Ugovor s posrednikom

poruka: 10
|
čitano: 2.723
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ugovor s posrednikom

Pozdrav svima, dio sam start up tima koji je ušao u projekt sa jednom velikom tvrtkom u kojem će nam oni pružiti opremu prostor i stručnjake da nam pomognu u ralizaciji naše ideje a njima će ići 10 % suvlasništva u našem startupu ukoliko izađemo na tržište. 

Poslali su nam ugovor koji bi trebali potpisati ali nas najviše zbunjuje jedna stvar u ugovoru: 

 

Ugovorne strane konstatiraju da angažman Inovatora podrazumijeva da Inovator prenosi sva autorska imovinska prava odnosno prava iskorištavanja Projekta na posrednika, koji neograničeno vremenski i teritorijalno može koristiti ili ustupiti Projekt trećoj osobi bez bilo kakve naknade Inovatoru.

 

Pošto nemamo iskustva sa ovakvim stvarima može li nam netko reći jesu li ovakvi ugovori standardni između posrednika i start upa ili je ovo nepovoljan ugovor budući da smo to shvatili kao da mogu u svako vrijeme koristiti naš proizvod bez našeg znanja ili naknade a svakako će imati 10% udjela

 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 13:53 (sam101).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ugovor s posrednikom

U biti kad i ako uspiješ ikada išta napraviti to je njihovo a ti ideš dalje, skupio si nekakvo iskustvo i neku sitnu pinku si valjda dobio. Ako si radio bez išta financiske podrške od novog partnera onda bolje da si radio sam. Na svakom sajmu elektronike ili informatike imaš lovce na projekte koji recimo skupe 50 inovatora i malo ih financiraju do nekih rezultata i onda preuzimaju ideju i projekt. Od tih 50 samo da je jedan uspješan oni su debelo u plusu.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Ugovor s posrednikom
@sam101

Danas i divovi poput aplea i samsung milijarde zaradjuju na osnovu raznih ugovora, patenata, i sl..

Mani se foruma kao izvora pravnih tumacenja jer je ovdje malo ili nista strucnjaka za tu tematiku. Zvrcni odvjetnicku komoru i trazi par brojeva strucnjaka za autorsku tematiku,patente i sl, te se odluci za jednog od njih i neka ti sastavi ugovor koji ce te dozivotno stititi tj donositi pare ako ti ideja uspije. Izrada ugovora plus patentizacija 10000 do 50000 kn.
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Ugovor s posrednikom

Hvala na odgovorima, zapravo nam ništa ni ne daju osim par računala i svoj prostor a to imamo i mi sami tako da ćemo im se lijepo zahvaliti i krenuti samostalno.

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Ugovor s posrednikom
sam101 kaže...

Hvala na odgovorima, zapravo nam ništa ni ne daju osim par računala i svoj prostor a to imamo i mi sami tako da ćemo im se lijepo zahvaliti i krenuti samostalno.

 

Svejedno čak i u toj soluciji bi bila poželjna patentizacija, ukoliko se radi o nečemu što se može tako zaštititi.

Ako ne zaštitiš , bukvalno bilo tko se može sutra koristiti vašim artiklom... ( pa do te mjere da ga on patentira

i naknadno ubire plodove vašeg rada ili ideje... )

12 godina
offline
Ugovor s posrednikom

kao sto ste i sami zakljucili sve to sto vam preuzima komplet sto ste radili batalite. prostor, estno malo kopjutera i to je mizerna investicija. dok vi napravite nesto prostor koji ste iznajmljivali nije vas, kopmjuteri su vec stari i ne vrijede ni 10% pocetne vrijednosti a sav vas rad je preuzela treca osoba. 

 

savim drugo bi bilo da pravite nesto u fazonu da oni pokrivaju SVE troskove PLUS dooobre mejsecne plate za vas i na kraju da i vi imate neki % u ostvarenom profitu. U tom slucaju opet to nije vase ali makar bi ste kesirali nesto love za svoje samostalne buduce projekte i imate nesto da kaplje sa strane od % proijekta naravno u slucaju da je uspjesan. 

a ovako.. bolje przite dalje :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ugovor s posrednikom
bunkermax kaže...
@sam101

Danas i divovi poput aplea i samsung milijarde zaradjuju na osnovu raznih ugovora, patenata, i sl..

Mani se foruma kao izvora pravnih tumacenja jer je ovdje malo ili nista strucnjaka za tu tematiku. Zvrcni odvjetnicku komoru i trazi par brojeva strucnjaka za autorsku tematiku,patente i sl, te se odluci za jednog od njih i neka ti sastavi ugovor koji ce te dozivotno stititi tj donositi pare ako ti ideja uspije. Izrada ugovora plus patentizacija 10000 do 50000 kn.

 10 000kn do 50 000kn kosta patentizacija??

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 9:24 (1337Code_breaker).
10 godina
protjeran
offline
Re: Ugovor s posrednikom
Da. Odvjetnik, ugovor, biljeznik, razni instituti ( ovisno sto patentiras ) , vjerojatno i osnivanje neke tvrtke, papirologija prema eu fondovima, hrpa kavica i ruckova dok ti se to sve ne progura.... Cilj je globalna zastita a ne samo lokalna, a sudovanje ide prema sjedistu tvrtke a dolaskom tipa tek treba prouciti kaj bu taj trgovinski sporazum donio.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ugovor s posrednikom
a kao fizicka osoba?
msm tehnicki svejedno otvaram tvrtku ali bi radije da je patent registriran na mene kao fizicku osobu nego na pravnu
i recimo da maknem trosak odvjetnika jer bi mogao to iskompenzirati
8 godina
odjavljen
offline
Ugovor s posrednikom

Patent glasi na onoga tko ga je podnio. Podnesi ga i tvoj je.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice