Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.233
|
čitano: 6.484.354
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
J(CRO) kaže...
exer1234 kaže...

ja ne kazem da lazes, vjerujem da ti je odrzavanje 4000, ali to nije samo zbog 25kg vise. 

tehnicki nisi u krivu ali krivo gledas 

 

aj da skratimo pricu... jel isti utrošak energije osobi sa 75 kila ili osobi od 95 kila kod izvodenja iste radnje/pokreta? 

Nemoj mi sad ulazit u dubiozu sa bazalnim metabolizmom, bf postotkom itd. radi se o istoj osobi koja je samo digla misicnu 20 kila gore. 

 

 

nije, ali moze biti.. ako preko noci dignes 20 kg vise ,onda jeste, ali ako s vremenom od pawr godina, onda moze biti a ne mora, mozes imati nizi mebabolizam s 90 nego 70 kg

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Kako samo za ručak se kvalitetno reefidati. Nisam radio preko vikenda reefed pa sam danas odlučio, iovako sam izmučen od gladovanja prošlo je 9 dana od zadnjeg reefeda. Integralni špageti 200g, 250g mljevenog juneceg i barilin umak za bolognese bum 1500 kalorija haha. A vrhunsko jelo nije neko glupo sranje.

 ocekivao sam bar 400-500 carbsa tog dana

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
razvan_rat kaže...

Pozdrav svima!

 

Treniram u teretani godinu i pol dana, možda par mjeseci više, uz nekoliko pauzi zbog raznih bolesti (do tjedan-dva u komadu).

Primijetio sam da sve teže napredujem u kilažama na vježbama.

 

Pomalo se osjećam izgubljeno i demotivirajuće kad vidim da nema nekog napretka u kilažama, a samim time niti u fizičkom stanju.

 

Radim 3x tjedno, princip push / legs / pull.

 

Primjer treninga:

 

Push:

  • bench press sa bučicama / chest press
  • dipsevi sa dodatnim utezima
  • shoulder press
  • hammer curl
  • triceps pushdown na sajli

Legs

  • leg curl
  • čučanj / leg press
  • iskorak
  • leg extension
  • hip thrust

Pull

  • lat pull
  • seated row pull
  • bicep curl
  • chest supported row
  • face pull (ili nešto za triceps)

Moram priznat da ne pazim na unos proteina i vrlo vjerojatno sam ispod onog koliko bi trebao unesti.

 

Igra li ta prehrana toliku ulogu da zbog nje stagniram sa kilažama? Ili bi trebao promijeniti način treniranja?

 evo par savjeta na brzinu:

 

1  za pocetak, posto si pocetnik, kreni s nekim programom kojeg ces pratiti, imas gotovih programa za 3x tjedno, s vecom frekvencijom rada, svaki misic bar 2x tjedno pogoditi s osnovnim vjezbama, dok snaga raste

 

 

 

sto bih ja radio jer recimo upper lower upper (jbg gornji dio je bitniji :D)

ili upper lower pauza upper lower

 

2. na push si stavio hammer curl, sto naravno nije problem, ali znas da je to pull vjezba? sto naravno nije problem

 

3 ne znam kako izgledas , ali ako zelis vise misicne mase, moras vise jesti, biti u suficitu, i unosi oko 1.6-2g proteina

prati kalorijski unos svaki dan 7 dana, pa izracunaj tjedni prosjek

 

 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Tututuru kaže...
NEW_MAN kaže...

Malo mixa da mu ne sfali jer mu fale dani. Bolje i to nego nikaj. Kaj znas kolko opce covjek ima vremena.

 

Ovak to nekak bolje dela, ali fale dani.

Push:

  • bench press sa bučicama / chest press
  • dipsevi sa dodatnim utezima
  • shoulder press
  • triceps pushdown na sajli
  • face pull (ili nešto za triceps)

 

Legs

  • leg curl
  • čučanj / leg press
  • iskorak
  • leg extension
  • hip thrust

 

Pull

  • lat pull
  • seated row pull
  • bicep curl
    • hammer curl
  • chest supported row
  • face pull (ili nešto za triceps)

 

Iste vjezbe samo tam gdi spadaju.

 Kako facePULL spada u push dan?

 zapravo je to odlicna ideja, ako ce raditi samo PPL 1x tjedno, onda bi oba PP dana radio ruke i ramena u svakom treningu

 

facepulls mozda nije najbiolji izbor, ali probaj prije bencha odraditri 1-2 serije pa ces vidjeti kako ces lakse raditi bp.. jer zadnje rame i trapez sluze kao stabilizatori

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
razvan_rat kaže...

Pozdrav svima!

 

Treniram u teretani godinu i pol dana, možda par mjeseci više, uz nekoliko pauzi zbog raznih bolesti (do tjedan-dva u komadu).

Primijetio sam da sve teže napredujem u kilažama na vježbama.

 

Pomalo se osjećam izgubljeno i demotivirajuće kad vidim da nema nekog napretka u kilažama, a samim time niti u fizičkom stanju.

 

Radim 3x tjedno, princip push / legs / pull.

 

Primjer treninga:

 

Push:

  • bench press sa bučicama / chest press
  • dipsevi sa dodatnim utezima
  • shoulder press
  • hammer curl
  • triceps pushdown na sajli

Legs

  • leg curl
  • čučanj / leg press
  • iskorak
  • leg extension
  • hip thrust

Pull

  • lat pull
  • seated row pull
  • bicep curl
  • chest supported row
  • face pull (ili nešto za triceps)

Moram priznat da ne pazim na unos proteina i vrlo vjerojatno sam ispod onog koliko bi trebao unesti.

 

Igra li ta prehrana toliku ulogu da zbog nje stagniram sa kilažama? Ili bi trebao promijeniti način treniranja?

 izasao si iz begginer's gainsa i ako zelis dalje trebas ozbiljnije pristupiti svemu

 

to se dogada vecini muskaraca, ti begginer's gains su laganini prvih 6-12mj, ako znas sto su compound vjezbe i donekle si intenzivan, jedes nesto proteina i bez previse paznje na prehranu i kalorije - napredovati ces... i onda se zabiti u plato, taj plato vecini bude ono benc 80-90kg par repsa, cucanj isto tako 80-100kg par repsa, deadlift 120-140kg, zgibova 10ak... ako zelis dalje napredovati trebas raditi ciljane periode mase i defke, sada odraditi definiciju uz ocuvanje snage pa opet poceti dobivati na kilazi i sa dobivanjem na kilazi ce rasti i radne kilaze (sa time i misicna masa)

 

pisao sam vec ali opet cu jer vidim nije se nekima primilo, precesto pogađanje misicne skupine moze biti kontraprodutkivno za dobitke na snazi, misic ne raste od frekvencije pogađanja misica unutar tjedna nego dugorocnog visetjednog/visemjesecnog napretka u snazi...

 Istina, misic raste od napretka u snazi, ali da te pitam opet isto pitanje:

 

zasto powerliferi (kojima je cilj snaga) rade visoku frekvenciju?

 

2. opet isto pitanje, da ti netko da izbor, ili povecaj cucanj s 100kg na 120kg u mjesec dana, ili ce ti ubiit nekog bliskog, da li bi ga radio samo jednom tjedno?

 

sam odgovor na pitanje je.-... ne, naravno

 

cak ni nakemijani ifbb pro sve vise zagovoraju vecu frekvenciju treninga od 1x

 

 

nisu za primjer, ali eto, arnold je radio sve 2x, ,ronnie je radio sve 2x.. znam jos hrpu takvih

 

sad mozda kasnije kad dodjes u na iffbb pro level i imas 130kg cistih misica, prejak si, onda je vjerojatno i oporavak duzi, jer nije isto benchati 60 ili 250kg, makar koliko bio jak

 

za pcoetnika je velika greska da radi bro split, znaci gubis toliko mogucnosti.. 

 

trebao je od pocetka uzeti neki pocetnicki program, SS od Mark R. , strong lifts 3x5, 5x5, ili onaj od Blahe, Laynea ili bilo sta smisleno, gdje mu je samo da prati program i to je sve, imao bi kudikamo duzi napredak sto se tice snage, tako bi i njegova kilaza rasla

 

ti programi su napravljeni od pametnih ljudi, nisu bez veze popularni, daju rezultat,  samo ga moras pratiti i ne izmisljati toplu vodu

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 23:50 (exer1234).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
BeLLicus kaže...

Kako samo za ručak se kvalitetno reefidati. Nisam radio preko vikenda reefed pa sam danas odlučio, iovako sam izmučen od gladovanja prošlo je 9 dana od zadnjeg reefeda. Integralni špageti 200g, 250g mljevenog juneceg i barilin umak za bolognese bum 1500 kalorija haha. A vrhunsko jelo nije neko glupo sranje.

 ocekivao sam bar 400-500 carbsa tog dana

 I pojeo sam toliko, pa nisam jeo carbse samo za rucak. Ali da krivo sam napisao poruku pa je ispalo kao da cu samo za rucak jesti haha.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

opet ovaj pise i daje detrimentalne savjete, jebenica, ajde budi ljubazan nemoj mene vise kvotat, izade mi notifikacija gore kliknem vidim da si ti pa dobijem trbusne probleme

 

evo ljudi ovo je đejson blaha ciji program preporucuje, >pametan covjek i njegov program daje rezultat< 

 

a ovaj drugi decec je godinama trenirao po starting strengthu, bp dl sq ohp 1x5 sve u jednom treningu  

 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kad shvatis da postoje genetske razlike medju ljudima, onda mozda nesto i naucis.. 

 

blaha mi nije najomiljeniji lik, ali njegov ice cream program radi

 

evo ti kazes da moras jacati da bi napredovao, sto je istina

 

kako ces onda programirati trening za progresiju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 4:39 (exer1234).
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
razvan_rat kaže...

Pozdrav svima!

 

Treniram u teretani godinu i pol dana, možda par mjeseci više, uz nekoliko pauzi zbog raznih bolesti (do tjedan-dva u komadu).

Primijetio sam da sve teže napredujem u kilažama na vježbama.

 

Pomalo se osjećam izgubljeno i demotivirajuće kad vidim da nema nekog napretka u kilažama, a samim time niti u fizičkom stanju.

 

Radim 3x tjedno, princip push / legs / pull.

 

Primjer treninga:

 

Push:

  • bench press sa bučicama / chest press
  • dipsevi sa dodatnim utezima
  • shoulder press
  • hammer curl
  • triceps pushdown na sajli

Legs

  • leg curl
  • čučanj / leg press
  • iskorak
  • leg extension
  • hip thrust

Pull

  • lat pull
  • seated row pull
  • bicep curl
  • chest supported row
  • face pull (ili nešto za triceps)

Moram priznat da ne pazim na unos proteina i vrlo vjerojatno sam ispod onog koliko bi trebao unesti.

 

Igra li ta prehrana toliku ulogu da zbog nje stagniram sa kilažama? Ili bi trebao promijeniti način treniranja?

 izasao si iz begginer's gainsa i ako zelis dalje trebas ozbiljnije pristupiti svemu

 

to se dogada vecini muskaraca, ti begginer's gains su laganini prvih 6-12mj, ako znas sto su compound vjezbe i donekle si intenzivan, jedes nesto proteina i bez previse paznje na prehranu i kalorije - napredovati ces... i onda se zabiti u plato, taj plato vecini bude ono benc 80-90kg par repsa, cucanj isto tako 80-100kg par repsa, deadlift 120-140kg, zgibova 10ak... ako zelis dalje napredovati trebas raditi ciljane periode mase i defke, sada odraditi definiciju uz ocuvanje snage pa opet poceti dobivati na kilazi i sa dobivanjem na kilazi ce rasti i radne kilaze (sa time i misicna masa)

 

pisao sam vec ali opet cu jer vidim nije se nekima primilo, precesto pogađanje misicne skupine moze biti kontraprodutkivno za dobitke na snazi, misic ne raste od frekvencije pogađanja misica unutar tjedna nego dugorocnog visetjednog/visemjesecnog napretka u snazi...

 

Da, tak se i meni cini da sam dostigao taj neki plafon i da ga jako jako tesko prebacujem.

 

Vrlo rado bi ubacio bar još jedan ili dva treninga tjedno, ali vremenski ne uspijevam trenutno, pa mi je max 3x tjedno odradit trening.

 

Trenutno sam 185cm / 87kg.

 

Neki savjet kako nastaviti dalje, rasporediti push i pull vježbe na oba treninga? Svakako bi počeo sa povećanim unosom proteina, ili barem minimalnim unosom za kilažu :)  

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nije toliko do broja treninga tjedno niti rasporeda vjezbi niti jel jedes 150 ili 200g proteina dnevno, za daljnji napredak trebas dobivati na kilazi. nezz kako trenutno izgledas niti koliki je bodyfat ali pretpostavljas prosjecan muski, lagano mutan trbuh 15-18bodyfat... idealno bi bilo da odradis definiciju srezes se na 80kg za 2mj i onda opet polagano dobivati na kilazi, tada kad krenes sa 80kg dobivait na bodyweight kilazi probijati ces i radne kilaze na vjezbama, vratiti ces se na 87kg misicaviji i jaci

 

e sad kako provesti definiciju pa masu to je dost opsirno, ali ugrubo trebas preciznije pratiti vagati hranu i tih 2mj definicije odraditi po spagi, za sto trebas imati volje... moguce je i bez brojanja kalorija, po osjecaju, ali malo tko uspije tim nacinom

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nemam problem sa vaganjem hrane, vagao sam je već u procesu kad sam pokušavao dobiti kile, jer sam u proces treniranja krenuo sa 80kg - ovih 7kg je došlo u periodu treniranja.

 

Na koliko kalorija bi se trebao spustit onda za proces definicije?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

2000kcal, jednom tjedno 3000kcal refeed

 

200g proteina, 50g masti, ostatak ugljikohidrat po zelji

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ili jednostavno... povecaj frenkvenciju treninga, radi sve 3x tjedno pa ces vidit kako snaga raste, naravno ako nisi pretio, to ne znam

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Vaga 6.5 86.1kg ujutro 88.7kg navečer.

 

Vaga 29.5 80.5kg ujutro 82.5 navečer. 

 

Mjerio kaliperom danas u gymu koristeći Durnin/Womersley Caliper Method. Biceps 1mm, triceps 1mm nema masti ništa, leđa 6mm i najviše na stomaku ispod rebara 8mm. 11% rezultat. Idemo dalje jako. Najgore je tu ispod rebara low handle dio. Napravio sam u pon 28 zgibova, snimio sam ali toliko mi je glikogen prazan da poslje 20 sam si pomagao malo koljenom ali opet spustao sam se do kraja i dizao bradu preko sipke ali nema smisla stavljati kad ovi pri kraju nisu savršeni. 

 

Jučer odradio 400g ug bez da sam taknuo slatkiše i rokanje tjesteninom suhim smokvama crnim kruhom. I takoc. Sutra gym ne radi praznik je pa odmor. Dobio sam i mjesec dana free gyma od vlasnika teretane zbog postignutih rezultata fizičkih jel. Lijepo od njih. 

16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Da netko ne pogriješi kao ja.

Fino sam nabavio stare gume 185-65 R15 i šipku obojao (vodovodna r27mm). Plan je da oslobodim utege za nešto drugo a napravim uteg za mrtvo dizanje. I svidjela mi se ideja što je guma pa ne udara o pod (u teretani mi je laminat).

Dao si truda zašalovao kao pravi zidar, šalung okrugli centralno probušio sa krunom 34mm, centrirao i ubacio cijev r32/29mm (plastična cijev za kanalizaciju) i zabrtvio ta 2mm lufta , kroz cijev savršeno šipka 27mm (obojana 28mm) prođe, centrirao cijev napravio jak beton 1:3 uz dodatak vlakana tako da beton izdrži sve udarce. Dok sam betonirao potrošio jako puno betona i već se bojah da neću moći dignuti uteg 😅

Kad je beton odradio (inače treba 21dan ali nisam toliko čekao) jedva sam ja to nasadio na šipku koliko je teško ispalo 😅
Fino se pripremio za mrtvo dizanje, rukavice s kukama za dizanje, pojas za dizanje... i uprem svom snagom a da nisam ni odvojio od poda, smijem se sam sebi i uzaludnom trudu i probam još jednom ali mauna 🫣

Te dvije gume ispalo preko 150-170 kg. (nisam vagao ali jedva jednu gumu dignem pa po osjećaju zaključnih kilažu) , tako da dečki savjetujem gume R13 ili R14.

Sad sam nabavio za novi projekt dvije gume od kolica što će osloboditi nešto utega za neku drugu šipku.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 23:14 (ajimerej).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ako si osuđen na ovih 170kg sto ti je sada pretesko, to mozes poceti dizati na sljedeci nacin; postavi nesto ispod utega da imas full kratak range of motion, to bi zapravo spadalo pod vjezbu "rack pull" ili suficit/deficit deadlift kako tko naziva,

 

da ti je sipka npr na polovici kvada, i radis vrlo kratak pokret doslovno samo zakljucavanje i drzis,

kad uspijes 5-10 puta, eksperimentiraj sa vjezbom i setupom, tada smanjuj to nesto ispod utega, i vremenom ces doci do poda i full legit deadlifta 170kg

 

idealno bi bilo imati hrpu ovakvih guma:

 

i btw obavezno nađi sposobnu vagu nekako izvagaj tu skalameriju sto si napravio i napisi markerom na boku koliko tocno ima KG da znas, imam digitalnu sobnu(bodyweight) vagu sposobna do 180kg - mislim da je bila 15eur u lidlu

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 0:27 (Petar hw).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

rackpull je po meni totalno bezveze vjezba, jer zamara cijelo tijelo, a ne pogadja niti jedan misic ciljano

 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

rack pull je jedna od najboljih vjezbi za upper back, a kako se bude spustao poceti ce znacajnije dobivati erektori, lower back, glut i loza 

12 godina
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Točno vidiš da exer prati fitness svijet jer uvijek priča ono što je aktualno. Sad je kod svih influencera i online BB-a aktualno raditi vježbe koje kao što manje umaraju tijelo, a pogađaju mišić koji radiš taj dan. 
Dok je prije par godina bilo aktualno raditi compound vježbe i nitko nije pisao o zamoru CNS i sličnim stvarima. A prije tog je bilo aktualno ovo što i sada, izoalcijama pogađati određene mišiće.

 

Sve se vrti u krug...

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Točno vidiš da exer prati fitness svijet jer uvijek priča ono što je aktualno. Sad je kod svih influencera i online BB-a aktualno raditi vježbe koje kao što manje umaraju tijelo, a pogađaju mišić koji radiš taj dan. 
Dok je prije par godina bilo aktualno raditi compound vježbe i nitko nije pisao o zamoru CNS i sličnim stvarima. A prije tog je bilo aktualno ovo što i sada, izoalcijama pogađati određene mišiće.

 

Sve se vrti u krug...

Pise ono sto pricaju na par fitnes kanala i to je to...i ja ih pratim pa vidim da je to ta prica...mislim lagano naporan postaje s tim ali stas mu sada svakom njegovo,samo nema smisla forsirat kao da je to jedino ispravno.

Meni osobno je draze cut i vidit neciji primjer nego slusat tamo neku pricu "dokazali,rekli,ovo ono",a na kraju kad pogledas te ajmo rec studije,usporedbe ili sta god oces ispadne u konacnici isti kurac razlika neka u 1-5% ako radis ovako ili onako.Nitno od nas nije na tom lvl da mu 5% ma cak i 10% moze napravit neku razliku na kraju dana,zato nadji stsa ti pase,zajebavaj se i uzivaj...osim ako ne zivis od toga,onda sve krajnosti mogu i razumijeti.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

https://youtube.com/shorts/BRLaDbWCfQA?si=TBPfPZuCJiOO45MQ

 

Objasnio čovjek. Upravo o ovoj temi koja se stalno vrti tu na forumu. 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
Cordas kaže...

Točno vidiš da exer prati fitness svijet jer uvijek priča ono što je aktualno. Sad je kod svih influencera i online BB-a aktualno raditi vježbe koje kao što manje umaraju tijelo, a pogađaju mišić koji radiš taj dan. 
Dok je prije par godina bilo aktualno raditi compound vježbe i nitko nije pisao o zamoru CNS i sličnim stvarima. A prije tog je bilo aktualno ovo što i sada, izoalcijama pogađati određene mišiće.

 

Sve se vrti u krug...

Pise ono sto pricaju na par fitnes kanala i to je to...i ja ih pratim pa vidim da je to ta prica...mislim lagano naporan postaje s tim ali stas mu sada svakom njegovo,samo nema smisla forsirat kao da je to jedino ispravno.

Meni osobno je draze cut i vidit neciji primjer nego slusat tamo neku pricu "dokazali,rekli,ovo ono",a na kraju kad pogledas te ajmo rec studije,usporedbe ili sta god oces ispadne u konacnici isti kurac razlika neka u 1-5% ako radis ovako ili onako.Nitno od nas nije na tom lvl da mu 5% ma cak i 10% moze napravit neku razliku na kraju dana,zato nadji stsa ti pase,zajebavaj se i uzivaj...osim ako ne zivis od toga,onda sve krajnosti mogu i razumijeti.

 s tim se slazem,. nikad niasm rekao da se moras 100% drzati znanosti, logicno da ne. pa nitko se ne drzi toga... ali uzmes nesto, ukomponiras... 

 

samo sam rekao da je rackpull MENI totalno bezvezna vjezba gdje umaras sve osim onog sto zelis

 

cilj ti je izgradit sta? ledja? prije ce ti otic hvat nego ledja... 

 

ono sto ja uzimam od znanosti kad treniram (trenutno sam jako slab s time, nemam vremena)

 

recimo ne radim hrpu serija.. 

 

1 prije sam znao doci u gym, pa prvo zagrijavanje klasicno vrtnja ruku itd, vise ne, odmah idem na glavnu vjezbu i krecem s laganom kilazom zagrijavanje, 10-15 min usreda vremena:

2. radim sporije negative, i manje kilaze, vise ponavljanja...

3. radim puno manje serija i vjezbi neg prije po treningu

 

sad ostale stvari ne uzimam, jer trening treba biti i tebi zabavan da imas motivacijju, s tim se slazem. dakle radi Rack pull ako ga volis, definitivno, ali ako ga radis samo zato sto mislis da ces imati benefita, imas puno boljih vjezbi

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 0:07 (exer1234).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

https://youtube.com/shorts/BRLaDbWCfQA?si=TBPfPZuCJiOO45MQ

 

Objasnio čovjek. Upravo o ovoj temi koja se stalno vrti tu na forumu. 

 slazem se, zato je znanost tu da ne razmisljas previse :D 

 

 

btw bas je taj cbum koji trenira onakako kako treba, spori negativi, full rom... radi DL, ali klasican gdje cijeli posterior chain radi

12 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo slike progressa. Lijen sam blurat lice.

Jučer se situacija malo otela kontroli pa sam pojeo dvije pizze umjesto jedne kako je običaj na refeed day, zato sam dosta vodeniji nego obično.
Ali mi je super kako poslije svakog refeed daya izgledam nebo i zemlja drugačije u odnosu na tokom tjedna kad sam low carb. Ne znam kako ovi keto ekipa izdrže stalno bez carbsa, ali meni je to katastrofa - em sam puno manji i lošije se osjećam, em su treninzi katastrofa i nemam snage.
Jedva čekam završiti tu glupu defku i vratit se na high carbs diet.

S obzirom na veliku količinu stresa i problema sa ozlijedom tokom defke (hernija diska, najgora moguća ozlijeda) ja sam i više nego zadovoljan s rezultatima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 12:08 (Cordas).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo i mene, nedjelja odmara se. Kako sam na dijeti radim ručak svaki dan za cijelu obitelj. Danas nešto malo drugačije i super ukusno, pa ako je još netko na dijeti i dojadilo mu je jedno te isto svaki dan i ta monotonija pa neka proba. 200g integralne tjestenine, 400g salse i 500g piletine narezane na kockice u air fryer. Ja sam pojeo 100g tjestenine 200g piletine, salsu ne morate ni vagati ima 58kcal na 100g... 

 

I danas nakon 4 tjedna dijete, evo me ispod 80kg 79.9kg, znači u 28 dana 6.2kg dolje. I ja sam prazan i oslabljen, glikogen je na minimumu, premda mi je dan na 150 ug samo ali nema veze. Nastavljam dalje idem probat single digit body fat bar 8% 

 

To je sigurno još makar 8 tjedana na 1800 2000kcal... do 1.9 ne idem na bulking. 

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
sta god oces ispadne u konacnici isti kurac razlika neka u 1-5% ako radis ovako ili onako.Nitno od nas nije na tom lvl da mu 5% ma cak i 10% moze napravit neku razliku na kraju dana

 ne, razlika nije 5% nego 90%

 

ovo je starting strength sta promovira:

cucanj 3x5

overhead press 3x5

deadlift 1x5

 

3x tjedno,

 

cak i da se doda nesto dodatnog rada po treningu, takvi treninzi su epic fail za izgradnju misica,

 

mozda mislite -najbitnije da se ide u gym i ima kontinuitet u prehrani i rezultata ce biti... wrong, treniraj ovako gore starting strength i neces zaraditi nista misica ma koliko bio konzistentan u treninzima i prehrani

 

sad usporedite takve treninge sa ovakvim belikus:

leđa započinjem sa zgibovima 5 serija do otkaza u zadnje vrijeme stavljam još 10kg uteg, onda običan deadlift  160-180kg, onda veslanje sa šipkom, ono kad se naguziš pa vučeš latovima nezz kako se zove na eng, 80kg 4 serije do otkaza, onda na sajle jednoručno uhvatim kleknem na jednu nogu i istežem lat, 4 serije 30kg do otkaza, t bar na kraju 80kg 4 serije do otkaza. I to je to.

 

da je trenirao starting strengthom nebi postigao ni petinu rezultata

 

postoje razliciti pristupi prema izgradnji misica i o tome smo tu razgovarati

 

sve sta ekser promovira oko frekvencije, niskog volumena i visokog intenziteta, upper lower i fullbody itd je IZRAZITO NEEFIKASNO u izgradnji misicne mase

 

imam top3 natural lika "oko sebe" sto pouzdano znam da su natural (bellicus je jedan od tih, ne toliko zbog misicne mase vec brzine postizanja, 15kg dosta cistih u 19mjeseci, vidicemo kakav ce biti dalje) te sam analizirao kako treniraju i opcenito sto rade, znate sta sva trojica imaju in common? treniraju tipicnim bodybuilding splitom 1x tjedno gazeci misic jako. nikakvi upper loweri i stedeci misic, gaze se osnovnom vjezbom na pocetku treninga i onda dodatno zgaze i napumpaju misic do kraja treninga

 

ovi sta filozofiraju sa upper lowerima i osjecaju se jako pametnim jer barataju terminologijom periodiziraju kalkuliraju postotke od 1rm 85% 90% za trojke petice 3x3 5x5 te price i takvi powerlifting/upper lower/fullbody low volume treninzi (takav sam bio) - znacajno sporije napreduju.

misic za isti porast 1RM-a jednostavno bude veci ako se pumpa i gazi u procesu, sto to doslovno znaci da probam nacrtati?:

-nek je osobi cucanj 100kg 3x5 unutar upper lowera ili fullbodya i na tome napreduje do 120kg 3x5 i dozivi neku hipertrofiju,

-slucaj B, drugi pristup, nek je osobi cucanj 80kg 5x12 (otprilike ekvivalent 100kg 3x5) i tako trenira cucanj unutar teskog high volume leg/kvad daya jednom tjedno i napreduje do 95kg 5x12,

u slucaju B iako za isti porast procjenjenog 1 RMa (oko 140kg) - kvad ce ti biti veci!

 

 

evo jos jednom slika đejsona blahe ciji program promovira, dosta slican starting strengthu. zanimljiv fenomen zaista, lik koji izgleda za kurac, i uvijek je izgledao za kurac, i uvijek ce izgledati za kurac jer je uvjeren da ispravno trenira stoga neda sansu isprobati druge pristupe -  napravio je od sebe fitnes trenera i stekao followere. ali tko je tu blesav, on koji mlati pare ili followeri koji ga slusaju?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 13:49 (Petar hw).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma nisam mislio na trening nego općenito što priča taj.sto ponavlja za ovima a fitnes kanala...nemoj radi.ovako nego.ovako,nemoj ovo tako nego onako sporije,brže bla bla...hvat ovakav,hvat obala i te stvari...A što se treninga tiče dašta nego ima razlike znam po sebi.

Origin_Steam: hrka11
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Evo slike progressa. Lijen sam blurat lice.

Jučer se situacija malo otela kontroli pa sam pojeo dvije pizze umjesto jedne kako je običaj na refeed day, zato sam dosta vodeniji nego obično.
Ali mi je super kako poslije svakog refeed daya izgledam nebo i zemlja drugačije u odnosu na tokom tjedna kad sam low carb. Ne znam kako ovi keto ekipa izdrže stalno bez carbsa, ali meni je to katastrofa - em sam puno manji i lošije se osjećam, em su treninzi katastrofa i nemam snage.
Jedva čekam završiti tu glupu defku i vratit se na high carbs diet.

S obzirom na veliku količinu stresa i problema sa ozlijedom tokom defke (hernija diska, najgora moguća ozlijeda) ja sam i više nego zadovoljan s rezultatima.

 kad ce neka nova tetovazica? tribal ili barem nekog zmaja na rame

 

 

 

glede hernije diska, u dosta slucajeva tijelo samo rijesi to, resorbira (razgradi) dio koji viri 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 19:17 (Petar hw).
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

 

 

evo jos jednom slika đejsona blahe ciji program promovira, dosta slican starting strengthu. zanimljiv fenomen zaista, lik koji izgleda za kurac, i uvijek je izgledao za kurac, i uvijek ce izgledati za kurac jer je uvjeren da ispravno trenira stoga neda sansu isprobati druge pristupe -  napravio je od sebe fitnes trenera i stekao followere. ali tko je tu blesav, on koji mlati pare ili followeri koji ga slusaju?

 

 

 

 

Šta nije taj lik powerlifter? Razumio bi kritiku da je bodybuilder.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 18:51 (love2ml86).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice