Problem za audio driver-om

poruka: 8
|
čitano: 3.794
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem za audio driverom

Dakle prije nekoliko danas sam formatirao sistem na prijateljevom komp.,u pitanju je XP i sve je u redu,osim sto ne mozemo nikako naci audio driver.

Skidao sam AC 97,pise da su instalirani,ali ne rade.Isto tako u device manageru ne mogu pronaci zvucnu karticu,pod sound and video naslovom imamo nekolko opcija(audio codecs,video codecs,itd.) al inigdje nema ime zvucne kartice.

Postoji li kakav program,al da je siguran il neki drugi nacin da pronadjemo drajvere,zaboravio sam napomenit da je komp. stariji(P4 1,8 Ghz,512MB ram,GeForce MX440)

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 16:59 (AdMer12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem za audio driverom
AdMer12 kaže...

.. komp. stariji(P4 1,8 Ghz,512MB ram,GeForce MX440)

- dakle navedeš npr VGA, RAM.. a audio? Nekad to nije bilo integrirano nego dodatna audio kartica. Ako je sys ne vidi, tad je nema, neispravna i sl. Ako j eonboar, tad je vjerojatno u BIOSu isključena.

- nepoznati kontroler/komponenta ne mora biti pod audio, nego se tamo pojavi nakon instalacije drivera. Do tad može biti '?'..

- Trebaš odgovarajući driver, AC97 ne znači ništa tj to je samo standard.. intel, via, sis, asus, creative SB16.. su proizvođači/chipovi. Ako je npr intel chipset i onboard audio, tad je možda intel-AC97/ICH4-5.. nešto driver. Ali prvo moraš otkriti imaš li audio karticu, zatim koju i tek tad driver...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Problem za audio driver-om

Evo pronasli smo u BIOS-u karticu,bila je iskljucena,sada kad smo je ukljucili dobili smo poruku da je pronadjen novi audio hardver i u device manageru sada imamo nesto pod ovim nazivom MPU 401.

Pretpostavljam da je to kartica,ali nikako ne mozemo pronaci drivere,moze pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem za audio driver-om
AdMer12 kaže...

Evo pronasli smo u BIOS-u karticu,bila je iskljucena,sada kad smo je ukljucili dobili smo poruku da je pronadjen novi audio hardver i u device manageru sada imamo nesto pod ovim nazivom MPU 401.

Pretpostavljam da je to kartica,ali nikako ne mozemo pronaci drivere,moze pomoc?

Da, to je midi-game port MPU 401 driver, ako ima zvuka i midi sucelje ne koristis driver ti ne treba, podsustav se u nekih BIOS-a da zasebno iskljuciti.

U to vrijeme zvucne kartice imale su podsustav za midi, u tvom slučaju radi se o zvučnoj kartici C-Media.

Nisam nasao link za download C-Media XP drivera, ako netko od kolega ima driver neka stavi link.

 

12 godina
neaktivan
offline
Problem za audio driver-om

Imam problem sa zvukom,i skinem driver za svoju maticnu(konto sam nema sta bit ako nije driver,al sad vidim da nije) sa stranice Asrock i sve i pri instalaciji mi pise : We cant find HD audio device

 

Do juce sve radilo normalno ,isti zvucnici,nista nisam cacko :D 

 

Jel bi mi mogo netko pomoc ? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem za audio driver-om
Choky95 kaže...

Imam problem sa zvukom,i skinem driver za svoju maticnu(konto sam nema sta bit ako nije driver,al sad vidim da nije) sa stranice Asrock i sve i pri instalaciji mi pise : We cant find HD audio device

 

Do juce sve radilo normalno ,isti zvucnici,nista nisam cacko :D 

 

Jel bi mi mogo netko pomoc ? 

 Koja matična? Pokušaj s 3DP Chipom.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem za audio driver-om

uspio sam napravit zvuk..al sad stalno imam neke probleme neznam jel sa Adobe Flashom jer kad pokrenem neki video ide slika i sve 5 al zvuk onak steka i sad neam pojma,isljucim i onaj "enable" u settingsu i opet...

14 godina
offline
Re: Problem za audio driver-om
Choky95 kaže...

uspio sam napravit zvuk..al sad stalno imam neke probleme neznam jel sa Adobe Flashom jer kad pokrenem neki video ide slika i sve 5 al zvuk onak steka i sad neam pojma,isljucim i onaj "enable" u settingsu i opet...

 Pokušaj s ovim

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice