Umišljaj ili stvaran problem

poruka: 19
|
čitano: 2.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Molim za savjet!

Nedavno sam kupio gotovu konfu - i5 750 X4c , Radeon HD5770, 4GB rama (korišteni XP već prije).

Ono što me muči je ponašanje kompa najviše prilikom prženja pri brzinama kao i prije,ako pokušam otvoriti neke programe ili čak samo prozore, treba par sekundi kao i na starom kompu i ako imam otvoren još neki program pravo je mučenje raditi sa njim.(Za ovo mogu okriviti Lg pržilicu ali ne kužim ostalo)

Zatim kad prebacujem veće datoteke sa njega ili na njega slična je stvar.

Nekoliko programa kad otvorim već se rad sa njima također produžuje za par sekundi.

Komp redovito čistim,defragmentiram i održavam ccleanerom ali ne čini mi se da je ova konfa išta brža od stare koja je imala procesor sa 1 jezgrom i 1gb rama,jer i dalje to ne ide glatko ili sam možda previše očekivao! (Ali čemu onda tolike jezgre i rami ako nisu funkcionalniji).

Dakle, da li je sve to realno ili ipak postoji problem?

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Mozda previse trazis od kompa?!

Mozda da probas sa 64 bitnim OS?

Mozda...........

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Provjeri da li ti kanal na kojem je pržilica možda prešao u PIO mode rada, pa ako je, prebaci na UDMA.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Jesi instalirao nove windowse kad si kupio nove komponente.

xf zoja26
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Ne tražiš previše, nešto ne štima, jer kod mene istovremeno komotno pržim DVD, instaliram program i čačkam po netu bez problema.

O kojem programu za prženje je riječ. Probaj CDBurnerXp.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem

pa, očito je da ti se komp guši zbog nekog interapta, jer ta konfa koju si naveo mora biti jako dobra. može biti više razloga - imaš li neki antivirusni program - radi li u nekom pravilnom intervalu (koji je prečesto), ako nemaš AV, probaj ipak razmisliti i staviti neki - u osnovi je svejedno koji, po meni je najbolji bilokoji Linux, a na tebi je , da obareš neki. napisao si da je čist, to je super, ali jesi li i ventilatore čistio? probaj staviti sedmicu gore a ne xp, jer je sedmica bolje optimizirana za taj komp od xp-a, probaj mu i povećati hlađenje, očisti registrije, nezz.... ima sto i jedna stvar koja može biti u pitanju

42
13 godina
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem
Lijeno pseto kaže...

Molim za savjet!

Nedavno sam kupio gotovu konfu - i5 750 X4c , Radeon HD5770, 4GB rama (korišteni XP već prije).

Ono što me muči je ponašanje kompa najviše prilikom prženja pri brzinama kao i prije,ako pokušam otvoriti neke programe ili čak samo prozore, treba par sekundi kao i na starom kompu i ako imam otvoren još neki program pravo je mučenje raditi sa njim.(Za ovo mogu okriviti Lg pržilicu ali ne kužim ostalo)

Zatim kad prebacujem veće datoteke sa njega ili na njega slična je stvar.

Nekoliko programa kad otvorim već se rad sa njima također produžuje za par sekundi.

Komp redovito čistim,defragmentiram i održavam ccleanerom ali ne čini mi se da je ova konfa išta brža od stare koja je imala procesor sa 1 jezgrom i 1gb rama,jer i dalje to ne ide glatko ili sam možda previše očekivao! (Ali čemu onda tolike jezgre i rami ako nisu funkcionalniji).

Dakle, da li je sve to realno ili ipak postoji problem?

Hvala

 

Ako su stari windowsi mozda su gore jos driveri od starog kompa?

16 godina
online
Umišljaj ili stvaran problem

EDIT: Isprike autoru, krivo sam skužio problem {#}

...something diabolic
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 22:55 (Lovac).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Mora voziti savršeno, ja igram npr. guild wars i call of duty u isto vrijeme i nema trzanja. Nešto te opasno muči.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem
imba kaže...

Mora voziti savršeno, ja igram npr. guild wars i call of duty u isto vrijeme i nema trzanja. Nešto te opasno muči.

ti pokrenes obje igre, al nemre igrat obje istovremeno..;)

Psssssst Zecovi spavaju
14 godina
neaktivan
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem
Dardevil kaže...

Provjeri da li ti kanal na kojem je pržilica možda prešao u PIO mode rada, pa ako je, prebaci na UDMA.

Sjećam se da sam jednom imao sličan problem na xp-u, naime zaboravio sam instalirati drajvere od matične, a instalirao za grafičku i zvuk

pa mi se činilo da je sve ok

 

U device manager-u pod IDE ATA/ATAPI provjeri dali radi u PIO mode ili DMA(primjer slika)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2011 14:14 (brixy).
13 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

DODATNE POJEDINOSTI:

 

1.Konfa je potpuno nova sa novim driverima, windowsi su xp sp3

2.Provjerio sam kanal pržilice je u UDMA modu

3.Pržim sa Nerom

4.Koristim Avast a ventilatore ne mogu očistiti jer je pod garancijom pa ne mogu otvarat

5.Probao sam pokrenuti i 2 igre istovremeno (F1 2010 i Sniper ghost wrrior) ali tu nema govora o igranju, tek malo brži slideshow

 

Probat ću stavit Win7 64b pa ako ni to ne bude šljakalo,nosim u servis

Hvala svima na savjetima

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem
Cekaj, jesam li ja krivo shvatio ili si ti ostavio iste winse sa starog pca?!

Razvali novi win 7 64 bit, s najnovijim driverima i updateima, pogasi power savere i onda vidi kako ide...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem
Sta nebi smio otvarat..pa garancija je po komponentama i cista je notorna glupost to sta ti oni kazu da nesmijes otvarat komp jer gubis garanciju. To je cista pokvarena politika nasih trgovina. Svaka komponenta ima svoju garanciju koja se moze provjerit po serijskom broju, a i dosta proizvodaca nudi istu opciju preko svojih stranica
The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
offline
Umišljaj ili stvaran problem

A koji hard disk je u pitanju?

 

Isključi štedni način rada procesora.

 

WinXP je spor, sporiji od Win 7. U to sam se sam uvjerio.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 3:46 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Umišljaj ili stvaran problem
Sale_ds kaže...
Sta nebi smio otvarat..pa garancija je po komponentama i cista je notorna glupost to sta ti oni kazu da nesmijes otvarat komp jer gubis garanciju. To je cista pokvarena politika nasih trgovina. Svaka komponenta ima svoju garanciju koja se moze provjerit po serijskom broju, a i dosta proizvodaca nudi istu opciju preko svojih stranica

Ovo je prežvakano 100 puta već. Komp koji ima naljepnicu ima garanciju na svaku komponentu koja vrijedi onoliko koliko ta komponenta ima garanciju i ima garanciju na kompletno računalo. U slučaju skidanja naljepnice garancija na čitavo računalo prestaje vrijediti, ali garancija po komponentama ostaje. To u pravilu znaći da skraćuješ garanciju na komponente koje inaće imaju garanciju kraću od garancije na složeno računalo, te najčešće gubiš pravo na besplatnu dijagnostiku kompletnog računala. Svaki dučan koji to ne poštuje, krši zakon.

 

@ Autor teme:

Pokušaj nekim programom testirati disk. Očitaj S.M.A.R.T. vidi ima li grešaka, testiraj performanse i sl. Meni je stari komp imao slične probleme kada je Maxtor počeo krepavat (igre bi mi znale zamrzniti dok učitava nove teksture na par sekundi). U krajnjem slučaju, ako se nakon svježih windowsa računalo i dalje tako ponaša, odnesi ga na servis jer u sklopu garancije imaš besplatnu dijagnostiku.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Hard je Seagate Barracuda, testirao sam ga Hdtune-om ali baš ne kužim brojke, da li je dobro ili ne. Prilikom skeniranja nije pronašao nikakvu grešku.

Ne znam di se isključi štedni način rada procesora

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Umišljaj ili stvaran problem

Pokušaj zavrtit neki HDD banchmark, pa stavi screenshot rezultata.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Umišljaj ili stvaran problem

gle ja sam procito jednu stvar. a to je stavio sam stare winse ti uopce nisi podignuo an novo windowse.

to napravi i rijesen problem i stavi gore win7 ultimate 64bit ili 32bit. ali kako iams 4gb stavi 64bit.

evo danas frend je kupio novu matičnu proc i ram.

athalon sa tri jezgre asrock 770extream3 i ddr3 1333

e sada on sve prebacio ali koristi windowse koji su mu bili na prijasnjim komponentama.

komp bi trebo letit njemu se vuce kao prije. ove dane mu trebam staviti na novo windowse.

jer komp koce novi drajveri i sve shitevi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice