para na telke od 5500 do 8500kn a gledam samo normalni hd program i netflix i youtube,eventualno cu spojit za vikend pc pa probat u 4k odigrat nesto..za tako nesto mi se nebaca pare za tv...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...

Po meni Q95T je bolje kupnja od bilo kojeg Samsungovog 2021. modela, izuzev QN95A (koji je s obzirom na napisano preskup). Samo napomena da Q95T ima samo jedan HDMI 2.1 port i da na njemu radi 4K@120Hz kao i VRR i Freesync/Gsync pa bi ti to mogao biti problem ako imaš PC i PS4 Pro (ili misliš kupiti PS5).

 

Planiram kupiti PS5 kroz sljedećih godinu dvije, trenutno mi nije u interesu platiti 5000 kn za malo bolju rezoluciju i 2 ekskluzive (Dualsense je priča za sebe, 90% igara koje će izaći neće moći iskoristiti sav njegov potencijal, pa me ne to veseli toliko, s obzirom da je Ghost of Tsushima jedina ekskluziva koju sam igrao da koristi ugrađen zvučnik na Dualshocku, a izašao je 6 godina nakon izlaska PS4). Kad se malo stabilizira tržište i kad izađu nove ekskluzive definitivno radim upgrade sa 4 pro na 5.

 

greysaint0 kaže...

Svi Samsungovi 2021. modeli sa local dimmingom idu sa IPS panelom u 65" dijagonali (izuzev QN95A) i lošiji su od svojih pandana iz 2020. godine.

 

Nisam ovo znao, gledao sam par recenzija i piše na rtingsu da je qn90a VA panel, a sad tek vidim da se u nekim zemljama prodaje ADS panel i u qn90a, tako da ću izbjeći Neo QLED.

 

greysaint0 kaže...

X90J je dobar TV ali kutovi gledanja su očajno maleni (oko 15%). Sonyeva implementacija VRR-a je trenutno loša, koliko znam, nema podrške za AMD Freesync kao niti nVidia G-Sync.

 

Što se tiče kutova gledanja ne smeta mi jer kao što sam naveo imam sobu 2x4 metra, obično iz kreveta koji je udaljen nekih 3,5m gledam TV. Za VRR sam čuo da je nažalost užasno napravljen i čak je A90J koji košta 20k kn ispočetka čekao na software update za VRR, a game mode im je užasan s obzirom na response time od 20-30ms, dok kvaliteta slike pati (problemi s color bandingom). Mislim da je Sony odličan TV za gledanje, ali za igranje ne.

 

greysaint0 kaže...

Po meni, ako možeš živiti sa jednim HDMI 2.1 portom, Q95T ti je najbolji izbor. Ali kao uvijek kad netko pita za 2020. Samsung modele, opet ću spomenuti da isti često pate (pogotovo Q80T i Q90T, ne znam kakva je situacija na Q95T) od bug-a u Game Mode-u gdje se na 4K@60Hz vide horizontalne putujuće linije (nešto slično kao scanlines na starim televizorima). Ovo se može jedino rješavati uključivanjem Game Mode Plus feature-a i postavljanjem svih vrijednosti na 0 (i vrijednosti više od nule ispravljaju bug ali i uključuju interpolaciju slike koja diže input lag). Ovo je bug koji Samsung nikada nije i vjerojatno nikada neće ispraviti.

 

Zanimljivo, hvala ti puno na informaciji! 

 

greysaint0 kaže...

Kao što sam rekao, s obzirom na to da tražiš minimalni input lag, C1 je daleko najbolji izbor (mislim da je u "Boost" modu oko 5 ms, ne znam da li i jedan drugi TV ima tako nizak input lag, dosad je rekorder bio Samsung sa 9,7 ms), pa ako možeš opruži se. Dodatno ima 4 HDMI 2.1 posta pa nikada nećeš imati problema sa nedostatkom takve vrste porta.

 

Najvjerojatnije ću pričekati par mjeseci pa uzet C1, sljedeći mjesec mi je rođendan pa moram i nešto potrošit na feštu tako da ću morati malo još izdržati. 

 

greysaint0 kaže...

Alternativa ti je B1 ali on je nešto manje svijetao (i dalje je OK za HDR) i ima 2xHDMI 2.1 porta. No, iskreno, ne vidim ga nigdje za kupiti a da je na akciji u 65" varijanti. 

 

Također sam isto tražio kakav je B1 s cijenama kod nas jer na recenzijama govore kako je bolje uzeti B1 jer je jeftiniji 500$, i onda idem vidjet cijene, 65" C1 11,5k, a 65" B1 10,7k.... smiješno, tih par sto kuna vrijedi doplatiti za C1. 

 

 

Hvala ti puno na savjetima, ispričavam se na malo dužim odgovorima, no još uvijek sam u dilemi... onaj dio malog djeteta u meni koji želi nešto sad odmah ili ne bude dobro, i onaj odrasli stariji ja koji ga pokušava uvjeriti kak je uvijek bolje biti strpljiv i pričekati za bolju priliku. 

 

 

Za kraj još samo želim napomenuti kako me je jedino strah burn in-a, tako da ću probat pronaći negdje da prodaju TV s garancijom od image retentiona.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...
...

 

Također sam isto tražio kakav je B1 s cijenama kod nas jer na recenzijama govore kako je bolje uzeti B1 jer je jeftiniji 500$, i onda idem vidjet cijene, 65" C1 11,5k, a 65" B1 10,7k.... smiješno, tih par sto kuna vrijedi doplatiti za C1. 

 

 

Hvala ti puno na savjetima, ispričavam se na malo dužim odgovorima, no još uvijek sam u dilemi... onaj dio malog djeteta u meni koji želi nešto sad odmah ili ne bude dobro, i onaj odrasli stariji ja koji ga pokušava uvjeriti kak je uvijek bolje biti strpljiv i pričekati za bolju priliku. 

 

 

Za kraj još samo želim napomenuti kako me je jedino strah burn in-a, tako da ću probat pronaći negdje da prodaju TV s garancijom od image retentiona.

 Ja sa dosta gledao testove na burn in prije desetak dana kada sam vagao koji tv uzeti i generalno ako ne koristis tv kao monitor ili neki display nemas brige....

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...

 

Za kraj još samo želim napomenuti kako me je jedino strah burn in-a, tako da ću probat pronaći negdje da prodaju TV s garancijom od image retentiona.

 

LG nigdje u jamstvu ne navodi eksplicitno image retention. U jednom dućanu mi je rečeno da to LG prešutno pokriva ali ne navodi napismeno. Tako da samo pazi da je 2+3 godine jamstvo. Ako crkne nakon 5 godina, valjda će biti para za novi.

 

Osobno se nadam da će za 5 godina biti MicroLED TV-a po normalnim cijenama tako da napokon imamo poštenu tehnologiju bez ikakvih specijalnih boljki.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
FakeTheror kaže...
...

 

Također sam isto tražio kakav je B1 s cijenama kod nas jer na recenzijama govore kako je bolje uzeti B1 jer je jeftiniji 500$, i onda idem vidjet cijene, 65" C1 11,5k, a 65" B1 10,7k.... smiješno, tih par sto kuna vrijedi doplatiti za C1. 

 

 

Hvala ti puno na savjetima, ispričavam se na malo dužim odgovorima, no još uvijek sam u dilemi... onaj dio malog djeteta u meni koji želi nešto sad odmah ili ne bude dobro, i onaj odrasli stariji ja koji ga pokušava uvjeriti kak je uvijek bolje biti strpljiv i pričekati za bolju priliku. 

 

 

Za kraj još samo želim napomenuti kako me je jedino strah burn in-a, tako da ću probat pronaći negdje da prodaju TV s garancijom od image retentiona.

 Ja sa dosta gledao testove na burn in prije desetak dana kada sam vagao koji tv uzeti i generalno ako ne koristis tv kao monitor ili neki display nemas brige....

 Pa da generalno je najbolje uopce ne koristit tv pa nema nikakve sanse za burn in 😂

 

Nevjerojatno kak LG ocekuje da cu platiti 12 soma kuna za njihov TV i onda ne mogu pokriti bedastu stvar ko burn in s garancijom...

 

I prije nek me ispravljate... da, znam da LG nije jedini s OLED ekranima, ali svi ostali koriste LG-eve panele tak da je to sve ista rupa 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
FakeTheror kaže...

 

Za kraj još samo želim napomenuti kako me je jedino strah burn in-a, tako da ću probat pronaći negdje da prodaju TV s garancijom od image retentiona.

 

LG nigdje u jamstvu ne navodi eksplicitno image retention. U jednom dućanu mi je rečeno da to LG prešutno pokriva ali ne navodi napismeno. Tako da samo pazi da je 2+3 godine jamstvo. Ako crkne nakon 5 godina, valjda će biti para za novi.

 

Osobno se nadam da će za 5 godina biti MicroLED TV-a po normalnim cijenama tako da napokon imamo poštenu tehnologiju bez ikakvih specijalnih boljki.

 

Da, ali sto se događa ako ekran dobije burn in prije isteka garancije, ona to ne pokriva pa se mogu tuc po glavi sto sam platio tolko za jedan tv.

 

Iskreno cak bi se i pomirio s Mini LED tehnologijom, samo da nije tako skupo (npr. QN95A) 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...

 Nevjerojatno kak LG ocekuje da cu platiti 12 soma kuna za njihov TV i onda ne mogu pokriti bedastu stvar ko burn in s garancijom...

 

 

 

 

 LG servis u Hr pokriva burn in, čak i u produženom jamstvu (osiguranju), od 5 godina. Provjereno.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
FakeTheror kaže...

 Nevjerojatno kak LG ocekuje da cu platiti 12 soma kuna za njihov TV i onda ne mogu pokriti bedastu stvar ko burn in s garancijom...

 

 

 

 

 LG servis u Hr pokriva burn in, čak i u produženom jamstvu (osiguranju), od 5 godina. Provjereno.

 

Eto čovjek potvrdio, FakeTheror nemaš straha.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...
@Jimmy
Nije istina, cijene padaju kroz par mjeseci jer uskoro izlazi nova serija TV-a. Pogledaj si grafove cijena TV-a od pretprošle godine, jasno se vidi gdje cijena pada, a razumljivo je i zašto.

 Ne, ti si pogledaj grafove. Jedino je OLED kontinuirano padao. 

Ostali televizori su imali cijenu točno onakvu kakvu sam opisao.

Zakašnjeli izlazak na tržište zbog oštromjeraša, još kasnije i po još višoj cijeni kod nas, neko snižene oko crnog petka i ta cijena se generalno barem pola godine nije više postigla, s tim da su kasnije akcije bile bez dodatne garancije ili sa garancijom ali ne sa sniženjem kao za black friday.

 

Sad je ista situacija. Dva mjeseca od većih sniženja a većina TV-a barem 1000 kn skuplji nego prije.

 

 

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da javim utiske o Grundig 55GFU7900B 55" varijanti.

 

U utrci za kupnju su bili Tv-i do max 4000kn.

Guglajuci ovdje a i najvise pomoci kiwi_91 izbor je pao na novi Xiaomi, LG, Tcl i Grundig!

Po speckama su svi kopija jaje jajetu no paneli su im poprilicno razliciti ovisno o modelu, seriji, i godini proizvodnje!

Isao sam po ducanima i Xiaomi je bio nekako najlosiji po onome sto sam vidio od obrade materijala na telki pa do slike i izbornika tj opcija u njemu.

Tcl standardno ok, o Lg modelima do 4000kn i iskljucivo modeli kaj sam nasao kao neku preporuku ti modeli su imali dosta mana koje su meni smetale pa sam u startu prekrizio Lg.

Vidjevši u ducanu 50" i 55" modele, 55" verzija je davala znatno bolji kontrast!

 

Em je 55" verzija imala bolji zvuk tj ovaj neki mini panel pa mi je to bio jedan + više za kupnju.

Uglavnom uzeo sam gore navedeni i naspram stare Samsung plazme od 50" je nebo i zemlja!

Panel u ovom Grundigu je IPS s lokalnim dimmingom u 11tocaka koliko sam uspio izvuci info!

Radio sam test dimminga koji radi perfektno,

 bijelo je bijelo do samog ruba, crno je crno bez blooma i sl artefakata znaci fantazija!

Sto se tice boja ja sam odusevljen jer se inace bavim poluprofesionalno foto obradom i imam 32" 4k kalibrirani monitor pa mogu reci da su boje zaista odlicne stovise u testu crne se na televizoru cak vidi koji ton prijelaza vise nego na monitoru(VA) Ovo su stock postavke na monitoru se gamut moze jos nabriajti za jos tocnije boje!

Uniformiranost panela bi doslovno rekao da je identicno ovoj fotki

https://i.rtings.com/assets/products/fKDWubOJ/samsung-q80-q80t-qled/dse-large.jpg

Telka je placena 3400kn sto je bilo za cak 300 ili 400kn jeftinije od TCL i ostalih!

Ovdje su specke:

https://grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/55-gfu-7900-b

Hvala kiwi_91 jos jednom sto sam ga zagnjavio na pm oko sitnica i info-a oko telki koja je ispunila doslovno sva moja ocekivanja, jedino jos nisam napravio test input lga no to cu kad frend donese ps5 pa javim dojmove

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 20:28 (Boris grozni).
Moj PC  
6 2 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Da javim utiske o Grundig 55GFU7900B 55" varijanti.

 

U utrci za kupnju su bili Tv-i do max 4000kn.

Guglajuci ovdje a i najvise pomoci kiwi_91 izbor je pao na novi Xiaomi, LG, Tcl i Grundig!

Po speckama su svi kopija jaje jajetu no paneli su im poprilicno razliciti ovisno o modelu, seriji, i godini proizvodnje!

Isao sam po ducanima i Xiaomi je bio nekako najlosiji po onome sto sam vidio od obrade materijala na telki pa do slike i izbornika tj opcija u njemu.

Tcl standardno ok, o Lg modelima do 4000kn i iskljucivo modeli kaj sam nasao kao neku preporuku ti modeli su imali dosta mana koje su meni smetale pa sam u startu prekrizio Lg.

Vidjevši u ducanu 50" i 55" modele, 55" verzija je davala znatno bolji kontrast! 

Em je 55" verzija imala bolji zvuk tj ovaj neki mini panel pa mi je to bio jedan + više za kupnju.

Uglavnom uzeo sam gore navedeni i naspram stare Samsung plazme od 50" je nebo i zemlja!

Panel u ovom Grundigu je IPS s lokalnim dimmingom u 11tocaka koliko sam uspio izvuci info!

Radio sam test dimminga koji radi perfektno,  bijelo je bijelo do samog ruba, crno je crno bez blooma i sl artefakata znaci fantazija!

Sto se tice boja ja sam odusevljen jer se inace bavim poluprofesionalno foto obradom i imam 32" 4k kalibrirani monitor pa mogu reci da su boje zaista odlicne stovise u testu crne se na televizoru cak vidi koji ton prijelaza vise nego na monitoru(VA) Ovo su stock postavke na monitoru se gamut moze jos nabriajti za jos tocnije boje!

Uniformiranost panela bi doslovno rekao da je identicno ovoj fotki

https://i.rtings.com/assets/products/fKDWubOJ/samsung-q80-q80t-qled/dse-large.jpg

Telka je placena 3400kn sto je bilo za cak 300 ili 400kn jeftinije od TCL i ostalih!

Ovdje su specke:

https://grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/55-gfu-7900-b

Hvala kiwi_91 jos jednom sto sam ga zagnjavio na pm oko sitnica i info-a oko telki koja je ispunila doslovno sva moja ocekivanja, jedino jos nisam napravio test input lga no to cu kad frend donese ps5 pa javim dojmove

 

 

 

Link koji si postao prikazuje da taj TV nema nikakav lokalni dimming. Stovise po specifikacijama navedenim djeluje poprilicno neimpresivno.

 

Zanimljivo da te se tako dojmio, volio bi imati negdje taj panel da ga procackam detaljno jer sudeci po specifikacijama ne djeluje impresivno.

 

Svidja mi se to sto ima android tv, a u tom je cjenovnom rangu.

14 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne bi da mu rusim snjegovica, al bloominga nema jer nema ni dimminga...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 23:18 (ansha).
Moj PC  
5 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
FakeTheror kaže...

 Nevjerojatno kak LG ocekuje da cu platiti 12 soma kuna za njihov TV i onda ne mogu pokriti bedastu stvar ko burn in s garancijom...

 

 

 

 

 LG servis u Hr pokriva burn in, čak i u produženom jamstvu (osiguranju), od 5 godina. Provjereno.

 Wow, okej hvala ti puno, skratio si mi muke za 100%. Uzimam C1 s garancijom 2+3. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...
FakeTheror kaže...
@Jimmy
Nije istina, cijene padaju kroz par mjeseci jer uskoro izlazi nova serija TV-a. Pogledaj si grafove cijena TV-a od pretprošle godine, jasno se vidi gdje cijena pada, a razumljivo je i zašto.

 Ne, ti si pogledaj grafove. Jedino je OLED kontinuirano padao. 

Ostali televizori su imali cijenu točno onakvu kakvu sam opisao.

Zakašnjeli izlazak na tržište zbog oštromjeraša, još kasnije i po još višoj cijeni kod nas, neko snižene oko crnog petka i ta cijena se generalno barem pola godine nije više postigla, s tim da su kasnije akcije bile bez dodatne garancije ili sa garancijom ali ne sa sniženjem kao za black friday.

 

Sad je ista situacija. Dva mjeseca od većih sniženja a većina TV-a barem 1000 kn skuplji nego prije.

Nisi ni napisao koji su TV-ovi u pitanju (što se tiče grafova). A sad ću ti na primjeru Samsungovog QN90A i LG C1 TV-a objasniti kada cijena pada i zašto. Dodatno je tu još i Q95T (to je jedini kojeg sam našao na nabava.net jer ih više i nema). Cijene se mogu provjeriti i na stranim stranicama poput Amazona i sve prate isti model. Napisao sam na grafove koji su TV-ovi u pitanju da nebi bilo komentara poput "samo OLED je kontinuirano padao". 

Što se tiče brojki, 1. označava prvi značajni pad cijene i to je uglavnom 6. mjesec, tako je za svaki TV koji je na tržištu. 2. pokazuje kako cijena kontinuirano pada sve do broja 3. koji označava Black Friday. 4. označava izlazak novih modela TV-a i automatski cijena prošlogodišnjeg modela pada na vrijednost na kojoj još nije bila (čak ni za Black Friday).

 

Q95T graf ima samo 3. i 4. marker na grafu jer ih nema više na nabava.net i teško je već naći modele TV-a iz 2020. sa preciznim prikazom cijena. Ali zato se uvijek može provjeriti na Amazonu koji takve podatke prikazuje ispravno. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 0:35 (FakeTheror).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Ne bi da mu rusim snjegovica, al bloominga nema jer nema ni dimminga...

Na ovom grundigu ga nema, no ima modela na kojima ga ima i s dimmingom ako sam dobro skužio na kaj misliš

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/local-dimming

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...
FakeTheror kaže...
@Jimmy
Nije istina, cijene padaju kroz par mjeseci jer uskoro izlazi nova serija TV-a. Pogledaj si grafove cijena TV-a od pretprošle godine, jasno se vidi gdje cijena pada, a razumljivo je i zašto.

 Ne, ti si pogledaj grafove. Jedino je OLED kontinuirano padao. 

Ostali televizori su imali cijenu točno onakvu kakvu sam opisao.

Zakašnjeli izlazak na tržište zbog oštromjeraša, još kasnije i po još višoj cijeni kod nas, neko snižene oko crnog petka i ta cijena se generalno barem pola godine nije više postigla, s tim da su kasnije akcije bile bez dodatne garancije ili sa garancijom ali ne sa sniženjem kao za black friday.

 

Sad je ista situacija. Dva mjeseca od većih sniženja a većina TV-a barem 1000 kn skuplji nego prije.

 

 

Ovo mi je zanimljivo, jer to nisam bas pratio. Znaci dodatne 3 godine garancije najcesce tek na zimu? Pitam, jer mislim da nema smisla kupovat nešto iznad 2000kn, a da ima samo 2 godine garancije. Kolko znam ta se garancija ne može aktivirat kasnije, vec tek prvih mjesec dana ak se ne varam? Hisense konkretno, ali i ostali

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 4:22 (Bubabug).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice