Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 795.940
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Dobar dan svima, molio bih savjet vezan uz prijenosne klime. Nažalost instalacija prave "zidne" klime ne dolazi u obzir tako da tražim najbolju alternativu. 

Znam da nisu efikasne, pogotovo kad imaju samo jedno crijevo (i dalje pokušavam naći neku sa dva).

Budžet je flexibilan, ali se nadam da postoji neka best value opcija.

Hvala

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, klima mi je izvan funkcije, a pokušaji popravka su bili skupi, a posve neuspješni pa sad tražim za kupiti novu. 

 

Klima bi se koristila isključivo za hlađenje, a prostor koji bi trebala ohladniti je cca 40m2. Stan je u Zagrebu, 4. kat, jedan vanjski zid koji gleda na JI. Zgrada je negdje iz sredine 80ih, valjda je ok izolacija, jedino što je drvena stolarija. 

 

Recimo da je budžet nekih 800€ za klimu i ugradnju, ali ne bi htio previše potrošiti jer će to možda biti relativno privremeno rješenje, tako da ako mogu dobiti nešto ok i za manje super. Ako netko ima nekih prijedloga ili savjeta što da gledam bio bih zahvalan.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Zašto Vivax ni u ludilu ? Zbog imena ili iskustva ?.  U stanu imam Mitshubishija duo split (extra skupo plaćen- dakle znam što je vrhunska klima) a u Dalmaciji dvije Vivax-ice inverteri 3,5 kW (najjeftinije) i rade odlično - unutranje jednice tihe, vanjske OK, ne kvrckaju, odlično hlade/griju, ne žuti plastika, estetski oku ugodne, daljinski dobar...  

Ekipa servisera zna sve o njima (moj instalateri su mislili da su OK), ima dijelova...  

 

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Očito mu je Vavoom slao privatne poruke i ispirao mu mozak 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Re: Klima uređaj - pitanje

Jednostavno losa iskustva. Sta god kupio od vivaxa se brzo pokvarilo. Vjerujem da brand nije los ali jednostavno sam proklet s njima. Uzeo sam azuri.

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Očito mu je Vavoom slao privatne poruke i ispirao mu mozak 

 

 

PessimisticallyOptimistic kaže...

Jednostavno losa iskustva. Sta god kupio od vivaxa se brzo pokvarilo. Vjerujem da brand nije los ali jednostavno sam proklet s njima. Uzeo sam azuri.

Bravo fer-de-lance (zvani Nick Praskaton).

Sjedi pet 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 14:16 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice