Problem pri prženju

poruka: 28
|
čitano: 9.099
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem pri prženju HITNO

Pozdrav ljudi,probao sam preko nekoliko programa pržiti i nijedan neče da sprži do kraja,npr nero 12 sprži i neće da pokrene,ashampoo prži i stane na pola.

jel mi možete dati koji savjet,u ćemu je problem.i jel mi možete savjetovat neki drugi dobar program za prženje?

hvala

ab
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem pri prženju HITNO

ImgBurn - besplatan, nakrcan opcijama, podržava dosta formata, a kod prženja ti ispisuje detaljan log (i greške ako ih ima).

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 21:59 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju HITNO

Radi super,jel znaš još koji možda? nema ovaj baš puno opcija.al je dobar.

ab
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju HITNO
toniup kaže...

Radi super,jel znaš još koji možda? nema ovaj baš puno opcija.al je dobar.

Imas

 

CDburnerXP

 

Koji ashampo imas?

Ja imam 8 i radi super

Neznam se potpisat..xDD
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju HITNO

imam ashampoo 10.i neće da radi ispravno.

 

ab
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju HITNO

cdburner xp nije baš dobar program,jel znate još koji dobar program?hvala

ab
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju HITNO

dobar je cdburner xp.treba mi još neki,bar još jedan.? hvala na savjetima. {#}

ab
13 godina
offline
Re: Problem pri prženju HITNO

Nakon toliko programa ja bi se upitao u ispravnost te przilice. Dali si probao mjenjati vise vrsta medija (-, + verbatim, traxdata i sl) ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju HITNO

nisam probavao,odsad koristim img burn i cdburner xp. oćekivam još koji program od vas da mi kažete da ga imam.

ab
12 godina
neaktivan
offline
Problem pri prženju

probaj sa ashampo 8

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem pri prženju HITNO
toniup kaže...

nisam probavao,odsad koristim img burn i cdburner xp. oćekivam još koji program od vas da mi kažete da ga imam.

- nije potrebno više (od ta dva, za prženje)

- razlika je u crackanom i čistom softwareu, sigerno da Nero može snimiti ali isto je sigurno da se proizvođači znaju zaštititi.

- može neki za virtualni medij ali bježi od DT i Alkohola isti razlog kao za Nero.

 

- za takav soft nema baš ni jednog razloga koristiti pirateriju jer imaš dovoljan izbor free sotfa, pa i sam OS..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Problem pri prženju

Burn4Free se zove program, najbolji, najjednostavniji i da besplatan je skroz.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju

nije mi baš burner4free dobar,još ću probat ashampoo neku drugu verziju i to je to.

ab
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju

stavio sam još ashampoo 9.i to je to,hvala na komentarima.lock teme {#}

ab
13 godina
offline
Problem pri prženju

Skinio sam par pjesama i pripržio ih na CD. Na kompu su te pjesme imale ime, izvođača, album, sve... Sad kad sam ih spržio na cd piše samo za nazive Track 1,2,3,... Vidia san nešto da nero sam namjesti to da ima imena, ali meni nije. I jel mogu ja nekako to naknadno uvalit na cd pošto nisan finalizira cd? Ili moran novi cd kupit?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem pri prženju
Coder256 kaže...

..na cd piše samo za nazive Track 1,2,3..

- PC nije ograničen CD-Audio (prastarim) standardom na kojem ne postoji naziv nego samo track od 1-do-99. Kasnije je dodan cd text (i ostalo kao tagovi u mp3..). kod snimanja je potrebno odabrati tu opciju, naravno uz predpostavku da CD-Audio player podržava text.. (teško da je neki prastari koji to ne podržava). Drugo rješenje, većina playera podržava i mp3 (tagovi) samo je veća šansa da podržava stare v.1 nego v.2 ..

 

-sve to možeš isprobati u bilo kojem soft za snimanje kao i Nero (preporuka CDburnerXP jer je čist-free), ne moraš snimti na medij (i bacati ga) nego napraviš ISO-image, mountaš i vidiš kako se ponaša, tj ako radi, tad će i snimka na mediju biti jednaka, do tad isprobavaj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 11:54 (ihush).
13 godina
offline
Re: Problem pri prženju
ihush kaže...
Coder256 kaže...

..na cd piše samo za nazive Track 1,2,3..

- PC nije ograničen CD-Audio (prastarim) standardom na kojem ne postoji naziv nego samo track od 1-do-99. Kasnije je dodan cd text (i ostalo kao tagovi u mp3..). kod snimanja je potrebno odabrati tu opciju, naravno uz predpostavku da CD-Audio player podržava text.. (teško da je neki prastari koji to ne podržava). Drugo rješenje, većina playera podržava i mp3 (tagovi) samo je veća šansa da podržava stare v.1 nego v.2 ..

 

-sve to možeš isprobati u bilo kojem soft za snimanje kao i Nero (preporuka CDburnerXP jer je čist-free), ne moraš snimti na medij (i bacati ga) nego napraviš ISO-image, mountaš i vidiš kako se ponaša, tj ako radi, tad će i snimka na mediju biti jednaka, do tad isprobavaj..

CD-Text je bio uključen. Meni ti Track 1,2,3 se pojavljuju na kompu, a ne na audio playeru.

 

Ovo drugo ako bi mi moga objasnit... Znači napravin ISO-image od svih pjesama i mountan ga naprimjer u daemon toolsu i provjerin oće li mi biti nazivi pjesama?

 

EDIT: Napravio sam Iso image sa MagicISO i onda je mounta u PowerISO. Kad otvorim taj drive onda mi sve lijepo, uredno pišu imena pjesama i sve oznake.

Znači nešto sam za*eba kod prženja u Neru?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 14:30 (Coder256).
15 godina
offline
Re: Problem pri prženju
Coder256 kaže...
..

Ovo drugo ako bi mi moga objasnit... Znači napravin ISO-image od svih pjesama i mountan ga naprimjer u daemon toolsu i provjerin oće li mi biti nazivi pjesama?

 -točno, 'samo' trebaš neki prastari ('glupi') soft-cd-player na PCju koji će raditi jednako kao liniski ili auto player, jer npr winamp ili wmp i ostali vuku podatke od svukud, dovoljno je da prepoznaju original preko idbc baze i povuku imena koja nemoraju postojati na cdu. Mountanje je prktičnije i brže dok isprobavaš, inače je identično jer je ISO=medij i jednako se ponaša. Kad jednom napraviš odgovarajuću snimku, dalje znaš u svakom soft (ne mora biti nero) jer je to stvar standarda, uvjek je jednako i mora biti jednak rezultat (kao vožnja automobila).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Problem pri prženju

Probat ću sad sa CDBurnerXpom prepržit cd, samo ne znam što ću odabrat od ove 2 "Metode snimanja". Ako odaberem ovu sa pauzom, oće li mi uključit CD-Text pošto ga ne mogu uključit ili isključit. A kad stisnem bez pauze onda ga mogu isključit ili uključit. Pa sad ne znam šta da odaberem.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem pri prženju
Coder256 kaže...

..Pa sad ne znam šta da odaberem.

 Option buttonsi znače ili-ili. (dokaz kako ništa ne znači HRV-verzija..).

-upravo kao slika, ako želiš CDtext, mora biti bez umetnute pauze.

-sve što je nemoguće je zasivljeno-diseblirano, igraj se s opcijama, načinima snimanja.. dok ti to nije jasno, nećeš ništa pokvariti (ako snimaš kao ISO-file). Programi su fullproof pa i sam snimač (vidi njegova svojstva-mogućnosti).

 

btw, ovisno o modelu snimača, npr Pioneer, Teac, Plextor.. LG, Samsung.. postoje marke koje su 'audio' .. i njihove brzine ripanja-snimanja kao i jitter. Za snimanje se u pravilu postavlja NAJniža brzina, tj vidi podatak za CLV, obično x4 (do x6..) i na oj brzini je preporučljiv snimati za maximalnu čitljivost, tj više brzine se postižu promjenom (šaltanjem) tj pauziranjem... do burnproofa je to bilo nemoguće, bolje izbjegavati ako želiš da ti radi u svim playerima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problem pri prženju
ihush kaže...
Coder256 kaže...

..Pa sad ne znam šta da odaberem.

 Option buttonsi znače ili-ili. (dokaz kako ništa ne znači HRV-verzija..).

-upravo kao slika, ako želiš CDtext, mora biti bez umetnute pauze.

-sve što je nemoguće je zasivljeno-diseblirano, igraj se s opcijama, načinima snimanja.. dok ti to nije jasno, nećeš ništa pokvariti (ako snimaš kao ISO-file). Programi su fullproof pa i sam snimač (vidi njegova svojstva-mogućnosti).

 

btw, ovisno o modelu snimača, npr Pioneer, Teac, Plextor.. LG, Samsung.. postoje marke koje su 'audio' .. i njihove brzine ripanja-snimanja kao i jitter. Za snimanje se u pravilu postavlja NAJniža brzina, tj vidi podatak za CLV, obično x4 (do x6..) i na oj brzini je preporučljiv snimati za maximalnu čitljivost, tj više brzine se postižu promjenom (šaltanjem) tj pauziranjem... do burnproofa je to bilo nemoguće, bolje izbjegavati ako želiš da ti radi u svim playerima.

Dakle ja moram stisnit da ću bez pauze da bi mi bio CD-Text? I stavit brzinu x4?

EDIT: Kad idem napravit ISO-sliku on mi je napravi na komp, ali mi nema onih opcija, iz prethodne slike, ponuđenih. Nego mi samo stvori ISO-sliku bez ičega ponuđenog.

EDIT2: Evo sad sam išao spržit cd i odabrao sam ono da mi nema pauze tako da mi stavi cd-text i stavio brzinu x4. Opet mi je stavilo naziv Track 1, 2, 3... Još jedan cd bačen!

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 17:24 (Coder256).
15 godina
offline
Re: Problem pri prženju
Coder256 kaže...
..

Dakle ja moram stisnit da ću bez pauze da bi mi bio CD-Text? I stavit brzinu x4?

EDIT: Kad idem napravit ISO-sliku on mi je napravi na komp, ali mi nema onih opcija, iz prethodne slike, ponuđenih. Nego mi samo stvori ISO-sliku bez ičega ponuđenog.

EDIT2: Evo sad sam išao spržit cd i odabrao sam ono da mi nema pauze tako da mi stavi cd-text i stavio brzinu x4. Opet mi je stavilo naziv Track 1, 2, 3... Još jedan cd bačen!

-ne snimaj na CD prje nego isprobaš. Žurba ne pomaže.

-kod izrade ISO nema npr izbora brzine, jer nema veze s medijem i snimačem, kad se ISO ili kompilacija snimaju opet se pojave te opcije.

-provjerom, .. nisi odabrao AudioCD, nego DATA-kompilaciju. (CDburner nema opciju izrade ISOa kod audioCDa.., za taj test-ISO mora neki drugi soft možeda power ili nero..)

- Trackovi se uvjek zovu Track1-2-3.. razlika je samo postojanje CD texta kojeg player mora podržavati da bi iz njega čitao naslove. Zato se i naziva CD-Text, inače bi bio naziv filea.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 17:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: Problem pri prženju
ihush kaže...
Coder256 kaže...
..

Dakle ja moram stisnit da ću bez pauze da bi mi bio CD-Text? I stavit brzinu x4?

EDIT: Kad idem napravit ISO-sliku on mi je napravi na komp, ali mi nema onih opcija, iz prethodne slike, ponuđenih. Nego mi samo stvori ISO-sliku bez ičega ponuđenog.

EDIT2: Evo sad sam išao spržit cd i odabrao sam ono da mi nema pauze tako da mi stavi cd-text i stavio brzinu x4. Opet mi je stavilo naziv Track 1, 2, 3... Još jedan cd bačen!

-ne snimaj na CD prje nego isprobaš. Žurba ne pomaže.

-kod izrade ISO nema npr izbora brzine, jer nema veze s medijem i snimačem, kad se ISO ili kompilacija snimaju opet se pojave te opcije.

-provjerom, .. nisi odabrao AudioCD, nego DATA-kompilaciju. (CDburner nema opciju izrade ISOa kod audioCDa.., za taj test-ISO mora neki drugi soft možeda power ili nero..)

- Trackovi se uvjek zovu Track1-2-3.. razlika je samo postojanje CD texta kojeg player mora podržavati da bi iz njega čitao naslove. Zato se i naziva CD-Text, inače bi bio naziv filea.

-Strpljen, spašen.

-to sam zeznio.

-Ima CDBurner opciju za izradu ISOa (slika u privitku)

-Znači ima nade da mi se u autu na playeru pojavi ime pjesme?

 

Evo otišao sam do auta i ima titlovaa {#}

Hvala na strpljenju :)

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 17:51 (Coder256).
13 godina
neaktivan
offline
Problem pri prženju

Imam problem s prženjem CD-a i DVD-a u WIN 7. Krene, nešto brlja, javi da je prženje neuspješno a disk je uništen. To se događa i na stolnom i na laptopu. 7-ca je originalna, čisto instalirana. Probao sam s njenim programom za prženje, nerom i još par programa. Vidim na netu da 7-ca ima dosta problema s prženjem, ali nigdje nisam naišao na konkretno rješenje. Počinjem razmišljeti o povratku na XP gje je sve fino radilo.

Ima li netko kakvu ideju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem pri prženju
boni222 kaže...

..Vidim na netu da 7-ca ima dosta problema s prženjem, ali nigdje nisam naišao na konkretno rješenje. Počinjem razmišljeti o povratku na XP gje je sve fino radilo.

Ima li netko kakvu ideju?

 na netu se može svašta 'vidjeti'... ipak, većinom gluposti.

OS nema nikakve veze sa snimanjem. XP-Seven... linux, OSX.

Potreban je ispravan PC (kompletan hardware) i neki software kao cdburner, windowsov, brasero.. (ili sinonim za snimanje = Nero).

 

edit: btw, ako imaš Nero, čest razlog 'kiseljenju' je yogurtast izvor, legalan soft obično radi, nelicenciran obično ima zaštitu.

 

Potrebno je i malo znanja (oko naziva ISO, standarda), ispravan medij. Niža brzina 4x-6x (ovisno o samom snimaču). Nakon 5-10-15 min, imaš snimljen medij.

Običan medij (koji nije za boot-install) se može snimati na višim brzinama, ovisi o kvaliteti PCa.

 

Prvo od postojećeg (provjereno ispravnog-bootabilnog medija) kreira ISO image (kopija), zatim se taj ISO snimi. Može i bez međukoraka ali...

ISO image se može i testirati-mountati, ako je neispravan, nikako od njega nećeš dobiti ispravan install. Uobičajeno je potražiti ih na internetu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 12:09 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri prženju

Riješio sam problem po sistemu pokušaja i pogrešaka ( i uništoi desetak DVD-a usput ).

Dakle, NERO - dvojka, ASHAMPOO - dvojka, A-BURNER - mali rus radi ono što treba, sprži DVD i ne pametuje, savršeno.

11 godina
suspendiran
offline
Problem pri prženju

imam jedan problem. Evo bacio sma već 5 dvd-a. Pokušavam snimiti neke mape na dvd ali stalno mi stane nekad na početku, neakd u sredini i izabci Burn faild, evo stavio sam i dva log-a (u raru su). Pokusao sma sa Nerom na minimalnoj i maksimalnoj brzini ista stvar. Pokusao sam i snimati direktno Windowsom, dakel ono kad se ubace fajlovi koje zelis na dvd rom i odan desni klik i burn ali i tu je bio burn fail. Ne znam vise sta da pokusam. DVD-i su Traxdata. Hvala.

http://www.speedyshare.com/bpGxE/Log-s.rar 

 

EDIT: upravo sam skužio da mi je ostalo samo 3Gb prostora na c disku, dali je moguće da je u tome problem?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 20:19 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem pri prženju
Sto posto je u tome problem jer nema di spremit privremenu datoteku. Oslobodi prostora na c disku i przenje ce proci bez problema
nista mi se neda
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice