Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.125.128
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da se nebi zaključilo da je razmak radi smetnji od refleksija da pojasnimo....svaka antena zrači EM-polje  pa bilo kakav metalni predmet pa i druga antena ako je preblizu iskrivljuje to EM polje.

Standardni MIMO je upravo zato ukomponiran u wifi uređaje sa brzinama od "n" moda i više pri kojoj u nano sekundama razlike stižu i reflektirani signali koji se međusobno poništavaju na jednoj anteni. Mimo koristi dvije antene i kod prijema poništava tu razliku.

Kod sustava mobilnih mreža se koristi "mimo diversity"  sa dva prijemna sustava uslijed razlike u polarizaciji od 90'  pa tako teoretski dobijamo mogućnost duplo većih brzina.

 

Uslijed utjecaja blizine bolje je antene što više razmaknuti da ne smeta jedna drugoj. Optimalni razmak se računa ovisno o valnoj dužini (radna frekvencija) i dužini antene....dakle nije isti ako p56 koristimo na 800MHz ili na 1800MHz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 9:58 (AF139).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Siđite s krovova. Digitalno doba. What a joke.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Siđite s krovova. Digitalno doba. What a joke.

 nemoj da ti prođem u susjedstvo pa ti skinem glavni repetitor... samo se ti zaje... :P

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Cika Jova Zmaj kaže...

Pitao sam ovo vec ranije pa nisam dobio neki konkretan odgovor: Dali postoji neki nacin kako da popravim SINR? Ostali parametri signala su mi sasvim solidni (po prilozenoj tablici sve excellent), osim SINR koji varira izmedju -2 do 2 (najcesce od 0-2). Pomagajte..

 Daj neku sliku tih tvojih parametra ne vjerujem da ti je sve super samo SINR da ti ne valja. Ovako je kod mene tele2 i t-com 2,6 km od bazne stanice.

 Kojim softwareom očitavaš signale?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...

Pozdrav!

 

Mogu mi oni koj imaju ili znaju kako ispravno staviti Iskre p56 u mimo, jer u uputama kaze minimalni razmak 50cm dok optimalni 75cm, a netko mi je rako da ih stavim na 38cm!

 

Tako da sada nista ne kuzim, na koliko da stavim razmak 50-75 ili 38cm, a da radi kako trebaju!

 Moj savjet ti je da staviš na 75cm kako ti je u dokumentaciji, jer ovisi o anteni koliki je razmak optimalan.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Aroomar kaže...
veseli007 kaže...

Pozdrav!

 

Mogu mi oni koj imaju ili znaju kako ispravno staviti Iskre p56 u mimo, jer u uputama kaze minimalni razmak 50cm dok optimalni 75cm, a netko mi je rako da ih stavim na 38cm!

 

Tako da sada nista ne kuzim, na koliko da stavim razmak 50-75 ili 38cm, a da radi kako trebaju!

 Moj savjet ti je da staviš na 75cm kako ti je u dokumentaciji, jer ovisi o anteni koliki je razmak optimalan.

 Dali ce po primijeru ove slike ispasti najbolje za LTE signal, pa da tako postavim antene!? Sta ovisi o anteni, ne razumijem!?

Odmori se u Istini! :))
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Prastara činjenica je da utjecaj  na smjer zračenja EM polja antena ima blizina zemlje, zida, krova, i drugih metalnih predmeta . Utjecaj je minimalan ako se od njih razmakne na više od 2 valne dužine.

Pošto vam je često puta ograničen prostor za montažu kažu vam "minimalni razmak" , ali to ne znači da će se sa tim razmakom nešto više dobiti nego ako razmakneš na npr. triput veći razmak.....(izbjegavati razmake koji su točan umnožak valne dužine već napraviti razliku od 3-5cm ).

 

valna dužina(m)=brzina svjetlosti (300 000) / frekvencija (kHz).

 

ps: Kod antena koje su jako dugačke kao "Long Yagi" se razmak još više treba postaviti nego 2 valne dužine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 8:42 (AF139).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Aroomar kaže...

 Kojim softwareom očitavaš signale?

 LTEWatchH ili E5186 Toolbox ili huawei band tool 0.1 to je za huawei ovisi koji uređaj imaš jer svi ne rade sa svima. 

 

Razmak iskra p56 za tele2(1800Mhz) 33cm

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nakon šest dana bitke vratila mi se brzina, sad kad još izvedem kako sam si zamislio sa antenom bilo bi super.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislim uzeti taj neograničeni internet u tele 2 kada mi istekne ugovor s ht putem bakrene infrakstrukture, pa me zanima mogu li očekivati brzinu veću od bar 50mbit/s ili da ostanem kod ht kod kojih mi je brzina oko 20mbit/s mislim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

već se puno pisalo o toj temi. pročitaj par stranica prije. najbolje je uzeti 5 dana na probu pa ćeš vidjeti da li te brzina i stabilnost zadovoljava. ja sam imao prvih mjesec dana brzinu cca 42/30 a sad imam brzinu u prosjeku kao što je na slici.

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

neka od mojih mjerenja. pokućni imam od 01.05.2017.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 23:57 (Tomyhr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanjce: Dali je netko od Vas tko koristi tele2 se probao zadnjih dana ulogirati na partis?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Prebaci na 3G mrežu i izmjeri brzinu onda.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
plavi08 kaže...

Pitanjce: Dali je netko od Vas tko koristi tele2 se probao zadnjih dana ulogirati na partis?

 

 

 yep, radi normalno

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Planiram uzeti pokucni barem na probu, jer zadnjih dana s vipom je katastrofa, a nisam vise prisiljen biti kod njih vezan ugovorom, znam da je brzina stvar srece i mnogih faktora, no mene zanima sljedece:

Negdje se spominjalo 1tb mjesecnog prometa, nakon cega smanjuji brzinu, dali to jos vrijedi, odnosno koliko tocno je "neograniceno" u smislu pune brzine?

Simpaticne gospodjice u centru bas i nisu imale cvrst i definitivan odgovor na ovo pitanje, pa da provjerim ovdje s ljudima koji koriste uslugu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dimax kaže...
plavi08 kaže...

Pitanjce: Dali je netko od Vas tko koristi tele2 se probao zadnjih dana ulogirati na partis?

 

 

 yep, radi normalno

 Hmm...meni kod uspiješnog upisivanja podataka umjesto prijave napravi redirekciju na google. Najprije sam mislio da je problem do laptopa pa sam probao mobom i ista stvar.

Ako se spojim na tcom mrežu rade laptop i mob uredno 

 

Pogledati ću još DNS na samome ruteru. 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
...
Negdje se spominjalo 1tb mjesecnog prometa, nakon cega smanjuji brzinu, dali to jos vrijedi, odnosno koliko tocno je "neograniceno" u smislu pune brzine?
...

 imaš 1TB mjesečno. ako probiješ 1TB, onda se pali limitator 1Mbit down i 1Mbit up (iako je meni up bio otvoren na max), koji radi od 18:00 do 23:00, svaki dan, do kraja tekućeg mjeseca. ali sate između možeš skidat max brzinom koja ide.

 

i to ti je to. ako se držiš pravila možeš nabit i nekoliko terabajta mjesečno, bez problema. čuo sam već neke sa 2TB prometa  i više.

 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
plavi08 kaže...

Pitanjce: Dali je netko od Vas tko koristi tele2 se probao zadnjih dana ulogirati na partis?

 

 

 Meni neće na jednom odašiljaču iz Gospića.Svagdje drugdje se spojim normalno,s ovim kad se ulogiram preusmjeri na google

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Evo sad radi normalno 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala!

Uzeo, isprobavam, iskreno malo je ono meh, isto kao i vip, tu negdje je brzina. Izgleda da ova moja rupa od mjesta iako je po svim kartama pokrivena punim 4g, jednostavno ne moze vise.

Prednost je ipak na strani teleta, 10 puta veci limit, i manja vremenska ogranicenja, nisam pametan... Kako vi dobivate 70,90 ili vise mbps downloada, to ne kuzim, sretnici...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Hvala!

Uzeo, isprobavam, iskreno malo je ono meh, isto kao i vip, tu negdje je brzina. Izgleda da ova moja rupa od mjesta iako je po svim kartama pokrivena punim 4g, jednostavno ne moze vise.

Prednost je ipak na strani teleta, 10 puta veci limit, i manja vremenska ogranicenja, nisam pametan... Kako vi dobivate 70,90 ili vise mbps downloada, to ne kuzim, sretnici...

Što se LTE-a tiče, na maksimalnu brzinu utječu dva glavna faktora: 

 

1. kvaliteta primljenog signala na strani terminalne opreme - manje bitan faktor jer se s 4G routerima može donekle utjecati na navedeno boljim pozicioniranjem routera, vanjskim antenama, i sl. i 

 

2. opterećenost bazne stanice - više bitan faktor jer možeš imati signal 99% kvalitete, a brzinu od 1 Mbit/s u 4 ujutro jer je jednostavno prevelik broj ljudi spojen na istu baznu ili istu ćeliju bazne. Ovdje ti ne vrijede ni odličan RSRP, SINR i RSSI kad bazna jednostavno nema dovoljnu propusnost. Upravo zbog ovog se može dogoditi što zovem obrnuti ADSL faktor - što manje mjesto i bliža bazna, to veća brzina. Kolega i ja smo u Stepinčevoj ulici na izlasku iz Vinkovaca gdje je svaka treća kuća napuštena mjerili 110/40 na S8+ mobu, a u centru Osijeka na određenim mjestima u određenim trenucima ne ide preko 5/5.

 

 

Tele2 se malo zaletio, ponudio je konkurentnu tarifu na nekonkurentnoj infrastrukturi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 7:58 (robogo).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Aroomar kaže...

 Kojim softwareom očitavaš signale?

 LTEWatchH ili E5186 Toolbox ili huawei band tool 0.1 to je za huawei ovisi koji uređaj imaš jer svi ne rade sa svima. 

 Thx, na žalost treba mi za TP LINK Archer MR200, izgleda da za njega nema.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala!

Jasno mi je da je to lutrija, nocas oko 1 sam stavio skidati nekih 100gb, otisao spavati, jutros oko 7 je vec bilo skinuto, neznam sad koja je to brzina, ali s time sam zadovoljan. Posebice povecanjem limita u odnosu na homebox.

Moze li se sto router dodatno podesiti, i nema bas previse opcija, ali mozda se moze jos sta malo izvuci iz njega?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Moze li se sto router dodatno podesiti, i nema bas previse opcija, ali mozda se moze jos sta malo izvuci iz njega?

 mislim da ne. sve što se može napravit je kupit antene usmjerene i eventualno pojačalo (neznam koliko je to legalno), ali može se malo popravit ili barem ustabilit veza.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Antene kao neke posebne antene ili?

Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Siđite s krovova. Digitalno doba. What a joke.
Damir22 kaže...
Antene kao neke posebne antene ili?

 LTE WMMG 7-27: LTE external antenna at reichelt elektronik

DELOCK 12430: LTE WIFI dual-band aerial SMA at reichelt elektronik

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 19:41 (ED63).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Antene kao neke posebne antene ili?

Hvala!

 da zasebne antene, slično kao satelitski tanjur za satelitske programe ili logaritamska antena (riblja kost) za zemaljske kanale.

 

posebno su zanimljive iskre od slovenaca.

 

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/Mimo-Antenna-P-56-UNICOM/ 800-2600mhz

 

ili ako si u većem gradu onda

 

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/UMTS-Antenna-P-30/

 

ali pošto tele2 ima samo 1800 mhz na raspolaganju, onda uzmeš koju nađeš jeftiniju. i naravno dvije treba kupit. jedna za upload, druga za download. osim ako ne dolaze u paketu. ali to obično piše na ponudi.

 

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

posebno su zanimljive iskre od slovenaca.

 

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/Mimo-Antenna-P-56-UNICOM/ 800-2600mhz

 

ili ako si u većem gradu onda

 

https://www.iskra.eu/en/Antenna-Systems/UMTS-Antenna-P-30/

 

ali pošto tele2 ima samo 1800 mhz na raspolaganju, onda uzmeš koju nađeš jeftiniju. i naravno dvije treba kupit. jedna za upload, druga za download. osim ako ne dolaze u paketu. ali to obično piše na ponudi.

 

 Bolje uzmi dvije TV-UHF LPDA ....cjena svake oko 50 Kn a dobit je oko7dBi isto kao kod Iskre ....samo negdje nađi ili naruči kvalitetnog koaksijalnog kabla koliko ti treba sa SMA ili drugačijim priključnim konektorom.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sad sam u trgovini vidio nesto kao unutrasnje tv antene, ali pise i "lte wireless".

Pretpostavljam da je slaba korist od toga?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice