Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 727.209
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
marattz kaže...

 Na netu ne mogu ništa pronaći. Postoje neki belgijci koji rade namještaj i jedna serija im se zove Mina.

Ovo je možda nešto domaće proizvodnje?

Slične su onome što sam stavio na prošlu stranicu. Čak i malo skuplje...

 

Trebalo bi vidjeti nosivost, mogućnost podešavanja, pa usporediti..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 9:13 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

nisu mi jasne te "racer" stolice, čemu služi oblik sjedala iz trkaćeg automobila - da te drži u zavoju?

čemu onakav oblik naslona - da ne dobiješ trzajnu ozljedu vrata kod sudara?

ima li to smisla pored neke uredske stolice normalnog oblika i postoje li neke prednosti osim izgleda

8 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
CyberDemonVZ kaže...
marattz kaže...

 Na netu ne mogu ništa pronaći. Postoje neki belgijci koji rade namještaj i jedna serija im se zove Mina.

Ovo je možda nešto domaće proizvodnje?

Slične su onome što sam stavio na prošlu stranicu. Čak i malo skuplje...

 

Trebalo bi vidjeti nosivost, mogućnost podešavanja, pa usporediti..

 mislim da je u sloveniji proizvedeno, navodno dosta kvalitetno, moram uzivo vidjet ipak...

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
picajzla0707 kaže...

nisu mi jasne te "racer" stolice, čemu služi oblik sjedala iz trkaćeg automobila - da te drži u zavoju?

čemu onakav oblik naslona - da ne dobiješ trzajnu ozljedu vrata kod sudara?

ima li to smisla pored neke uredske stolice normalnog oblika i postoje li neke prednosti osim izgleda

 Uglavnom, ko i u 90% stvari,  prodaje ga izgled :D

 

A ovo sve je zamišljeno da ti drži tijelo u nekom ergonomskom položaju.

Donji dijelovi da ne možeš micati guzu lijevo desno nego da sjediš ravno.

Donji jastučić da ti da potpru lumbalnom dijelu kralježnice i gornji jastuk drži vrat i glavu u "prirodnom položaju".

Naravno, ne postoje dvije iste osobe, tak da ovo nikako ne može biti istina :D Ali u glavnom, ima nekakvog smisla.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
online
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
picajzla0707 kaže...

nisu mi jasne te "racer" stolice, čemu služi oblik sjedala iz trkaćeg automobila - da te drži u zavoju?

čemu onakav oblik naslona - da ne dobiješ trzajnu ozljedu vrata kod sudara?

ima li to smisla pored neke uredske stolice normalnog oblika i postoje li neke prednosti osim izgleda

 Sluzi tome da te "natjera" da pravilno sjedis. Bas sam pred par dana uzeo DXRacer Racing Pro i savrseno sam zadovoljan, udobnija je 10 puta od Ikea Marcusa (koji kod nas koristi vecina ljudi) i random stolaca za 500 kn, i jos te uz to natjera da "zdravije" sjedis. Ima jako puno opcija za konfiguraciju (nagib naslona skoro do horizontale, nasloni za ruke pomicni u 4 dimenzije, gore-dole, te tilt samog sjedala)  Ako ce mi trajati nekih 5 god barem, vrlo sam zadovoljan kupnjom :)

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Nisam siguran da za to bas mora izgledati kao autosjedalica, jer i dalje mi nije jasna funkcija bocnog drzanja ili onakvog oblika naslona, koji su inace funkcionalni u brzoj voznji i pri sudaru
12 godina
online
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
picajzla0707 kaže...
Nisam siguran da za to bas mora izgledati kao autosjedalica, jer i dalje mi nije jasna funkcija bocnog drzanja ili onakvog oblika naslona, koji su inace funkcionalni u brzoj voznji i pri sudaru

 Mene ova Racing serija taman savrseno "obgrli" i puno je udobnije nego na svim ostalim stolcima koje sam probao... iako, naravno da je i do izgleda/stila.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 18:15 (Minneyar).
8 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Da li ima netko iskustva sa uredskim foteljama sa nagibnim sistemom? Vidim da ima dosta takvih fotelja u rangu 1000-1500 kn pa me zanima kakva je kvaliteta i da li su udobne za duži rad na računalu?

14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Zna li tko mjesto u ZG gdje bi se moglo sjesti/isprobati neke DX Racer modele?

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
softwaremaniac kaže...

Zna li tko mjesto u ZG gdje bi se moglo sjesti/isprobati neke DX Racer modele?

 Odgovor je da takvo mjesto postoji, jer znam da sam ga pročitao na forumu :D

 

Ali tko.. kada.. gdje... nemam ti pojma :( Prije koju godinu je to bilo.

Možda u ovoj temi, možda je netko otvorio temu s opisom... probaj pronaći. Al sam siguran da postoji lik koji ih uvozi i postoji mogućnost da ih probaš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 23:37 (CyberDemonVZ).
7 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
softwaremaniac kaže...

Zna li tko mjesto u ZG gdje bi se moglo sjesti/isprobati neke DX Racer modele?

 Pogledaj si ovdje.

16 godina
odjavljen
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ima li netko ovdje Noblechairs stolice ? Zanima me koliko se razlikuju ili ne razlikuju po udobnosti od ostalih slicnih stolica od AKRacing , DXRacing , Vertagear ...doslo je vrijeme za upgrade od ove genericke kopije Arozzi-ja . Ruku na srce , nije ova toliko ni losa , evo me vec trpi vise od godinu dana i izdrzala je nekoliko selidbi i sastavljanja /rastavljanja ali eto , hocu nesto bolje i udobnije . 

 

Edit...nema veze...naruceno nesto malo jeftinije a opet solidno :

 

https://www.gtomegaracing.com/gt-omega-sport-racing-office-chair-black-and-red-leather

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 11:31 (unimatrix001).
7 godina
odjavljen
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Upravo sam preživio pokušaj ubojstva od strane mog starog stolca. Trebam kvalitetan stolac do 1000 kn. Vidim da se preporučuje Ikein Markus. Da li je on ok za dulje sjedenje (2-3 h)?

9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Je, ja znam sjedit po 5-6 sati bez problema. Prva 3 mjeseca mi je bila pretvrda, ali to je zato što je kvalitetna spužva pa treba vremena da se "oblikuje". Sad uživam, nema škripanja, nije se nimalo rasklimala sve je ko novo samo je oblikovana prema mom guzu. 

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Evo ja sam iznimno zadovoljan sa ovim stolicama.

Imam 105 Kg i kada sam pred kompom,ljuljam se kao nenormalan i ona nikako da punkne.

Prvu sam koristio 5 godina i nije pukla,nego je propala ona šperploća pod guzom(prije će istruniti nego puknuti).

Novu sam kupio prije godinu dana za 300-njak KN i još uvjek je kao nova!

Sa obzirom na cijenu,odlićna/udobna/kvalitetna stolica!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Tu sam probao prije Markusa, nikad više ništa iz Yiska. 86kg i raštimala se kroz 2 mjeseca, prije te sam isto imo neku "skuplju" od 650 kn iz yiska ta je trajala možda 3 mjeseca ako i toliko. Vjerojatno sam dobio neku lošije kvalitete jer 5 godina mi se čini previše.

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Svoju sam kupio u Emmezeti,a ovu sliku sa stavio zato sto sam ju prvu izguglao.

Inace,rijec je o istoj stolici,nemam pojma jesu li te stolice mozda nekvalitetnije u Yjsku?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Milka30 kaže...

Evo ja sam iznimno zadovoljan sa ovim stolicama.

Imam 105 Kg i kada sam pred kompom,ljuljam se kao nenormalan i ona nikako da punkne.

Prvu sam koristio 5 godina i nije pukla,nego je propala ona šperploća pod guzom(prije će istruniti nego puknuti).

Novu sam kupio prije godinu dana za 300-njak KN i još uvjek je kao nova!

Sa obzirom na cijenu,odlićna/udobna/kvalitetna stolica!

 Ja imam istu tu, 115 kg, al cvili ko nenormalna, treba ju podmazat

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Milka30 kaže...

Svoju sam kupio u Emmezeti,a ovu sliku sa stavio zato sto sam ju prvu izguglao.

Inace,rijec je o istoj stolici,nemam pojma jesu li te stolice mozda nekvalitetnije u Yjsku?

 Ma to je ta, sjećam se imena. Gle moja se rasklimala, ljulja se i ljevo i desno kak se pomakneš u njoj sam čekaš da grune na pod. :D

A kad probaš zategnut bilo šta jednostavno su navoji toliko loši da se rune. Toliko o kvaliteti. Ali, drago mi je da tebi drži toliko, možda sam ja dobio samo oba puta neke defektne stolice. 

15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Magibagi kaže...
Milka30 kaže...

Svoju sam kupio u Emmezeti,a ovu sliku sa stavio zato sto sam ju prvu izguglao.

Inace,rijec je o istoj stolici,nemam pojma jesu li te stolice mozda nekvalitetnije u Yjsku?

 Ma to je ta, sjećam se imena. Gle moja se rasklimala, ljulja se i ljevo i desno kak se pomakneš u njoj sam čekaš da grune na pod. :D

A kad probaš zategnut bilo šta jednostavno su navoji toliko loši da se rune. Toliko o kvaliteti. Ali, drago mi je da tebi drži toliko, možda sam ja dobio samo oba puta neke defektne stolice. 

 meni isto mal ljulja lijevo desno, al nije to nest strasno, to je ko da mi klacka stol kad je neravan pod

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
odjavljen
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Za sve prave Nvidia fanboy-e ( jbg...i meni se svidja ovo cudo ) 

 

https://www.overclockers.co.uk/detail/index/sArticle/67906

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2017 0:50 (unimatrix001).
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
dado16 kaže...

 Ja imam istu tu, 115 kg, al cvili ko nenormalna, treba ju podmazat

 

Magibagi kaže...

 Ma to je ta, sjećam se imena. Gle moja se rasklimala, ljulja se i ljevo i desno kak se pomakneš u njoj sam čekaš da grune na pod. :D

A kad probaš zategnut bilo šta jednostavno su navoji toliko loši da se rune. Toliko o kvaliteti. Ali, drago mi je da tebi drži toliko, možda sam ja dobio samo oba puta neke defektne stolice. 

 

dado16 kaže...

 meni isto mal ljulja lijevo desno, al nije to nest strasno, to je ko da mi klacka stol kad je neravan pod

Možda ju niste dovoljno stegnuli?

Moja se uopce ne cuje,niti se ona stara cula.

Kakogod,mislim da se za 300 njak kunica totalno isplati.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Koju stolicu kupiti??
Imam 95kg i 193cm
Trenutna mi žvače kičmu ne može se sjedit na njoj dulje od pol sata, neka najjeftinija sva je propala.
Gledam spominje se neka iz Ikea Markus, a kakva je situacij sa stolicama iz Lesnine? Vidio sam par fora stolica nisam sjedao bio sam u zurbi, ali ako ima ko takvu pa da baci koji komentar, jer koliko sam vidio cijene su im fer tako u rasponu 500-800kn, a danas skoro svaki ducan prodaje te stolice pa gledam proć što jeftinije a opet necu davat manje para za stolicu pa onda da imam dvije stolice na kojima ne mozes bit vise od pola sata. Izgled mi nije bitan, moze izgledat kao da je traktor slajfo po njoj, ali glavno da se moze sjedit neko duze vrijeme. 

:
7 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
PowerRi kaže...

Koju stolicu kupiti??
Imam 95kg i 193cm
Trenutna mi žvače kičmu ne može se sjedit na njoj dulje od pol sata, neka najjeftinija sva je propala.
Gledam spominje se neka iz Ikea Markus, a kakva je situacij sa stolicama iz Lesnine? Vidio sam par fora stolica nisam sjedao bio sam u zurbi, ali ako ima ko takvu pa da baci koji komentar, jer koliko sam vidio cijene su im fer tako u rasponu 500-800kn, a danas skoro svaki ducan prodaje te stolice pa gledam proć što jeftinije a opet necu davat manje para za stolicu pa onda da imam dvije stolice na kojima ne mozes bit vise od pola sata. Izgled mi nije bitan, moze izgledat kao da je traktor slajfo po njoj, ali glavno da se moze sjedit neko duze vrijeme. 

 Za te novce nemaš šta dalje tražiti. Apsolutno nema konkurencije u tom cijenovnom rangu.

11 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Može preporuka za stolicu do 1000 kn? 
Visok sam 195 cm, težak 85 kg i imam duge noge pa mi je s ovom koju imam najveći problem to što je preniska pa me koljena bole jer su previše savijena. Dakle treba mi stolica koja neće propast nakon tjedan dana korištenja i da je što viša

Steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561198041491341/
9 godina
odjavljen
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Roko567 kaže...

Može preporuka za stolicu do 1000 kn? 
Visok sam 195 cm, težak 85 kg i imam duge noge pa mi je s ovom koju imam najveći problem to što je preniska pa me koljena bole jer su previše savijena. Dakle treba mi stolica koja neće propast nakon tjedan dana korištenja i da je što viša

1200kn, uzeo ju prije 2 mjeseca... Nije gamerska, ali je udobna, i visoka. Jedina mana je šta ima plastično postolje.

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Roko567 kaže...

Može preporuka za stolicu do 1000 kn? 
Visok sam 195 cm, težak 85 kg i imam duge noge pa mi je s ovom koju imam najveći problem to što je preniska pa me koljena bole jer su previše savijena. Dakle treba mi stolica koja neće propast nakon tjedan dana korištenja i da je što viša

 I ja tražim ovo. Jedino pametno na što sam naletio je ovaj gore spomenuti Markus iz IKEA-e.

 

Od gamerskih vjerojatno Speedling Reeger

https://www.nabava.net/search.php?q=Speedlink+Regger

Al nikako da uleti neki popust za kojih 100-200kn da bude bliže 1000.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 19:34 (CyberDemonVZ).
10 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Za leđa je dobro imati "lumbalnu potporu", to ti je onaj donji jastuk. Postoje i stolci koji to već imaju savijeno, ali onda nemaš mogućnost podešavanja, a svatko od nas je drugačije visine.

Koliko vidim, samo donje dvije to imaju. Ja si gledam Speedlink, ali još nisam ni jednu isprobao.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice