Wordpress pomoc

poruka: 15
|
čitano: 4.774
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wordpress pomoc

Bok, teba mi mala pomoc, radi se o sljedecem, trebam na frontpage koji je statican ubaciti lijevi i desni sidebar, ako je moguce, te stranica je dvojezicna, to jest hrvatski i engleski, u kontrolnu plocu hrvatske verzije ulazim bez problema, ali kako uci na englesku verziju, jer moram maknuti sa staticne stranice blog obavijesti i ubaciti slider. link na stranicu. www.ipc.com.hr. Prije je to netko održavao, pa sad ja to trebam održavati, malo me ta tema muci, inace nisam profesionalac z wordpress, ali se snalazim, uradio sam vec 3 webstranice u wordpressu, ači ova me muci nenormalno. Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress pomoc

Uzmi si dream weaver ne frontpage, on radi probleme di ih nertreba biti. Ovo šta ti treba je da uradiš preko HTML-a di ti trebaju biti te kolun+mne, a preko CSS-a ih izdizajniraš. To možeš napraviti u notepadu++. Ubaciti link možeš i pomoću čistog HTML-a.

 

Ukoliko trebaš dodavati PHP i MySQL kod onda je to nešto drugo. WP nije statični HTML već dinamični on koristi MySQL i PHP da bi prikazao sadržaj.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Wordpress pomoc
ctodorov kaže...

Bok, teba mi mala pomoc, radi se o sljedecem, trebam na frontpage koji je statican ubaciti lijevi i desni sidebar, ako je moguce, te stranica je dvojezicna, to jest hrvatski i engleski, u kontrolnu plocu hrvatske verzije ulazim bez problema, ali kako uci na englesku verziju, jer moram maknuti sa staticne stranice blog obavijesti i ubaciti slider. link na stranicu. www.ipc.com.hr. Prije je to netko održavao, pa sad ja to trebam održavati, malo me ta tema muci, inace nisam profesionalac z wordpress, ali se snalazim, uradio sam vec 3 webstranice u wordpressu, ači ova me muci nenormalno. Hvala.

Prvo, ako tražiš pomoć, mogao bi barem iz znaka poštovanja obratiti pozornost na svoj pravopis. Nitko te neće protjerati, ako zamijeniš č i ć, no tipka Enter tu i tamo, kao i veliko početno slovo nove rečenice, mogu pomoći u čitljivosti i tako olakšati nekome da ti pomogne. Ovako iz mojeg kuta izgleda da si uzeo posao koji je overhelming za tebe, sad te je stisnuo rok, i da će se naći neki čarobnjak koji će riješiti tvoj problem. 

 

Pošto ni nakon 5-tog čitanja nisam uspio proniknuti koji je tvoj problem, a i nemam vremena baš previše, preporučam ti ako se namjeravaš baviti Wordpressom, da baciš oko na službenu dokumentaciju, kako bi zapravo razumio kako Wordpress zapravo funkcionira "ispod haube", jer jedino onda ćeš moći samostalno riješavati probleme vezane uz WP. 

 

Preporučam ti da za početak kreneš ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 2:36 (alankish).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Wordpress pomoc
WebDev kaže...

Uzmi si dream weaver ne frontpage, on radi probleme di ih nertreba biti. Ovo šta ti treba je da uradiš preko HTML-a di ti trebaju biti te kolun+mne, a preko CSS-a ih izdizajniraš. To možeš napraviti u notepadu++. Ubaciti link možeš i pomoću čistog HTML-a.

 

Ukoliko trebaš dodavati PHP i MySQL kod onda je to nešto drugo. WP nije statični HTML već dinamični on koristi MySQL i PHP da bi prikazao sadržaj.

WebDev, ja te lijepo molim da se okaniš pisanja besmislenih i površnih  postova. Reputacija se stječe znanjem, a ne brojem postova i vremenom provedenim na forumu. Trošiš svoje vrijeme, koje bi mogao pametnije investirati, recimo da se informiraš i isprobaš u praksi, ovo o čemu bi htio pričati. Ovako samo neiskusne korisnike i forumaše navodiš na krivi trag. Ovo što si gore napisao niti ne želim komentirati. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress pomoc

Istina, WebDev pišeš takve gluposti da to nije za vjerovat. Ja shvaćam da se ti želiš dokazat, ali nemoj to radit na štetu drugih.

Kad naučiš radit u wordpressu i napraviš nekoliko stranica, vrati se i pročitaj svoje postove, tad će ti bit jasno o čemu ti pričamo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress pomoc
ctodorov kaže...

...u kontrolnu plocu hrvatske verzije ulazim bez problema, ali kako uci na englesku verziju...

ne znam kako je stranica napravljena, ali ako je netko napravio dvije odvojene instalacije wordpressa (što baš i nema smisla), onda u englesku verziju ulaziš preko http://www.ipc.com.hr/en/wp-login.php/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress pomoc

Hvala svima na pomoci, zasto nema č,ć,ž,š,đ je stvar navike, jer dugo vremena se pisalo bez č,ž,š,ć,đ, pa sam i ja tako navikao pisati, sto ima pravopisnih gresaka, nisamu skoli da dobijam ocjenu, ja cijenim i postujem svacije misljenje. Inace sam zaposlen u toj udruzi, kako odrzavam svoje webstranice, zamolili su me da odrzavam i njihove, znaci nema rokova, i kada su mi dali pristupne podatke, onda sam vidio kako je webstranica odradjena, po mom misljenju je odradjena profesionalno iako je wordpress, i cudi me to sto nema direktorija plugins, da li je do teme ili me je prvobitni administrator ogranicio sa nekim postavkama, iako mi je dao administratorske ovlasti. Opet hvala jos jednom na pomoci, proucit cu preporuceni weblink. A sto se tice engleske verzije, prebacuje me na hrvatsku verziju kada se idem logirati. Posalo sam e-mail, prvobitnom odrzavatelju web stranice, da mi kaza kako je odradio webstranicu, ali jos nema odgovora. Hvala opet svima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress pomoc
Ako ti je potrebna kakva pomoć i dalje možeš mi se javiti na email/gtalk: tomicigo@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Wordpress pomoc

ok hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wordpress pomoc

Pozdrav, da bezveze ne otvaram novu temu imam jedna problem sa kojim bih trebao pomoć. Naime ne mogu se više ulogirati u wordpress, kada želim otvoriti stranica.hr/wp-admin dobim sljedeće errore:

 

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /home/.../public_html/wp-admin/includes/admin.php in /home/.../public_html/wp-admin/admin.php on line 67

 

Warning: require_once(/home/.../public_html/wp-admin/includes/admin.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/.../public_html/wp-admin/admin.php on line 67

 

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/.../public_html/wp-admin/includes/admin.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/.../public_html/wp-admin/admin.php on line 67

 


Dalje kad pogledam što se nalazi na 67 liniji je ovo:require_once(ABSPATH . 'wp-admin/includes/admin.php'); 

Jeli netko zna kak da ovo riješim? Hvala :)
Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wordpress pomoc

Gdje u WP riješiti prikaz sadržaja u zavisnosti od vrste upita, ako je obični GET / POST dohvati i prikaži sadržaj kao statičnu html stranicu, ako je AJAX dohvati JSON i promijeni sadržaj na stranici pomoću JS.

 

Trebam nekakav filter, u CakePHP to rješavam sa requestHandlerom, if $this->request->is('ajax) return json  else if $this->request->is('post) render view (html) itd. 

 

Npr ako je example.com/neki-clanak pozvan preko ajaxa rezultat se vraća kao json, ako je http post, aplikacija vraća rezultate u obliku html datoteke.

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 17:56 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wordpress pomoc

OK, ono što trebam rješava se putem plugina.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 17:22 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wordpress pomoc

Pozdrav svima....pišem tu da ne otvaram novu temu. Trebao bih malu pomoć.

 

Naime, posložio sam si site u wordpressu (malo se bavim time iz hobija) i sve radi osim stranice House Eli (nešto kao About Us). Koristim Special Text Boxes Plug-plugin i svaki mi jezik izgleda drugačije?! Kako na stranici tako i u backendu.

Da li bi netko imao ideju da li se tu radi o text procesoru, kodu na stranici ili nećem trećem.

 

Ako nisam dovoljno jasno objasnio, ispričavam se i slobodno pitajte.

 

Hvala i lp.

 

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Wordpress pomoc

Pozdrav,

 

Zelim da napravim vlastitu temu za WordPress.

Ugl to nikada nisam radio, pa me zanima dali je lakse da pravim temu kroz WordPress ili da uradim HTML/CSS, pa da convertam u WordPress.

 

unaprijed zahvaljujem {#}

 

checkmate
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Wordpress pomoc
checkmate kaže...

Pozdrav,

 

Zelim da napravim vlastitu temu za WordPress.

Ugl to nikada nisam radio, pa me zanima dali je lakse da pravim temu kroz WordPress ili da uradim HTML/CSS, pa da convertam u WordPress.

 

unaprijed zahvaljujem {#}

 

Sve što te zanima možeš naći na http://codex.wordpress.org/. Moja preporuka je da uzmeš neki HTML boilerplate ili gotov CSS framework na kojem ćeš izgraditi temu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice