[POMOĆ - PHP] Prijava

poruka: 8
|
čitano: 2.785
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
[POMOĆ - PHP] Prijava

Pozdrav,
zanima me kako se radi sustav prijave. Znači da kad se prijavim na neku stranicu da i ostanem prijavljen na njoj. Recimo kao ovdje, ja se prijavim, on mene prebaci na početnu stranicu te ja opet kad kliknem bilo gdje(recimo u neki pod forum) ja sam opet prijavljen iako mi se cijela stranica osvježila. Dali onda sve to treba biti jedan fajl i raditi provjere koja je akcija(stranica.com/index.php?action=stats, stranica.com/index.php?action=members itd...) i sl.?(kako se te provjere rade) Znam da ej PHP brat Pawnu ali me koči taj dio jer se radi o multi-pageu ili kako se to naziva(da se nešto refresha, bude drugi fajl(recimo prelaz s index.php na members.php) a opet budem prijavljen). Zahvaljujem 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[POMOĆ - PHP] Prijava

Cookies...

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
[POMOĆ - PHP] Prijava

otprilike ovako, kod logiranja postavis session i onda u svakom fajlu provjeravas jel user logiran

za "remember me" funkciju se moras dodatno i s cookiesima igrat

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 1:32 (igor2007).
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
[POMOĆ - PHP] Prijava

Hvala, našao sam tutorijal na Youtubeu

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
[POMOĆ - PHP] Prijava

Uz to, dali mi netko može obujasniti kako da napravim da se podatci prikazuju bez refresha stranice(kao kad pritisnemo F5). Znači imao bi tabove i kad bi kliknio na jedan od njih, ono bi prikazalo podatke ali ne bi refreshalo cijeli stranicu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [POMOĆ - PHP] Prijava

AJAX

10 godina
offline
[POMOĆ - PHP] Prijava

mozes s bootstrapom tako sta napraviti bez ajax-a, sad koliko je to pametno ako ima jako puno tabova, podataka, slika i kojecega nisam bas siguran jer se u tom slucaju sve ucitava kod otvaranja stranice a ne kod klika na pojedini tab. 

 

http://www.w3schools.com/bootstrap/tryit.asp?filename=trybs_tabs_dynamic&stacked=h

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 17:16 (igor2007).
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: [POMOĆ - PHP] Prijava
igor2007 kaže...

mozes s bootstrapom tako sta napraviti bez ajax-a, sad koliko je to pametno ako ima jako puno tabova, podataka, slika i kojecega nisam bas siguran jer se u tom slucaju sve ucitava kod otvaranja stranice a ne kod klika na pojedini tab. 

 

http://www.w3schools.com/bootstrap/tryit.asp?filename=trybs_tabs_dynamic&stacked=h

 

Ovo mi je taman dobro došlo. Hvala :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice