Eksperiment s linuxom

poruka: 2
|
čitano: 1.051
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Eksperiment s linuxom

Ovako pošto sam nov u području glede linux sustava zanima me ovo:

 

Imam prastaro računalo doma Pentium II 300 Mhz 160 Mb rama 3 Gb HDD+ neka stara ati grafika s dodatnim tv tunerom

 

sada glede linuxa, kako oni stoje s driverima, dali ce to sve funkcionirat, osposobio bih ga cijelog čak i tv tuner pošto imam 19 inch monitor i digi s rf modulatorom pa bi za taj pokus sve trebalo šljakat

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Eksperiment s linuxom
Life's Good kaže...

Ovako pošto sam nov u području glede linux sustava zanima me ovo:

 

Imam prastaro računalo doma Pentium II 300 Mhz 160 Mb rama 3 Gb HDD+ neka stara ati grafika s dodatnim tv tunerom

 

sada glede linuxa, kako oni stoje s driverima, dali ce to sve funkcionirat, osposobio bih ga cijelog čak i tv tuner pošto imam 19 inch monitor i digi s rf modulatorom pa bi za taj pokus sve trebalo šljakat

Ne znam kako ćeš s driverima, ja sam probal na starije računalo Live CD Ubuntua i nije mi radil zvuk, imam matičnu ASUS K8U-X ali jednostavno u opće mi nije prepoznal zvučnu (AD1888). Sve ostalo je radilo, za multifunkcijski uređaj EPSON DX4400 mi je samo instaliralo drivere za printer, a skener nije prepoznalo, tako od toga isto ništa.

 

Svakako prije skini Live CD pa probaj s njim kako se ponaša i šta radi a šta ne, u slučaju Ubuntua Live CD je i instalacijski CD. Ovako se ne moraš mučit sa instalacijom ako ne bude radilo, ako sve proradi poslje ga samo instaliraš.

Valentin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice