DLNA - Grundig - titlovi - problem

poruka: 11
|
čitano: 22.953
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
DLNA - Grundig - titlovi - problem

DLNA koristim za gledanje filmova sa kompa na Smart TVu ( Grundig 42vle9481 SL) da se ne mučim sa USB stickom.

 

Filmove gledam normalno, sve je OK.

 

Koliko sam shvatio DLNA službeno NE PODRŽAVA titlove.

 

I sad je PROBLEM, kako dobiti i titlove.

 

Za DLNA sam isprobao Serviio i Mezzmo.

 

Servio pod GENERIC DLNA ne podržava titlove... a ako odaberem neki drugi DLNA profil ( nudi dosta modela TVa  ali NI JEDAN Grundig).

 

 

Mezzmo:  da bi titlovi radili mora se uključiti transkodiranje filma - prekodira gau MPEG TS (h264 codekom i AC3) ali mi onda TV javi da je ne podržan format.  A Grundig 42VLE9481SL podržava MPEG TS SD EU  i MPEG TS EU ISO.

 

 

 

Imate li kakvog iskustva sa Grundigom, DLNA severom i titlovima?

 

 

 

PS.  preko USBa sve radi OK.  Ali čemu sam onda kupio top model Grundiga? da se zezam sa USBom ? LOOL

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DLNA - Grundig - titlovi - problem

Nitko nije uspio dobiti titlove?

 

malo sam istraživao i koliko sam shvatio, da bi dobio titlove DLNA server mora transkodirati film i pri transkodiranju ubacuje titlove direktno u video filma.  Za takav posao treba quad procesor i 4 GB rama - uglavnom, zvijer od kompa. 

 

Meni se to sve čini potpuno besmisleno - gazit komp i proc do jaja, pregrijavat komp , za vrijeme gledanja filma komp je zauzet kodiranjem filma, a ni potrošnja struje koju bi komp trošio nije zanemariva.... 

 

Nema mi druge nego se zezat sa USB stickom =(

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
DLNA - Grundig - titlovi - problem

Ja imam servio i sve radi normalno bez transkodiranja ili ičega drugoga(LG i SAMSUNG tv), transkodiranje se koristi kad tvoj tv ne podržava titlove pa ih player ubaci u sliku

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 14:32 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DLNA - Grundig - titlovi - problem

Pokušavao sam sve kombinacije sa Serviiom, ali nisam uspio dobiti titlove. Možda nešto radim pogrešno ?

 

 

Možeš li mi ukratko navesti postavke koje koristiš za Serviio?

 

 

u consoli od Serviia po Status za Renderer profile:  koristiš GENERIC DLNA PROFILE ili ?

 

Kad kliknem na Profile otvori se puuuno modela TVa ALI NI JEDAN nije Grundig =(

 

 

hvala

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
DLNA - Grundig - titlovi - problem

Radi mi i sa gemeric i sa lg profilom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DLNA - Grundig - titlovi - problem

A onda je ipak stvar do mog grundig TVa {#}

 

čini mi se da nema pomoći {#}

 

 

hvala na pomoći

11 godina
neaktivan
offline
DLNA - Grundig - titlovi - problem

citajuci prethodne postove nisam bas dobio neku pomoc. imam slican problem, nema titlova koristeci serviio. dosta sam cackao i nekako sam uspio dobiti titlove medjutim ne one koji mi trebaju tj na nasem jeziku...daje mi defaultne titlove koji su dosli uz film odnosno sad kad sam na proilu promjenio postavke i nasao panasonic, pojavila mi se jos opcija s nekakvim titlovima i cudnim jezicima....inace tv mi je panasonic as650. pokusat cu s mezzmom jos jer sam vidio da ga ljudi vise koriste i nemaju ovih problema

da li je u tv-u problem sto sumnjam ili je problem u serviiu sto mogu ocekivati od besplatnog programa. transkodiranje sam probao tj, bilo mi je ukljuceno medjutim nista.... isto sve. hvala na eventualnoj pomoci unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
DLNA - Grundig - titlovi - problem

Busilicu u ruke i na hdmi kabel, nema druge na grundingu. Taj njihov smarttv je takav drek  ko da ga niti nemas. Wireless trastatura, mis i podijelim komp s vmware ili softxpand i imam 2 kompa.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: DLNA - Grundig - titlovi - problem
Ja imam problem na grundigu,kada pustim film preko usb-a tv ne prepoznaje slova ch zh sh itd .. hvala unapred ??
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DLNA - Grundig - titlovi - problem
Kringe kaže...
Ja imam problem na grundigu,kada pustim film preko usb-a tv ne prepoznaje slova ch zh sh itd .. hvala unapred ??

 Ima li ikakva podesavanja tioa kodne stranie na tvu? Ako nemas sa subtitle edit otvori titl i snimi ga kao srt utf8 format.... To je neki najrasireniji format.....

13 godina
offline
Re: DLNA - Grundig - titlovi - problem
Torent kaže...
Kringe kaže...
Ja imam problem na grundigu,kada pustim film preko usb-a tv ne prepoznaje slova ch zh sh itd .. hvala unapred ??

 Ima li ikakva podesavanja tioa kodne stranie na tvu? Ako nemas sa subtitle edit otvori titl i snimi ga kao srt utf8 format.... To je neki najrasireniji format.....

 Imam 2 Grundig TV-a i na jednom moram titlove spremati u ANSI, a za drugi tv UTF-8, da bi imao hrv znakove.. U opcijama titlova također mi je podešen hrv, pa se probaj poigrati.

Why so serious?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice