Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.100
|
čitano: 14.630.517
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 A mile ti majke. 

Bar priznaj da su najbolji LG oledi i da ekipa uvik hvali taj b7. 

 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

frend mi veli da je isprobavao neke fore sa zvukom na televiziji, pa je ispalo da jedino jedan brend, mislim sony, zaboravih, podrzava doticni, iako su navodno svi smart...jel to tochno?

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Nema dileme, LG ti je bolji. Ima bolju HDR podršku, Dolby Vision, zvuk Dolby Atmos, bolji input lag, bolji, brži i pouzdaniji operacijski sistem....

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Ovdje si pogledaj direkt usporedbu ta dva modela:) Pa i ljudi kod nas, su više zadovolnji Philips OLEDOM.. Tu treba reči, da poneke razlike nisu velike, ali se vidiju:) A i treba reči, da ima Lg najviše problema sa Burn-Inom od svih OLED televizora. Ovogodišnji Lg modeli su po tom pitanju osjetno bolji.. Zbog boljeg procesora..Ali Lg procesori na prošlogodišnjim modelima, se ne mogu uspoređivat sa Philipsovim, Sony, i Panasonic procesorima.. Zato imaju Lg OLEDI 2017 ukupno kvalitetu lošiju napram ta tri brenda:)

Ovo što si tu gore napisao su sve laži i prijevare. Kako te nije  sramota staviti ove neosnovane usporedbe.

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...
Ovdje si pogledaj direkt usporedbu ta dva modela:) Pa i ljudi kod nas, su više zadovolnji Philips OLEDOM.. Tu treba reči, da poneke razlike nisu velike, ali se vidiju:) A i treba reči, da ima Lg najviše problema sa Burn-Inom od svih OLED televizora. Ovogodišnji Lg modeli su po tom pitanju osjetno bolji.. Zbog boljeg procesora..Ali Lg procesori na prošlogodišnjim modelima, se ne mogu uspoređivat sa Philipsovim, Sony, i Panasonic procesorima.. Zato imaju Lg OLEDI 2017 ukupno kvalitetu lošiju napram ta tri brenda:)

Ovo što si tu gore napisao su sve laži i prijevare. Kako te nije  sramota staviti ove neosnovane usporedbe.

 Da laži su samo za tebe:)) Pa nisu te strane sa Balkana, da bi bile laži:))

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 13:42 (garfield1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matteo.st kaže...
Da nema Garfilda na ovom forumu misljenje o Philipsu bi bilo bolje. On nije ni svjestan koliko steti brandu Philipsa sa svojim krizarskim ratom.

 

Ni meni, a vjerujem ni nekim ljudima na ovom forumu za koje garfield voli reći da su se urotili protiv njega, sigurno ne bi bio problem preporučiti bilo kojeg Philipsa razumne cijene i dobrih karakteristika. Čak i uz, ajde da budem blag, pa da kažem ugrađene komponente koje nisu najbolje koje se mogu naći na tržištu (ali recimo uz preporuku da se smanji pozadinsko osvjetljenje kako bi se osiguralo manje stresno okruženje i za sve ostale komponente), postoji velika vjerojatnost da bi taj Philips radio dugo vremena. Naravno i uz odgovarajuću garanciju. I onda kada se pojavi problem sa nekim pojedinim modelom korisnici ukažu na to, pa proizvođeč pokuša nešto promijeniti i svi bi u toj priči bili zadovoljni. Čista utopija.

 

Stvar je u tome, da uz garfielda philipsovića na forumu, sve što sam ranije rekao bi bilo apsolutno nepošteno prema svim drugim proizvođačima koji se trude ponuditi što kvalitetnije televizore, a nisu zaposlili nekoga na forumu da ili omalovažava druge ili laže o svom proizvodu. I recimo na primjeru garfilda piše toliko gluposti koje samo pokazuju da se on razumije u televizore isto koliko i ja u medicinu. LINK. I onda garfield otvori milijun profila na forumu i razvlači forum kako god njemu padne na pamet. Bilo kao netko tko daje preporuku, bilo kao zadovoljan korisnik, bilo kao netko tko se razumije u televizore, bilo kao Štefica iz knjigovodstva, bilo kao korisnik duh ili na bilo koji drugi način. Na svim forumima s ovih prostora. I tako godinama. Moderatori mu izbrišu jedan profil on otvori desetak drugih i onda sve po starom.

 

Uzmimo primjer:

"Poštovani moderatore, primjetio sam da je današnji post kolege Grge1984 u 12:28 negativno ocijenilo 5 korisnika, od kojih osim garfilda nijedan nema nijedan post na forumu,a kamoli u ovoj temi. Štaviše svi su registrirani u isti dan, sat i ista im je online aktivnost."  marioverner, markohribec, dusanpohl, malimuc38, dule69 i vjerojatno svi ostali iz njegovog razreda (baš me zanima kako je dule dobio ovaj nadimak jer izgleda da je ovdje riječ o muškom internatu)

 

Leon4rdo kaže...

Čovik je razbuca sve forume u regiji :)

 

HDTelevizija

04.01.2016 "Garfield šta si popio ban na Hdteleviziji pa si došo tu pametovat opet, vidio sam da ti je Darko reko da ako te vidi da još daješ savjete tamo da ce te banat." andrej

14.10.2017 "Banaj debila andrej vise! svi odlaze sa foruma radi njega." I onda lik uskrsne kao tvekspert

 

Benchmark.rs

24.08.2017 "Pošto mi se ne da više pisat..Nek si svak sam pogleda, pa, če svak sam presudit oko kvalitete slike Philips televizora." majstorslo

29.10.2017 "Dobro ti nama došao nazad majstore - nick se menja ali posao/navike nikako..." atlon

 

Bug.hr

16.11.2017 "Pogledajte sliku od Filipsa 55PUS7502 Uređaja koji košta 9tkn. Za sjest i plakat, kako da mi ne bude žao ljudi koje Garfield navuče? garfield1

20.09.2017 "garfield1 & Co. - držite se teme i prestanite s osobnim prepucavanjima!" novih  5 reinkarnacija

 

Forum.hr

07.12.2017 "Ja imam u planu kupiti TV i došao sam na forum da se malo informiram. I odmah sam skužio majstora i njegovo forsiranje Philipsa. I okrenuo sam se i otišao. Jer što se događa? Nitko ne odgovara na upite, nema analiza, samo prepucavanja. Dakle ništa korisno." majstor2

 

dalje mi se netraži  

  

Philipsu ne pomaže ni zatvaranje vlastitog foruma koji bi prvi trebao pomoći korisnicima u vezi proizvoda kojeg su kupili kod njih. Pa jel oni misle da njihovi televizori nemaju nikakvih problema ili da baš svi znaju koristiti i prilagoditi televizor svojim potrebama ili očekivanjima. I onda ti genijalac odgovori: "Još uvijek se dobiju na Philipsu sve informacije koje tko treba:)) Philips ima najbolju  podržku, od svih brendova u Evropi..."

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 14:26 (Leon4rdo).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Vidim, da rasprava opet počela gdje je još jutro:))

 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika između ova dva Sonya tj. koji bi bio bolji?
Sony KD-55XE8577
Sony KD-55XE8505

Vidim da imaju Triluminus display. Gdje je on u priči IPS vs VA display?

 

Gleda se puno sporta, filmova i zemaljskih SD programa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 14:26 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Koja je razlika između ova dva Sonya tj. koji bi bio bolji?
Sony KD-55XE8577
Sony KD-55XE8505

Vidim da imaju Triluminus display. Gdje je on u priči IPS vs VA display?

 

Gleda se puno sporta, filmova i zemaljskih SD programa.

 Razlika između ta dva ti je u boji okvira televizora. I model 8577 ima nešto malo bolji Motionflow. Ali to je samo na papiru, u praksi nema razlike.. Što se tiče  Triluminus panela, je nešto bolji prikaz boja napram kojem Sony modelu koji nema  Triluminus panel. Ali nije to sad opet velika razlika, napram kojem drugom brendu, jer danas ionako imaju več svi nekakvu svoju tehnologiju za što bolji prikaz boja.. Imaš Lg Nano Cell, pa imaš Samsungov QD panel itd..

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

popizdio cekajuc odgovor pa sam izguglao sam...

 

modeli koji podrzavaju dolby su navedeni ovdje

 

mislim da od svega ovoga jedino neki lg modeli su nabavljivi kod nas...

 

ne znam da li se ovi chromecast da ustekat u neku drugu teve i kako bi i bi li radilo...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 15:04 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Koja je razlika između ova dva Sonya tj. koji bi bio bolji?
Sony KD-55XE8577
Sony KD-55XE8505

Vidim da imaju Triluminus display. Gdje je on u priči IPS vs VA display?

 

Gleda se puno sporta, filmova i zemaljskih SD programa.

 Triluminus je kvalitetno harversko/softversko poboljšanje boja što je jadni Philips pokušao napraviti s njegovim Ambilightom no Soniju je to uspjelo.. 

Ta dva koja si izabrao, ne znam koji je bolji, oba su odlična.

Nisam siguran ali mislim da 8577 ima VA panel a 8505 IPS. No, nemoj me držati za riječ.

 

Koji god da odabereš nećeš imati problema ni sa sportom ni sa SD a ni sa gledanjem filmova (jedan od boljih televizora za SD rezoluciju) 

IPS panel te u početku zbuni (svakog tko je prije imao plazmu ili stari SPVA tv) jer daje u mraku previše svjetla dok ne naučiš podesiti svjetlost.

Ja sam to riješio na mom LG tako da kad gledam film u mraku uključim uštedu energije i zaslon sam vidljivo utone u blagodati filmskog okruženja.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/fcaecdb

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/ccb6a0e

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 15:09 (Anđeo bez falinge).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

iskopah nesto ali ne znam koja je matrica..

 

edit: pishe, ips, nista od toga...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 15:22 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tintin kaže...

Koja je razlika između ova dva Sonya tj. koji bi bio bolji?
Sony KD-55XE8577
Sony KD-55XE8505

Vidim da imaju Triluminus display. Gdje je on u priči IPS vs VA display?

 

Gleda se puno sporta, filmova i zemaljskih SD programa.

 Triluminus je kvalitetno harversko/softversko poboljšanje boja što je jadni Philips pokušao napraviti s njegovim Ambilightom no Soniju je to uspjelo.

Ta dva koja si izabrao, ne znam koji je bolji, oba su odlična.

Nisam siguran ali mislim da 8577 ima VA panel a 8505 IPS. No, nemoj me držati za riječ.

 

Koji god da odabereš nećeš imati problema ni sa sportom ni sa SD a ni sa gledanjem filmova (jedan od boljih televizora za SD rezoluciju) 

IPS panel te u početku zbuni (svakog tko je prije imao plazmu ili stari SPVA tv) jer daje u mraku previše svjetla dok ne naučiš podesiti svjetlost.

Ja sam to riješio na mom LG tako da kad gledam film u mraku uključim uštedu energije i zaslon sam vidljivo utone u blagodati filmskog okruženja.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/fcaecdb

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/ccb6a0e

Važno ti je koliko je televizor sposoban prikazat zasičenost boja, kako sami algoritmi odrađuju taj posao, pa to bio običan panel, Nano Cell, QD itd.. A ima i Philips modele sa QD i Nano Cell panelima..Ali kao što sam napisao i bez toga, Philips prikazuje veoma dobre boje:) Ali naravno prikazuju nešto bolji spektar boja televizori sa tom tehnologijom, ali imaju ti televizori druge minuse..Tako, da zavisi koji parametri su potrošaču važniji..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 15:22 (garfield1).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gorstak79 kaže...

iskopah nesto ali ne znam koja je matrica..

 Ovaj model ti ima IPS panel, kao uglavnom svi Lg televizori..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Vidim, da rasprava opet počela gdje je još jutro:))

 

Pa nema se tu sta raspravljat.. Svima je jasno da si muljator i lazov. Olicenje si politicara.. Plenkovicu, jesi li to ti?!

 

Nebih se cudio da ni ne primas lovu od filipsa za ovako los pr.. Vjerojatno to radis zbog nekog svog poremecaj. Tesko djetinstvo, ili?

 

 

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
garfield1 kaže...

 Vidim, da rasprava opet počela gdje je još jutro:))

 

Pa nema se tu sta raspravljat.. Svima je jasno da si muljator i lazov. Olicenje si politicara.. Plenkovicu, jesi li to ti?!

 

Nebih se cudio da ni ne primas lovu od filipsa za ovako los pr.. Vjerojatno to radis zbog nekog svog poremecaj. Tesko djetinstvo, ili?

 

 

 A šta si ti nekakav svetac..?

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za tebe sam gospodin covjek. ;)

 

Uzalud bacas te lazne smajlice.. Vjerojatno iza njih skrivas svoju frustraciju sto je masa koja je prepoznala tvoje pravo lice sve veca. Pokopat ce te se i "na taj" forumu kao i na svim ostalima.. Majstore.. :))

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
3 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...

Za tebe sam gospodin covjek. ;)

 

Uzalud bacas te lazne smajlice.. Vjerojatno iza njih skrivas svoju frustraciju sto je masa koja je prepoznala tvoje pravo lice sve veca. Pokopat ce te se i "na taj" forumu kao i na svim ostalima.. Majstore.. :))

 Pa vidim kakav si ti gospodin, dečko moj:) Pravi gospodini, se ne špuštaju na takvu razinu kao ti..!

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam može li se vjerovati ovome, ali izgleda da Sony Bravia XE85 serija ima VA panel.

 

"X85E in the US and XE85 in Europe is a 2017 mid-range TV from Sony. It is the successor to last year’s X85D (XD85) but differs in one key area, namely that it switches from an IPS LCD panel to a VA LCD panel. This alone should increase contrast visibly."

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Ne znam može li se vjerovati ovome, ali izgleda da Sony Bravia XE85 serija ima VA panel.

 

"X85E in the US and XE85 in Europe is a 2017 mid-range TV from Sony. It is the successor to last year’s X85D (XD85) but differs in one key area, namely that it switches from an IPS LCD panel to a VA LCD panel. This alone should increase contrast visibly."

 Pa taj model Sonya ti ima VA panel.

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oba?

Sony KD-55XE8577
Sony KD-55XE8505

 

Koliko vidim oba su 120hz, ispravi me ako samu u krivu.
Zanima me još ima li sa 49" koji model hardverski isti/sličan ko ova dva od 55"....možda budem malo kratak s lovom (već sam ionako s Panasonica 50EX703E krenuo prema gore...on mi je u rezervi  )

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 16:02 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče tog Sony-a ovdje imaš dosta detaljnu usporedbu Sony 2017 modela: 

Slično našoj nabava.net gdje možeš usporediti cijene svega mogućeg, ovdje 85968505 imaš nešto slično, s razlikom da gore desno možeš pogledati grafikon kretanja najniže cijene godinu dana unatrag.

Ovdje imaš direktnu usporedbu tehničkih karakteristika Sony serije 8 i 9 

Trenutno Sancta Domenica ima nekakvu akciju na Sony televizore. Za 360 kuna više bez razmišljanja ja dajem prednost 8577 u odnosu na 8096. 9005 je bolji televizor ali mislim da je razlika u cijeni prevelika. Zapravo cijena nije prevelika, ali mislim da je XE85 serija dovoljno dobra ukoliko ne tražiš ultimativnu sliku, ali onda i OLED ulazi u razmatranje.

Ukoliko te zanimaju i druge marke ovdje imaš skicu kako neki proizvođači označavaju svoje televizore.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

flatpanelshd
We were contacted by a few owners who noted that their POS9002 panel was actually very slightly curved. Of course, POS9002 is based on the flat OLED panel but when examining it closely we found that our sample had the same slight curvature to it (see photo above). Most people would probably never notice – we didn’t at first – but we wonder if it relates to variation in production or transport damage

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 

flatpanelshd
We were contacted by a few owners who noted that their POS9002 panel was actually very slightly curved. Of course, POS9002 is based on the flat OLED panel but when examining it closely we found that our sample had the same slight curvature to it (see photo above). Most people would probably never notice – we didn’t at first – but we wonder if it relates to variation in production or transport damage

To što si ti stavio, nema nikakve direktne veze sa kvalitetom tog televizora:)) Šta nečete sve učiniti za antireklamu za taj brend.. Najbolje, da se vas nekoliko forumaša koji ste protiv tog brenda, udružite, i idete direkt  u tvornicu u Polskoj:)) Pa tamo poslikate određene djelove televizora ili sam televizor, koji imaju koju grešku i se bacaju u smeče..Pa poslije stavite te slike, i napišete kaku su Philips televizori stvarno krš i ništa ne valjaju.. A zanimljivo je i to, da je ovdje na tom forumu kupilo Philips televizore barem 30 ljudi za koje ja znam, a vjerovatno i koji više, pa se niko ništa ne žali :))

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 18:20 (garfield1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Crt True Colors kaže...

 

flatpanelshd
We were contacted by a few owners who noted that their POS9002 panel was actually very slightly curved. Of course, POS9002 is based on the flat OLED panel but when examining it closely we found that our sample had the same slight curvature to it (see photo above). Most people would probably never notice – we didn’t at first – but we wonder if it relates to variation in production or transport damage

To što si ti stavio, nema nikakve direktne veze sa kvalitetom tog televizora:)) Šta nečete sve učiniti za antireklamu za taj brend.. Najbolje, da se vas nekoliko forumaša koji ste protiv tog brenda, udružite, i idete direkt  u tvornicu u Polskoj:)) Pa tamo poslikate određene djelove televizora ili sam televizor, koji imaju koju grešku i se bacaju u smeče..Pa poslije stavite te slike, i napišete kaku su Philips televizori stvarno krš i ništa ne valjaju.. A zanimljivo je i to, da je ovdje na tom forumu kupilo Philips televizore barem 30 ljudi za koje ja znam, a vjerovatno i koji više, pa se niko ništa ne žali :))

 Aj rjesi nam karte priko Philips Slovenije za posjet tvornici u Poljskoj. 

Ja nosim fotoaparat, endoki i andjeo bez falinge nose sta za poist. Nek jos netko ponese pive i ekskurzija more pocet...

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-49ex603e.aspx

 

Jeli ovo dobar tv za cjenu od 3500kn? Ili ima nešto bolje za tu cjenu? Za sestru je, nije neki zahtjevan korisnik al bi volio da dobije najbolju sliku za tu cjenu.

 

Sa philipson se netribaš trudit...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 21:36 (RePlaY).
Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
garfield1 kaže...
Crt True Colors kaže...
To što si ti stavio, nema nikakve direktne veze sa kvalitetom tog televizora:)) Šta nečete sve učiniti za antireklamu za taj brend.. Najbolje, da se vas nekoliko forumaša koji ste protiv tog brenda, udružite, i idete direkt  u tvornicu u Polskoj:)) Pa tamo poslikate određene djelove televizora ili sam televizor, koji imaju koju grešku i se bacaju u smeče..Pa poslije stavite te slike, i napišete kaku su Philips televizori stvarno krš i ništa ne valjaju.. A zanimljivo je i to, da je ovdje na tom forumu kupilo Philips televizore barem 30 ljudi za koje ja znam, a vjerovatno i koji više, pa se niko ništa ne žali :))

 Aj rjesi nam karte priko Philips Slovenije za posjet tvornici u Poljskoj. 

Ja nosim fotoaparat, endoki i andjeo bez falinge nose sta za poist. Nek jos netko ponese pive i ekskurzija more pocet...

Radije bih otišao u Kinu, jer nisam zainteresiran za pakiranje televizora i lijepljenje naljepnica u Poljskoj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RePlaY kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-49ex603e.aspx

 

Jeli ovo dobar tv za cjenu od 3500kn? Ili ima nešto bolje za tu cjenu? Za sestru je, nije neki zahtjevan korisnik al bi volio da dobije najbolju sliku za tu cjenu.

 

Sa philipson se netribaš trudit...

 Ja san ima 55icu 613. Slika je skroz dobra. Cak i SD kanali. 

Cili tv je fluidan i nema problema. Ako tv nece bit u preosvjetljenoj prostoriji onda ga uzmi. Baci pogled i na LG modele

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajmo još malo pa nestalo. 

 

10 godina garancije na panel bez burn in pojave

 

Na Samsung QLED televizorima 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hahaha kako jadno, koliko se žele poistovjetiti sa OLED-om to je strašno
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice